Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

bezcerība

 
Reitings 17
Reģ: 15.06.2013
Sveikas!
Ļoti vēlētos dzirdēt jūsu veiksmes stāstus (vai tieši otradāk, lielas centības rezultāts) sākot ar augstskolas izvēli un turpmakās karjeras izveidi.
Manā situācijā nav neviena laba piemēra, ne no manas dzives, ne no draugu. Pati augstskolu pametu, jo šķit, ka tas vnk nebija mans + izkritu no budžeta. Maksāt par to, kas nepatīk.... negribēju.. arī draugi darbu atrod tikai caur paziņām..
Protams vēlos augt un attistīties, bet diemžēl, brīžiem šķiet, ka ja tev nav paziņu, kas iekārto darbā, nav jēgas ne no centības, ne no augstakās izglītības..
Varbūt kādai no jums izdosies mani iedvesmot :))
02.06.2014 08:10 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Kas tevi pa žizņu interesē?
02.06.2014 08:14 |
 
Reitings 17
Reģ: 15.06.2013
Manuprāt, tas ir grūtākais jautājums, vismaz uz šo brīdi.. nezinu atbildi :(
02.06.2014 08:18 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Tad sāc ar savu interešu izprašanu. Citādāk nekā.
02.06.2014 08:19 |
 
Reitings 203
Reģ: 31.01.2014
Izlem, ko vēlies un tad lēnām tiecies uz to!

Ir svarīgi zināt, ko dari, bez tā nekas nebūs!
02.06.2014 08:21 |
 
Reitings 17
Reģ: 15.06.2013
To es takā saprotu, bet vēlējos dzirdēt jūsu pieredzi, ,,
02.06.2014 08:21 |
 
Reitings 203
Reģ: 31.01.2014
ārzemes? :D
02.06.2014 08:25 |
 
Reitings 1534
Reģ: 29.01.2009
Viss atkarīgs no paša un ambīcijām.
Augstākā izglītība ir viens, bet darba meklēšana un karjeras veidošana - pavisam kas cits. Un bieži tam nav nekādas saistības.

Labus darbiniekus meklē visur. Es teju katru dienu mājās klausos stāstus par cilvēkiem, kuri nāk uz darba intervijām. Mans vīrietis uzņēmumā, kuru vada, meklē darbiniekus vairākās pozīcijās, kurās atalgojums ir ap ~Eur 1500 - 2000 ar iespējām tiekties uz augšu un pelnīt vairāk.
Darba meklētāju ir daudz, bet ielikt tur šādu tādu cilvēku tikai vietas aizpildīšanai nav vajadzīgs.
Ja Tu esi ar galvu uz pleciem un kaut ko sajēdz, darbu var atrast arī sev vēlamā uzņēmumā, kurā darbiniekus nemaz nemeklē. Jo katrā uzņēmumā ir tādi, kuri strādā tikai, lai novilktu kārtējo darbadienu. Strādā no pīppauzes līdz pīppauzei, no pārtraukuma līdz pārtraukumam, visu dienu atsēž FB vai cosmo un tricina kājas laimē, kad pienāk pēdējās darba laika minūtes. Ja Tev būtu uzņēmums Tu vēlētos sev šādu darbinieku? Nē taču. Tieši tāpat - jebkurš darba devējs būs gatavs atlaist šādu darbinieku, kad redzētu, ka ir atnācis patiešām strādāt gribošs.
Un katrs darba devējs vai uzņēmējs sapņo reiz savas lietas uzticēt kādam citam un ļaut vadīt viņa uzņēmumu, lai varētu tikai pārraudzīt un iegūt sev brīvo laiku. To varētu, ja būtu spējīgi cilvēki, kuri sevi pierādījuši kā priekšzīmīgi, radoši un uzticami cilvēki.

Izglītība te pat nav noteicošais, ja vien neskatās uz kādu konkrētu amatu, kurā bez izglītības neko nevar izdarīt (medicīna, varbūt kāds amats valsts sektorā..., bet taisni tie ir tie amati, kuros karjeras iespējas nav no augstākajām).
02.06.2014 08:30 |
 
Reitings 17
Reģ: 15.06.2013
Dellicious, tev tasnība, laikam tik jāiet un jāmeklē
02.06.2014 08:48 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Mans vīrietis uzņēmumā, kuru vada, meklē darbiniekus vairākās pozīcijās, kurās atalgojums ir ap ~Eur 1500 - 2000 ar iespējām tiekties uz augšu un pelnīt vairāk.


Rekur jau pateica pašu svarīgāko ar ko sākās dzīvē veiksme :D
Bet sāksim ar pašu svarīgāko!
1. Atrodi turīgu vīrieti (jau ar savu uzņēmumu)
2. tas arī viss...
Kāpēc viss, jo ja tev turīgs vecis tu vari iet pie viņa strādāt, jeb vienkārši pateikt, lai es neizskatītos pēc neglītenes, es nedrīkstu strādāt līdz ar to piešķir man uzturnaudu par to ka esmu tev tik skaista :D
Bet tās kuras nevar aizsniegties līdz augšējiem plauktiem atliek vien sapņot un strādāt par sekretāri kādam pa 400euro uz papīra :D
02.06.2014 08:50 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
P.S ja tā nav tukšā cosmo diršana :D
Dellicious iemet kontaktus tā uzņēmuma presonāldaļai vismaz uz kurieni nest vai sūtīt savu CV :D
Bet domāju ka tu pārrakstījies un tavējais meklē balto ezīti kas par 200euro izdarīs visu :D
02.06.2014 08:53 |
 
Reitings 17
Reģ: 15.06.2013
Ahah, turīgs vīrietis, tas jau ir vieglākais un patīkamākais ceļš :D
02.06.2014 08:53 |
 
Reitings 1534
Reģ: 29.01.2009
Rekur jau pateica pašu svarīgāko ar ko sākās dzīvē veiksme
Bet sāksim ar pašu svarīgāko!
1. Atrodi turīgu vīrieti (jau ar savu uzņēmumu)
2. tas arī viss...
Kāpēc viss, jo ja tev turīgs vecis tu vari iet pie viņa strādāt, jeb vienkārši pateikt, lai es neizskatītos pēc neglītenes, es nedrīkstu strādāt līdz ar to piešķir man uzturnaudu par to ka esmu tev tik skaista
Bet tās kuras nevar aizsniegties līdz augšējiem plauktiem atliek vien sapņot un strādāt par sekretāri kādam pa 400euro uz papīra


Kādā sakarā?
Tie ir Tavi secinājumi.

Man pašai arī ir savs uzņēmums, kurš man bija un veiksmīgi funkcionēja arī tad, kad savu vīrieti vēl nebiju satikusi. ;)
Un?
02.06.2014 08:54 |
 
Reitings 1534
Reģ: 29.01.2009
Dellicious iemet kontaktus tā uzņēmuma presonāldaļai vismaz uz kurieni nest vai sūtīt savu CV
Bet domāju ka tu pārrakstījies un tavējais meklē balto ezīti kas par 200euro izdarīs visu


Es nedomāju, ka man tagad tas būtu te jādara, lieki jāpublicējas un šī pavisam noteikti nav vieta, kurā atrastos cilvēki, kādus meklē. Es nemeklēju viņam darbiniekus. Es atbildēju pavisam citā sakarā.
Ja Tev gribas kasīties, raksti privāti vai beidz plātīties.
02.06.2014 08:58 |
 
Reitings 1534
Reģ: 29.01.2009
Uzņēmumā strādā ~80 darbinieki un pagaidām paši lieliski tiek galā. Jaunas sejas un prātus vajag tikai jaunu projektu uzsākšanai.

Ar savu stereotipizēto domāšanu nerādi priekšzīmi meitenēm, kas te no tā ļoti mācās. ;)
02.06.2014 09:00 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Man šķiet, ka tā arī ir jauniešu lielākā problēma mūsdienās - nedarīt to, kas neinteresē, nepabeigt darīto līdz galam un tad ņuņņāt par neizdevušos dzīvi vai līdz pensijai meklēt savu mistisko sapni. Ir jādara šodien, tagad, ir jāpiespiežas darīt to, kas, iespējams, neliekas feins, mīļš patīkams! Nu tāpat kā ar grīdas mazgāšanu, jā, riebjas, bet jāizdara ir un punkts.

Es stājos angļu valodas skolotājos, nedz tas ir tas, kas man patīk, nedz tas ir tas, kas mani briesmīgi interesētu, bet zināju, ka ar šādu izglītību man paveras liels darba iespēju loks - sakot no tās pašas skolas, kur es arī esmu strādājusi, un nekas traks, jā, nav mūža sapnis, bet nauda nāca, līdz da jebkādam darbam, kur vajag valodu un labas organizatoriskās spējas. Turklāt mācījos par maksu, bet neklātienē, varēju savienot ar darbu, ir bijis grūti brīžiem, bet visam uzmest mīksto, jo, redz, tas nav mans sapnis, es netaisījos. Jau sen esmu ieguvusi profesionālā maģistra grādu citā nozarē, strādāju vadošā amatā un tieši tādēļ arī strādāju, jo māku pateikt sev, ka bieži dzīvē ir jādara lietas, kas jādara un punkts!
02.06.2014 09:03 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
šī pavisam noteikti nav vieta, kurā atrastos cilvēki, kādus meklē.


cosmo kurvītis :D

Jāiet uz calis forumu varbūt tur kāds ņem darbā arī foruma apmeklētājus :D
02.06.2014 09:06 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Es arī studēju tajā jomā, kas, kā esmu sapratusi, mani nesaista. Arī maksāju par studijām. Taču es jau tik daudz esmu samaksājusi. Protams, būs jāmaksā vēl tik pat un vairāk, bet, ja pametīšu, tā būs kā vējā izmesta nauda. Vismaz būs augstākā izglītība. Ļoti iespējams, ka pat nestrādāšu tajā nozarē. Taču no izglītības ļaunāk jau nu noteikti nebūs.
02.06.2014 09:10 |
 
Reitings 17
Reģ: 15.06.2013
LaLaLa, studee klatiene vai neklatiene?
02.06.2014 09:13 |
 
Reitings 1534
Reģ: 29.01.2009
cosmo kurvītis

Jāiet uz calis forumu varbūt tur kāds ņem darbā arī foruma apmeklētājus


Ja meklē darbu, tad meklē cv.lv; ss.lv vai kaut kur citur.
Te taču neviens viņu nepiedāvā, ja neskaita kaut kādus uzpeldošus piedāvājumus "peļņai internetā" vai haltūras dažām stundām (nomazgāt logus, utt).
;)
02.06.2014 09:13 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Mans veiksmes stāsts ir laikam tāds, ko tu negribētu dzirdēt :-D
Bet tā nu sanāca, ka augstskolu neesmu pabeigusi, lielākais, ko biju izdarījusi- aizgājusi uz atvērto durvju dienu, ļoti gribēju mācīties, bet situācija ģimenē tajā brīdī bija tāda, ka man nācās strādāt 16 stundas dienā un ne lieku līdzekļu, ne arī fiziski laika nebija, lai mācītos augstskolā. Tomēr esmu vienmēr katru darbu darījusi pēc tīrākās sirdsapziņas un līdz ar to bija paaugstinājumi, atradu arvien labāku un labāku darbu. Ir pagājuši tie paši 4 gadi, šobrīd strādāju daudzu sapņu darbu, kur bez attiecīgās izglītības principā tikt neiespējami, bet pateicoties manai pieredzei, es dodu priekšniekam padomus ko un kā darīt labāk! Turklāt pretī sēž meitene ar attiecīgo izglītību, kura prakstiski neko nezin šajā sfērā un nu nav viņai tā vēlme arī kaut ko ļoti sasniegt, tikai čīkst par to,cik viss slikti, ka nekas nesanāk, ka ja viņai būtu tik viegli kā man, tad viņai, protams, arī patiktu šeit strādāt. Ar to visu gribēju pateikt, ka ja tev ir iekšā, ja ir vēlme un motivācija strādāt, tad izglītība nebūs noteicošā. Ja tev ir piecas augstākās, tu atnāc uz darbu un tikai runā par savām tiesībām, aizmirstot, ka ir arī pienākumi, varēsi sēdēt uz bezdarbnieku pabalstiem.
02.06.2014 09:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits