Kristības. Jūsu novērojumi,pieredze,ieteikumi utt.

 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Čau, meitenes!
Draugiem lv uzdūros uz kristību galeriju. To es sapratu stipri vēlāk,jo no šī pasākuma tika izvērsti lieli svētki.Man izskatījās pēc kāzām! Ielūgumi,ļoti grezna torte,fotogrāfs,bankets,skaņošanas aparatūra utt. Viesu skaits arī likās iespaidīgs.
Cik daudz cilvēki bija jūsu bērna kristībās vai kristībās,kur bijāt viesis? Vai tagad arī kristībās jādāvina aploksnes? Kāda mēroga pasākums tas bija?
Pašai jāiet uz kristībām un savējais jākrista. Kā tās lietas tagad notiek? :D Manās kristībās bija vecāki,vecvecāki un krustvecāki.Bet tas bija pagājušā gadsimtā :D
12.05.2014 19:41 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Gita, man nav ne jausmas. Es un manā ģimenē neviens nav kristīts, ne vecvecāki, ne vecāki. Bet vīra ģimenē visi ir kristīti. Un bērnu vajag kristīt, bet es sagādāju liekas problēmas kā pagāns hehe
12.05.2014 21:30 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
jaja, man ari visa vīra famīlija kristīti pašu vīru ieskaitot. Bet es nepadošos nekādam spiedienam. un gan jau ir iestādes, kur ļauj arī bērnu kristīt, pat ja kāds no vecākiem ir pagāns. Vajag tik rakt. Manos laukos tas mācītājs tāds mežonīgs principiālis. Reiz kapusvētkos viņš savas runas laikā sāka lasīt morāli par to, ka netiek izrādīts gods Dievam un kapos dusošajiem staigājot dievkalpojuma laikā, bet man toreiz palika slikti un es gāju apsēsties mašīnā. Viņaprāt man laikam vajadzēja tur kapos ģībt. :D
12.05.2014 21:34 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Jā, nu mūsu pilsētā arī katoļu baznīcā tas mācītājs ir tāds, kas labprāt nolasīs morāli. :D
12.05.2014 21:39 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Gita, es reiz Kapusvētkos gandrīz blakus mācītājam noģību :D Vot tas bija šovs! :D :D :D
12.05.2014 21:41 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Nekas, līgavas un līgavaiņi kāzu laikā arī mēdz nogāzties :D un ko darīt? Nolamāt par necieņas izrādīšanu? :D
12.05.2014 21:45 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
@ mari

man šķiet tas vienalga kurā valstī kristies, galvenais lai apliecība latīniski rakstīta.
12.05.2014 21:49 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Katoļiem krustvecākiem jābūt ne tikai kristītiem, bet arī iesvētītiem. Man ir tik nepatīkami runāt ar priesteri un kaut ko prasīt,vai tā var vai nevar,jo izvēlētais krusttēvs nav iesvētīts. Tas ir kā dot kukuli kādam.fui.
12.05.2014 22:00 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Noteikti. Svētdienas skola, luterāņiem ir tas pārgājiens (es neatceros, kā viņš īsti saucas), iesvēdības un tikai tad tiek pie kristībām.


Visur nav tik traki, ļoti atkarīgs no mācītāja, turklāt iesvētības draudzē seko kristībām, nevis otrādi. Piemēram, mazus bērniņus tikai nokrista, bet draudzē iesvēta vēlāk. Nekristītajiem jauniešiem un pieaugušajiem tas parasti notiek kopā vienā dienā, pēc ticības mācības kursa iziešanas. Tieši ar to nodarbojos šobrīd, izgājām pusi no tiem kursiem, tagad esam ārzemēs, bet mācītājs nāk mums pretim, sūta materiālus, lai paši varam gatavoties. Šis viss attiecas uz luterticību, par citām nezinu. Bet mums vajag tieši to iesvētību draudzē, lai varam laulāties. Krustvecākiem pietiek ar kristībām.


Mana mamma, lai kļūtu par krustmāti, nokristījās luterticībā Jāņa baznīcā Rīgā bez iesvētībām un kursiem, tikai pēc sarunas ar mācītāju. Bet viņa vēsturniece un Luters un baznīcas reforma ir viņas jājamzirdziņš. Viņa teica, ka saturīgi parunājās ar mācītāju un nākošajā dievkalpojumā kristījās.
Drauga māsa tikpat viegli nokristījās pareizticībā.


Šeit manā kaktā Zviedrijā nesen bija Drop in Baptism, kad visi, kas gribēja, varēja iet un kristīties vienā dienā, bez jautājumiem, un vēl pēc tam sacienāties ar kūku un kafiju :) Nezinu, kāpēc LV daži mācītāji ir tik stingri.
12.05.2014 22:03 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Mums drīz jādodas uz kristībām mazai meitenītei. Domāju par dāvanas apmēriem. Sudraba karotīti ar gravējumu dāvina krustvecāki, vaine? Tad varbūt paliek zelta kuloniņš ar tēvreizīti uc. Gribas ko paliekošu. Naudu bērniņam śķiet kaut kā dīvaini.
12.05.2014 22:05 |
 
Reitings 1251
Reģ: 23.03.2010
karinjo, mēs kā krustvecāki dāvināsim meitenītei zelta koloniņu ķēdītē. bet tas atkarīgs no situācijas - tā sarunājām ar bērna vecākiem ;)
12.05.2014 22:11 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
http://www.pavilabaznica.lv/lv/jaunumi-326411

Te bija ļoti jauks mācītājs. Vienam no vecākiem gan bija jābūt draudzes loceklim. Bet tētim nemaz neuzspieda, ka jākristās.
Un nebija iebildumu, ka mēs kā katoļi būsim krustvecāki, jo galu galā tāpat ticot vienam Dievam. Atšķiroties tikai dažas dogmas.
13.05.2014 07:08 |
 
Reitings 624
Reģ: 08.11.2011
Lai es varētu nokristīties, tad mna vajadzēja iziet kursus, katru svētdienu, apmēram 3.mēneši.
Priesteris teica, ka vismaz vienam krustvecākam jābūt kristītam un ja otrs nav kristīts, tad viņš iznāk kā liecinieks.
13.05.2014 07:25 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
the_one
Ne vienmēr krustvecākiem jābūt iesvētītiem. Es gāju par krustmāti, bet esmu tikai kristīta katoļu baznīcā, iesvētīta neesmu. Nekādu problēmu nebija, priesteris tikai ieteica pirms tam grēksūdzi iziet, bet arī tas bija absolūti uz brīvprātības principa, neatceros, vai krusttēvs vispār paspēja to izdarīt pirms dievkalpojuma.
13.05.2014 07:33 |
 
10 gadi
Reitings 485
Reģ: 18.03.2010
kristiju delu pag vasar katolu baznica. teica ka kristitam jabut kadam no krustvecakiem,ta arii sanaca ka kristita ir tikai mana masa,vinas draugs ne. ka vecaki es-luteranis,virs-katolis. nekadu problemu nebija,baznica pirms tam ari nebija jaiet.

kristibas bijam mes vecaki,krustvecaki,abu gimenes,kas vien jau ir pravs pulcins pari pa 20 cilv,un dazi tuvakie draugi.
taisiju ari ielugumus


un ja,bija ari fotografs, gribejas lai pasai galva nav jalauza par bildesanu.
13.05.2014 08:08 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Varu ierakstīt savu novēroto pieredzi saistībā ar kristībām:D

Mūsu ģimenē, kad bērnus kristīja māsa un brālis - kristības bijušas ģimenes lokā, ar nelielu paspēdēšanu pēc tam. Tā jauki un mīlīgi, ģimeniski:)

Viena paziņa, kad kristīja meitu - bija ielūgumi, pirms kristībām baznīcā latviskas izdarības (kādā lauku sētā, precīzi nezinu - droši vien, kur šādu programmu piedāvā), pikniks, arī fotogrāfs.

Vasarā ar vīru iesim uz kristībām kā krustvecāki- ģimene dzīvo Anglijā, tādēļ kristības ir iemesls, tā teiks, savākt visus kopā - viesu skaists būs iespaidīgs, pēc tam svinības īrētās telpās.

Katrs dara kā vēlas:)

Man šķiet ir jauki, ja kristības var tiešām padarīt par svētkiem! Varbūt mazajam bērniņam tas nepaliks atmiņā, tomēr krustvecākiem, vecākiem, ģimenei tā ir liela diena.
Kristībās, kur esmu bijusi 2.daļā arī parasti tiek kā īpaši sumināti krustvecāki- piem., māsa mums bija izdomājusi krustvecāku noteikumus, ar humora pieskaņu.

Es šobrīd domāju, ka sava bērniņa kristības gribētu arī kā nelielus svētkus - tādus skaistus, estētiskus.:) Lai nav iepriekšējā vakarā jāgatavo, bet varbūt pasūtīt gatavu ēdienu un baudīt. Padomājot par izklaidēm lieliem un maziem!
13.05.2014 19:49 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
tatad...cik cilveku,tik viedoklju..cik macitaju, tik viedoklju... tad varbut Es varu pat arii izshmaukt cauri... vai Es kaut ko nesaprotu.... man jakristii krustdelinsh... bet neesmu kristita... berna tetis kristits luteranjos, berna mamma nee.. .tad gan man,gan berna mammai jabut kristitam vai kaa?:D
13.05.2014 19:54 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Un bērnu vajag kristīt
Kam vajag? Omēm? Tev arī ir tā vajadzība vai tikai klausies, ko citi liek? Jeega tam visam tad kaada?
13.05.2014 19:58 |
 
Reitings 188
Reģ: 29.01.2009
Tas viss ir ļoti atkarīgs no baznīcas un konkrētā mācītāja. Parasti saka, ka katoļu baznīcas esot stingrāki likumi, bet ne vienmēr tā ir. Tagad pati varu teikt no pieredzes. Ziemā mans draugs kļuva par krusttēvu meitenītei, ko kristīja katoļu banzīcā, bet viņš nav ne kristīts, ne iesvētīts. Tur prasīja, lai vismaz viens no krustvecākiem būtu gan kristīts, gan iesvētīts. Krustmāte bija, tāpēc viņš varēja nebūt.
Es pati esmu kristīta luterāne un rudenī mani aicina par krustmāti meitenītei, taču tajā luterāņu baznīcā, kur kristīs, prasa, lai abi krustvecāki būtu gan kristīti, gan iesvētīti un vecākiem jābūt gan kristītiem, gan iesvētītiem, lai varētu stāvēt bērnam blakus kristību laikā. Vecāki varot arī nebūt ne kristīti, ne iesvētīti, bet attiecīgi uz kristībām un kristīšanu tad vedot krustvecāki (kuriem jebkurā gadījumā jābūt gan kristītiem, gan iesvētītiem). Var būt arī viens no vecākiem kristīts un iesvētīts, un tad tas bērniņu pavadīs pie altāra. Ja nav, tad var vienkārši skatīties kristības, kā no malas. Un tā prasa luterāņu baznīcas mācītājs.
Mani kristīja, kad biju pavisam maza, un cik atceros un zinu, ne vecāki ne krustvecāki nebija iesvētīti, visi bija tikai kristīti. Un nevienam nebija iebildumi.
Tā kā ir kā ir - jāiet uz konkrēto baznīcu, kur vēlas organizēt kristības un jārunā ar mācītāju. Tā kā, lai kļūtu par krustmāti, man jābūt iesvētītai, bet arī atrodos ārzemēs un kursus klātienē iziet nevaru, tad sazinājos ar baznīcas mācītāju, kurā esmu kristīta, un viņš man atsūtīja materiālus, kas jāizlasa un kad būšu LV, iešu ar mācītāju runāties un tad arī tuvākajā laikā mani varēs iesvētīt. Tā kā tiešām, cik daudz baznīcu un mācītāju, tik daudz variantu un noteikumu par kristīšanu.
13.05.2014 20:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits