Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ēģipte - padomi

 
Reitings 5
Reģ: 02.02.2014
Sveikas, esam nolēmuši doties ceļojumā uz Ēģipti - pasildīties, atpūsties no darba, pa fikso.
Jautājums par Šarmelšeihu un Hurgadu - kur ko labāk redzēt?

Kādi vispār ir padomi, esot Ēģiptē:
1. Ēdiens
2. Apskates objekti/ekskursijas
3. Atpūta ārpus viesnīcas
4. Drošība
5. Iepirkšanās
6. Ko izmēģināt obligāti?
7. No kā jāuzmanās?
02.02.2014 14:29 |
 
Reitings 5
Reģ: 02.02.2014
Up :)
02.02.2014 14:34 |
 
Reitings 407
Reģ: 29.01.2009
Ar draugu bijām Šarmelšeihā.

1. Bijām 5 * viesnīcā, tāpēc varēja tā noēsties. Tā kā zviedru galdi, liec ko un cik daudz gribu. Pa starplaikiem ir atvērtas tā kā kafejnīcas citos stāvos, kas jau ir iekļautas cenā, maksājot par viesnīcu. Mēs bijām viesnīcā Iberotel Il Mercato
Īpaši neko daudz ēst nepirkām, jo ja bija kāda ekskursija, tad pusdienas jau bija iekļautas cenā.
2. To apskates vietu ir tik daudz, ka beigās jau apnīk un vienkārši gribās izbaudīt atpūtu pie baseina.
Manuprāt, ir vērts ar kvadraciklu izbraukt pa safari, izbraukt ar kamieli, paciemoties pie beduīniem. Tiem, kam patīk ūdens, var visas lietas, kas saistītas ar to.
Noteikti piramīdas jāredz, mēs vēl bijām kanjonā, Luksorā, bet tur nekas īpaš nebija.
3. Ir ļoti daudz kafejnīcas, nakts klubu, kurus var apmeklēt.
4. Jābūt uzlādētam telefonam. Bet nu nekādi zagļi un nekas bīstams nebija.
5. Noteikti jāapmeklē nakts tirgus, tur ļooti daudz ko interesantu var redzē un nopirkt. Galvenais ir kaulēties par cenām.
6. Ēst čūsku :D
7. No vīriešiem, tie ir traki uz baltajām sievietēm, jāskatās vai nepšmauc tirgū.
02.02.2014 14:41 |
 
Reitings 5
Reģ: 02.02.2014
Man laikam visvairāk bail par drošību - jo braucam ar draudzeni, bet viesnīcā dienu un nakti arī negribas sēdēt.

Vēl - vai ir kādi dzīvnieki, rāpuļi, kukaiņi, no kuriem īpaši uzmanīties (no čūskām man panika) :)
02.02.2014 14:45 |
 
Reitings 407
Reģ: 29.01.2009
Nav tur nekādu rāpuļu utt no kā būtu jāuzmanās, es vispār nevienu pat nepamanīju. Vairāk jābaidās, kad pa dienu sāk skanēt no baznīcas aizlūgumi, ēģiptiešu valodās :D
02.02.2014 16:52 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Kādi vispār ir padomi, esot Ēģiptē:
1. Ēdiens- viesnīcās zviedru galdis, bija ļoti gardi, noēdos gan pa riktīgo :D Pusdienas, brokastis, vakariņas- viss iekļauts. Pat šķiet, ka ārpus viesnīcas ēdu tikai Kairā, un pat tad mums viesnīca deva līdzi ēdamo.

2. Apskates objekti/ekskursijas-NOTEIKTI Kaira un piramīdas. Vēl biju ar kvadriem braukāt pa tuksnesi, riktīgi forši bija un pie beduīniem. Tur varēja ar kamieļiem jāt. Nu tā. Man patika.

3. Atpūta ārpus viesnīcas - Noteikti sargi somu. Labāk pilnīgi vienai nekur neiet :) Nu, man vismaz bija diezgan bail kaut kur iet vienai, noteikti gāju ar draudzeni tikai.

4. Drošība- ja nestrīdas ar ēģiptiešiem, ir ok :D Nevajag baigi ar viņiem ielaisties :D Precēties labāk arī nevajag, ja bildina :D Pase, dokumenti, lielākā nauda palika paslēpta viesnīcas numuriņā, nestaipīju visu laiku līdzi.

5. Iepirkšanās- cik atceros, tad tur bija iepirkšanās ieliņas, uz kurām gājām, tur bija riktīgi forši, man ļoti patika! Tikai viņas laikam pārsvarā strādāja vakaros, bet nu man ļoti patika tur :)

6. Ko izmēģināt obligāti? Hmmm... Nebija nekas tāds ārkārtējs, ko tur izmēģināju :) Papeldēties jūrā bija forši (pie mūsu viesnīcas bija lieli bruņurupuči, kas arī tur peldēja. Viņu saldumi arī negaršo, tāpēc tos nemēģināju :D

7. No kā jāuzmanās? - Tie paši ēģiptieši. Nu ir ļoti normāli vīriešu, bet ir arī galīgi crazy varianti... Nevajag vienai klīst vakaros pa pilsētu :) Ak jā! Un vienreiz iekāpām taksī, kurš solīja pa 2$ aizvest līdz centram. Kad kāpām ārā, iedevām divīti, šis sāka bļaut, ka no katra. Nu tāds reāli dusmīgs palika. Tad gan samaksājām un aizgājām... Kaulēties arī ir riktīgi forši, tikai nevajag arī aizrauties, arī var sadusmoties :)

Lai jauks ceļojums! Savu nekad neaizmirsīšu :)
02.02.2014 17:02 |
 
Reitings 46
Reģ: 27.01.2014
up
02.02.2014 17:18 |
 
Reitings 653
Reģ: 29.01.2009
1. Ēdiens - uzmanies no piena ēdieniem. Man it kā stiprs organisms, bet uzmanījos no tiem ēdieniem. Arī augļus neēdu, kuri "mazgāti" viņu krāna ūdenī. Pēdējā dienā brokastīs ēdu pārslas ar pienu un nākam 24h bija murgs.. Es tik tā saku.. Kādam tas var sabojāt kuņģi, kādam nē. Bet ja nevēlies riskēt - ēd kaut ko citu, jo ja ir laba viesnīca - izvēle būs! (Piebildīšu, ka uzturējāmies 5* viesnīcā!)
2. Apskates objekti/ekskursijas - biju Hurgadā. Izmantojām standartiņu - Safari uz tuksnesi ar kvadracikliem; snurkulēšana, izbrauciens ar zemūdeni utml ekskursijas, ko vietējie piedāvā...
3. Atpūta ārpus viesnīcas - paši paņēmām taksi, aizšavām uz pilsētu.. taksistam samaksājām, lai vnk izvadā mūs eksursijā un šo to pastāsta...
4. Drošība - pašlaik tur ir kā ir - bet runā, ka tūristus neaiztiekot.. Bet ja neskaita politiskos nemierus, tad Ēģiptē ir droši (ja vien neceļo viena, ģērbjoties mini). Zagt un krāpt viņiem ir grēks!
5. Iepirkšanās - nebrauc jau uz turieni iepirkties ne? Protams "brendu paradīze" ar 600% uzcenojumu.. Iesaku veikalos ejot iekšā runāt krieviski, jo tad viņi mazāk čakarē. Ja būsi angliski runājošs tūrists, cena būs augstāka.
02.02.2014 17:21 |
 
Reitings 273
Reģ: 26.08.2013
5. Iepirkšanās - nebrauc jau uz turieni iepirkties ne? Protams "brendu paradīze" ar 600% uzcenojumu.. Iesaku veikalos ejot iekšā runāt krieviski, jo tad viņi mazāk čakarē. Ja būsi angliski runājošs tūrists, cena būs augstāka.


Kad es biju, man teica, nerunā tikai krieviski, jo tur ļoti daudz brauc turīgi krievu tūristi un viņus šmauc pa pilnu programmu, kaut vai latviski ar krievu piesitienu :D
02.02.2014 17:26 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Ak jā, pavisam aizmirsu snurkelēšanu! Tas noteikti jāizmēģina... Tik skaisti! Tikai nedrīkst bez pleznām, diezgan sagriezu kāju.
02.02.2014 17:35 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Uz Kairu un piramīdām šobrīd neieteiktu braukt, jo visi nemieri tak tieši Kairā arī ir/bija.

Esmu bijusi gan Hurgadā, gn Šarmelšeihā. Vairāk patika Šarmelšeiha. Ļoti skaista ekskursija - Blue laguna. Biju arī uz piramīdām Kairā un Izraēlu - ilgs un tāls ceļš, bet ir tā vērts.

Kopumā ēģiptieši ir skaļi, bet nekaitīgi. Patīk teatrāli apvainoties un varbūt pat pabļaustīties, bet tas nav jāuztver nopietni. Ļoti iespējams krīzes dēļ viņi būs vēl uzmācīgāki un uzstājīgāki kā parasti, jo finansiāli viņiem ir grūti laiki šobrīd un katrs grib nopelnīt naudiņu... Viesnīcās pieņemts atstāt dzeramnaudu - 1$ par uzkopšanu (ne katru reizi, protams).
Vīrieši traki uz koķetēšanu un flirtēšanu. Apsola zvaigznes no debesīm un ko tik vēl ne. Nevajag uztvert nopietni!!!

Ekskursijas ieteiktu pirkt nevis no tūroperātora, kur ir riktīgs uzcenojums, bet pameklēt kādu vietējo firmu (parasti tādas ir blakus viesnīcām) un pasūtīt tur - būs lētāk un tas ir droši.

Ēdiens viesnīcās ir zviedru galds. Esmu ēdusi visu - gan piena produktus, gan augļus, gan visu citu un nekad nav bijušas sūdzības. Tāpēc vienkārši kritiski izvērtē ar savu aci kā izskatās produkts, ko liec šķīvi un viss būs labi.

Nekādu bīstamu knišļu un rāpuļu tur nav, vienīgi viesnīcās mēdz būt tarakāni (tiešām lieli) un odi.

Par iepirkšanos - Kairā, apmeklējot piramīdas, nopirku sudraba kuloniņu ar savu vārdu senēģiptiešu rakstā. Manuprāt, vienīgais tiešām vērtīgais un oriģinālais pirkums. Arī ne Kairā tādu var iegādāties jebkurā juvelierveikalā - zelta, sudraba un sudraba ar zelta burtiem. Piemēram, šādu:
02.02.2014 18:50 |
 
Reitings 5
Reģ: 02.02.2014
Paldies par komenatriem! Varbut vel kadai ir pieredze?
02.02.2014 22:34 |
 
Reitings 467
Reģ: 29.03.2010
Kā šobrīd tur ar drošību? Vai kāda ir bijusi/paziņas nesen atgriezušās?
24.02.2014 20:47 |
 
Reitings 3167
Reģ: 21.06.2010
pirms pāris dienā noskatijos šito, šausmas - labāk krieviski nerunājat. Es tagad vēl ilgi uz turieni braukt negribēšu..

https://www.youtube.com/watch?v=i9nQiI6A2KY
24.02.2014 20:53 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Man tieši marta vidū ar draudzeni uz Hurgadu ieplānots. Cerams ka būs ok. Labrāt uzklausīšu ieteikumus :D
24.02.2014 21:00 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Pašlaik es nebrauktu nekādā gadījumā, jo uzskatu, ka doties uz tik nemierpilnu valsti ir neprāts.

Mēs bijām pirms 2 gadiem, kad viņiem tikko bija sākušies tie nemieri. Braucām caur ceļojumu aģentūru. Mums nebija atpūta kūrortā, bet gan dažu pilsētu apskate. Ļoti laba programma bija.


1. Ēdiens garšigs. Man gan negaršoja jērs, bet pārējam nebija ne vainas. Gide mums ieteica neēst svaigus augļus un dārzeņus, jo iespējams saindēties. Mēs ēdām, nekas nebija, bet es vispār neesmu juītga uz pārtiku. Citi gan mocījās ar vēdersāpēm.
2. mums bija jau sastādita programma. Kā ir k;urortos, nezinu. Vienu rītu pavadījām kurortā Hurgadā, tur uz vietas bija pakalpojumu sniedzēji, kas piedāvāja izbraucienus pa tuksnesi u.c.

4. Drošība: mūs pavadīja vietējais gids un vietējās tūrisma kompānijas galva. Pārejot pāri ielai, no abām pusēm pavadīja tūrisma policija.
5. Jāprot kaulēties. Cenas neredzēju pat veikalos.
6. tas ir ļoti individuāli.
7. Sievietēm nav ieteicams valkāt šortus, svārkus u.c. apģērbu, kas izteikti atkailina rokas un kājas. It sevišķi, ja blakus nav vīrs. "Ēģiptieši uzskata, ka, ja sieviete viena pati aizbraukusi ceļojumā, tas nozīmē, ka viņa meklē gultas biedru (tā mums teica vietējais gids, kas ieteica vienām pašām sievietēm apkārt neklīst).
24.02.2014 21:00 |
 
Reitings 160
Reģ: 20.02.2013
Esmu bijusi gan Hurgadā, gan Šarmelšeihā. Hurgada nav tik sakopta un viesnīcām apdzīvota kā Šarmelšeiha, vismaz man tā likās.
1. Esmu bijusi tikai 5* tādēļ par ēdienu sūdzēties nevaru, protams, pirms pāris gadiem likās, ka lielāks piedāvājums, tomēr arī tgd ir ok. Tikai par to krāna ūdeni un pienu īsti nez, laikam labāk neriskēt, vismaz tiem, kam ceļojot jāpiedomā pie ēdienkartes. Un par alkoholu runājot, tur tikai vietējais, vismaz All Inclusive piedāvājumā.
2.;3. Esmu braukusi uz Kairu un ar jahtu pa Nīlu, bet tas bija pirms 3-4 gadiem, tgd Kairas apmeklēšana ir īpaši bīstama laikam. Pēdējo reiz kad biju(apm.pirms 1-2 gadiem) ekskursijas neņēmām, un ielidojot vīzu nepirkām, pašas organizējām sev ar taksi ekskursijas:D Teikšu kā bija - adrenalīna netrūka, jo apmeklējām arī klubu naktī ārpus viesnīcas, gan vēl šur tur pabijām.
Ja būsi ar vīrieti, tad ārpus viesnīcas staigāt domāju +- droši, ja iesi viena, tad var piesieties vietējie un nebūs patīkami, īpaši ja apkārt maz tūristu.
4. Par drošību pašlaik īsti nevaru teikt, jo kā jau minēju biju pirms 1-2 gadiem, bet nu tad tas bija laiks kad laikam tikko sākās nemieru, tā ka situācija bija vēl saspringtāka nekā tgd.
5. Viesnīcas veikalos cenas lielākas nekā pilsētas. Cenas 'jāsit' nost līdz pēdējam, ja cena vēl neapmierina vnk ej prom un viņi tad atdos par viszemāko:D :))
6. Sauli, nakts dejas, ja all inclusive tad pieēsties, var arī piedzerties :D Bet ja nopietni, tad relax un nopērc lietas, kuras var nopirkt tikai Ēģiptē.
7. No ādas apdegumiem-aizsargrēms obligāts.
Jauku atpūtu ar nelielu asumiņu! (:
24.02.2014 21:12 |
 
Reitings 467
Reģ: 29.03.2010
Vēl kādi ieteikumi?
24.02.2014 22:13 |
 
Reitings 534
Reģ: 03.11.2011
Atvainojos, ka iejaucos, bet varbūt kāda var padalīties arī ar informāciju par Spāniju, konkrētāk, Maljorku? ;)
24.02.2014 22:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits