Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Divgadnieku mammu sarunas uz pilnu klapi. :D Manējam pastarītim ir 2 g 8 mēneši - garumā 98 cm, svarā 17 kg - dārziņā garuma ziņā tāds vidusmēra standartiņš. Un, jā, mums arī slimošanas nebeidzas arī vasarā - nu jau tūlīt būs mēnesis mājās ar klepu.
13.07.2018 01:13 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Lai gan biju nolēmusi šo diskusiju vairs nekomentēt, 7heaven gadījumu pakomentēšu.
Tev ir 5 mēnešus vecs bērns, kuram viss šo mēnešu laikā bija lieliski un kopš svētdienas sākās caureja? Tā NAV piena olbaltumvielu nepanesamība.
Vecumposma īpatnība ir uzņēmība pret vēdervīrusiem- mazajam pirksti pa muti, vai ne?
Tavs mazais saķēra vēdervīrusu. Sākās caureja. Sakairinātais, iekaisušais zarnu trakts sāka asiņot. Piena proteīns un laktoze arī pieaugušajiem pie caurejām, vēdervīrusiem nenāk par labu, jo kairina zarnas. Vēdervīrusi mēdz būt arī bez temperatūras.
Citiem vārdiem, izslēdz piena produktus uz pāris nedēļām un vari turpināt zīdīt. Ja kaka šķidra un zaļa, iedod Lactasin.
Piena nepanesībai ir cita simptomātika- tā neparādās pēkšņi tik lielā vecumā. Asins stīgas nav nepanesamības simptoms- tā ir tikai norāde, ka zarnas ir iekaisušas. Un iekaist var no daudz kā- vīrusa, utt.
12.07.2018 23:13 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Anne
Gangsters
Es jau esmu pieradusi, ka viņa man gara. Tagad jau liekas, ka vairs nav tik traki, tb - viņa man normāla, pārējie īsi :-P
Kaut kad jau apstàsies tā augšana un pārējie panāks. :-D
Es arī biju viena no garākajiem bērniem no bērnudārza līdz kādai 9.klasei, līdz puiši sāka augt un tā kā mēs abi esam gari, un mūsu abu ģimenes arī visi ir gari, tad sīkajai arī draud tāds pats stāsts :-D
12.07.2018 21:50 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Oj sameloju, 2 ned vecāka par Teddy princesi.
12.07.2018 21:10 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Teddy, manējā vienā vecumā ar Tavējo (laikam mana 2 ned jaunāka), bet ir tikai 92cm gara. Un 12kg. Vispār viena no mazākajām dārziņā. Toties runā daudz un sakarīgi. Tādas pērles birst, ka nespēj vien pierakstīt. Nesen vēl sēdēja uz sava piepūšamā ēzeļa un "lasīja" viņam Zaļo pasaku. Es reizēm nobrīnos, kur var būt tik laba atmiņa tādam sīkucim, kurš pat nesaprot pusi no stāstītā.
12.07.2018 21:08 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
augums nedaudz zem 1,10m,

Mana peka ir mēnesi jaunāka par Teddy meitēnu, bet mana ir ~84 cm:D
Bet vispār savos nepilnos 3 runā daudz un skaidri, gariem teikumiem. Atmiņa ļoti laba, atstāsta katru sīkumu, ko redzējusi / dzirdējusi / piedzīvojusi. Ēd švaki, guļ joprojām slikti. Pirmais gads dārziņā pabriesmīgs- taisni slimošanu dēļ. Un slimošanas nav pierimušās arī vasarā. Protams nav kā ziemā 1-3 ned.dārziņā, 1-2 mājās, bet tomēr joprojām mēdz slimot. šodien pat darbā saņēmu sms, ka manai pekai 38,3:-/ Ja mums nebūtu viena nestrādājoša ome, tad mēs ar vīru iz slimības lapām vien dzīvotu.
12.07.2018 21:04 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Deidamia paldies. Tad paliksim pie šī maisījuma. Ēd viņš labi arī šo rūgto maisījumu. Man mazliet cerīgāks skats, jo šodien jau mazāk asins stīdziņas nāk laukā un pampera saturs kripatiņu biezāks palicis. Pacietību, tikai pacietību...
12.07.2018 16:01 |
 
Reitings 56
Reģ: 29.05.2018
Bet kas labāks - frisolac pep vai Aptamil allergy care? Friso pep ir dzeltens, taukains un ar rūgtenu garšu. Bērns gan ēd un nesūdzās... Diez kāds tas Aptamil allegry care ir?

Visi speciālie maisījumi ir rūgti. Aptamils vairumam bērnu negaršo, esot vēl rūgtāks, cik esmu par to runājusi ar citām mammām, jo arī manam puikam bija govs piena nepanesība. Ja tavējais ēd šito frisco, lai ēd. Allergy care būs principā tas pats kas šis. Smagākai alerģijai iet Frisco PEP AC. Puncis pie maisījuma pierod 2-3nedēļu laikā, ātrāk mainīt nav pat ieteicams.
12.07.2018 15:51 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Undiya paldies, atputoes es ari, sakopu maju, ari sava veida smadzenu sakartosana. Gribeju braukt uz Latviju, bet tiesi pirms viram vajadzeja braukt projam, parvacamies uz savu maju, ko gaidijam loti ilgi, tad nu terini tadi bija,ka brauciens liela ekstra. Labak izvelejamies savu maju, nevis vel pusgadu padzivot ar vira vecakiem 8-)
Mans puika ari ir slikts edajs. Galu loti reti edis, edis tikai skaidri saprotamu edienu- risus vaı ko tadu bez piedevam, nekadas merces vai ko tadu, zupas need, sautejumus nee. Bet daudz ed darzenus un auglus.
12.07.2018 13:54 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Undiya
Paldies :-)
Manējai dārziņš īstenībā ļoti daudz deva. Ļoti lielos lēcienos un diez gan ātri attīstījās, domāju, ja būtu mājās, tad es nespētu viņu tik ļoti attīstīt.
Vispār, es arī neaprotu kā meita nav vieglāka, jo ņemot vērā kā viņa ēd un to, ka 3/4 no laika nomodā, pavada kustībā, daudz skraida, braukā ar savu riteni un vismaz pus dienu atrodas rotaļu laukā, viņai vajadzētu zaudēt svaru, nevis pieņemties :D
12.07.2018 13:07 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Undiya mans ar knakstinās ar ēdienu. Mājās pēc dārziņa vakariņas neēd normāli. Labi, ka vēl dārziņā ēd labi pusdienas. Ogas gan nesmādē un tās laukos saujām ēd, bet citu pārtiku minimāli, brīvdienās kā cālis ēd, pat mazāk.
12.07.2018 12:53 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Teddy, jaiegoogle kas ir adenoidi, bet, nu, katra zina velu jums veiksmi! Manejais vel tadus parak sakarigus teikumus neveido, bet, nu, censas.. progress ir jutams. Redzes, gan jau vinam ari naksies apmeklet logopedu.
Es vispar brinos ka vins man nav nokrities svara pa 5 kg.. need ne galu, ne zupas.. mans visedajs peksni neko vairs negrib. Aped vienu kartupeli ar merci un viss.. nevar neko vairs iedabut. Salatus 4 karotes un viss. Auglus, ogas vispar negrib est. Un ta jau labu laiku.. 4 menesi tocna.
Nav man pirma dzirdesana, ka berns peksni atsakas no galas un klust par svaku edaju, bet, nu, es nesaprotu ka berns vareja tik labi est un tagad peksni neko. Vai tad est negribas.. (t)
12.07.2018 12:49 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
A, un, Norah, malacis! Pareizi dari, mazajam ari vajag vidi pamainit un atpusties.
Vispar iedomajos, kapec tu tagad, vira prombutnes laika, nebrauc ciemos uz Latviju pie saviem radiem?
12.07.2018 12:34 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Undiya
Par to slimošanas teicienu ziņu, visi man to atkārtoja atkal un atkal, bet taka rudenī būs adenoidu operācija, tad viņa nedrīkst saslimt, atsākot dārziņu, kas ir/būs liels izaicinājums.
Manējā runā, bet būs jāiet pie logopēda. Liek pareizi teikumus, bet lielākoties vārdus saka kļūdaini. Ja tavējam tāpat, tad mūsējie attīstàs vienādi :-D
Svara ziņā laikam ir viens kg klāt pa 1,5 gadiem un augums nedaudz zem 1,10m, cik nu precīzi varēju saprast, jo nestāv baigi mierīgi . Savā grupā ir jaunākā, bet augumā kà pārējie un vecākie bērni ir par īsāki nedaudz. Ēd kā princese, citreiz knakstas, citreiz apēd visu un prasa vēl, citas dienas tikai no ūdens un kukurūzas galetem dzīvo, jo neko citu negrib. Topā ir vārīti kartupeļi, griķi un brokoļi. Tos varētu ēst 24/7 :-D un brokastīs tagad ir vārītu olu periods. Neko citu vinai nevajag. :-D
12.07.2018 12:32 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Super, sveicieni Neonam ar trešo bēbi! (l) Es visu laiku domāju, ka tev divi puikas, bet izrādās, ka pirmā meita!
Teddy, man prieks, ka jums tik forši viss ar dārziņā iešanu! Slimošana jau, acīmredzot, neatņemama sastāvdaļa. Parasti saka, ka pirmais gads slimošanas ziņā vistrakākais..gan jau nākamais būs vieglāks! :-P
Manējais arī parasti tētim lūdzas žēlastību, jo zin, ka mammu nepielauzīs. Piemēram, kad tēta nav mājās, tad zobus tīram bez ierunām. Ja tētis mājās, tad kā ierauga zobubirsti tā bļauj "nē, nē, nē" un skrien pie tēta meklēt patvērumu.
Ā, Teddy, kā jums vispār ar runāšanu? Cik atceros, tad mūsējie bija vienu brīd aptuveni vienā līmenī. Tagad jau tavējā visticamāk pārspēj manu puiku. :-)
Un kāds jums tagadējais augums/svars? Kā ar ēšanu? Manējais jau ļoti labu laiku švaks ēdājs.. brīnos, ka svars turas tas pats, kas jau 1,5 gadu. :-D Toties augumā jau 106cm izstiepies!
P.S. Es arī piekopju tādas pašas metodes kā Annie.
To ķeriņu spēlēšanu veikalā izskaudu ar to, ka pāris reizes aizvedu atpakaļ uz mašīnu pie omes vai tēta. Katru reizi pirms braucām uz veikalu teicu, ka ja neklausīs mammu, tad neko nepirksim un brauksim mājās. Tagad mierīgi staigājam pa veikalu.
Ja kaut ko māsai dara pāri, tad sūtu uz citu istabu. Tagad jau pats skrien uz istabu, atliek tik manus soļus izdzirdēt. Pasēž kādu brīdi un nāk tad mani un māsu mīļot un saka, ka viņš mīļš ir! :-D
12.07.2018 11:25 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Man liekas, ka tas tāds vecums (ap 3 gadiem), kad bērns sāk pārbaudīt robežas. Manam puikam pirms 3 gadu vecuma arī bija niķu periods (tikai mājās, ārpus praktiski nekad), kad spēra ar kāju, bet par to saņēma sodu (viņam tad bija vilcieniņu periods, tāpēc par katru speršanas mēģinājumu vecākiem vai mēbelēm viens tika konfiscēts) un pēc laiciņa saprata, ka tā nevarēs gan. Ja rīkoja histēriju, tad bija jāsēž savā istabā, kamēr nomierināsies un būs gatavs runāt.
Vienu reizi sarīkoja traci veikalā, tāpēc mēs uzreiz aizgājām un prom. Pēc tam tika paskaidrots, ka savu niķu dēļ palika bez našķiem un citiem pirkumiem.
--
Galvenais neļaut bērnam uzkāpt sev uz galvas, jo tad gan man liekas, ka jau grūtāk risināt situāciju. Jo mazais būs sajutis varas garšu un tik viegli nebūs gatavs padoties.
11.07.2018 22:57 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
jaa es tiku valja no berna un zinu, ka pec tam bus vieglak, jo vins pabus ar saviem radiem, ko vins loti mil un vinam pietrukst puisu klatbutnes un pie vira vecakiem vins to dabus. un es atputisos-izgulesos un padarisu majas darbus mierigi. Tikpat labi ari uz bernu darzu nedriskt vest, jo mammites nav klat. Man nav bebis, gandriz trisgadnieks. Un zinu, ka labakais ir vides maina. Mieriga un atputusies mamma ir labaka, par izdegusu mammu.
Matilde, es ari par to smejos, bet virs taa apgalvo, jo padsmit gados vins palika miera mika, pat neiedomatos, ka kadreiz lika savai mammai taa pardzivot.
11.07.2018 22:43 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Vienigais ir japardzivo. Japagaida lidz pusaudzu gadiem, kad nomierinasies.

Ka tik nesanāk vilšanās, ja domā, ka uz pusaudžu gadiem paliks vieglāk. :D
11.07.2018 22:27 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Davai, nevajag muldēt. Ej kārksti citur. Arī mammai ir vajadzīga atpūta un veselais saprāts.

Kur es esmu teikusi, ka mammai nevajag atpūtu?
Bet bērna nogrūšana vecmāmiņai problēmu: "Par sava berna histerijam pati esmu nesaprašanā" neatrisinās, tikai pastiprinās.
11.07.2018 22:13 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
tu veiksmīgi tiec no viņa vaļā.

Davai, nevajag muldēt. Ej kārksti citur. Arī mammai ir vajadzīga atpūta un veselais saprāts.
11.07.2018 21:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits