Iedvesmojoties no mēnešreižu diskusijas

 
Reitings 2033
Reģ: 10.12.2012
Jums vispār ir bijusi tāda mātes un meitas sarunas par seksu un mēnešreizēm? Man tādas nekad nav bijušas, visu pati uzzināju meiteņu stundās kurā tur klasē un internetā. Kā ir ar jums?
20.03.2014 23:46 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
Man mamma visu pastāstīja par MR, kad es pateicu, ka man sākās. Pastāstīja gan par tamponiem, gan paketēm. Krūšturi arī nopirka, jau diezgan laicīgi. Un kad sīka biju, jautāju par bērniem, nopirka man grāmatu 'Kā rodas bērni? ' tāpēc es jau visu zināju agri. Paldies mammai par to!

Par skūšanos gan ilgi nevarēju pajautāt, bet tad jau biju vecāka un biju pieradusi, ka visu izstāstītu, nesagaidot manu jautājumu.
21.03.2014 12:02 |
 
Reitings 408
Reģ: 16.02.2014
:DDD esmu pārsmējusies par dažu meiteņu stāstiņiem.. :DDDDD

Braali veel dusmaas par spermatozoiidu nosaucu tajaa vakaraa peec izlasiishanas, nezinot ko
tas iisti noziimee. Vecaaki bija vienkaarshi shokeeti, kur es to vaardu iemaaciijos


Atceros, ka ar mammu man arī nebija īpašas sarunas par mēnešreizēm. Viņa gribēja ar mani runāt, vairākas reizes bija mēģinājusi sākt sarunu, bet es vienmēr sāku smieties un tad arī tā saruna neturpinājās. :DDDD Skolā arī bija rīkotas veselības mācības stundas, kur atbrauca ginekologs un visu pastāstīja kā arī iedeva paketes, kalendāru..
Man laikam mr sākās 13 vai 12 gados ( īsti neatceros) , tajā vakarā biju ļoti satraukusies un staigāju apkārt pa māju.. :D Mamma prasīja, kas noticis, es - nekas, nekas.. :D Viņa- tev vēders sāp? Es- nuuu, neee... kkas cits ir un biju ļoti nosārkusi un sakatrējusies.. :D un tad viņa saprata, iedeva paketes un viss bija ok.. :D Bet smieklīgi, ka vairākus mēnešus man mr nebija un tad kad atsākās nācās vēlreiz stāstīt prasīt paketes. :D Tā bija otrā reize, kad biju nosārkusi. :D Bet man nekad nav paticis ar mammu par kaut ko tādu runāt, nezinu kāpēc. :D

Un par pirmo krūšturi īsti neatceros.. Kauns nebija prasīt, varbūt mamma pati piedāvāja nopirkt, neatceros. :D Atceros, ka iespējams mans pirmais "krūšturis" varēja būt saucamais sporta vai kkas tmldz. :D Bijām aizbraukušas uz LT, staigājām par to lielo drēbju tirgu un laikam es vai viņa piedāvāja nopirkt.. :D
21.03.2014 12:22 |
 
Reitings 31
Reģ: 05.10.2010
Man par mēnešreizēm, seksu un puišiem pirmo reizi stāstīja vecmamma. Es jau pirms tam šo to zināju. Man ļoti kaitināja šīs sarunas ar vecmammu par mēnešreizēm, seksu, bērnu radīšanu utt.
Bet galveno informāciju par visu ieguvu skolā, mums dalīja gan prezervatīvus, gan paketes, tamponus, visādus maciņus kur tos glabāt un grāmatas ar brošurām.
Mamma pirmo reizi par mēnešreizēm sāka runāt tikai tad, kad tās sākas. Es to visu atceros ar šausmām, jo nenormāli slikti bija, sāpēja vēders un vairākas dienas ārsts lika dzīvot pa māju.
Grūtāk, laikam gāja, tad, kad tēvam bija jājautā nauda, lai nopirktu paketes. Nezināju, kā to pajautāt, jo bija kauns. Kad pajautāju naudu, lai iedod, tēvs pajautāja, kam man vajag, teicu, ka tam, ko viņam nekad nevajadzēs. Pēc tam, kad reizēm šim mērķim prasīju naudu, viņš reizēm jokoja, un prasīja, vai man atkal ''filtrus'' vajag :D
21.03.2014 12:31 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Es atceros, kad man sākas pirmās mr es nakts vidū piecēlos un sāku raudāt un saucu mammu, jo asiņoju un likās, ka tūlit maziņa būdama nomiršu :D Bet mamma izstāstija visu utt pa krūšturi arī pati nopirka. Agrāk es ar mammu nevarēju runāt pa daudzām lietām, bet gadiem ejot vienīgais cilvēks , kam saku taisnību un, kā ir pilnīgi visu varu stāstit :)
21.03.2014 12:38 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Bet pa seksu un izsargāšanos mūsu māj neko nerunāja, to es pati uzzināju no mācību stundām un internetā, kad man bija 14 gadi, tad, tikai man pastāstija :D
21.03.2014 12:41 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Bet līdz tam laikam man tieca, ka mani stārķis atnesa ;D
21.03.2014 12:42 |
 
Reitings 388
Reģ: 05.12.2013
Par mēnešreizēm mamma kaut kad stāstīja, bet tad jau es visu zināju. Krūšturis vienmēr likās kā kaut kas pašsaprotams, kas mani sagaida, jo arī es bērnībā bieži vien mērīju mammas krūšturus un teicu, ka arī gribu pupus. :D Par seksu gan neesam īpaši runājušas, tik, cik viņa ir piekodinājusi, lai vienmēr izsargājos, bet es jau pati to sapratu. Bet vispār es reti kad varu parunāties ar mammu kā ar īstu draudzeni par šādām vai arī kādām citām tēmām, nav tās attiecības mums tik spīdošas dažādu iemeslu dēļ...
Atceros, ka man MR sākās pludmalē, bet, par cik visu laiku gāju peldēt, īsti to nepamanīju, tikai ejot mājās... Tad nu pārnācu un skaļi saucu: "Mammu, man sākās mēnešreizes!" Mamma uzreiz iedeva paketes. Biju baigi lepnā, domāju, ka tagad esmu īsta sieviete :D
Par pirmajiem krūšturiem tik labi neatceros, jo tas bija vēl senāk. Atceros, ka pirmais man ļoti nepatika - balts, mežģīņu, bez bļodiņām, ar metāla stīpiņām, ļoti neērts. Tad nu drīz pieprasīju sev normālu krūšturi ar bļodiņām un dabūju arī. Ja nemaldos, arī uzreiz pie B izmēra tiku.
21.03.2014 12:48 |
 
Reitings 2033
Reģ: 10.12.2012
Atceros, ka viena sieviete stāstīja, ka viņas jaunībā, vienā diskotēkā meitene ar puisi skūpstījās, kas bija baigā sensācija un viņa ar draudzenēm runāja, ka nu viņa būs stāvoklī no viņa, no skūpstīšanās :D. Viņai tad bija 17 gadi un tad vispār tās bija tabu tēmas un neviena īsti nezināj kas ir kā.
21.03.2014 12:55 |
 
Reitings 254
Reģ: 23.12.2013
Atceros,ka man mēnešreizes sākās kaut kur ap 11 gadiem. Es biju kaut ko par tām dzirdējusi no citām meitenēm,bet kad man pašai bija,es gāju pie mammas raudādama, un teicu,ka iespejams esmu slima. :D Tagad,kad viņa man to atgādina,man ir jāsmējās.
Pirmo krūšturi gāju pati pirkt,bez mammas palīdzības. Droši vien jau pirmais bija tāds pa lielu,nu kā jau visām. :D
Par seksu gan mamma runāja,jo tas jau bišķi svarīgāk,lai nesagādātu galvas sāpes,nezinot par sekām.
21.03.2014 13:02 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Mamma neko nerunāju, pati nokautrējusies un sarkana kā biete iedeva kaut kādu grāmatu, ko es pāršķirstīju, nospriedu, ka fuflo (tā grāmata gadus 15 veca bija) un kaut kur nobāzu. Bet pateicoties Sīrupam, nemitīgajām Always un Tampax reklāmām, zināju, kas ir kas. Par izsargāšanos - aptuveni zināju, kā jāizskatās, krāniņam, zināju, kas ir prezervatīvs un nospriedu, ka to pasākumu labāk atstāt vīrieša ziņā :D Par krūšturi laikam klasika. Sākumā bija sporta, pēc tam pati gāju pie mammas un teicu - eu, jāiet uz veikalu :D
21.03.2014 13:06 |
 
10 gadi
Reitings 6202
Reģ: 01.04.2009
Man ar mammu ir ļoti labas attiecības, un nebija kauns neko jautāt gan par MR, gan par krūšturiem. Par seksu gan nerunājām, par to es pati izlasīju, uzzināju no citiem avotiem.
21.03.2014 13:07 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
kozii, jap, tas baigi traki. Tevi ļoti labi saprotu, man arī bija stipras. Atceros, ka tai vasarā MR laikā praktiski no mājas nekur nekustēju, jo tak stress par pleķiem, ja ne pakešu, kur nu vēl tamponu nav... bhrrr... Kā tādā alu laikmetā :D
Skumji, ka dažām mammām par tādām lietām nav nojēgas, ka tas taču ir svarīgi... :|
Jo teorētisko pusi jau mēs arī no veselības mācības stundām uzzinājām, testējām uz paraudziņiem tēju.
Bet, kad tās MR reāli sākās, bija pilnīga bezpoņa. Es sākumā biju sapratusi, ka 1x kaut kas noplūst un viss :D
Vismaz secinājums viens - saviem bērniem neko tādu nenodarīt ;)
21.03.2014 13:15 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Šajā tēmas sakarā atcerējos, situāciju no bērnības (es varēju iet kādā 6.kl.).
Mamma mājās krāsoja matus un pārpalikušo matu krāsa māsa man iesmērēja matos - stilīgas, sarkanas šķipsnas! :D
Tuvākajās dienās gāju vannā - sēžu un skatos, ka ūdens iekrāsojas sārts! Es domāju, ka man mēnešreizes sākas! :D Līdu no vannas ārā, slaucījos ar wc papīru..slaukos, slaukos un saprotu, ka tas ūdens iekrāsojies no matu krāsas! :D

Bet vispār atceros, ka sākoties MR es sajutos tā ļoti sievišķīgi - nobriedusi un tā.. Un laikam ir svarīgi kā to pasniedz, labi rozes un torti es savai meitai nepirktu, bet nu kaut kā paskaidrotu, ka tas taču nav nekas traks... Atceros, ka man māsīca stāstīja, ka ļoti raudājusi, kad sākušās mēnešreizes un es domāju - par ko tur raudāt. Man likās, ka vairs neesmu bērns:)
21.03.2014 13:17 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Saruna bija, bet daudz par vēlu, biju jau pati visu interesējošo uzzinājusi no žurnāliem, sarunām ar draudzenēm utml. Krūšturi nācās izlūgties, kad sāku justies neērti, skolā pārģērbjoties sporta stundām.
21.03.2014 13:18 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Man sarunas ar mammu par MR nebija. Skolā par to veselības mācības stundās stāstīja, man viss bija skaidrs, bet kad reāli sākās, man bija 13 un mamma nebija gaidījusi, ka tas būs tik ātri, jo visām mūsu ģimenes sievietēm tas viss sākās pēc 15. Vienkārši atnācu mājās un pateicu mammai, ka man vajag paketes. Gājām uz veikalu un pirkām. Pajautāja, vai es zinu, kā lietot un viss. Miers.
Pirmo krūšturi dabūju vēl pirms sākās MR. Mamma vienā dienā pateica, ka man jāiet viņai līdzi pa veikaliem pastaigāt un vienā veikalā apjautājās, vai es negribot krūšturi, esot jau tā kā laiks un formas arī sāk prasīt. Nopirkām divus - baltu un sarkanu.
Kas ir sekss, es arī skolā uzzināju, bet, kad man bija 15 un uzradās pirmais draugs, mamma tomēr visu stāstīja vēlreiz, arī par kontracepciju un mana pirmā vizīte pie ginekologa arī bija kopā ar mammu - 16 gadu vecumā.
Šķiet, ka vairāk biju uztraukusies, kā mammai pateikt, ka esmu stāvoklī, lai gan man jau 20 un draugs jau gadiem viens un tas pats. Kaut kā tomēr uztraucos, bet par MR, krūšturiem un kontracepciju runāt nebija ne bail, ne kā.
21.03.2014 13:23 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Ta ka man, par laimi, mate nav audzinajusi un bijusi, sadas sarunas nebiju. Visu iemacijos skola, bija speciala stunda, kur par to tika macits.
21.03.2014 15:43 |
 
Reitings 1732
Reģ: 21.06.2012
Es par mr neko nevienam nejautaju, apmeram no skolas zinaju, kas un ka.
Ta ka mam mr sakas 12 gados, ea biju loti soketa un dusmiga, jo nodomaju, ka visa berniba veja. :D
Es biju tik nikna, ka pat paketes nelietoju, man bija vnk bail no tadam. :D
Tapec es kkadus palaga lupatinas lietoju. :D vnk briesmigi.

Pirmais krusturis man bija pasas pirkts - tads polsterets un attaisams priekspuse. :D

Un par seksu nekad ari neesmu neko jautajusi, visu pati uzzinaju.

Tgd atceroties par tam mr, man vnk kauns palika, ka baidijos no paketem. :D
21.03.2014 16:28 |
 
Reitings 132
Reģ: 04.03.2014
Tu pieduries- jābaidās ir no tamponiem, nevis no paketēm. :D
21.03.2014 16:35 |
 
Reitings 195
Reģ: 14.09.2013
Pirmo krūšturi man nopirka lielā māsa un par to, ka sākušās mēnešreizes arī vispirms izstāstīju viņai, pēc tam tikai mammai.
Man ir ļoti forša māsa :)
21.03.2014 16:59 |
 
Reitings 137
Reģ: 13.03.2014
atceros, ka agrāk ļoti gribēju lielo māsu tikai šī iemesla dēļ :D mammai likās dïvaini kaut ko jautāt, bija tāds kauns, nu stulba biju, un toreiz kad vina sāka šo sarunu, es sarku un bālēju :D
21.03.2014 17:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits