Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīvokļu īre un mājdzīvnieki

 
Reitings 1010
Reģ: 29.01.2009
Daudzi, kas izīrē dzīvokļus, piebilst, ka bez mājdzīvniekiem Taču......., ja izīrē uz ilgu laiku, kāpēc par to satraucas, jo, viss taču nolietojas un remontu īrnieki šā vai tā taisa.
Viss jau nolietojas ar laiku ar vai bez dzīvniekiem. Un, vēl, arī maziem bērniem, kā dažreiz tiek norādīts.
13.08.2014 18:44 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Amortizācijas procenti kas rodas no 1 vai 2 strādājošiem cilvekiem kas maz mājās ir pilnigi niecfigi, bet ja ir dzivnieki un berni tas procents ir lielaks. kaiminiem ar var traucet un nepatikt.
13.08.2014 18:47 |
 
Reitings 1224
Reģ: 11.05.2010
Kā man viena pazīstamā izteicās - tāpēc, ka dzīvokļos, kur dzīvo mājdzīvnieki (konkrēti, kaķi) ir tāda īpatnēja smaka...
Pff, nu nezinu. Iespējams, tad, ja kaķu kaste netiek tīrīta, vai ja kaķi nokārtojas, kur viņiem iegribās, t.i. pa stūriem. Savādākā gadījumā - pilnīgas muļķības. Es arī to nesaprotu.
Bet vispār, nezinu nevienu, kas projām ejot, būtu taisījis īrētā dzīvoklī remontu uz savu rēķinu.
13.08.2014 18:49 |
 
Reitings 712
Reģ: 29.01.2009
Es parasti neteicu,ka man ir kaķis :D Jo kaut kā gadījies,ka neviens no saimniekiem nav nācis skatīties dzīvokli, kamēr tur dzīvoju. Tikai uz izvākšanos.
No vienas puses es it kā saprotu saimniekus, jo tāpat kaķiem patīk ielaist nadziņus mēbelēs un sienās. Ir arī saimnieki,kas aiz dzīvnieka regulāri nekopj, līdz ar to ir smakas. Un nedod Dievs, ja kaķim runču laikā patīk "pašpricēt". Bet no otras puses, ja tam cilvēkam jau ir tas dzīvnieciņš-kur tad viņam likties?!
Pareizi būtu, ka vienkārši līgumā paredz bojājumu novēršanu, ja tādi rodas. Bet zinu, ka ir ļoti kategoriski saimnieki, kas ne tikai dzīvniekus aizliedz, bet arī bērnus.

Skumīga tā mūsu tautas politika. :)
13.08.2014 18:54 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Bet vispār, nezinu nevienu, kas projām ejot, būtu taisījis īrētā dzīvoklī remontu uz savu rēķinu.


Tieši tā. Un kas attiecas uz līguma punktu par bojajumu novēršanu, teorētiski, protams, tas būtu risinājums, praktiski - ja īrnieks kretīns, tad tikai caur tiesu. Kam to vajag? Ar visiem līgumiem, jau ta nav garantijas, ka īri un komunalos tiesam arī maksās, riskēt vēl ar saplūkātu dīvānu un sagrauztiem vadiem (man ir bijis gan suns, gan kaķis) - ne visi grib. Grūti viņiem pārmest.

ja tam cilvēkam jau ir tas dzīvnieciņš-kur tad viņam likties?!


Tā jau vairs nav dzīvokļa īpašnieka problēma :)
13.08.2014 18:59 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Es atbalstu dzīvnieku turēšanu tad, ja ir savs miteklis - vislabāk māja, kaķiem der arī dzīvoklis, bet pret suņiem dzīvoklī gan attiecos diezgan skeptiski, īpaši izmēros lielākiem.

Pati izīrēju dzīvokli un cilvēkiem, kas tajā dzīvo ir kaķis. Nu labi, nekāds dižais remonts man dzīvoklī nav - lai jau, bet vispār ja nebūtu noklusējuši sākumā, dzīvoklī ļautu dzvoti citiem.
13.08.2014 19:02 |
 
Reitings 112
Reģ: 02.07.2014
Bet vispār, nezinu nevienu, kas projām ejot, būtu taisījis īrētā dzīvoklī remontu uz savu rēķinu.


Hmm, es visos gadījumos esmu savedusi dzīvokli tieši tādā pašā kārībā kā ieejot (un tagad saprotu, kādeļ man lūdzas, lai neeju prom). Pat tos, kuros līgumā ir atrunāts, ka skādes, kas rodas nolietojumā, nav mana vaina, bet ir normāla parādība.
Toties, es nekad neesmu dzīvojusi dzīvoklī, kurā saimnieki izturas kā amerikāņu seriālos - salabo saplīsušās trubas, nomaina lietas utt.

Viss, ko secinu no siem gadiem - LV šī ir nesakārtota niša. Galvenais ir vienoties par noteikumiem, kas un kā.
13.08.2014 19:06 |
 
Reitings 1224
Reģ: 11.05.2010
Hmm, es visos gadījumos esmu savedusi dzīvokli tieši tādā pašā kārībā kā ieejot (un tagad saprotu, kādeļ man lūdzas, lai neeju prom).

Par to jau nav runa. Loģiski, ka viss tiek sataisīts, ja nu kkas saplīst utt. Neesam jau nekādas cūkas, nekas arī plēsts netiek, bet gadās jau visādi. Arī dabiskais nolietojums. Taču taisīt remontu ejot prom - tas jau ir pavisam kaut kas cits.
13.08.2014 19:10 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
És ar nelautu sava dzivokli dzivot ar dzivniecinu, da jebkadu.
13.08.2014 19:14 |
 
Reitings 1224
Reģ: 11.05.2010
Mi amor, arī ar, piemēram, kāmi? :D
Kāpēc?
Un ko darītu situācijā, kad tas vienkārši tev nebūtu zināms, bet to īres līguma darbības laikā uzzinātu? Lauztu līgumu?
13.08.2014 19:15 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Dzīvokļa īpašniekam ir tiesības uz saviem noteikumiem.
Es, piemēram, neciešu kaķus un viņu izraisīto aromātu, tapēc, izīrējot dzīvokli, tie ir nevēlami. Tāpat ka suņi un mazi bērni. Manās interesēs, lai dzīvoklis pēc iespējas ilgāk saglabātos labā stāvoklī.
13.08.2014 19:18 |
 
Reitings 1224
Reģ: 11.05.2010
kaķus un viņu izraisīto aromātu

kaķiem nav specifiska aromāta!!! nu nav! veseliem kaķiem nav jābūt aromātam. tāpat kā cilvēki, ja ir veseli un apkopušies, viņi nesmird.
tik pat labi tu varētu teikt, ka neizīrē vīriešiem, jo nepatīk viņu izraisītais aromāts!
13.08.2014 19:19 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Es nezinu,ko daritu. Eksplodetu,paaugstinatu ires maksu vai izlidinatu ara. Jebkura gadijuma,jau pasa sakuma niraditu,ka bez dzivniekiem.
Juristes,ja liguma ir punkts,ka dzivniekiem dzivokli nedrikst but, bet vini ir,ko es varu darit ?:)
13.08.2014 19:23 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Nevēlos aizskart kaķu mīlētājus, bet pēc manām subjektīvajām sajūtām kaķiem ir specifisks aromāts, praktiski kā jebkuram dzīvniekam. Un tas ir normāli. Turklāt man nav pieņemama viņu staigāšana pa dažādām virsmām utt.
tik pat labi tu varētu teikt, ka neizīrē vīriešiem, jo nepatīk viņu izraisītais aromāts!

Vispār jau es tā varu teikt, jā:D
13.08.2014 19:26 |
 
Reitings 583
Reģ: 29.01.2009
Man līgumā tika atrunāta dzīvnieku turēšanu, ar ko esmu apmierināta. Jāteic, ka nekādu dižo kaitējumu nav, bet pa gadu suns ir šo to paveicis - piemēram, apgrauzis grīdas līstes, bet, ja es izvāktos, nomainītu.
13.08.2014 19:27 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Šo es arī nesaprotu. Tak izīrējot dzīvokli Jūs redzat kas par cilvēkiem nāk skatīties - kulturāli/nekulturāli utt. Man nu nekādā gadījumā nebūtu iebildumi, ja cilvēki, kas pēc skata būtu pieklājīgi, dzīvotu ar neliela izmērā suni vai kaķi.
Citreiz liekas, ka tiem izīrētājiem nemaz nav sirds un interesē tikai nauda. Tā it kā pašiem nav/nekad nebūtu bijuši dzīvnieki, vai paši nekad nebūtu meklējuši sev mājvietu. Uz dažiem paskatoties, liekas, ka viss uz paplātes ir pasniegts, tāpēc arī ir deguns gaisā un uzskata sevi labāku par mums pārējiem mirstīgajiem, kuri nav egoistiski un ir devuši mājas arī citai dzīvai radībai.

Tas tā, es nevienu te neapvainoju, tikai izsaku savu novērojumu.
13.08.2014 19:31 |
 
Reitings 1224
Reģ: 11.05.2010
Protams, tu tā vari teikt, bet pati saproti, ka tas ir muļķīgi.

Mi amor - tu vari lauzt līgumu. Vai nu mierīgā ceļā, vai caur tiesu, pierādot, ka viņiem patiešām ir dzīvnieki dzīvoklī. Līgumā jābūt noteiktam, ka var atkāpties no līguma, ja otra puse nepilda savus pienākumus.
13.08.2014 19:33 |
 
Reitings 112
Reģ: 02.07.2014
Mani dzīvokļi vairums palikuši daudz labākā stāvoklī, jo es vienmēr kopš dzīvnieku uzrašanās ņemu tādu dzīvokļus, kuros vajadzīgs kosmētiskais (un, jā arī visas trubu nomaiņas un citas tehniskas lietas, uskatu par remontu). Jo īpašnieki bieži nemaina neko, līdz viss pārplīst vai nopērk lētako un sliktas kvalitātes.
Tātad, remonts nesanāk tieši ejot prom, bet dzīvoklis ir tikai ieguvējs, jo uzlabojumi ir. Jo, ja saplēš tapetes, es samainu. Smaka? Būs cilveki, kuriem vienmēr nepatikai būs aizbildinajumi (ir cilvēki, kuriem visi džīvnieki smird). Un būs dzīvnieku īpašnieki, kuri kārtīgi nekops. Draudzene paņēma lielu dzīvokli (kvadratūras ziņā), cena tam bija nolaista, jo tur iepriekš dzīvoja pāris ar četriem vai pieciem suņiem (aizmirsu, bet daudz), un saimnieks teicās,ka smakas dēļ kauns likt augstāku īres cenu. Draudzene vienkārsi paņēma un kārtīgi ar visā ķīmijam izberza dzīvokli, un ar visu to,ka suns pašai tagad ir, tur nav nekādas smakas. Saimnieks šokā bija, bet draudzene vnk smējās, ka cilvēks nespēj satīrīt :)
13.08.2014 19:33 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Es domāju, ka cilvēki vnk negrib postījumus. Ja ir mežonīgs kaķis, kas visu sadīrā un beigās īrnieks īrē nevis uz 15 gadiem, bet gan tikai 2, jo atrod citu vietu(vai plāni mainās un dodas uz ārzemēm utt). Tad ko - īpašnieks paliek ar tām kaķa sekām, jo ne jau visi ir apzinīgi un salabos postījumus. Es domāju, ka tāpēc piebilst, ka negrib dzīvniekus. Vienīgais, ja man ir zivtiņas akvārijā, tad gan es nesaprotu, kāpēc es nevarētu dzīvot dzīvoklī...tās gan neko nesadīrās, bet nu...Katram izīrētājam ir tiesības uz saviem noteikumiem. Ir cilvēki, kas sludinājumos raksta, lai tusētāji neatsaucas, lai smēķētāji neatsaucas utt. Arī saprotami - negrib haju un smēķu smaku savilkušos sienās savā dzīvoklī.

Par kaķu smaku, es nevaru piekrist. Mums ir kaķis un nu nav nekādas smakas. Ne viņa smird, ne arī ap viņas kastīti smird. Varbūt mums ir kaut kāds jocīgs kaķis, bet vienīgais vispār, kas liecina, ka mums ir kaķis dzīvoklī, ir spalvas. Mums saimniecei nebija nekādu noteikumu par dzīvniekiem. Iepriekšējai īrniecei arī bija kaķis.
13.08.2014 19:34 |
 
Reitings 1224
Reģ: 11.05.2010
Mani dzīvokļi vairums palikuši daudz labākā stāvoklī


+
man tas pats. :)

Un ir tieši tā kā meitenes saka. Ne jau dzīvniekos ir problēma. Problēma ir to saimniekos. Ja ielaiž dzīvoklī dzīvot cūkas, aka nekulturālus cilvēkus, tad arī dzīvoklis smirdēs un būs nolaists ar vai bez dzīvniekiem. Un otrādi.
13.08.2014 19:35 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tur jau tā lieta - arī zolīda paskata īrnieki var atstāt šmuci un aiziet. Tas tā, no pieredzes.
13.08.2014 19:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits