Īrnieka un izīrētāja pienākumi.

 
Reitings 32
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Situācija šāda:
Mani nomoka jau vairākus mēnešus dažādas klapatas dzīvoklī, kuru izīrēju. Tad nestrādā veļasmašīna, saplīst tualetes pods, nestrādā elektrības slēdzis, salūzt ieejas durvju slēdzene u.c. Viss jau būtu labi, taču izīrētāji par to praktiski neliekas ne zinis. Pasaku, ka ir tāda un tāda problēma, taču lietas nekust. Esmu pati ieguldījusi naudiņu, lai saremontētu dažas lietas. Es taču to dzīvokli tikai izīrēju, neesmu tā īpašniece, tāpēc man nav jāremontē viņu dzīvoklis pa saviem līdzekļiem. Katru mēnesi, kad jāmaksā īre to daru ar sakostiem zobiem, jo uzskatu, ka īpašnieki to nav pelnījuši.
Iespējams, ir Jums pašām bijušas līdzīgas problēmas vai pašas izīrējat īrniekiem dzīvokli. Kā Jūs uzskatāt vispareizāk man rīkoties?
26.05.2014 16:20 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
O, labi, ka pacelta tēma, man viens sasāpējies jautājums.
Arī īrēju dzīvokli, īres līgums ir. Saimniece vēlas remontēt virtuvi, bet īsti nesaprotu, kā būs ar finansēm. Laikam būs tā, ka daļu segšu es, daļu viņa, bet viņa saka, ka tādā veidā pieliks man pie īres maksas. Vai tā vispār var darīt un ir normāli? Man šķiet daudz vienkāršāk iedot viņai naudu vai tieši otrādi - ja viņa tieši noņemtu no īres naudas to summu. Kādi viedokļi?
08.09.2020 10:33 |
 
Reitings 68
Reģ: 22.03.2020
Silvera īpašniekam ir visas tiesības - smuki nav, bet darīt dara tā.
Savā dzīvoklī ļauju remontēt, ja prot un izskatās cilvēcīgi- izmaksas atlaižu no īres maksas- visi priecīgi. Īrniekiem nav jāmaksā nekas papildus.
Ja es ko gribētu vēl pārremontēt- pati visu segtu.
08.09.2020 10:48 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Paldies, MOLLIE.
08.09.2020 10:53 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Ar zaudējumies jārēķinās. Man rados, kuri nodot īrē, ap 25% ir normāku īrnieku. Jo sakarīgs cilvēks labāk to naudu maksās kredītā un iegūs savu īpašumu, ne uzrurēs saimnieku. Īrē parasti jaunieši, cilvēki ar noslieci uz kredītmaksājumu kavēšanu un ļoti neizglītoti zemu algu saņēēji, kas nekvalificējas hipotēkai. Nākošreiz pērc letāku sadzīves tehniku un neslēdz līgumu, jo tad grūti izmest no īpašuma, ja nemaksā. Vai arī nodot īrē tikai ļoti izglītotiem cilvēkiem (ārsti ir sammērā labi īrnieki pec radu pieredzes.), ja var tādus atrast.
08.09.2020 11:00 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Jo sakarīgs cilvēks labāk to naudu maksās kredītā un iegūs savu īpašumu, ne uzrurēs saimnieku.

Tici man, ja es varētu, es jau to SEN būtu izdarījusi, bet tā kā man jau pieder dzīvoklis citā pilsētā, es to tīri finansiāli nevaru atļauties.
08.09.2020 11:56 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
Mums arī ir īres līgums.
Un mēs ar saimnieci mierīgi vienojāmies, ja kas salūzt, vai vēlamies uzfrišināt dzīvokli ar nelielu remontu, tad sākam un to summu atrekina no ikmēneša īres maksas.
08.09.2020 12:43 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Man ir īres līgums kur rakstīts kaut kas līdzīgs šim ka īrnieks atbild par mantu (veļasmašīna, ledusskapis utt) nolietošanos, bet izīrētājs dzīvokļa tehnisko stāvokli. Tagad precīzi neatceros kā bija. Bet principā ja salūzt veļasmašīna tad par remontu atbildam mēs. Ja jāmaina trubas vai radiators tad dzīvokļa saimniece. Nesen pa 100 bija jāmaina slēdzene un par to maksāja saimniece.
Ja jāmaina lampiņa vai kas tāds tad protams to darām mēs un pat saimniecei nesakām, jo tā taču izdega mūsu dēļ.
Saki saimniekam un saki ka vēlies atrunāt šis lietas - kas par ko maksā un ko remontē.
08.09.2020 18:02 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Līdz šim īrēju dzīvokļus no kompānijām, kurām pieder telpas. Komplektā nāk pārvaldnieks un meistars, kuram var piezvanīt jebkurā brīdī just in case. Protams, var arī saprast īpašnieku, kuram negribās lieki krāmēties ar citām problēmām, ja neesi īpaši algots darāmajā. Bet tādā gadijumā novelc no īres un voilà, ir skaidrs, ka agru vai vēlu nāksies, ko salabot vai samainīt. Bet zinu to ķēpu cik reizēm dz.saimnieki spēj būt neienteresēti un ne pretīmnākoši. Tas laikam arī atkarīgs no cilvēka, vienam tas var likties grūti, otrs atnāks un nākamajā rītā pats salabos. Man ir ļoti svarīgi no kā īrēju savu dzīvesvietu, neīrētu, ja redzētu, ka turpmākajā komunikācijā īpaši nesapasētu, bet to jau var just dzīvokļa interjera, raksturā, aurā.
08.09.2020 20:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!