Ko iesākt ar dzīvi?

 
Reitings 41
Reģ: 15.05.2009
Mans stāsts ir sekojošs. Man ir 30 gadi un jau gadu esmu mājsaimniece. Vīrs strādāt nespiež, saka, lai daru, kā gribu un naudas mums pietiek. Man ir it kā brīnišķīga dzīve un es patiesībā novērtēju visu, kas man ir. Izgulēšanās no rītiem, laiks sev pagatavot veselīgas brokastis un izspiest apelsīnu sulu, eksperimenti virtuvē un kulināro prasmju izkopšana, treniņi sporta klubā, kursi pa vakariem, neierobežots laiks sev, skaitumkopšanai, kultūras dzīvei utt. Pirms tam es nostrādāju gandrīz 10 gadus tikpat kā bez atvaļinājumiem, tāpēc tagad jūtos pelnījusi šo laisko atpūtu un to patiešām izbaudu. Taču cik ilgi? Cik ilgi ar egoistiski dzīvot tikai sev, piepildot savas mazās vēlmītes? Man ir sajūta, ka mana dzīve ir niecīga, ka es neko neesmu sasniegusi un es baidos nodzīvot tukšu dzīvi. Taču es nevaru atrast sev mērķi, es nezinu, ko gribu. Es laiku pa laikam skatos darba sludinājumus, taču nekas mani tā līdz galam neaizrauj un doma, ka man jāiet uz jaunu vietu, kur jāsāk viss no nulles un jāpierāda sevi, man reāli attur to darīt. Bija ideja par savu biznesu, bet arī tam nevaru saņemties, trūkst uzņēmības, baidos izgāzties, kā arī negribas visu savu laiku veltīt darbam, kas protams notiek privātā uzņēmējdarbībā, vismaz pirmos gadus.
Kā atrast savu vietu dzīvē? Kā motivet sevi sākt strādāt, ja reāli materiāli nav spiediena?
14.11.2013 20:44 |
 
Reitings 41
Reģ: 15.05.2009
Zhanna, tev taisnība un ar tādu mērķi es arī aizgāju no darba. Bija noriebies vāveres ritens un savas dzīves atdošana darba devējam. Bet kaut kā atpūšoties arī paguvu ieslīgt komforta zonā un nav kas izrauj ārā no tās.
14.11.2013 21:38 |
 
Reitings 280
Reģ: 31.10.2013
tu pati vsp kaut ko gribi?čīksti pie katra varianta ko tev piedāvā- nē, to es nevaru,jo man tas un tas un tas, to negribu, tas nepatīk!citi tavā vietā neizdomās un rociņās,galvā tev ideju neieliks,ja????
14.11.2013 21:38 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Man ir plāniņš, ko es gribētu realizēt, ja nu pašreizējais dzīves ritms/stils būs mani izsmēlis. Pagaidām jauna, sprauna un darbs patīk.
Mans sapnis ir bijis studēt mākslas zinātnes vai kultūrvēsturi. Protams, saprāts pie profesijas izvēles ņēma virsroku, izsudēju medicīnu, bet priekš savas izaugsmes un vispusības, ja būs izdevība, studēšu atkal! Kur es strādāt ar šādu izglītību varētu, vai maz arī gribētu...bet varu sevi iedomāties mākslas galerijā! Lai gan šobrīd mans maizes darbs mani gandarī, dažreiz gribas pilnīgi citu jomu, jaunas vēsmas....
14.11.2013 21:41 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Dzīvo! Izbaudi labāk šo laiku, nevis dīc. Sievietēm tiešām neka nav labi.

JA tu 10 gadus rukāji bez atvaļinājuma es domāju , ka tiešām šo esi pelnījusi. So enjoy :)
14.11.2013 21:41 |
 
Reitings 499
Reģ: 09.09.2013
Ingasvinga, tas nekas, komforta zona jau nav nemaz tas sliktakais, kas var notikt, jo labak jutisies, jo lielaka komforta busi, jo atrak atnaks istas domas un idejas, kura virziena skatities.

Gan jau, ka neesi tas cilveks, kuram no labas dzives aizbrauks jumts un saksies degradacija. Un, lai nesaietu deli, jastav no rita lidz vakaram pie konveijera. (Domaju parnesta nozime, ari to pasu vaveres riteni).

Un galu gala Tu esi sieviete un diez vai karjera, panakumi biznesa, augstie amati Tev dos kadu piepildijumu. Un pati jau ari ar savu ieprieksejo pieredzi esi to sapratusi. Un labi, ka ta:)
14.11.2013 21:48 |
 
Reitings 499
Reģ: 09.09.2013
Madonna ar Lozmeteju, man ari ja butu tada situacija, ka autorei ietu macities makslas zinatni un kulturas vesturi un, kad es kadam kadreiz to pasaku, tad uzreiz preti sanemu, kur tad es iesu stradat, muzeja vai par gidu, bet var jau to darit ari savam priekam un but vienkarsi zinosam saja joma. Un ar katru gadu arvien vairak es sliecos uz to, ka vienkarsi iesu un to darisu, lai gan sobrid ari esmu cita joma un viss apmierina, bet sirdi sauc uz to pusi.
14.11.2013 21:55 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Tur vajag uzdrīkstēšanos, vienā dienā piekāst visus nopietnos amatus ar skaistiem atvaļinājumiem, nomaksātiem rēķiniem un uzkrājumiem krājkontā. Atdoties sirdslietai, kas varbūt finansiāli būs fiasko.
Tāpēc es pat mazliet autori apskaužu, jo viņai jau šie apstākļi ir, arī vairs nestrādājot...Bet mums, Zhanna, ir skaidra vīzija, ko tādā gadījumā darītu mēs :)
14.11.2013 22:11 |
 
10 gadi
Reitings 4775
Reģ: 29.01.2009
Man gan liekas, ka ideja par savu biznesu ir laba!
14.11.2013 22:19 |
 
Reitings 499
Reģ: 09.09.2013
Viss ir labs, kas patik un sagada prieku un ja vel naudu ienes, vispar ideali.
14.11.2013 22:23 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Es ietu studēt kaut ko.Noteikti paņemtu kucēnu ar kuru var strādāt-vest uz izstādēm kaut kādām nebūt apmācībām,treniņiem. Un ne visi mazie suņi uzreiz ir trīcošas žurkas,eksistē mopši,franču buldogi,takši,korgiji un vēl un vēl maza auguma suņi,kas nav pieskaitāmi pie dekoratīvajiem tricekļiem,bet normāliem maza izmēra darba suņiem.Un dzĭvoklis vai vēlme kādreiz atsākt strādāt toč nav šķērslis.Bet es jau suņvecene...
15.11.2013 00:02 |
 
Reitings 533
Reģ: 02.08.2011
Man škiet,ka tavas domas par to,ka dažkārt zūd jēga dzīvei utt, ir no tā, ka tev nav šī mātes piepildījuma. Kā tu rakstīji-ar visām šīm sevis izklaidēm-izrādēm, sportu,dažādām nodarbēm tu centies par to nedomāt un distancēties no ta visa, bet man jau liekas,ka caur tevis rakstīto tas tomēr ir jūtams, ka nekas tevi līdz galam neapmierinās un viss ko darīsi neliksies jēgpilns kamēr nebūsi māte. Varbūt tev ir jāmeklē kāds,kurš tev palīdzēs tikt ar šo galā,tā pa īsto..Varbū jau esi mēģinājusi?! Bet jebkurā gadījumā, no sēdēšanas un nemitīgas domāšanas,ka nav jēgas tam un tam, bet īsti darī kaut ko,lai iegūu jēgu kaut kam arī negribās,nu pati taču saproti-muļķīgi,jāsaņemās, piespiedies darī KAUT KO, kas liks justies savādāk, ja apniks,nu,tev ir tā lieliskā iespēja pamēģināt atkal ko citu...Jo ilgāk sēdēsi uz vietas, jo biežāk un stiprāki kļūs argumenti,lai kaut ko nedarītu..
Un runas par to,ka nekad nav labi-katram savas problēmas,katram savi pārdzīvojumi... Neviens nekad nespēs otra ādā ielīst un izjust to,kas viņu nomoka, tāpēc ir muļķīgi salīdzināt-šitā dzīvo tā, bet es te pa 2 darbiem, vientuļā daudzbērnu mamma,kāda es nabadzīte, vai-kā tiem Āfrikas bērniem, cik viņiem grūti..
15.11.2013 00:36 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Es savu briivo laiku aizpildiiju, veicot briivpraatiigo darbu, patreiz studeeju. Ieteiktu dariit kaut ko lietderiigu, tad arii taadas domas pa galvu nemaisiisies.
15.11.2013 01:24 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
No savas pieredzes varu teikt ,ka man nav interesanti buut briivai no darba.Vienmeer taa ir bijis-mans darbs ir mans hobijs.Esmu laikam laimiigs cilveeks-esmu izveeleejusies dziivee profesiju ,kura man patiik,neatkariigi no taa,ka ir nezeeliigi gruuta.
Man laikam loti patiik sava naudina-varu briivi paliidzeet saveejiem uttNeesmu arii tas cilveeks ,kuram atpuuta ir miers -man vajag izpausties,taapeec es saaku gleznot,loti patiik piedalities taados darbos,kur var "redzeet auglus"-tas laikam ir mans EGO-taada kolosaala sajuuta-kaut kas ir izdevies.Mees ar viiru speelejam tenisu,braucam ar riteniem ,ziemaa sleepojam,iznaak celot no vienas vietas uz otru.Es laikam vareetu teikt,ka mana dziive ir piepildiita visaadaa zinaa,vieniigais ,ko es veeleetos,lai Latvija buutu tuvaak Amerikai,citaadi Dievs mani miil!:)
Katrs cilveeks ,protams, ir citaads,bet man noteikti nepietiktu tikai ar beerniem ,suniiti uttTas man buutu par maz:D
Varbuut tu vari sevi piepildiit ,ejot kaados kursos?Tas ir mans naakotnes plaans.
15.11.2013 02:03 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Kad manai sievai beidzās dekrēti, viņa teica ka jau galīgi apnikusi tā dzīvošanās pa mājām.
Man arī grūti iedomāties ka var sadarīt caurām dienām, labi ja ir bērns vai bērni pirmsskolas vecumā tad gan.
Man patīk ja darba dienas ir aizpildītas no rīta līdz vakaram, ieskaitot bērnu nogādāšanu skolā vai bērnudārzā, iepirkšanos, sadzīves lietas un citas vajadzības.
15.11.2013 09:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits