Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Paldies, Soho! :-)
Manējā šodien 1,5 soli palika.. atrāvās no gultas malas un pieķērās pie galda. Biju jau kaut kad vēl ievērojusi, ka tā izdara. Noteikti jau aizies uz to pašu 1,2.. es ar tā esot sākusi staigāt. :-D
Robīte, un ko tu vēl gaidi? Puikas grib māsiņu! :-P
11.08.2018 15:54 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Nu, meičuki, nu Jūs dodat!!! Super!!! (l)(l)(l)
11.08.2018 13:40 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Apsveicu ar gaidāmo 3.bēbīti !(l)
11.08.2018 13:30 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Undiya man vecākais dēls sāka staigāt 1.2g vecumā, tā kā brālis var vēl paspēt :D mazais gan vēl nav ne soli spēris bez turēšanās,lielais pa laiciņam lādu soli bija paspēris.
11.08.2018 13:12 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Skaidrs! Tev ir puika un meita, ja nemaldos?
Par trešo ir kādas ekspektācijas, jeb kas būs, tas būs?
Man tāda klusa cerība uz meitu. Ja kādreiz teicu, ka gribu tikai puikas, tad tagad esmu sapratusi to meitu burvību. :-D Un tās skaistās drēbītes, kuras guļ vakummaisā.. pilnīgi prasās atkārtoti uzvilkt. Manējais gan saka, ka trīs meitenes viņam būšot par dārgu. :-D
11.08.2018 11:40 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Undiya, paldies! :-) Man liela starpība starp bērniem - starp pirmo un otro 4,5 gadi, un tagad būs starp otro un trešo, kad tas piedzims, 3,5 gadu starpība.
11.08.2018 00:22 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Paldies, Neons! Tev arī sveicieni! (l)
Atceros, ka vienas manējās grūtniecības laikā tu te arī komentēji kā grūtniece?! Kāda tev mazajiem starpība?
11.08.2018 00:12 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Undiya, apsveicu!!! (l)
Mans puika piecēlās stāvus 6.mēnešos. Neko nevarēju ar to padarīt (un nedarīju, jo kā jau te izteicās - ja fiziski nevarētu, tad neceltos). Kopumā izgāja visas stadijas, tikai tā stāvēšana bija “ārpus rindas”, lai gan netraucēja iemācīties rāpot. Iet sāka bez turēšanās 11.mēnešos. Par tādām lietām vispār nesatrauktos. ;-)
10.08.2018 23:28 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Soho, kādā vecumā tev pirmais puika sāka staigāt? Manējais 11 mēnešos smuki aizgāja, bet mazā tik kaut kur turās. Ja staidzinu un palaižu vienu rociņu vaļā, tad fiksi krīt uz ceļiem.:-D
Nez, man jau liekas, ka tas skaidrojams ar to, ka visur jāskrien pakaļ brālim un nav laika apdomāties un mēğināt lēnītēm pastaigāt.
Un, jā, man 12.nedēļa. :-D Vakar tieši satikāmies pirmajā USG! Mans limits tātad būs trīs.. vairāk noteikti ne, bet, nu, nekad nesaki nekad! :-P
7heaven, man arī nāksies būt stiprai sievietei. :-D
Un neķer kreņķi par savu žiperi. Redzi, cik bērni atšķirīgi mēdz attīstīties! :-P
10.08.2018 23:18 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Ne par velti februāra beigās gaidāms mazulis nr.3

Man ir kaimiņiene, kurai ir četri bērni ar aptuveno starpību 1.5 gadi. Mazākais ratiņos, pārējie pa trepīti uz augšu. Es viņu uzskatu par ļoti stipru sievieti8-)
10.08.2018 21:32 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Paldies, meitenes. Bijām pie ģimenes ārstes, nosūtīja mūs pie fizioterapeita pārbaudīties sirdsmieram, bet tāda agrīna celšanās neesot nekas neparasts. Mazais esot labi fiziski attīstīts. Es vienalga cenšos turēt viņu prom no mēbelēm, pie kurām var atbalstīties, lai neceļas visu laiku. Divas dienas es ar mazajiem rāpoju pa istabu, rādu puikam, kā tas jādara. Pāris līdzīgas kustības viņš ir atkārtojis, bet tā šļūc ar abiem ceļiem kopā pa grīdu. Nekas, gan iemācīsies.
10.08.2018 21:28 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Undiya Manējais arī nestaigā vēl mazākais
Tagad ir 1.1g.,neteiktu, ka baigi gaidu,pilnigi neuztraucos par to..pie rokas gan baigi grib iet, bet vaļā nelaižas.
Preizi saprotu, ka uz februāri gaidi jau 3.bērnu?:-O
Es zinu, ka mans limits ir izsmelts. 2 ir maximums priekš manis.
10.08.2018 21:13 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Vienīgi izlasīju vienā rakstā, ka nedrīkst bērnu vertikāli nēsāt, lai neradītu vēlmi atrasties vertikāli. To gan mēdzu darīt, jo tādu lielu žiperi guļus rokās noturēt ir neiespējami.

Man arī ir "vertikālais bērns". Man liekas, ka šajā jautājumā pateikt, ka "nedrīkst tā darīt" ir baigi vienkārši tiem, kuriem bērni labprātīgi rokās atrodas horizontāli un kuri nav saskārušies ar pretējiem gadījumiem. Nešausti sevi par to. Īsti neatceros, kad sāka celties kājās, taču tas noteikti nebija ievērojami ātrāk par vienaudžiem, bet nemācēja tad vēl rāpot un sēdēt, un katrā ziņā pagaidām nevar redzēt, ka tā agrā celšanās būtu nākusi kaut kam par sliktu, jo patstāvīgi staigāt tāpat iemācījās tikai pēc gada. Man liekas, ka tā staigāšana jau vairāk noslogo visu. Es satrauktos tikai par pāragru staigāšanu, kas notiek bez pietiekami ilga rāpošanas perioda. Celšanās gadījumā vienkārši nevar to veicināt un jānodrošina atbilstoša vide uz grīdas, bez stresa. :-)
09.08.2018 15:20 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Čau, Soho! Prieks tevi dzirdēt.. :-)
Apsveicu ar sagaidīto gadiņu! (l)
Mums iet līdzīgi - tik man lielais puika mierīgs, nosvērts, diez gan paklausīgs, bet meita tā kā atspere iet. Vienīgi slinka - vēl nestaigā, bet, nu, viņa jau tagad visu māju var riņķī apgāzt.. tā kā nav tā, ka ar lielāko nepacietību gaidītu kad staigās. :-D
Puika arī ar septembri sāks iet dārziņā. Baigās pārmaiņas mums būs.. pārvākšanās un bērnu dārza gaitu uzsākšana. Cerams, ka viss tik uz labu! (l)
Ā, par runāšanu - manējais arī tik kādu laiciņu atpakaļ sācis kārtīgi vervelēt. Katrā ziņā es visu saprotu, bet par baigi skaidro valodu to nenosauksi. Redzēs, varbūt mums ar pie logopēda vajadzēs aiziet.
Tādā ziņā liekas, ka māsai vispār ar runāšanu problēmu nebūs.. jau tagad prot vismaz 6 vārdus pateikt.
Un par to atstāšanu vienā istabā mums ir līdzīgi. Reāli caur durvju šķirbu redzu, ka lielais vienkārši speciāli māsu kaitina, jo viņa savā nodabā ar kaut ko spēlējas un nepievērš viņam uzmanību. Tad viņš noņem mantu, šī atkal ieķeras viņam matos.. šis nāk bļaudams pie manis. Nu, reizēm ir trako māja arī mūsmājās, bet kopumā es baigi nesūdzos.
Ne par velti februāra beigās gaidāms mazulis nr.3 :-D
09.08.2018 12:04 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Nu, jebkurā gadījumā jārosina uz rāpošanu ir. Varbūt lai vecākais bērns rāda piemēru un rāpo jaunākajam apkārt, mož jaunākais tā ātrāk sāks pats rāpot - jaunākie bieži vien vecākos bērnus uztver kā lielākas autoritātes nekā vecākus un labprātāk dara pakaļ brāļiem un māsām nekā vecākiem. ;)
09.08.2018 00:47 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Tas atkarīgs no tā, kā bērns ceļas augšā. Ja viņš vispirms nometas uz celīšiem, tad pieslejas kājās, atsperoties uz vienas, pēc tam uz otras kājas, tas nav tonuss.
Šis variants. Viņam vispār ir ļoti stipras kājas, sper ne pa jokam.
09.08.2018 00:43 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Vēl bija raksts, ka agra celšanās norādot uz paaustinātu muskuļu tonusu.

Tas atkarīgs no tā, kā bērns ceļas augšā. Ja viņš vispirms nometas uz celīšiem, tad pieslejas kājās, atsperoties uz vienas, pēc tam uz otras kājas, tas nav tonuss. Bet, ja bērns pievelkas augšā tīri ar roku spēku, tas var arī būt tonuss. Ja, esot guļot uz muguras, ceļas sēdus caur presīti - var būt tonuss. Ja atkal apveļas uz sāna, un tad pieceļas no gurna - tad nav tonuss. utt.
09.08.2018 00:38 |
 
Reitings 528
Reģ: 10.08.2009
Tonusu ne vienmēr tā pats var noteikt. Bet ļoti iepējams ka nav nekāds tonuss, vienkārši bērns grib celties kājās.
09.08.2018 00:37 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Es necenšos nekādā veidā to veicināt. Pārsvarā atrodamies vienā līmenī vai nu abi gultā vai abi uz grīdas. Vienīgi izlasīju vienā rakstā, ka nedrīkst bērnu vertikāli nēsāt, lai neradītu vēlmi atrasties vertikāli. To gan mēdzu darīt, jo tādu lielu žiperi guļus rokās noturēt ir neiespējami:-(. Tikai skatos, lai kājiņas vienmēr būtu vardītes pozā un nekarātos taisnas. Vēl bija raksts, ka agra celšanās norādot uz paaustinātu muskuļu tonusu. Savilkti lielie muskuļi radot vieglāku iespēju pievilkties un noturēties kājās. Bet, ja būtu tonuss, tad jau nebūtu tik brīvas kustības un viņš nebūtu tik enerģisks.
09.08.2018 00:33 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Manējais 7 mēnešos cēlās augšā. Tā kā viņš tai laikā bija diezgan apaļš, tad arī kājas izliecās diezgan pamatīgi O veidā. Nelīdzēja nekāda dzīvošanās pa grīdu, nekādas rotaļas - tai laikā mēs ar vīru dīvānā vispār nesēdējām, tikai uz grīdas, lai nerosinātu mazo slieties kājās. Tiesa, rāpot viņš iemācījās nepilnos sešos mēnešos, tā ka rāpošana bija pirms celšanās kājās... Staigāt bez turēšanās sāka gada vecumā, bet pirms tam ap 9 mēnešu vecumu pieturoties joza pa visu māju. Kājas no O veida iztaisnojās uz 3 gadu vecumu.
09.08.2018 00:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits