Alga!

 
Reitings 51
Reģ: 04.06.2009
SVEIAS!
Man šodien viss besīī! Gribu pakratīt sirsniņu! Nav jau ta ka viss besij bet visas problemas rodas no ta, ka nevaru iztikt ar savu algu! Stradaju sajaa darbaa nu jau 3 menesus, seit viss patik, darbs patik.. ir tiesam forsi! Bet mana alga ir 300 Ls uz rokas, saku latos, jo vieglak taa orienteties! It kaa jau nav minimalaa bet es nevaru pa šo naudu izdzivot, visu laiku rekinu lidzi, skaitu katru santimu, bet sanak taa lai var izvilkt knapi lidz nakamajai algai, un vajag aiznemties! Ar 300ls man sanak nobraukat ceļu uz darbu, paest darba, nopirkt majas paiku u.c. kas vajadzigs, nomaksat rekinus, augstskolas kreditu un praktiski viss! Sev neko nopirkt nesanak! Neatliek ne arstiem, ne sevi palutinat.. piemeram tagad valentindiena.. gribu kautko draugam nopirkt bet nevaru atlauties.. nu mani tas dzen tadaa stresaa.. ka tu cilveks stradaa braukaa no rajona uz rigu lai vnk butu cilvekos! Stulbums!
Atkal parliecinos, ka nebij jega studet un maksat naudu jo darbs tajaa jomaa nav tapat!
Ir iespeja braukt uz arzemem! Vnk uz 8 menesiem papelnit naudu! Savadak svus dzives merkus seit sezot pa 300ls varu nesapnot sasniegt! Jo iekrat vnk nav iespejams neko! Nesaprotu, kaa var iztikt cilveki kuriem ir gimene un berni!

Varbut kadai ir lidziga situacija un velas ar mani kopaa doties uz arzemem papelnit naudu! Nopietni!

Es vispar esmu pozitivs cilveks pec dabas bet sis viss manii raisa pretejas sajutas!

Kaa jus varat iztikt ar to ko sanemat un kaa jus planojat savu budzetu!
12.02.2014 14:14 |
 
Reitings 374
Reģ: 04.08.2013
300 Ls ir normāla alga. Tiešām ir cilvēki, kuriem ir daudz sliktāk nekā tev.
Nu ja tev nav darbs savā jomā, tad tiešām, piekrītu tev, ka nebija jēga studēt un maksāt. Apmaksāsi savu studiju kredītu, tad būs lieka nauda. Bet nu es jau nevaru spriest, jo nezinu cik daudz tev ir jāmaksā un uz cik ilgu laiku.
12.02.2014 23:26 |
 
Reitings 503
Reģ: 11.05.2011
Esmu vnm maciīta dzivot taupigi. Brīvā dienā apstaigaju tuvākos veichus - partikas, kosmetikas, sadzives precu, perku visu uz atlaidem (skatos lai nav vecs protams), man ir visadas atlaizu kartes, izmantoju kuponus, ipasos piedavajumus, un teikshu tie ir desmitiem latu kas ietaupas. Paraleli atdodu savas nederigas, bet labas mantas citiem, vinji savukart kko man.. Eju maksimali ar kajam, (zinamos marsrutos brauku pa zakji, bet tas ir ljoti ljoti slikti :D) Ari drebes uz izparodoshanam, tepat atverskapi.lv esmu dabujusi fantastiskas lietas. Edienu njemu lidzi uz darbu, salatus, jogurtus, gatavas maltites. Izmaksas nu lidz kadiem 2EUR. Teorētiski es varetu ari netaupit, jo nopelnu pietiekami, bet stradaju daudz un ilgi, tpc zinu katra nopelnita centa vertibu.
13.02.2014 00:25 |
 
Reitings 47
Reģ: 10.11.2013
Es iisti nesapratu... ir puisis, bet dziivo atsevishkji? Tas ir, katrs pie saviem vecaakiem vai kaa?

Ja tomeer iireejat, bet ir sapnis par savu, tad varat paskatiities DNB bankaa ir piedaavaa iireet dziivokljus, un iires makes aiziet kaa pirmaa iemaksa.

par 300ls algu.
Taa ir ljoti maza alga prieksh Latvijas, BET ja tas ir pirmais darbs un nav pieredzes, tad nav tik slikti - var kaadu gadu pastraadat, ja nenoveertees, tad gan jaaiet citur.
Nu, jaaskataas arii, kas tas pa darbu, cik gruuts utt.
Ja tas ir viegls, tad iipashi lielaaka nebuus.

Neklausi, ko tev sheit staasta, kaa ietaupiit 10 euro nedeeljaaa... nekaadaa gadiijumaa netaupi uz eshanu vai aarstiem. Nebuus veseliibas - naudas nekad nebuus.

10 euro nedeeljaa nenopirks Tev dziivokli.
Arii lieki 150 euro meenesii to neizdariis.

Maacies, maacies un ciiti straadaa!!
Apguusti kko par, ko tev kaads ir gatavs maksaat!!
13.02.2014 00:31 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Liela atšķirība starp izdzīvot un dzīvot, autorei izdzīvot izdodas, dzīvot ne, tā ka tie 'priecājies par to, kas ir, citiem iet sliktāk' komentāri nevietā.


Man gan summa cita, bet viss ir plānošanā - Excel tabula pus gadam sastādīta ar summām, cik katru nedēļu jāmaksā par rēķiniem, cik krājkontā, cik citos tekošajos maksājumos, cik paliek izklaidēm, pirkumiem. Un jau tagad mēnešu vilcienos izplānoju budžetu līdz 2015.gada vasarai.

Vēl internetbankā skatos regulāri konta izrakstus, budžeta pārvaldnieku, kur tā nauda 'pazūd' visvairāk, tās lietas pārplānoju, meklēju ekonomiskākas alternatīvas.
13.02.2014 00:53 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
@ avene

ja brauc uz ārzemēm tad uz Norvēģiju
13.02.2014 01:11 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
300 ls nav normāla alga, lai dzīvotu Rīgā, tur knapi īrei un transportam sanāk.
laukos būtu ok ja sava māja.
13.02.2014 01:13 |
 
Reitings 978
Reģ: 09.10.2013
Viss ir vietā, vnk. ja kaut kas neapmierina, cilvēkam ir jārīkojās, nevis jāsēž forumā un jāčīkst!
Uz papīra viņai sanāk alga pie 600EUR, sēžot ofisā (kā pati minēja), ttad darbs nav nemaz tik grūts, padomājiet, cik pelna Maximā, RImi vai vēl kur, strādājot smagu darbu!

Un vispār, ja strādā ofisā, kur darba laiks ir līdz 5, max 6, tad var atrast, kur piepelnīt tos pāris Eur savām vajadzībām.
BET TAS NENOTIKS, KAMĒR SĒDĒSI TE!
13.02.2014 08:48 |
 
Reitings 356
Reģ: 22.10.2011
Paeedushais izsalkusho nekad nesapratiis :)
Nedomaaju, ka autorei paliek vieglaak no informaacijas, citi sanjem mazak. Aafrikaa cilveeki badaa mirst, bet taapeec mums sheit tachu mazaak eest negribas.
Tas, kaadai maate pirms dazhiem gadiem iztika ar mazaaku summu, ir smiekliigs arguments. Paskatieties kaada inflaacija. Pagaajushaa gada 300Ls pirktspeeja ir taada kaa shodienas 400Ls. Un taa ir nemitiigi.
Njemt no maajaam pusdienas-jokains ieteikums. Lai kaut vai to pashu zupu uzvaariitu-viss jaaperk, jaateeree elektriiba vai gaaze, uudens. Nu nesanaaks neko dizhi ietaupiit- varbuut kaadus paaris eiro meenesi, kuriem taapat nekaada veertiiba nav.
Gribeet nopirkt dreebes, aiziet pie friziera, speet nopirkt daavanu- nu taas ir elementaaras pamatvajadziibas. Nav normaali, ka kaads censhas ieskaidrot, ka taa ir lepna dziive, luksus preces.
Viskomiskaak, ka visvairaak paarmetumu no taam, ko uztur vecaakj vai draugi. Pameegjiniet pashas sevi 100% pashas uztureet ar 300Ls shomeenes.
Un iekraat var tikai tad, ja ir no kaa. Ja nav naudas nopirkt cauro zaabaku vieta veselus, tad par kaadu kraashanu var buut runa?
Man nav ieteikumu. Cits darbs vai aarzemes var paliidzeet.
13.02.2014 08:49 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
ā un vēl ar 300 ls algu tev banka nekad nedos kredītu, ja vien pati nesakrāsi dzīvokļa summai. Bet ar tādu algu, manuprāt, tad visu mūžu jākrāj.
13.02.2014 08:51 |
 
Reitings 1364
Reģ: 27.05.2013
Daža nemāk rēķināt! Vistas fileja nav lēta,nemaz jau nerunājot ka sausa un gatavošanai vajag taukvielas un kādu mērcīti. Turklāt ja pa godīgo nav normāli ka minimālā alga ir zem iztikas minimuma.tikai deputāta divkosīgā smadzene var teikt mācies taupīt
13.02.2014 09:07 |
 
Reitings 51
Reģ: 04.06.2009
Es piem. pirms darba šodien Rimi nopirku sastādaļas salātiņiem - mocarellu, tomatinus, gurki, sipolu papriku, salatu maisijumu un samaksaju kkadus 7 EURO - līdzpaņemtās pusdienas


Es par 7 eiro varu iztikt kadas 4 dienas! Taa kaa ja pa 7 eiro ed vienas pusidenas tad nav izdevigi protams!
13.02.2014 09:26 |
 
Reitings 51
Reģ: 04.06.2009
klarlack - Tu tiešām saproti par ko runaju! Un es piekritu katram tavam vardam! Taada ir realitate!

Savadak vakar jau man likas pec jusu komentariem ka es nez kaadas prasibas sev uzstadu bet tas ko velos ir elementaras pamatvajadzibas nevis kautkadas luksus ekstra lietas!
13.02.2014 09:36 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Nu beidziet jēziņ! 300 lati NAV laba alga, tā pat nav normāla alga. Tas, ka daudzi tādu saņem, nenozīmē, ka tā ir normāla alga!
Pat 2x lielāka alga 600 lati ir nu tā, so so okey izdzīvošanai, ja esi viens. Bet ne jau pilnvērtīgai dzīvošanai un dzīves baudīšanai.

Un kas tie par stulbiem ieteikumiem par tām pusdienām. Loģiski, ka jauns, aktīvs cilvēks grib aiziet uz kafejnīcu paēst, izvēdināt galvu pusdienlaikā, satikties ar kādu, paruāties pusdienlaikā. Nevis visu laiku līdzpaņemtos kartupeļus virtuvītē grauzt.

Mans ieteikums ir vienkārši sākt piedāvāt savas haltūras, privātus pakalpojumus, ko vari pa vakariem un brīvdienām darīt, lai papildus nopelnītu. Kā arī paralēli meklēt labāk apmaksātu darbu.
13.02.2014 09:44 |
 
Reitings 18
Reģ: 29.01.2009
Var tachu vienmeer atrast veidu kaa piepelniities, ej pa briivdienaam straadaat baaraa vai naktsklubaa, kaut vai par viesmiili...
13.02.2014 09:45 |
 
Reitings 51
Reģ: 04.06.2009
Un pārmetumi ka es čīkstu ir stulbi! Šīs ir publisks forums! Uztaisiju vienu čīkstošu diskusiju, nu un tad? Jūs katra kaut reizi šeit gan jau esat ielikušas kādu vel stulbaku, čīkstošaku diskuskiju! Citriez ir labi vienu reizi pačīkstēt lai saņemtos :) :) :)
13.02.2014 09:48 |
 
Reitings 978
Reģ: 09.10.2013
Avene, ir jāsaņem kritika, lai tas Tev būtu kā stimuls censties un darīt kaut ko lietas labā! :D

Visādi citādi, katram ir sava dzīve, uzskati, principi un viss pārējais, viens, kam būs līdzīgi kā Tev, Tevi sapratīs, citi, kam savādāki nē :)
Tak, cik cilvēki, tik viedokļi.

Tak, protams, ka par tiem 300Ls neko nevar iesākt, tas ir apsmiekls, ne nauda.
šajos laikos tās ir kapeikas :)

Loģiski domājot, iesaku doties uz ārzemēm, ja Tev ir draugs, kā minēji, tad dodieties kopā un salīdzinoši ātri, sapelnīsiet naudiņu dzīvoklim, tik vai pēc tam būs vēlme un jēga atgriezties te, dikti šaubos :) Bet, ja esi jauna, tad dodies, ķer mirkli un, ja atradīsi citur darbiņu, apsolu, ka varēsi baudīt dzīvi, ko te nespēji, tas ir vairāk kā skaidrs!
Ja nemēģināsi, nekad neuzzināsi :)
13.02.2014 09:56 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
vai tiešām visam risinājums ir tikai ārzemes, ārzemes, ārzemes? noriebies lasīt, ka te visām problēmām iesaka vienu risinājumu - ārzemes, vai tā būtu maza alga vai vīrietis, kurš krāpj, vai nolauzts nags! 99% sāk no mazuma - pašam jāmeklē iespējas, kā nopelnīt vairāk, kā sevi nodrošināt, nevis gaidīt, kad citi lielās algas uz paplātes pienesīs!
13.02.2014 10:07 |
 
Reitings 978
Reģ: 09.10.2013
Šarlote, MEITENE PATI MINĒJA, KA LABPRĀT DOTOS!
un kāpēc cilvēks nevarētu doties uz ĀRZEMĒM, ja zina, ka tur pelnīs vairāk??? Un tas ir neapšaubāmi, tas, ka Tev vai taviem vecākiem ir kontakti, sakari un viss pārējais, lai atrastu te labu darbu, nenozīmē, ka visiem tā ir, kur nu, cilvēkiem, kas dzīvo un aug laukos!
Nedomāju, ka ārzemes būtu tas sliktākais risinājums uz labklājību, ņemot vērā, Latvijas ekonomisko stāvokli! ;)
13.02.2014 10:38 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
nē, maniem vecākiem nav nekādu kontaktu un sakaru, bet mani ļoti sarūgtina patriotisma trūkums mūsdienu jauniešos! un savā ziņā arī neuzņēmība, jo aizbraukt uz īriju šampinjonus lasīt ir vieglāk nekā izdomāt, kā dzimtenē izkulties. Negribu nevienu aizvainot, bet manā paziņu lokā uz ārzemēm brauc tikai nespējīgākie, dumjākie un slinkākie, tie, kas patiesi ir censoņi, gudri un mērķtiecīgi, daudz sasnieguši tepat!
13.02.2014 10:43 |
 
Reitings 51
Reģ: 04.06.2009
Par ārzemem - ja es brauktu tad es brauku uz kaadiem 8 menesiem tikai iekrat naudu lai varu sasniegt savus mērķus un pec tam atpakal turpinat te darboties! Nevelos braukt pa visam prom noteikti nee! Vnk uzskatu ka ja paveiksies butu iespeja aizbraukt sapelnit un braukt majas - kapec to neizmantot, labak sedet te un domat kaa letak est par zupu lido? Man ir merki kurus seit ar sadu algu var nesasniegt krajot visu muzu!
13.02.2014 10:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits