Aizspriedumi pret tetovējumiem

 
Reitings 100
Reģ: 23.09.2010
Sveikas, meitenes!
Uz jauno Cosmo numuru veidoju rakstu par aizspriedumiem Latvijas sabiedrībā, ar kādiem nākas saskarties tetovētiem cilvēkiem. Raksta ietvaros apskatīšu dažādu speciālistu viedokļus, kā arī vēlos lūgt jūsu pieredzi.

Ja Tev ir tetovējums, vai esi tā dēļ saskārusies ar kādiem aizspriedumiem sabiedriskās vietās vai darba vidē? Kāds ir tavs tetovējums un cik liels vai redzams tas ir? Ja vēlies savu pieredzi un viedokli izstāstīt anonīmi, vari atrakstīt: [email protected]

Ļoti priecāšos par atsaucību! :)
06.08.2014 17:09 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es redzeeju lielu tetoveejumu uz kaajas vienai sievietei savaa darbaa-bija atnaakusi apraudziit savu mammu.Es nezinu kas,tetoveejums,apgeerbs (sortini)vai visa vinas personiiba,bet man likaas,ka sii sieviete daudz labaak izskatiitos bez tetoveejuma.Es runaaju par sievieti,kurai bija apmeeram 60 gadus veca!Ar so es gribeeju teikt,ka jauniibaa laikam piestaav viss-kad tad,ja ne jauniibaa,bet cilveekam novecojot,aada tomeer noveco ,lai kaa mees to negribeetu ,un tad tas tetoveejums izskataas kaut kaa vulgaari.
08.08.2014 19:22 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ar so es gribeeju teikt,ka jauniibaa laikam piestaav viss-kad tad,ja ne jauniibaa,bet cilveekam novecojot,aada tomeer noveco ,lai kaa mees to negribeetu ,un tad tas tetoveejums izskataas kaut kaa vulgaari.


Tie tetovējumi uz kājām lielos izmēros man vispār liekas vulgāri jebkurā vecumā, ļoti reti kad kāds tā tiešām ir ļoti labi pa formai uztaisīts.
08.08.2014 19:25 |
 
Reitings 268
Reģ: 22.07.2014
08.08.2014 19:25 |
 
Reitings 268
Reģ: 22.07.2014
08.08.2014 19:27 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012











It nekāda vaina. Tantuki dzivo uz pilnu klapi..kamer vel dzivas...
08.08.2014 19:29 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Pašai nav tetovējumi, šaubos arī, ka jebkad būs, tomēr man nesaprašanu rada tie, kas tetovē jebko tieši sev normālos apstākļos neredzamās vietās - mugura, lāpstiņas, dibens. Jēga? Pats jau neredzi, tad kur tas nozīmīgums? Vai arī tas ir tāpēc, lai neapnīk skatīties?
08.08.2014 19:35 |
 
Reitings 268
Reģ: 22.07.2014
Kā tetovētie izskatīsies vecumdienās? Jā, tieši tik forši tas izskatīsies!
08.08.2014 19:39 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
Es ticu,ka pēc gadiem 10 - 15 tetovējumu noņemšana būs tik pieprasīta lieta, ar normālu piedāvājumu par pieņemamu cenu. Laiks iet, viss attīstās. Tādēļ vēl jo mazāk mani šobrīd uztrauc mans mazais tetovējums.
08.08.2014 19:45 |
 
Reitings 610
Reģ: 01.12.2013
Man ir tetovējums uz lāpstiņas, tas pamatā simbolizē manu mīlestību pret ko tādu, kas bijis manā dzimtā jau kopš pirmsākumiem, nevienu brīdi vēl neesmu nožēlojusi un esmu pārliecināta, ka nenožēlošu.
Atbalstu visus drosmīgos, kuri tetovējas, dur pīrsingus utt, tam tiešām nepieciešama drosme! Labi, saprotu tās/tos, kuri saka, ka negribētu, jo bail, nav izdomājuši, nepatīk, utt... BET, ja pasaka, ka cilvēki ar tetovējumiem liekās slimi, nenormāli utt.. PIEDOD, ATVAINO, BET SAŅEMIES DROSMI UN PATS UZTAISI TETOVĒJUMU! Neviens neliek skatīties uz citiem, pagriez galvu uz otru pusi un turpini savu ceļu.

Žēl, ka joprojām cilvēki (izņemot dažus vecāka gada gājuma cilvēkus) atļaujas, tā teikt nolikt, tikai tādēļ, ka pašiem kaut kas nav pieņemams, neviens tak nespiež patikt! Kad tad vēl izmēģināt kā tas ir, ja ne tagad!
08.08.2014 19:46 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Man pašai ir tetovējums, kas man dzīvot netraucē, bet īsti nepatīk, jo nebija pārdomāts, vairāk iegribas vadīta liku uztetovēt. Draugam nu šausmīgi nepatīk :D
Bet par tēmu. Bija mums viens praktikants slimnīcā, notetovētas rokas, kakls, utt. Pirmais, ko man gribējās izdarīt, aizlīmēt visus viņa zīmējumus. Mums gan ir vairāk, bet pie tiem pierasts, bet šis jaunulis manu morāli sapurināja, liekot sajusties aizspriedumainai. Pēc pāris dienām jau acis pierada, bet to pirmo trauksmi vēl joprojām atceros.
08.08.2014 20:27 |
 
10 gadi
Reitings 4026
Reģ: 02.01.2011
Ir 2 tetovējumi, bet katrs garāmgājējs vai darba devējs tos neredz. Ar aizspriedumiem savu tetovējumu sakarā sastapties nav nācies. Pati īsti neatbalstu sejas, plaukstu tetovēšanu, kā arī nepatīk simetriskie tetovējumi virs dibena- saistās ar pavieglas uzvedības meitenēm (jā, tas ir aizspriedums :D)
09.08.2014 09:10 |
 
Reitings 466
Reģ: 20.09.2010
Man ir divi tetovējumi, abi uz rokas, kreisās. Tuvākajā laikā plānoju saņemties trešajam uz labās rokas, kas arī būs diezgan paliels. Man nekādu problēmu ar tetovējumiem nav, bet tik ļoti daudziem ir.. Es taču nesaku, ka man nepatīk sarkanā matu krāsa vai dzeltenas bikses pavecākai kundzīte, taču šī kundzīte pavisam noteikti izteiks kādu dzelīgu piezīmi par maniem tetovējiem. Jā, man ir padomā vēl daži. Un nē, es pavisam noteikti nenožēlošu. Kad vēl, ja ne tagad.
Pašlaik dzīvoju valstī, kur vietējiem tetovējumu nav tik daudz, bet ar draugu dzīvojam armijas nometnē, tā kā.. te reti kuram nav. Ar darbu grūtības nebija, jo strādāju sfērā, kur tas ir pieņemami.
Draudzenes par mani smejas, ka tagad noteikti puisi bez tetovējumiem nemaz neizvēlētos, tā jau gluži nav..

Laikam uz sejas īsti neko netetovētu, bet tas tā. Mīļotā vīrieša vārdu - neesmu vēl gatava. Taču, kad būs bērni, viņu vārdi gan ROTĀS manu ķermeni.
09.08.2014 12:19 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Cerise, tādās vietās mēdz tetovēt tāpēc, lai tas netraucētu nākotnē un tas droši vien ticis darīts ne jau ar mērķi izrādīties. Es pati pirms kāda laika, pēc grūta posma savā dzīvē, gribēju uztetovēt fēniksu kaut kur pie potītes, lāpstiņas vai citā grūti redzamā vietā. Tetovēt gribēju ne jau tāpēc, ka tas būtu stilīgi vai kā, bet tāpēc, lai sev vienmēr atgādināt - lai arī cik grūti kādreiz ietu un šķistu, ka tam visam melnajam laika posmam nav beigu, beigu beigās pienāk arī baltā svītra dzīvē. Ir tikai jābūt spēcīgam un tas viss jāpārcieš.
Beigu beigās nobijos no sāpēm un iespējamām alerģiskajām reakcijām un sapnis par tetovējumu tā arī palika sapnis.
09.08.2014 12:35 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Aizspriedumu īsti nav, bet man nepatīk tetovējumi. Mazs tetovējums uz pleca, lāpstiņas dažreiz ir tīri glīts, bet ne lielie pa pus roku vai kāju. Vakar redzēju vienu meiteni, visas kājas, rokas ar krāsainām puķēm un mārītēm, pa vidu vēl sirsniņas, nez kāda šī 50 gados izskatīsies.
Zinu vienu gadījumu, kad ar lielu varbūtību tetovēšanas salonā dabūts C hepatīts, kopš tā laika tetovējumi nepatīk vēl vairāk.
09.08.2014 14:08 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
man ir tetovéjums uz muguras, diezgan liels. nekad nav traucéjis, nekad neesmu sanjémusi negatívus komentárus, daudzi ir izteikushi komplimentus un jautájushi pie káda meistara taisíju. man patík glíti kvalitatívi tetovéjumi, ja redzu kádai zilgani-melnu, izplúdushu zakji uz pleca, izraisa smieklus, un domas, kápéc cilvéks nelabo tás shausmas.
09.08.2014 14:33 |
 
Reitings 100
Reģ: 07.05.2014
Man pašai ir vairaki tetovejumi. Piemērs par to,ka NEKAD NEVARES STRADAT BANKĀ ir pilnīgi stulbs,jo nejau katra cilveka lielākais sapnis ir strādat bankā . It īpaši Latvijā,kur banku darbinieces saņem knapi virs minimalas.
Problēmas atrast darbu nekad nav bijušas,jo uz pieres un uz plaukstu daļas tetovējumu nav.
Pārsvara jauniesi pasaka,ka ļoti patik mani tetovejumi,prasa,kur uztaisiju,un kāda nozīme.
Vienreiz darba devējs,kurš jau mani bija pieņēmis darbā ,gadi 55,uz joku pateica,ka varētu ar acetonu pamēgināt man viņus notīrīt,es pajautaju,kāda daļa viņam gar maniem tetovējumiem,viņš atbildēja,smieklīgako,ko esmu savā dzīvē dzirdējusi- "Ja bojā savu ķermeni,tad man ir daļa ! :D " Es vēlreiz pajautāju- kāda tad tev tur ir tā daļa? Un atbilde protams nesekoja,pēc tam atkal viss bija kārtībā :)
Ā,un vel bija reize,kad tēta jaunā brūte pateica,ka nepatīkot mani tetovejumi uz rokām,bet man pilnīgi vienalga ko citi saka,jo uzskatu,ka tas ir diezgan noželojami uztraukties un šausmināties par to,kas tevi nemaz neskar. Gadu nodzīvoju ārzemēs,tur tiesām pa visu laiku neviena komentāra arī no pavecākiem cilvēkiem nedzirdeju,bet te Latvijā diemžel,vēl salgabājusies aizspriedumaini cilvēki. Bet kopsavilkumā,nezinu nevienu cilveku ar tettovejumiem,kuru kautvai nedaudz interesē citu viedoklis par tiem :) haters gona hate ;D
09.08.2014 14:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits