Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Izdevumu dalīšana

 
Reitings 797
Reģ: 29.01.2009
Sveikas.
Jā, šeit jau ir bijušas neskaitāmas diskusijas par to, ka vīrietim jāuztur sieviete dieviete utt. bet es gribēju prasīt parastajām mirstīgajām - kā jūs savās attiecībās dalāt izdevumus? Mēs esam kopā 3 gadus, bet neesam precējušies un šobrīd ļoti aktuāls ir šis jautājums par to, kuram kas būtu jāmaksā (algas mums ir abiem vienādas). Tā kā šis ir iemesls pat strīdiem, tad vēršos pie jums, dāmas, jo varbūt kādas pieredze palīdzēs rast risinājumu arī mums...

Līdz šim visu dalījām uz pusēm..varbūt tā arī ir vislabāk?
05.06.2014 08:57 |
 
Reitings 142
Reģ: 19.06.2012
veca diskusija, bet izteikšos:
es ar savu draugu dzīvoju kopā 2 gadus. No sākuma vienojāmies, ka es maksāšu rēķinu par dzīvokļa komunālajiem pakalpojumiem, viņš savukārt pārējo- īri, ballītes, restorānus, braucienus. Sākumā es vēl kaut ko mēdzu nopirkt no pārtikas, bet paretam, jo es daudz strādāju un vispār reti esmu mājās. Pirmajos mēnešos viņš pat varēja šad tad pabubināt, ka es ēdienu nepērku vispār. Man tas ļoti nepatika, jo mans personīgais viedoklis ir, ka vīrietis tomēr ir "mamuta mednieks". Es pati pelnu, viņam nekad neesmu prasījusi naudu savām kaprīzēm, visas skaistumkopšanas, drēbes utt pilnībā pērku pati par savu naudu, bet par saimniecību runājot- nezinu, man likās, ka tas vairāk jāuzņemas viņam. (Pelna viņš daudz vairāk, nekā es).
Bet kaut kā viss mainījās un šobrīd es reāli maksāju tikai komunālos. Viņam pat prātā neienāk, ka varētu būt savādāk- ja es eju uz veikalu pēc pārtikas,pat tad dod savu kredītkarti. Bet tas ir individuāls gadījums, viņam vienkārši ir pamatīgi mainījusies uztvere. Pats grib mani pilnībā apgādāt, jo viņam tas liek justies labi.
Jūsu gadījumā- man patīk koshlene izteiktā ideja- kopīgs konts un naudas mešanās. Kas zina, varbūt arī tavējais kaut kad mainīs savu attieksmi un strīdu par naudu nebūs. Pati esmu tādus piedzīvojusi, tas ir nepatīkami.
04.07.2014 19:42 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Lasu šo visu un brīnos..
Man ar savu puisi nekad nav bijuši strīdi par naudu, jo nekad nedalām kura naudu tērējam. Esam kopā jau vairāk kā 4 gadus.
Kad ejam kaut kur kopā tad vienmēr maksā viņš, bet par tādām lietām kā komunālie maksājumi un īre, mums nekad nav strīdu vai pat domāšanas kurš maksās. Katram itkā ir sava alga, pelna viņš vairāk kā es (bet tā nav bijis vienmēr), bet visus maksājumus maksāju es, gan no sava, gan no viņa konta. Kurā kontā uz to brīdi ir vairāk naudas, tad no tā arī maksāju. Par cik viņam alga ienāk kontā 5 dienas ātrāk nekā man, tad ja man vairs nav naudas, es vnk no viņa konta pārskaitu uz savu :)
Esmu mājās mūsu finanšu grāmatvede un ar abu naudām rīkojos pēc savas patikas. Nekad nedalām kurš ir vairāk iztērējis un kurš mazāk. Viņš biežāk iet iedzert ar draugiem, bet es biežāk sev atļaujos nopirkt ko jaunu un tas viss notiek pašplūsmā, par to pat nepiedomājot.
Parasti kopā apsēžamies un izrunājam lielākos pirkumus kurus vēlamies veikt un ko vēl varēsim atļauties šajā mēnesī. Mums ir tikai MŪSU nauda.Un mums tas ir vispieņemamākais veids.
Tāpēc lasot šos komentārus par to ka jāstrīdas kurš ko maksās un ko kurš varēs pirkt vairāk man liekas muļķīgi.
20.07.2014 14:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits