Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kaķītis

 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Sveikas.
Pie manis nonācis 2 mēnešus vecs kaķēns. Tpc no kaķu meitenēm vēlētos dzirdēt ieteikumus par visu iespējamo. Kādus pakaišus labāk pirkt un izdevīgāk? Kā ar pārtiku? Cik bieži un kādos daudzumos jādod slapjā pārtika? Ja kaķukam pūžņo actiņas, tad tīrīt ar kumelīšu tējiņu jeb tomēr vest pie doka? Un kā ar potēm? Cik, kad un kādas jātaisa? Ko darīt ar nadziņiem? Kaut kad vajag apgriezt jeb tas viņu iedzītu diskomfortā?Un kur Jūsu kaķuki vislabāk guļ? Vai ir jēga pirkt speciālo guļamo?

Atvainojos par jautājumu jūru, bet bet gribu būt laba kaķu mamma:)
12.08.2014 17:11 |
 
Reitings 889
Reģ: 04.07.2014
:D :D :D
12.08.2014 17:14 |
 
Reitings 175
Reģ: 29.01.2009
Te ir neliels raksts par kaķēnu aprūpi, varbūt palīdz

http://www.dzd.lv/new/?w=about&id=6153307da5b07621c7fc67
12.08.2014 17:15 |
 
Reitings 889
Reģ: 04.07.2014
aitas ker?
12.08.2014 17:15 |
 
Reitings 43
Reģ: 22.08.2011
Atvainojos par jautājumu jūru, bet bet gribu būt laba kaķu mamma

Nu ar to vbūt vajadzēja sākt pirms kaķēns nonāca pie Tevis?? Apsekot visu info par un ap kaķiem.. :P

*nenobeidzini to dzīvnieciņu
12.08.2014 17:16 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Mhmm, nezināju, ka forums nav domāts, lai pajautātu sev interesējošus jautājumus, jo visiem jau no dzimšanas jābūt ar doktora grādu visos jautājumos. Un ja kko nezin, tad trollis. Bet nu paldies meitenes, no Jums daudz "labu" padomu saņēmu. Man prieks, ka visas tik gudras un zinošas, ka pat nevar padalīties ar savām zināšanām..
12.08.2014 17:23 |
 
Reitings 396
Reģ: 09.06.2014
šņabi arī vajag, izdedzina baktērijas
12.08.2014 17:25 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Atkal tizlie heiteru komentāri.


Ar smiltiņām, manuprāt, katram kaķim individuāli - vienam patīk vieni pakaiši, citam citi. Mēs paeksperimentējām un tagad pērkam dzīvnieku veikalos atrodamās smiltiņas, kuras cementējas un nomāc nevēlamus aromātus :D
Par pārtiku - manam kaķim slapjā vispār nepatīk, bet iepriekšējam kaķim devām 2x dienā mazliet sauso un mazliet slapjo. Mazam kaķēnam, protams, vajag slapjo barību, lai vispār var sagremot. Par to, cik bieži - domāju labāk bieži un pa mazumiņam nekā uzkraut 1x dienā čupu, jo kaķēns var sarīties un pēc tam nāksies vākt vēmekļus :D
Savus kaķus špricējusi neesmu (istabas kaķi), ar actiņām vismaz sākotnēji pati censtos tikt galā, nekas tas traģisks nav.
Speciālam guļamajam liela jēga domāju, ka nav.
12.08.2014 17:25 |
 
Reitings 175
Reģ: 29.01.2009
Kas tev nepatīk, es tak rakstus iemetu, nederēja? Vai slinkums lasīt, tur ir tas, kas vajadzīgs.
12.08.2014 17:26 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
crystaleyedeluxe - ej un ierij savu sūdaino skabargu pakaļā. Man no taviem sarkasmiem un nicinošās attieksmes tev uzvemt gribas. Nepiesārņo manu diskusiju ar savu žultaino raksturu
12.08.2014 17:27 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
Man ir divi kaķi - runcis un kaķene, abiem kāda 7 gadu starpība.

Kādus pakaišus labāk pirkt un izdevīgāk?

Pērkam šīs lielo iepakojumu, apmēram maksā 10eiro, bet iet ļoti, ļoti ilgi, jo čuru smuki sacementē, un to var ar lāpstiņu izņemt, kaku ar lāpstiņu un podā noskalo.

Kā ar pārtiku? Cik bieži un kādos daudzumos jādod slapjā pārtika?
pamatbarība ir sausā barība, to pērkam sveramo vetaptiekās, dažādu, vakar nopirkām sterlizētiem/kastrētiem kaķiem. Dažādojam. Nekādus Rpyal Canin neēd, kaķi uzliek mīksto :D Slapjo barību dažas reizes nedēļā, baigi neaizraujamies ar tiem, bļodiņā liekam pa maziem daudzumiem, jo kaķis ir dzīvnieks, kas ēd maz, bet regulāri, bet visbiežāk ēd šos -

Ja kaķukam pūžņo actiņas, tad tīrīt ar kumelīšu tējiņu jeb tomēr vest pie doka


mazo kaķeni, arī bija 2 mēneši, kad dabūjām, arī pūžņoja actiņas, tīrījām ar kumelīšu tēju, pēc pāris dienām palika daudz labāk. Bet ja neiet uz labo pusi, tad pie daktera :)

Un kā ar potēm? Cik, kad un kādas jātaisa? Ko darīt ar nadziņiem?


Reizi gadā pret trakumsērgu, kad aizvedīs pie daktera, iekārtos pasīti, iešpricēs, kas jāiešpricē, un pasītē būs uzlīmīte ar datumu, kad jāierodas uz nākamo poti.
Nagus var griezt pēc izvēles, mēs saviem negriežam, mums pie sienas ir piestiprināts nagu trinamais
domāju, ka pirkt speciālos guļamos nav jēga, manējie guļ pilnīgi visur, kur grib :)

lai veicas :)
12.08.2014 17:28 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
bernadeta - atrast linkus pati māku, bet man vajag reālu pieredzi. Un ja pati savus linkus izlasītu, tad zinātu, ka netika nevienā no viņiem atbildēts uz manis interesējošiem jautājumiem.

Parfait - liels Tev paldies :-)
12.08.2014 17:30 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Pie vetārsta jāved vienalga, ja kaķītis vēl nekādas potes nav dabūjis. 1x gadā vajag prettārpu un trakumsērgas poti. Vetārsts uztaisīs kaķītim "pasi", kur sarakstīs visas potes. Tas varētu ap 20-30 eur (kā kur) izmaksāt. No 2 mēn. vecuma jau var dot sauso barību. Ja mīli to kaķēnu, tad dod profesionālo barību junioriem, ne vnk kaut kādu Whiskas no Maximas.
12.08.2014 17:31 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Guļamo speciālu nekādu nevajag. Kaķu smiltis labākas ir tās caurspīdīgās granulas.
12.08.2014 17:33 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Sveika! Ja actiņas pūžņo, vislabāk ir doties pie vetārsta. Vai mincim ir taisītas potes/attārpošana - precīzi neatceros, ko vajadzēja, jo man darīšana ar kaķēnu pēdējoreiz bija pirms vairāk nekā desmit gadiem. Bet tās lietas izstāstīts vets.

Nagus negriez, bet nopērc viņam nagu asināmo un mēģini kaut kā iestāstīt, ka nagus jāasina tur. Bet rēķinies, ka viņš var iedomāties to izdarīt arī kur citur - pret paklāju, gultas malu utt.

Mana pieredze liecina, ka speciālu guļamo nav īsti jēgas pirkt, jo kaķim tāpat radīsies kādas mīļākās vietiņas. Manējai ir mājiņa, bet viņa tur ļoti reti guļ. Ziemā, piemēram, viņa vislabprātāk guļ uz radiatora :D

Par smiltīm - izmēģini vairākas un skaties, kas tev pašai šķiet ok. Man nav bijis tā, ka kaķis protestētu pret kāda veida pakaišiem. Bet no tīrīšanas viedokļa ērtākās ir cementējošās un tās, kas neitralizē smaku. Man personīgi vislabāk patīk bioloģiskie(?) pakaiši - tādas kā mīkstas koka skaidas, kas salīp kopā. Tās var pa taisno skalot nost podā.
12.08.2014 17:34 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Smiltis iesaku tikai cementējošās, jo necementējošās tās čuras krājās un pretīga masa veidojās, ko kaķis var pa visu dzīvokli ar ķepām iznēsāt. Kasti uzreiz lielu pērc, ja būs par mazu, tad čurās garām uz sienas. Pote pret trakumsērgu reizi gadā, tad kaut kāda imūnsistēmas pote mums bija, tā arī reizi gadā. Tad attārpošana+ apšņikāšana, to obligāti, jo ja nenogriež un tur mājās kaķu laikā, tas kaķītis ļoti traki mokās. Par barību- cik kaķu, tik viedokļu. Protams, labāk pilnvērtīgo dārgo, piemēram, royal canin. Mēs visbiežāk pērkam whiskas, vislabāk pie sirds iet slapjā, bet sauso arī ēd. Kaķēnam, protams, pieniņš. Vēl mūsējam garšo arī kaķu gardumi- vitamīni, krējums, zivtiņa, ik pa laikam kaķim jādod arī jēla gaļa, mēs dodam cūku, bet esm,u dzirdējusi, ka liellopu vislabāk. Vēl ir tāda kaķu zāle, ko var audzēt, tā vajadzīga, lai kaķītis var kuņģi tīrīt no spalvām. Citi pērk kaķu nagu asināmo, mēs dodam dēli skrāpēt, bet tāpat ik pa laikam plēš tapetes. kaut kādas mantiņas var sapirkt, lai kaķēnam ir ko spēlēties un attīstīt savus kaķu instinktus. Ja ir spalvains, noteikti vajadzēs kaķu ķemmi. Acu tīrīšanai izmantojam tādu herbal life, vetaptiekās pērkamu, bet labāk vetam pajautāt, kad potēs. Uhh, it kā visu svarīgāko pateicu :-D
12.08.2014 17:35 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Pakaiši šie -
12.08.2014 17:36 |
 
10 gadi
Reitings 848
Reģ: 09.06.2012
Tādas daunes, cilvēks uzdeva normālus jautājumus, nu nevar jau visu to zināt, ja nekad nav bijusi saskarsme ar kaķēniem. Grūti palīdzēt? Ejiet lasiet savas "puisis iebāza man pirkstu mutē, vai tagad būšu stāvoklī" diskusijas.
12.08.2014 17:37 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
WTF, kas te šodien ir noticis?
12.08.2014 17:38 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Par smiltīm vienalga, es pērku pašas lētākās, jo jātīra bieži. Vienīgi labas nebūs tās ar smalkajiem akmentiņiem.. fuj, kā man riebjas. Saķep un nevar smuki izbērt. NEMĀCĒŠU PATEIKT NOSAUKUMUS.
Par pārtiku - tieši tāpat kā Arielle ieteica, pamatbarība - sausā, vienmēr pieejama trauciņā (pērku zoo veikalā izvelīgiem kaķiem), bet slapjo barību tieši tādu kā ieteica Arielle pārmaiņus mani ēd 3x dienā.
Kumelīšu tēja līdzēs, ja nav pārāk traka situācija. Pamēģini ar kumelīti no sākuma.
Aizvedīsi pie vetārsta sataisīs tev potes un pateiks kad atkal jānāk.
Mēs ar nagus negriežam, tam ir piesists dēlis pie balkona stūra, kurš nu jau ir krietni nodīrāts un jāmaina uz jaunu. (iemācīju, nopērkot, izsmidzināmu līdzekli kaķu pievilināšanai).
12.08.2014 17:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits