Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā pamudināt mainīt dzīvi

 
Reitings 159
Reģ: 10.06.2013
Draugam darbs ir, tikai, profesijas nav. Pēc vidusskolas beigšanas bija mēģinājis iestāties augstskolā, bet budžetā netika un naudas studijām par maksu nebija. Šobrīd viņa alga nenosegtu mācību kredītu. Strīdēties negribu, bet domāju, ka puisim savos 24 gados būtu laiks pievērsties karjeras veidošanai.
Iepriekš ar draugu ir bijušas sarunas, ka būtu laiks iegūt profesiju, lai nav jāmokās ar esošo darbu, bet viņš pagaidām neko negrib mainīt dzīvē (tam gan es neticu, jo var manīt, ka viņš bez maz vai slīkst depresijā). Darba iespējas viņa pilsētā nav plašas. Gribu palīdzēt, bet nezinu, ko ieteikt viņam darīt.
18.06.2014 14:33 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Bāc... es virsrakstu sakumā izlasīju, kā "kā pamodināt manī zivi" :D
Sasmējos pilnā kaklā par savām līkajām acīm :D
18.06.2014 14:35 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
melania,
Varbūt kursi? Tie jau arī daudz ko dod. Ar nosacījumu, ja ir vēlme mainīt dzīvi.
18.06.2014 14:36 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Vienīgi kaut kādas nelātienes, koledžas utt.. Ctādāku iespēju neredzu. sēdēt bez darba,jo izglītību vajag, bet darbu vajag,lai varētu samaksāt par to? Vai arī,lai ņem kredītu, bet ja pašam negribas- tad nav jēgas. tpt mācīšanās nebūs,ja aizies ķekša pēc, jo visi zāģē un dīc.
pašam jānonāk pie lēmuma izglītoties.
Bet tad nebūs laika- būs darbs, sola.
Bez darba nevarnaudu vajag.
Bet ja darba alga izmaksas nenosedz...njā.
18.06.2014 14:37 |
 
Reitings 159
Reģ: 10.06.2013
Manuprāt, neviens darba devējs uz kursu izglītību nopietni neskatās.
18.06.2014 14:38 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
kā arī- nav teikts, ka ar to izglītību viņam būs labāks darbs. vrb imācīsies,jo visi pressingo viņu un beigās būs tur pat,kur tagad, tikai ar diplomu sekcijā ieliktu.
18.06.2014 14:39 |
 
Reitings 372
Reģ: 05.12.2013
Piedāva kopā kaut ko pamacties.
18.06.2014 14:40 |
 
Reitings 159
Reģ: 10.06.2013
Es ieteicu, lai iet, piemēram, armijā. Šis uzreiz pateica, ka nē.
18.06.2014 14:41 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Rīgā ir ļoti daudzas koledžas, arodskolas, kurās mācības ir bezmaksas, un vēl maksā stipendiju! Nu labi, tā ir Rīga. Es nezinu, cik tālu jūs esat. Bet piemēram tagad reklamē to pašu Ventspils augstskolu - 80% mācās budžetā (ja var ticēt reklāmai). Ir jābūt gribēšanai, nevis tikai dīkšanai. Vēl jo vairāk tik jaunam džekam, kuram normāli būtu vēlēties kalnus gāzt šādā vecumā.
18.06.2014 14:41 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
ir svarīgi savu darba karjeru sākt ar savu nostāju pret to darbu. Kad es uzsāku darbu starptautiskā kompānijā, man vel nebija augstaka izgliitiba, bet mani pienjeema taapec, ka es sevi nopozicioneeju, kaa labu darbinieci, kas ienesiis labumu kompaanijai. Protams, es nebiju nekaads direktors taja uznjemumaa, bet arii nepardevu maiziiti narviitii...
Tas bija labs kjeksiis manam CV, no kura saaku sevi attistiit uz augshu.., Ta kaa nedomaaju, gan, ja bus izieti kaut kaadi kursi,ka tas neko nenozimees. Ja tas bus attieciba uz nozari kuraa vinjsh saaks stradata, tad tas bus labs kjeksis prieksh darba deveeja.
18.06.2014 14:42 |
 
Reitings 159
Reģ: 10.06.2013
bellakilla zinot ar kādiem līmeņiem viņš beidza, budžets viņam nespīd, cik atceros angļu c, latviešu b, matemātika d
18.06.2014 14:44 |
 
Reitings 159
Reģ: 10.06.2013
un bellakilla kurass koledžas un kurās profesijās Rīgā ir mācības bez maksas?
18.06.2014 14:46 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
bellakilla zinot ar kādiem līmeņiem viņš beidza, budžets viņam nespīd, cik atceros angļu c, latviešu b, matemātika d


Tur tak uzreiz redzams, ka puisim nav izglītība prioritāte un nepiespiedīsi viņu mācīties, ja viņš pats negrib.
Nu slinks tak, bet žēl, ka fiška nerubī bez visas izlītības, lai dabūtu labu darbu, citiem ir.

Tīri intereses pēc - ko Tu esi pabeigusi/kāda Tev ir izglītība un cik labi apmaksāts darbs? :)
18.06.2014 14:51 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
http://www.3arodskola.lv/
http://www.rtk.lv/ - ir dažas valsts finansējamās studijas

Tik uz priekšu. Māte google palīdzēs.
18.06.2014 14:53 |
 
Reitings 159
Reģ: 10.06.2013
misshine šogad tik sākšu studijas.
18.06.2014 14:57 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Melania diemžēl nedomāju, ka varēsi viņu pierunāt, ja viņš pats negrib. Ja nav viņš to negribēs, iestāsies kaut kur, bet nemācīsies, pametīs atkal visu.
18.06.2014 14:59 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
zinot ar kādiem līmeņiem viņš beidza, budžets viņam nespīd, cik atceros angļu c, latviešu b, matemātika d


Viņš ir slinks vai glups? Ja nav nekāds intelektuālais spīdeklis, tad piedod, viņam universitātē nav ko darīt.

kurass koledžas un kurās profesijās Rīgā ir mācības bez maksas?


Ļoooooooooti daudz budžeta vietu (tik daudz, ka pat viņam ir cerības tikt budžetā) ir vairakās vietās, agrāk datoriķiem bija vairak budžeta vietu, neka gribētāju, arī fizikas un matemātikas fakultātē vienu brīdi budžetā ņēma jebkuru idiņu (lasi - sliņķi), domāju, ja painteresētos sīkāk, nevis tkai cīkstētu, ka viss slikti un studijām naudiņas nav, tad varētu noskaidrot, kur ir lielas iespējas studēt budžeta arī ar sūdīgiem CE rezultatiem. jautajums gan - vai tiešām vajag?

diemžēl nedomāju, ka varēsi viņu pierunāt, ja viņš pats negrib. Ja nav viņš to negribēs, iestāsies kaut kur, bet nemācīsies, pametīs atkal visu


Tieši tā.

No vienas puses, censties "celt" savu puisi, motivēt, balstīt, mudināt, ticēt un cerēt - to visu vajag, tas ir tipa jebkuras sievietes karmiskais pienākums. No otras puses, ja tev ir svarīgi, lai vīrietis būtu perspektīvs, tendēts uz izglītību un karjeru, tad varbūt nevajag iepazīties ar gatera puišiem no mazpilsētas un cerēt, ka viņi pusnaktī pārvērtīsies par Bilu Geitsu.





PS:
Atvainojos visiem gatera puišiem no mazpilsētas, kas dzīvē grib kaut ko sasniegt un arī kaut ko dara, lai tas notiktu. Tādā gadījumā, veiksmi un izdošanos, puiši!
18.06.2014 15:17 |
 
Reitings 159
Reģ: 10.06.2013
57days es teiktu, ka viņš ir slinks, ja ir velme viņš daudz ko var izdarīt. Datori ir viņa sirdslieta. Pie viņa vēršas visi draugi, ja ir kādi jautājumi saistībā ar datortehniku. Ziemā vispār divos darbos strādā. BET, man tāda sajūta, ka viņš mani baidās pazaudēt, tāpēc šajā pilsētā ir ieciklējies un negrib nekur citur doties. Varbūt tikai manas iedomas.
18.06.2014 15:29 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Bet ja jau tāda kvēla mīla, kāpēc abi nevarat braukt Jelgavu vai Rīgu studēt? Paralēli mācībām varēsiet strādāt, iztikšanai pietiks. Arī tev izglītība labāka būs lielāka universitātē.
18.06.2014 15:36 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ja nekas nav mainījies pēdējos gados, tad ap to laiku, kad ir sākusies pieteikšanās studijam, portālā latvija.lv var redzēt statistiku - cik uz kurām studijam ir gribētāju, cik uz budžeta vietu konkurence utt. Var darīt tā: sekot līdzi statistikai, un tad, kad ir skaidrs, kurās programmās ir liela iespēja tikt arī ar sliktiem rezultātiem (t.i., priekšpēdējās pietekšanās dienas vakarā vai pēdēja dienā), tad doties uz jebkuru pieteikšanās punktu, samaksāt tos ciktur eiro (tas nodrosina opciju izvēlēties 20 studiju programmas), ieķeksēt interesējošās programmas ar piebildi "TIKAI BUDŽETĀ". Neticu, ka viņš ar sādu metodi kaut kur budžeta niekļūtu, nu galīgi neticu.
18.06.2014 15:50 |
 
Reitings 312
Reģ: 31.05.2014
1. Es kaut ko nesaprotu - kāpēc te iesaka studēt budžetā? Cik man zināms, augstskolās budžets ir tikai dienas studijām. Kā dienas studijas budžetā (t.i. centīgu mācīšanos, visu darbu izpildīšanu un semināru apmeklēšanu) var savienot ar darbu, ar kuru var sevi labi nodrošināt (t.i. kaut kādi gadījuma darbi vai pusslodzes darbi neder)? Man ir vairāki pazīstami cilvēki ar šādu pat problēmu - viņi vēlētos studēt un, iespējams, tiktu budžetā, bet saprot, ka nespēs savienot kārtīgu mācīšanos ar kārtīgu darbu. Citādi, protams, ja vecāki var nodrošināt, bet te izklausās, ka puisis ir patstāvīgs un neņem naudu no vecākiem.

2. Tu tikai tagad sāksi studēt.. Kad es vēl nestudēju, arī visu laiku bīdīju savus draugus uz studēšanu pusi. Pēc nomācītiem (nomocītiem) gadiem sapratu, ka fufelis vien tā studēšana ir - mācību kvalitāte ir zem jelkādas kritikas. Reāli tev neviens neko neiemāca, tu pats mācies un to vari darīt arī bez skolas palīdzības (protams, papīrītis izpaliks). Tāpēc ja kāds var atrast sev labu darbu bez studēšanas, neredzu jēgu viņu piespiest studēt.
18.06.2014 16:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits