KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 106
Reģ: 05.05.2013
Pilnīgā beztēmā! bet mīļie kāzininieki, man Jums ir piedāvājums. :)
Vēlos bildēs skaistas un līksmas kāzas.. ja Jums ir vajadzīga fotogrāfe, dodiet man ziņu!
iečekojiet bildes šeit - https://www.facebook.com/pages/Annija-Pumpure-Photography/173206156072105

Sīkāks info - vēstulēs. :)
18.03.2014 15:45 |
 
Reitings 17
Reģ: 14.05.2012
Sekoju šai diskusijai jau no rašanās dienas. nodomāju- eh.. kā man arī gribētos precēties. un nu kopš vakardienas esmu saderināta. :)
Tā sireālā sajūta. Bija jau iepriekš runāts,ka nu jau vajadzētu kļūt par precētu pāri, bet nu tagad,kad patiešām tiku bildināta un jāsāk gatavoties kāzām, nezinu ko ķert, ko grābt.
Darbiņš saistīts ar kāzu rīkošanu(ceremoniju un svinību vieta), pieredzēts un redzēts daudz.
Jocīgi, bet visu plānošanu uzsāku ar pom- pomu pasūtīšanu no Ali. ceru,ka pietiks 30 gb. kopā samaksāju ~15 Eur. :)
Par dāvanu saņemšanas veida formulēšanu-mēs arī esam nolēmuši,ka vēlamies saņemt naudiņu,jo tad arī varēs iegādāties,ko sirds vēlas.Ielūgumā rakstīsim iepriekš minēto tekstu par dāvanu aploksnītē.
Uzskatu,ka tā arī ir labākā dāvana jaunajam pārim. (Protams,ja nu neuzrodas kāds labvēlis, kas, piemēram, uzreiz uzdāvina sapņu kāzu ceļojumu :D )
Vēršos pie jums, dāmas, ar jautājumu-ko sakāt par kāzu kleitas pirkšanu internetā?
18.03.2014 15:47 |
 
Reitings 519
Reģ: 22.07.2010
Es savu kleitu pasūtiju internetā,tagad vēl tiek šūdināta,bet nu drīz drīz jābūt klāt :) Par kvalitāti šajā reizē šaubu nav,bet bailes par izmēru atbilstību un manis pasūtītajām izmaiņām kleitas uzbūvē,bet nu būs laiks vēl ko iešūt utt :) Bet nu dikti gaidu :)))

Par ebay un tamlīdzīgiem saities,izskatīju krustām šķērsām un sapratu,ka tas nav man,jo salīdzinot pārdevēju bildes un saņemtās,95% bija pilnīgi traki,knapi līdzīgi. Tāpēc izslēdzu emocijas,redzot skaistās kleitas par smieklu naudām-tās ir tikai bildītes :)
Pasūtiju pie pārbaudītas Etsy pārdevējas/šuvējas :))
Kad atnāks kleita,padalīšos atsauksmēs,pie viņas arī plīvuru pasūtiju :)


Par dāvanām nekādu tekstu ielūgumā nebūs,jo nepazīstu nevienu,kas ejot uz kāzām vēl domātu-Ko lai nu uzdāvina? 99% tāpat dāvina naudu :) Un pat ja man kāds uzdāvinātu ko citu-es nedusmotos,tieši otrādi-ir lietas,kuras noder vienmēr,kautvai gultas veļas komplekti,nu tie nevar būt par daudz :)
Mums visi aicinātie tomēr ir tuvi cilvēki un nedāvinās tosterus ,tākā neredzu iemeslu prasīt tikai naudu :)
18.03.2014 15:54 |
 
Reitings 570
Reģ: 29.01.2009
Mums ar danielu kāzas vienā dienā,viena vietā,vienā baznīca un iespejams pie viena mācītaja un pat abas gribam vienā laikā:D :)
18.03.2014 16:02 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Apsveicu ar saderināšanos :)
Ja pasūtītu internetā, tad tāpat kā Daniela, meklētu Etsy, tur ir daudzi pārdevēji, kuri liek savas īstās bildes, nevis internetā atrastas bildes ar modelēm kleitās, ko viņi tad nu centīsies atdarināt. Var diezgan labi saprast, kāda būs audumu kvalitāte. Dažas kleitas, ko es sākumā atliku cenā līdz 300 Ls, bija pat īsti mākslas darbi.
Es pati beigu beigās Etsy pasūtīju savus audumus kleitai, mežģīnes no Kanādas un zīdu no Indijas, vēl jāpasūta šifons no Ķīnas un būšu visnotaļ internacionāla līgava :D
18.03.2014 16:12 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
O, diskusija atdzīvojusies!:)

Es tikai tā "pārlecu" ar acīm pēdējām lapaspusēm, kas iekrita acīs - varu padalīties ar savu pieredzi..

viesi visi forši, par to nešaubos, bet uztrauc daži indivīdi, kuri kad piedzeras, kļūst vienkārši citi cilvēki.


Jā, man arī bija daži čomi no vīra puses, kas radīja bažas! Ja zināju, ka ar vienu var sarunāt, tad otrs reāli uztrauca:D Jo viņš, kad piedzerās, tad reāli aiziet širmis ciet un kautiņš garantēts:D

Ar vienu cilvēcīgi parunāju (vispār jau pēdējos gadus, kad viņš tincināja par kāzām - kad būs un vai aicinās - teicu tikai tad, ja līdz mičošanai nebūs piedzēries). Un cepuri nost caļi, viņš tiešām godam noturējās! Prieks par viņu!
Bija tādi, kas vienkārši atlūza pie galda - bet tas jau pa mierīgo.

A tas skarbais - tecu, lai vīrs ar viņu cilvēcīgi parunā. Nu pieagušas cilvēkam būtu jāsaprot ka kāzas nav kaut kāda kroga ballīte - tie ie mūsu svētki un, ja viņš mūs ciena, tad ir jāzin mērs!
Viss bija kārtībā galu galā!
Es pirms tam baigi stresoju un domāju - kā es tagad savā kāzu dienā uztraukšos par tiem puišiem, ka tik nepiedzerās, nesaitaisa sū*us,utt. Bet viss ritēja savu gaitu un sapratu, ka puiši nav tik melli velli attiecīgā situācijā! Viņiem arī ir kas svēts:D

Par ēdināšanas izmaksām


Mums bija ēdienkartes izvēle - laikam 12 - 18Ls uz cilvēku. Izvēlējāmies zelta vidusceļu 15Ls + borkastis laikam bija atsevišķi (varēja izvēlēties gaļiņas no nakts galda + salāti vai zupa).
Alkohols atsevišķi, kūka atsevišķi. Vēl bija tā korķa nauda.

Par naudas dāvināšanu
Man arī sākotnēji likās tā jocīgi.. jo man vienmēr licies, ka, ja dāvina naudu - ieliek aploksnē - vsjo. Bet meklējot dāvanu tomēr var manīt - kā cilvēki mūs redz, kā pazīst, utt..
Beigās palikām pie naudiņas dāvināšanas, bet jāsaka - lielākā daļa nebija vinekārši aploksnes, mīļie viesi bija piedomājuši..
Nedomājām to tādā kategorijā cik saņemsim atpakaļ! Daļu no sadāvinātās sumas iztērējām medusbraucienā pa Latviju.
Un par summām vispār nezutraucos un lieki nedomāju - tas ir tikai loģiski, ka viens var uzdāvināt 100, otrs 20Ls!
Man tiešām daudz interesantāk bija skatīties kurš noformējis, iesaiņojis dāvanu..

Ak, jā - ielūguma P.S. lapiņā bija šāds teikums:
Un, ja lauzāt galvas par dāvanām, būsim priecīgi, ja varēsiet tās ievietot mūsu krājkasītē
:)
18.03.2014 16:17 |
 
10 gadi
Reitings 379
Reģ: 29.01.2009
Varu pastāstīt mazliet par savām kāzām,kuras bija 2011.gada vasarā(2 dienu). Galvenokārt gribas teikt par to radu aicināšanu-neaicināšanu.Aicinājām tikai tos,ar kuriem bija tuvs kontakts ikdienā,par kuriem tiešām zinājām,ka gribam viņus redzēt savā kāzu dienā,dalīties.Protams,ka ārpus saraksta palika gan māsīcas ar kurām praktiski nebija vairs nekādu sakaru,tas nekas,ka kā bērni bijām nešķiramas,gan tantes un onkuļi.Un zinu arī to,ka viņi bija apvainojušies.Kā arī vnk pazīstamie,kuri domāja,ka viņiem kāzās IR jābūt. Tā bija mūsu diena,mūsu izvēle,neko no tā nenožēloju.Ja nu vienīgi tikai to,ka ielūdzu kāda sev ļoti tuva cilvēka otru pusīti,kuru praktiski nepazinu (jo viņiem arī kopējs bērns),tad nu šis cilvēks ne tikai piedzērās,aizvainoja man tuvus cilvēkus,mani pašu,pārmeta,ka izklaides varēja būt labākas...beigās vēl man bija jāorganizē transports,lai viņu aizgādātu prom no svinību vietas,jo nevēlējos,lai viņš nakšņotu manā tuvumā.Lieki teikt,ka šis man agrāk tik ļoti tuvais cilvēks tāds vairs nav.Tā kā meitenes,savās kāzās dariet kā jūs pašas gribat,uzskatat par vajadzīgu,nevis tā kā kāds liek.
Par izmaksām-nedaudz pāri 2200 eiro,no kuriem ,ja pareizi atceros vislielākās izmaksas bija par gredzeniem,viesu nams+ēdināšana.Daudz,kur tikām cauri ar vajadzīgajiem sakariem,radu palīdzību.Bet jāsaka,ka mūsu kāzas nebija plānotas tādas,ka tik viss krutāk un ārišķigāk.Mēs to vairāk uztvērām par iespēju būt kopā ar cilvēkiem,ar kuriem ikdienā nesanāk saskrieties,jo nedzīvojam Latvijā.
18.03.2014 19:52 |
 
Reitings 457
Reģ: 30.01.2012
Ko jūs dāvināsiet saviem vecākiem un vedējiem? Cik zināms, tad jaunais pāris tos sveic. Es tagad sēžu un lauzu galvu... :) Laikam jau dāvināšu kaut kādus atpūtas braucienus, bet nelielus.
18.03.2014 21:49 |
 
Reitings 457
Reģ: 30.01.2012
Ā, un man arī ir problēma ar vienu viesi, kurš kā sadzeras tā viņam velk uz kašķi! Es laikam pie amatu dalīšanas likšu, lai vedēji viņam piešķir amatu "kārtībnieks", varbūt pratīsies :D
18.03.2014 21:51 |
 
10 gadi
Reitings 379
Reģ: 29.01.2009
Vedējiem uzdāvinājām atpūtu Līvu akvaparkā kopā ar bērniem,viņi bija sajūsmā. Atceros,ka daļa no dāvanas vecākiem bija bilde kopā ar mums uzreiz pēc ceremonijas,rāmītī ar gravējumu,kuru mūsu fotogrāfs ļoti operatīvi saorganizēja+ personiskas dāvanas.
18.03.2014 22:19 |
 
Reitings 2784
Reģ: 18.05.2009
es vel nesmu saderinaajusies (pacietiigi gaidu) bet jau esmu atradusi savu ideaalo kleitu :D
18.03.2014 22:21 |
 
Reitings 1051
Reģ: 07.07.2009
Vēlos pajautāt par ielūgumiem...
Taisījāt pašas vai pasūtījāt? Cik viss izmaksāja (lūdzu norādiet arī ielūgumu daudzumu). Ja taisījāt pašas varbūt varat padalīties ar bildītēm un kādiem noderīgiem knifiņiem?
19.03.2014 12:32 |
 
Reitings 1149
Reģ: 15.01.2014
Kimberly
Vēl neesam sākuši taisīt, bet varu padalīties ar info.
Viss sanāca 15 eur (tajā cenā iekšā gan vēl nav lapas uz kurām būs teksts, bet nedomāju, ka tas izmaksās diži vairāk par 3 eur). Mums būs 13 ielūgumi.
19.03.2014 12:46 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Pilnīgi piekrītu dixie - par tām viesu lūgšanām, izvēlēto dāvanu pieteikšanu - tā ir jaunlaulāto diena!!! Kad jādara viss tā, kā jūs gribat!

Mēs sākumā vēlējāmies kāzas, kur pārsvarā vien mūsu draugi + ģimenes + tuvākie radinieki. Bet nu vecāki sašutinājās, kā tā varot entos onkuļus, tantes un brālēnus nelūgt. Tad nu to daļu par papildus viesiem apmaksāja viņi paši, jo "tā daļa svētku" bija priekš viņiem :D

Teksts par dāvanu aploksnē - mums bija tāds pats :D Viss normāli, viesi saprata, domāju, daudzi pat bija laimīgi. Jo, ja man personīgi būtu jāizdomā, ko pa ~40 ls dāvināt kaut vai tuviem draugiem - daudz variantu tur nav, tikai banālas lietas, kas visiem pārsvarā jau ir (jo visi pāri iepriekš jau dzīvo kopā, pārsvarā - ir jau sava iedzīve). Savukārt, ja nepieciešama lielāka lieta (TV, piemesties kopējam auto, ceļojumam vai miteklim) - aploksnīte ir super risinājums!

Amēlija, vecākiem uzdāvinājām foto albumu un mūsu kopējām bildēm un visādiem aprakstiņiem. Vedējiem - 100 ls aploksnītē ar tekstu, lai paši atpūšas. Bet, cik zinu, tas viņiem aizgāja mazliet izmaksu segšanai, jo šo to mūsu piešķirtajam budžetam (jā, nevajadzīgi) paši bija pārtērējušies :D
19.03.2014 13:07 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Kimberly, mēs ar mammu taisījām pašas. Naudas ziņā aizgāja kādi 20 ls (ap 80 ielūgumu), bet tik daudz tāpēc, ka es 3x nomainīju krāsu toņus, attiecīgi - daudzas jau iepirktās lentītes bija "izmetamas" :D

Nesen veikalā redzēju vienu gatavu variantu, kuram bildīti ar piemēru diemžēl nevaru atrast :(
Bet nu doma tāda - uz kartona uzlīmēts vnk skaists dāvanu papīra gabaliņa taisnstūris (garenā veidā), tas kartons ielūgumam piestiprināts ar abpusēji līpošā skoča gabaliņu. Līdz ar to izveidojas tāda kā neliela glezniņa (mazliet garākām maliņām kartons, pa virsu - dāvanu papīrs, bet tas viss ir milimetru nost no paša ielūguma dēļ tā skoča. līdz ar to elegantāk izskatās). Un zem "glezniņas" vnk palīmēta šaurā atlasa lentīte ar sasietu bantīti un pāris mirdzošajiem, pielīmējamajiem kristāliņiem.

Lūk, šobrīd taisītu tādus. Mums bija vnk trīs atlasa lenšu strīpas, ar organzas pušķīti un uzlīmētām pērlītēm. Praktiskais padoms - līmēt klāt ar superlīmi, jo pēc laiciņa, siltajā laikā tas atlass pat ar karsto līmi pielīmēts lipa vaļā :D
19.03.2014 13:16 |
 
Reitings 570
Reģ: 29.01.2009
Mēs arī domajam ielūgumus taisīt pasi,tikai nav nejausmas vel kādus :) mums apmēram būs 55 cilveki,tad kādi nu aptuveni 20 ielūgumi būs vajadzīgi :)
19.03.2014 13:18 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Paši ielūgumus gatavojām, man šķiet, ka izmaksas bija ne lielākas par 20 Ls.
19.03.2014 13:27 |
 
Reitings 2784
Reģ: 18.05.2009


Uz doto briidi mana sapnju kleita :-D
19.03.2014 14:44 |
 
Reitings 96
Reģ: 09.01.2013
Par ielūgumiem runājot, mēs tādus netaisījām, jo mums svinības tikai ar vecākiem, māsām, brāļiem, nopirkām jau gatavus 3 gabalus un tos iedevām omēm un opjiem. Pārējiem pateicām mutiski.

ak dievs 23 dienas līdz būšu sieva.. :)
19.03.2014 15:45 |
 
Reitings 631
Reģ: 28.12.2010
Mēs tieši šodien bijām par ielūgumiem runāties :) cik izmaksās - nav ne jausmas. Bet izstāstot mūsu ideju, sieviete piebilda, ka būs liels darbs lai realizētu. Mēs gājām nevis pie kādas "ielūgumu veidotājas", bet reklāmas aģentūru. Ceru, ka rezultāts būs kā gribam :)
Visticamāk, ka ar izmaksās nevarēšu padalīties, jo tētis teica, ka to uz savu firmu norakstīs :D tādēļ arī gājām uz to aģentūru :D

Tagad vēl tuvākajā laikā jāsatiekas ar kāzu organizatori, lai izrunātu izmaksas par viesu nama un baznīcas izdekorēšanu :)
19.03.2014 17:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits