Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Parīze

 
Reitings 712
Reģ: 29.01.2009
Sveikas meitenes!
Oktobrī ir plāniņš doties mazā tripā uz Parīzi, lai noķertu pilsētas šarmu.

Varbūt kāda no Jums var padalīties ar savu pozitīvo personīgo pieredzi:

-naktsmītnei Parīzē (šobrīd vairāk domāju par maza dzīvoklīša noīrēsanu, bet varbūt kādai ir kāda laba pieredze ar šarmantām viesnīcām vai labs variants tam pašam dzīvoklītim). Gribētos iekļauties ~400 eur/ uz nedēļu

-maltītes ieturēšanai kādos Parīzes restorānos/kafejnīcās? Varbūt ir tādas vietas "MUST SEE" par kurām tūristu lapās neraksta, bet Jūs esat to atradušas :)

-baudāmas un elpu aizraujošas vietiņas- parki, strūklakas, vecas celtnes- viss kas liktu apstāties un papriecāties.

Ļoti priecāšos par kādām iedvesmojošām idejām tieši no Jums, jo, diemžēl, tūrisma lapās parasti tās idejas jau ir nolietotas, tur ir lielas masas un visā visumā nav TAS.

Saulainu Jums dienu, meitenes!

Paldies :)
S.
13.08.2014 11:00 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Parīzē vispār, manuprāt, pa lielam nav un nebūs TAS. Cilvēku pūļi, netīrība, imigranti, diedelnieki un makdonaldi uz katra stūra. Ir daudz citu apburoši skaistu pilsētu, ko apmeklēt. Arī 400 EUR naktsmītnei uz nedēļu ir drusku pamaz. Bet - lai veicas atrast ko labu un varbūt Parīze tev liksies mazāk briesmīga kā man. :)
13.08.2014 11:04 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Parīzē vispār, manuprāt, pa lielam nav un nebūs TAS. Cilvēku pūļi, netīrība, imigranti, diedelnieki un makdonaldi uz katra stūra. Ir daudz citu apburoši skaistu pilsētu, ko apmeklēt.

Man bija taadi pashi iespaidi. Nekaads WOW vai baigaakaa romantiskaa pilseeta, kaa ir licies, labaak buutu izveeleejusies citu galameerkji.
13.08.2014 11:09 |
 
Reitings 712
Reģ: 29.01.2009
Es domāju, ka katrai pilsētai ir savs šarms. Parīzē esmu jau bijusi, bet tas bija savādāk. Vairāk Disnejlenda, Eifelis utt. Tagad gribu Parīzi pabaudīt lēni un nesteidzīgi. Ceru, ka kāda meitene no foruma būs kaut ko noķērusi šajā pilsētā! :)
13.08.2014 11:12 |
 
Reitings 1291
Reģ: 16.03.2014
Man gan ļoooti patika! :) Gribētu tur atgriezties vēl un vēl! :)

Lai jauks ceļojums!
13.08.2014 11:12 |
 
Reitings 254
Reģ: 22.07.2013
Pagājušajā nedēļā no turienes atgriezos- fantastiska pilsēta, īpaši tās atmosfēra. Jā, bomži guļ uz ielām, daudz melnādaino (kuri, lielākoties ir ļoti laipni un atsaucīgi- labprāt paskaidroja kā tikt līdz noteiktai vietai, kā nopirkt metro biļeti, utt)- bet man tas pilnīgi netraucēja.

Par apartamentu īri nemācēšu teikt- atradām 2* viesnīcu Monmartrā (hotel Altona)- 3 naktis 200 euro (kas priekš Parīzes ir diezgan lēti).

Restorānos jārēķinās ar vismaz 20 euro no cilvēka, pat ķīniešu ieskrietuvēs pusdienas diviem ap 25 eur.

Ļoti iesaku tādu objektu kā Notre Dame de Paris vai Luvras muzeju ieplānot no rīta- pa dienu rindas mēdz būt ļoti lielas, un var nākties stāvēt vairākas stundas
13.08.2014 11:18 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Le Marais kvartāls,Monmartrā kvartāls ar mazajām ieliņām un Sacre Coeur, vērts uzkāpt, visa pilsēta pavērsies, tur pat arī, no kalna lejā kāpjot, "Vīrs, kurš varēja iet cauri sienām " Mana mīļākā vieta ir Tilerī strūklaka un Defansa, kas īsti vairs neskaitās Parīze.


Ja brauc pirmo reizi, tad iesaku ar kuģīti pa Sēnu izbraukt, lai aptvertu, kur kas atrodas, standartiņā Eifelī un Triumfa arkā uzkāpt, Elizejas laukus izstaigāt, Luvrā Monu Līzu apskatīt, pa Trokadero pastaigāt, Mulenrūža.


Es pirms Ziemassvētkiem braukšu 4. reizi un ļoti daudz kas jau redzēts, manā plānā Luksemburgas dārzi, katakombas, vairāk pa Le Marais pastaigāt, Notre Dame, Orsay, Pompidū, Invalīdi, La Patagode skaistais kino.
13.08.2014 11:19 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Ja Tev ir zem 26 gadiem (šķiet, tāds bija tas vecums) , Luvrā nav jāstāv rindā, ej par brīvu uzreiz, tikai ID uzrādi. Triumfa arkā tas pats.
13.08.2014 11:20 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Man arī Parīze nepārāk, agrāk teicu - nepatīk, nu sāk iepatikties, ar katru reizi mazliet vairāk.
13.08.2014 11:22 |
 
10 gadi
Reitings 1517
Reģ: 29.01.2009
Es ar sajūsmā par Parīzi, lai gan biju nedēļas nogalē redzēju visu ko vēlējos - gan Eifeļtorni, gan Luvru, gan Mulenrūžu, gan Parīzes Dievmātes katedrāli, gan izbraucu pa Senas upi un vēl, vēl vēl!:)
Īstenībā biju nopirkusi šo grāmatiņu -

un visu pēc tā arī izstaigāju. Par naktsmītnēm gan šobrīd neko nepateikšu, jo biju pāris gadus atpakaļ un jūlija mēnesī, toreiz visa nedēļas nogale (avioboļetes, viesnīca) divām personām izmaksāja ap 1000 Ls, bet tāpēc, ka nebija laika meklēt un izvērtēt lētākus piedāvājumus. Viesnīca bija 4*, bet lidojām ar AirBaltic. Ja būtu bijis laiks, tad noteikti būtu izdevumi mazāki.
13.08.2014 11:24 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Naktsmājas kā jau visur pasaulē lētākas būs airbnb.com, pati gan nekad neesmu izmantojusi, bet atsaukses tikai labākās.


Lidot visizdevīgāk ar Wizzair uz Beauvais un tad ar autobusu+vilcienu/autobusu uz Parīzi.
13.08.2014 11:28 |
 
Reitings 202
Reģ: 19.03.2014
Jā! Piekrītu par airbnb.com ;) tur var palikt pa nakti pie kada cilvēka par samaksu vaoi arī izīrēt visu dzīvokli. Cenas draudzīgakas nekā vienkārši viesnīcā.
13.08.2014 11:35 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
mēs dzīvokli meklējām caur airbnb.com, atradām 10 minūšu attālumā no monmartas un vēl tik pat līdz marē kvartālam, ja nejaucu nosaukumu. par vietām gan daudz nezināšu, jo biju pirmo reizi un tad standartiņā viss populārais. restorānus mums ieteica mūsu dzīvokļa īpašnieks. Man vispār patika rajons, kur dzīvojām, tur kaut kā krustojās turku, tumšādaino un ebreju, tad ikvakara pastaiga līdz siera/vīna veikalam, ko arī ieteica namatēvs, bija ar savu šarmu. Es jau plānoju, kad varētu atgriezties, ļoti patika.
pie mūsu mājas uz stūra bija cafe, kuras īpašnieks bija šrilankietis, kurš parīzē dzīvo 15 gadus un pie viņa pasēžot varēja satikt un īstos parīziežus un pavērot viņus. ai vispār man tur jāatgriežas :)
13.08.2014 11:39 |
 
Reitings 712
Reģ: 29.01.2009
Laimiņa, Tev nav saglabājušies kontakti dzīvoklim? :)
13.08.2014 11:42 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
Poga, es gan nerezervēju, bet varu paskatīties. Bet nu mums bija tikai guļamistaba un pārējais koplietošana ar īpašnieku.
13.08.2014 11:47 |
 
Reitings 576
Reģ: 06.06.2012
Mums viesnīca bija ļoti labā vietā, apkārt bija gan tramvajs, gan vilciens, gan metro un ~15min gājienā no eifeļa, no blakus esošā tilta ļooti labi varēja redzēt Eifeli. Bijām tur 5cas dienas,4 naktis ~ 250ls par 4 naktīm. Lidojām ar airBaltic līdz Charles de Gaulle un ar RER vilcienu līdz Parīzes centram :)
Man personīgi Parīze ļoti patika, protams ir tūristu masas un visos populārajos apskates objektos ir baigaaas rindas!
Visvairāk nepatika tas, kad uz ielām sienās klāt ar tiem suvenīriem utml. No rīta puses, kamēr nav policijas uzdarbojās "ziedojumu vācēji", visādi apvārdo, beigās, kad izdomā viņiem kko iedot, lai atšujās tad viņi pasaka, ka minimālais ziedojums 10 eur un mēģina izvilkt no maka vairāk. Šis tiešām man nepatika un atstāja tādu sliktu iespaidu.

Bijām arpūs Parīzes Versaļas pilī, tik skaists dārzs, staigājām tur visu dienu, ļooti skaisti, tiesa bijām jūlija beigās, nezinu kā tur būtu oktobrī :)
13.08.2014 11:52 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Pazīstama dzīvoja Parīzē kādu mirkli un viena lieta ko viņa ieteica bija neiet ēst tajās kafē, bet labāk atrast viņiem kruasānu ceptuves, garšīgi un nebūs tik liela nauda iztērēta kā kafē, bet tas jau atkarīgs vai jūs gribat to kafe izbaudīt tā auras ziņā vai tiešām iet tik paēst.
Vel man stāstīja ka Eifeļa tornī esot dārgi uzbraukt un LIELAS rindas tur, bet kaut kur tālāk no Eifeļa torņa ir kaut kāda ēka kas augstuma ziņā ir apmēram tik pat cik Efeļa tornis, skati būs visi tie paši, uzbraukt tur var par brīvu un bez problēmām :)

Vel man ieteica ka vajadzētu apmeklēt La Samaritaine, tas ir Francijas lielākais un slavenākais lielveikals. Pati ēka ir ļoti grandīoza no iekšpuses + vel visi dārgo preču zīmogi! Bet tomēr tas ir vairāk kā apskates objekts jo ne visiem būs pa kabatai tās preces :D
13.08.2014 11:53 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ak un protams jāvelk ļoti ērti apavi! štrunts varbūt par izskatu, attālumi tur ir gana lieli lai būtu ko iet un tad jo ērtāki apavi jo vieglāk ;)
13.08.2014 11:57 |
 
Reitings 576
Reģ: 06.06.2012
Pagājušajā gadā uzbraukt Eifeļa tornī maksāja 12 eur. Triumpfa arka bija 9 eur.
Salīdzinot ar Londonu apskates objektu cenas nav lielas.
13.08.2014 12:00 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Pagājušajā gadā uzbraukt Eifeļa tornī maksāja 12 eur. Triumpfa arka bija 9 eur.
Salīdzinot ar Londonu apskates objektu cenas nav lielas.


Nu jā cena man ar neliekas dārga kad tā stāsta, bet tas jau bija pirms pāris gadiem kad viņa tur brauca, varbūt kas mainījies, nez. Man gan laikam tikai negribētos tai Eifeļa tornī braukt dēļ tiem cilvēku bariem :D
13.08.2014 12:03 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
nu mēs bijām maijā un nekādi nežēlīgie bari nebija, jā bija jāpastāv rindā nu varbūt 30 minūtes, bet kā citi stāsta, ka 2 un vairāk stundas.. nu nezinu, nebija ne parīzē, ne disneylendā... varbūt mums vienkārši paveicās :)
13.08.2014 12:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits