Izdevumu dalīšana

 
Reitings 797
Reģ: 29.01.2009
Sveikas.
Jā, šeit jau ir bijušas neskaitāmas diskusijas par to, ka vīrietim jāuztur sieviete dieviete utt. bet es gribēju prasīt parastajām mirstīgajām - kā jūs savās attiecībās dalāt izdevumus? Mēs esam kopā 3 gadus, bet neesam precējušies un šobrīd ļoti aktuāls ir šis jautājums par to, kuram kas būtu jāmaksā (algas mums ir abiem vienādas). Tā kā šis ir iemesls pat strīdiem, tad vēršos pie jums, dāmas, jo varbūt kādas pieredze palīdzēs rast risinājumu arī mums...

Līdz šim visu dalījām uz pusēm..varbūt tā arī ir vislabāk?
05.06.2014 08:57 |
 
Reitings 496
Reģ: 13.04.2014
Mums ir tā, ka es nekad neuztraucos par īres naudu, komunālajiem un lieliem pirkumiem - to maksā vīrietis, savukārt, viņs nekad neuztraucas par šampūniem, veļas pulveriem, gultas veļu, dvieļiem u.c. mājas sīkumiem.


Mums ir tāpat. Bet man patīk arī klusums. ideja. :) Jums tā arī varētu derēt, ja draugs piekrīt.
05.06.2014 10:54 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Bet tai pat laikā autore varbūt pērk mājai visādus sū... vīriešprāt. Varbūt viņam arī nafig nav vajadzīgi kaut kādi lampiņu abažūri vai podiņaugi vai super smaržīgais tualetes aromotizētājs. Bet autore "uzspiež", ka vīrietim par to arī ir jāmaksā un jādalās. Varbūt viņš labāk tiešām naudu hobijā notriec. Ja autorei hobijs ir mājas izdekorēšana, tad lai tas iet no viņas hobija naudas.
05.06.2014 10:54 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Šeit autore pērk mēbeles, kuras lieto abi, puisis neko nepiemet, viņam hobijiem paliek pāri, bet autorei ne. Nav līdz galam godīgi.
Kurā vietā teikts, ka viņa pērk mēbeles? Es sapratu, ka viņa visādas figņas pērk no sērijas "rozā lentītes, ko apsiet glāzītēm utt". Ir milzīga atšķirība, vai pērk veļasmašīnu, gāzes plīti vai gultu (tādā gadījumā, ja otrs nepiemet, ir pagalam garām) vai arī pērk kaut kādas savas vājības, kas nav fundamentāli nepieciešamas dzīvoklim kā piemēram piektais rozā toņa segas pārvalks, jo tas taču ir cits tonis (par veselu ceturdaļtoni tumšāks kā iepriekšējais!) vai arī trešā vāze (tas nekas, ka parasti visas vāzes tukšas, jo ja nu kādreiz uzdāvina 2 dažāda veida puķes, taču neliks vienā vāzē visas)
05.06.2014 10:54 |
 
Reitings 149
Reģ: 12.05.2014
Galvenais, tēma ir par to, kā dalīt maksājumus, bet protams, kādai ir jāienāk un jāsāk filozofēt par to, kā vīrietis viņu uztur. Tālāk par tēmas pirmajiem teikumiem neviens vairs nelasa?
Ja diskusija ir par veģetārismu, jūs arī ejat un sākat stāstīt kādas gaļas receptes zināt?

Daliet maksājumus uz pusēm un ar brīvo naudu katrs var darīt, ko vēlas. Mēs tā darām un nav bijušas nekādas problēmas.
05.06.2014 10:56 |
 
Reitings 438
Reģ: 18.03.2013
Ja čalim pietrūkst, lai meklē labāku darbu un pelna vairāk .. problēma atrisināta

+++
05.06.2014 10:58 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
NU tieši tā, daliet obligātos maksājumus uz pusēm. Bet pārējais lai paliek katra paša ieskatiem. Kāds varbūt grib braukt un kāpt Everestā. Kādam citam vajag aizkarus piekārt pie loga.
05.06.2014 10:59 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Jolly_Angie, manas pārdomas vairāk bija adresētas tām, kas pauž uzskatu, ka vīrietim vienmēr ir jāmaksā vairāk, man tas šķiet dirskrimējoši pret vīriešiem.
bet piekritīšu arī tam, ka nav zināms, kādas tieši lietas pērk diskusijas autore mājai. ja tās ir tiešām nepieciešamas, kā piemēram, mēbeles, aizkari, lampas, utt, vīrietim ir jāpiedalās ar savu daļu, bet ja tās ir lietas, ko viņa pērk, jo vienkārši patīk, tas tiešām vairāk uzskatāms kā aizraušanās/hobijs ar mājas iekārtošanu un interjera lietām.
B&S, vai drīkst jautāt, kādas tieši lietas mājai pēdējo mēnešu laikā esi iegādājusies, kur tev būtu gribējies, lai arī vīrietis pieliek naudu?
05.06.2014 11:04 |
 
Reitings 797
Reģ: 29.01.2009
Es nepērku sū mājai.... nekādas statujiņas un citus štruntus nemaz ciest nevaru, lieki putekļu uztvērēji, bet tomēr uzskatu, ka, piemēram, pagalam nomazgājusies/nodilusi gultas veļa IR jānomaina pret jaunu.. Ja iepriekšējā dzīvokļa īrnieki ir atstājuši šeit nenormāli neglītus, vecus aizkarus ar pleķiem, tad viņus būtu forši nomainīt utt. Nezinu, vai tas ir kaut kas pārmērīgs?

Puiša hobijs tiešām ir diezgan padārgs sporta veids, bet es negribētu, ka viņam nepaliek pāri nauda arī tam, jo pērk viņš tikai pašu nepieciešamāko un ne arī no krutākajiem brendiem..nav tā, ka viņš šķiestos pa labi un pa kreisi.

Par attiecību izbeigšanu dēļ naudas - viņš, vispārīgi ņemot, ir ļoti dāsns..nekad neapskauž nevienu, vienmēr drīzāk atdos kaut ko man nekā paņems sev. Ticu, ka, ja viņam būtu milzīga alga, viņš uzņemtos visu maksāt utt. par to man šaubu nav :)

Šarlote, mājas darbos viņš retu reizi izpalīdz, kad man jāstrādā daudz, bet kopumā visu daru es.. tāpēc arī jūtos kā verdzene reizēm, ka es eju uz veikalu, stiepju maisus, taisu ēst, strādāju pilna laika darbu, studēju, tīru māju un mazgāju/gludinu veļu + maksāju no visa vēl pusi... viņam sanāk traki izdevīga dzīve, tā teikt. Tāpēc brīžiem ir sajūta, ka man labāk būtu dzīvot vienai, jo izdevumu ziņā nekas daudz nemainītos..ai, pēdējā laikā visādas domas prātā nāk, ka bail.
05.06.2014 11:04 |
 
Reitings 438
Reģ: 18.03.2013
Ticu, ka, ja viņam būtu milzīga alga, viņš uzņemtos visu maksāt utt. par to man šaubu nav

nu šeit arī ir rakstīts atrisinājums :D lai palūdz algas pielikumu darba, vai meklē paralēli labāku darbu
05.06.2014 11:08 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
B&S, un kāpēc tikai tu iepērcies, stiep maisus, gatavo un tīri māju??? Ja maksājat visu uz pusēm, tad arī visi darbi ir uz pusēm. Sievietes vairāk strādā pa māju tajos gadījumos, kad vīrietis uztur vai maksā lielāko daļu. Jūsu gadījumā tā nav, tāpēc es nesaprotu šādu darbu nepareizu sadalījumu...???
05.06.2014 11:09 |
 
Reitings 797
Reģ: 29.01.2009
Viņš šobrīd nevar prasīt paaugstinājumu :) tāda situācija darbā.. kā jau minēju, mēs abi esam karjeras sākumposmos un viņam nav īsti pamata prasīt lielāku algu, jo tā ir vidējā latvieša alga..
05.06.2014 11:10 |
 
Reitings 438
Reģ: 18.03.2013
drostala- jo džekam parasti ph, ka izlietnē sāk augt sēnes :D
05.06.2014 11:10 |
 
Reitings 797
Reģ: 29.01.2009
drostala, viņš saka, ka viņš jau to man neliek darīt utt. bet, teikšu godīgi, ja es to nedarītu, es nezinu, kādos ierakumos mēs dzīvotu! :D man kaut kā prātā ir tā tradicionālā latvieša doma, ka sieviete rūpējas par māju.. un man tiešām patīk šiverēties pa māju! Tā kā man darbs nav ofisā, tad es arī vairāk esmu mājās un ..njā.
05.06.2014 11:12 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Nu, sorry... 1) vai nu esi mājsaimniece, vai strādā uz pusslodzi, vai lai vīrietis tevi uztur, vai maksā lielāko daļu - un tad un tikai tad šiverējies pa māju, 2) strādājat abi līdzvērtīgi, pelnat līdzvērtīgi un līdzvērtīgi darbi sadalīti mājās. Pretējā gadījumā tu tiešām esi sevi pataisījusi par kalponi. Mainiet lomas un steidzami.
05.06.2014 11:23 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
nu dalīšanai var redzēt gan plusus gan mīnusus. Bet nevajag , lai aiziet galējībās.. Zinu gadījumu, kad meitene, aizņemas no sava puiša naudu, kad viņai beidzas, lai nopirktu abu kopīgajam bērnam pamperus, un beigās to naudu atdod viņam un viņš bez problēmām arī paņem atpakaļ . vot tas ir noželojami!


bet par tēmu, ta jau ir malta no visiem rakursiem, ne vienā vien diskusijā
05.06.2014 11:28 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Tā kā es neuzskatu, ka sieviete ir invalīds, kas nespēj sevi nodrošināt, tad man šķiet ok dalīt maksājumus, ja abi pelna puslīdz vienādi..

Ieteikumi: iepērciet paiku kopā! Brauciet vienreiz 2 nedēļās vai vienreiz mēnesī uz tirgu + kādu lielveikalu un iepērciet basic lietas. Tad nebūs jāstiepj nekādi maisi, tik vien kā kādi sīkumi ikdienai jāpiepērk.
Māju var kopīgi tīrīt. Domāju, ka ieslēgt veļas mašīnu un izkarināt drēbes arī spēj jebkurš normāls vīrietis.
05.06.2014 11:29 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu, reizēm mēs arī pamatīgi sakašķējamies par naudas tēmu :D Jo mani reali besī, ka viņš piecas reizes mēnesī maina tā mēneša budžeta "plānojumu".

Šomēnes: izdarījām lielu pirkumu X (sadzīves tehnika). Ļoti labi. Tad viņš saka: es biju domājis, ka vajadzēs uz X iztērēt vairāk, tāpēc, ja gribi, nopiksim arī jaunu sadzīves tehniku Y (arī jau veca ilgi vairs nevilks). Atrunāju viņu, jo nav steigas. Un kas notiek apmēram nedēļu vēlāk? Nedēļu vēlāk viņš jau ir izlēmis, ka šomēnes labāk padzīvot taupības režīmā (atlikt dažus maksājumus, ko var atlikt, utt.), jo, redz, vajagot iekrāt naudiņu atvaļinājumam.

Viss jau ir labi un skaisti, bet kāpēc pagājšnedēļ bija lieki 200 eiro sadzīves tehnikai, bet šonedēļ jau jāsāk kaut ko baigi taupīt? Vot besī, besī, besī ārā. Regulāri viņam tā. Tak var izlemt, un visu mēnesi tās domas NEMAINĪT. Man ir vienalga, kā, kam un cik tērēt, kamēr vien man ir skaidrs, ar kādu summu rēķināties. Godīgi sakot, tagad esmu sākusi piekopt politiku - "mīļais, dari kā gribi".

Visādi citādi, ģimenes budžetā naudu metam abi, cik nu kuram ir, tērējam ar apdomu (nu vismaz cenšamies), un otram ne par ko īpaši neatskaitamies. Dārgu hobiju mums nav, ar narkotikām un azartspēlēm neaizraujamies, tā kā parasti no algas līdz algai izdodas izdzīvot veiksmīgi.
05.06.2014 12:21 |
 
Reitings 797
Reģ: 29.01.2009
vot, vīrieši un viņu loģika :D
05.06.2014 12:24 |
 
Reitings 202
Reģ: 30.03.2014
Mums gimene virs maksa visu. Vins vienmernir uzsveris, ka vins ir gimenes apgadnieks. Savu naudu es tereju niekiem. Patreiz gan gaidot mazo nestradaju. Tapec vis gulstas ta vai ta uz vira pleciem.
05.06.2014 12:29 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Ja vīrietis pelna vairāk, tad būtu stulbi, ka abi maksātu visu uz pusēm. Jā, zinu, zinu, ka citas tā nedomā, es gan domāju.

Nu, tādas lietas kā aiskari u.c. vīrietis lielākoties uzskata par nevajadzīgu pirkumu. Vismaz mans vīrs tā domā :D

Man šķiet, ka par naudas lietām ir jāvienojas pirms kopdzīves uzsākšanas - lai ir skaidrs, ko katrs domā, kas kuram ir pieņemams, jāpanāk vienošanās.
05.06.2014 12:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!