Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Aizspriedumi pret tetovējumiem

 
Reitings 100
Reģ: 23.09.2010
Sveikas, meitenes!
Uz jauno Cosmo numuru veidoju rakstu par aizspriedumiem Latvijas sabiedrībā, ar kādiem nākas saskarties tetovētiem cilvēkiem. Raksta ietvaros apskatīšu dažādu speciālistu viedokļus, kā arī vēlos lūgt jūsu pieredzi.

Ja Tev ir tetovējums, vai esi tā dēļ saskārusies ar kādiem aizspriedumiem sabiedriskās vietās vai darba vidē? Kāds ir tavs tetovējums un cik liels vai redzams tas ir? Ja vēlies savu pieredzi un viedokli izstāstīt anonīmi, vari atrakstīt: [email protected]

Ļoti priecāšos par atsaucību! :)
06.08.2014 17:09 |
 
Reitings 738
Reģ: 14.10.2011
Padalos ar savu pieredzi un domām.
Abas manas rokas visā to garumā rotā dažādi tetovējumi, kuri kopā veido veselu zīmējumu. Man patīk lietot vārdu "rotā", jo priekš manis tetovējumi ir māksla. Ar tiem lepojos un grasos tikai palielināt to skaitu.
Sabiedrībā, diemžēl, uz to joprojām bieži vien raugās negatīvi. Vairākkārt gadījies dzirdēt, ka savu tetovējumu dēļ nekad nedabūšu darbu; ka sieviete ar tetovējumiem nav īsta sieviete; ka tetovēti cilvēki nav normāli un ka tā ir tikai un vienīgi vēlme izrādīties. Tāpat ir standarta jautājumi par to, kā tetovējumi izskatīsies vecumdienās un par to, ka uz darbu bankā necerēt. Tas no sabiedrības puses. Tiesa gan, ar šo gadījies saskarties Latvijā. Citās valstīs, kurās bijis tas gods pabūt, ne reizi neviens nav izteicies nievājoši vai negatīvi, bet tieši pretēji - cilvēki ir interesējušies par katra zīmējuma nozīmi, rašanos un uzslavējuši par izdomu.
Tā kā esmu cilvēks, kurš savu dzīvi saistījis ar mākslu, nekad neesmu pretendējusi uz darbu bankās, tāpēc iegūt darbu nekad nav bijušas problēmas, jo, par laimi, darba devēji nav bijuši tetovējumu nosodītāji.
Agrāk par šo visu pārdzīvoju, taču nu jau, tā teikt, laižu gar ausīm, saprotot, ka vienmēr būs cilvēki, kuriem nepatiks. Viss, ko vēlētos novēlēt tiem, kuriem pret tāda veida mākslu ir iebildumi - nenosodīt un pieņemt to, ka cilvēki ir dažādi. Kas patiks vienam, nepatiks otram. Katra cilvēka rokās ir tas, kādu dzīvi tas sev vēlas un kā vēlas to piepildīt. Tetovējums nepadara cilvēku par nezvēru. Cilvēka raksturs un darbi ir tie faktori, kas rāda - cilvēks ir labs vai slikts. Bet ne tetovējumi.
07.08.2014 00:00 |
 
Reitings 100
Reģ: 23.09.2010
Ewa, liels paldies par stāstu!
Priecāšos, ja vēl kāds izteiks viedokli :)
08.08.2014 16:46 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Tv laika zinas viena jauna skaista sieviete ar tetovetu roku vienbrīd bija redzama, nu pretīgs skats. Ar mēru pienemami, bet kas par daudz tas par skādi. Vislaik likās ka īpašu gudra vina nav. Zinu aizspriedumi, bet nu... pretīgs skats un viss.
08.08.2014 16:49 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Ance Siliņa, nosūtīju e-pastu.
08.08.2014 16:51 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
http://www.mammamuntetiem.lv/mom/?id=19819 nu man nav ko teikt... tada profila bilde mammamuntetiem.
08.08.2014 16:54 |
 
Reitings 610
Reģ: 01.12.2013
cik zinu mammamuntetiem savienojas ar draugiem.lv profilu, līdz ar to bilde varētu būt no turienes.
08.08.2014 16:58 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Zinu, bet tur var uzlikt ari citu foto.. nu kas nav draugiem.lv profilaa. Ir tomer jādoma mazliet ja esi publiska persona. Man aizspriedumainai ta liekas.
08.08.2014 17:01 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
Man ir 4 tetovējumi. Uz rokas uzraksts- vienreiz braucot uz Rīgu visu ceļu mikriņa vadītājs stāstīja man kāpēc nedrīkst tetovēties, bija briesmīgi.
Delfīns uz kājas, bet zem tā ir milzu rēta, kur pēc avārijas man bija izrauta āda līdz kaulam, šo taisīju, lai rētu noslēptu, vienīgais nepatīk, kad prasa, kas tas ir un trakākais, kad pludmalē to sveši cilvēki arī aiztiek.
Paliels tetovējums- to gan visi saka- ļoti skaists,patiesībā tur nekā tāda nav.
ceturtais tetovējums ir vietā, ko tikai vīrs redz, bet nu tie kas redzējuši parasti prasa, kas tas ir un kāpēc, Turcijā to viens turku masieris mēģināja nomazgāt- tas bija smieklīgi.

Bet nu rezumē- mans ķermenis, mans templis, ja es vēlos, tad taisu.
Mamma reakcija pēc pēdēja tetovējuma bija- nu vismaz, ja būs avārija pēc tetovējumiem atpazīsim tevi.
08.08.2014 17:04 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Ir tomer jādoma mazliet ja esi publiska persona.


Es vienīgā nezinu, kas ir tā Zane Pabērza?
08.08.2014 17:06 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
nop Lollipop es arī nezinu šo personu
08.08.2014 17:07 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Ar kaut kādiem negatīviem komentāriem esmu saskārusies vienu vienīgu reizi mūžā, un tie paši nāca no pamatīgi iedzēruša kunga, kurš mani tā jau visu dienu mācīja dzīvot. Manos tetovējumos ir ļoti daudz simbolisma, kas izmantots kā dažādos svētajos rakstos, tā arī arhitektūrā, mākslā un kultūrā, tāpēc brīdī, kad pļāpīgais kungs man lūdza izskaidrot tetovējuma nozīmi, uz līdzenas vietas sacerēju ļoti skumju stāstu par ģimenes mantojumu un traģisko vēsturi, ar galvu mādama, ka lūk šie tetovējumi man kalpo kā mūžīgs atgādinājums par savu skumjo pagātni. Uzmācīgā jautātāja sejas izteiksme bija vienkārši nenovērtējama, īpaši zinot, ka manu tetovējumu nozīmes, ja tādas vispār ir, tomēr ir privāta, tai pat laikā vienkārša lieta, vai arī iepaticies motīvs, kas kopējā kompozīcijā saskan ar manu dzīves filozofiju, par kuru zinu, ka svešiniekiem nav jēgas stāstīt.
Mani tetovējumi man nekad nav traucējuši komunikācijā ar cilvēkiem, darba meklējumos vai citās situācijās, kuras varētu ietekmēt ārējais izskats. Ja arī tetovējuma dēļ neesmu pieņemta darbā, man neviens uz to līdz šim nav norādījis. Tiesa, arī nodarbošanos esmu izvēlējusies tādu, kurā mans izskats kalpo tikai kā pluss, taču tas bija neapzināts lēmums.
Pie saviem tetovējumiem esmu nonākusi pamazām un lēnām ar ilgu apdomāšanas procesu un zinu, ka ar kvalitāti, kādu mākslinieki var piedāvāt šobrīd, kā arī ar skatu nākotnē, es par saviem tetovējumiem nekaunēšos arī vecumdienās.
08.08.2014 17:07 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Bija iepirkšanās pavēlniecēs pirmajā nedēļā. Bet, kas īsti viņa ir, neatceros.
08.08.2014 17:08 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
'Karsto laika ziņu' zvaigzne ja nelados vienbrīd erotiskas noskanās tv6 bija:)
08.08.2014 17:09 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man arii divejaadas juutas pret tetoveejumiem!Tas gleznojums uz aadas var buut loti skaists,bet noteikti piekriitu,ka ir profesijas,kur tas neiedereetos.
Zeel arii tas,ka kaadreiz jauniibaas trakumaa,vienaa elpas vilcienaa ,jauns cilveeks to izdara,un peec gadiem tas viss sen apnicis,tad grib nemt aaraa , tad paliek nesmuka reeta,kaa manam pirmajam viiram.
08.08.2014 17:09 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012



08.08.2014 17:10 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Lielākoties man nav nekādi iebildumi pret tetovējumiem, pašai gan diemžēl nav jo vienkārši nespēju atrast to īsto tetovējumu. Tā ir cilvēka katra izvēle taisīt vai netaisīt tetovējumu tā pat kā tā ir izvēle iet pārmērīgi uz solāriju vai nokrāsot zilus matus. Ikdienā man liekas ka tai nevajadzētu būt problēmai ka tev ir redzami tetovējumi, pat cik es esmu ievērojusi jauniešu vidū, tetovējum pat skaitās pozitīvi, jo tie izsaka tomēr tavu būtību un padara tevi atšķirīgu.
Ja runa ir par darbu, piemēram TV ziņu lasītājs vai bankas darbinieks tad gan es neatbalstu īsti tetovējumu rādīšanu un tas ir dēļ tā ka principā šādi uzņēmumi nevar atļauties sliktu kritiku no sabiedrības, ja pēkšņi vesels bars ar vecāka gadu gājuma dāmītēm pārtrauks skatīties piemēram beztabu jo tur vadītāja būs notetovējusies, kam tas nāks par labu? Tā pat ar ziņās, ja vīrietim pēkšņi parādīsies čūskas tetovējums uz sejas, tad domāju ka lielai daļai tas var nepatīk un var novērst uzmanību no pašām ziņām.
Darbā tomēr ir jāievēro tas ka TU ar savu izskatu pasniedz sabiedrībai šo uzņēmumu un tādēļ izskatam ir jābūt pēc iespējas neitrālākam, lai nerastos domstarpības.
08.08.2014 17:15 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Kubiet, Tu pati filozofijas/ētikas situāciju diskusijā apgalvoji, ka ierobežot ir slikti un kaut kādi rāmji arī ir slikti.
Un ko Tu tagad dari? Rāmē kā visveiklākais stiklinieks. "Publiska persona - tātad nedrīkst to un to, māmiņa - tātad nedrīkst to un šito!"
Tu saproti, ka ne visi cilvēki dzīvo pēc viena - Tevis idealizētā "drīkst-nedrīkst-vajadzētu-nevajadzētu" etalona? Ir dažādi dzīvesveidi, dažādi uzskati, vērtības un modeļi, pēc kā dzīvot!
08.08.2014 17:19 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Tu tak necereji ka te kāda ir eņģelis kas strikti viksu dzivi ievēro visu:D Ak jel... smieklīgi:D
08.08.2014 17:20 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
. Man aizspriedumainai ta liekas. Izlasam..un neizdomajam pasakas. Es jau nu nebūu ta kas viņai kaut ko atļaus vai liegs, katrs tomer daram ka gribam. Taču man ir atļauts izteikt viedokli. Tieši tik vienkārši.:D
08.08.2014 17:22 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Es norādīju uz pretrunām tavos viedokļos, nevis aizliedzu tev tādus paust ;)
08.08.2014 17:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits