Plika un nabaga

 
Reitings 202
Reģ: 25.04.2013
Tā aizdomājos... man ir vecums 25 - 30 gadi, ir labs darbs, karjera, paēdusi un apģērbusies esmu. BET ja tā reāli man nekā nav! Ne savs dzīvoklis, ne mašīna, ne summa kontā. Ja man vajadzētu aiziet, tikvien būtu ko čemodānā lupatas un kosmētiku ielikt. Nav arī vīra, bērnu, tā teikt ģimenes bagātība. Ja tā no malas skatās, esmu plika un nabaga.

Kā jūs vērtējat šādu situāciju, ka sievietei šajā vecumā nekā nav, nekas nepieder. Vai tas ir normāli? Vai tomēr kaut kas ir nogājis dzīvē greizi.

Vai tev ir vecums pēc 25 un arī tev nekas šajā dzīvē nepieder? Kā TU par to jūties?
11.09.2013 11:42 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
A
rī savas ambīcijas ir jāprot piebremzēt un izvērtēt savas iespējas un kritiski paskatīties uz tām.

sajuuta, ka tu cilveekus nevis motivee sasniegt vairaak, bet sedeet kur ir vai pakaapties soli atpakalj. kada jeega taadai dziive - bez sevis apliecinaashanas, pieradiishanas, meerkjiem?
12.09.2013 13:38 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Cilvēks IR augstāks par dzīvnieku ar savu saprātu un jūtām. Savā attieksmē un izvēlē, nevis, protams, brīvā rīcībā.

Pilni ar iekšējām samazgām, cilvēki neatradīs laimi. Es gribētu dzīvot labākā pasaulē.
12.09.2013 13:41 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
Nu bet tur jau taa lieta, ka citaam sheit ir ambiicijas. Man ari pareizaak liekas tiekties uz labaaku dziivi, nekaa vilkt jostu cieshaak

ar sekretāres, biroja darbinieces, maximas pārdevējas profesiju nekur diži tālu netiksiet :D
12.09.2013 13:45 |
 
Reitings 437
Reģ: 01.09.2013
6graudi Kādā citā tēmā, tu ar putām uz lūpām uzsvēri, ka:
1.
Cilvēks ir tā iekārtots, ka vienmēr dzenās pēc arvien lielākas naudas un varas.

2.
Un visu cilvēces pastāvēšanas laiku nauda ir bijusi tā lieta, kas ir dzinusi cilvēkus meklēt arvien jaunas iespējas to nopelnīt.

3.
Es joprojām palieku pie viedokļa, ka cilvēkam tiek dots tas, kas viņam ir vajadzīgs, t.i., nauda, ko tērēt pa labi uz kreisi, lai apmierinātu savas iegribas un vajadzības.

Savukārt šeit, tu dziedi nedaudz citu dziesmu:
Un ir vēl otra kategorija, kas mani kaitina - tie, kas čīkst, ka nevar daudz ko atļauties, kaut gan tas, ko viņi vēlās neatbilst viņu ienākumu līmenim, t.i., vēlas dzīvot pāri saviem līdzekļiem un pēc tam čīkst, ka nepietiek naudas.


Kā tad īsti ir? Sēdēt un nečīkstēt par savu minimālo 180ls algu, grauzt burkānus no rīta līdz vakaram un dzīvot " žurku midzenī", jeb tomēr, meklēt citas iespējas kā nopelnīt vairāk un nodrošināt to, ko vēlies, jeb kā tu uzsver - lekt augstāk par savu pakaļu, m?
12.09.2013 13:47 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
peekabo, kas tev par profesiju? :)

Latvija tachu ir viens liels veixmes staasts, kapeec lai tas nepiemekleetu arii paardeveeju no maximas?
12.09.2013 13:48 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
sajuuta, ka tu cilveekus nevis motivee sasniegt vairaak, bet sedeet kur ir vai pakaapties soli atpakalj. kada jeega taadai dziive - bez sevis apliecinaashanas, pieradiishanas, meerkjiem?

Man nav mērķa kādu motivēt vai nemotivēt. Katram pašam ir jādomā ar savu galvu, uzsvēršu, jādomā.
Dzīves jēga neslēpjas pēc iespējas lielākā naudas pelnīšanā un savu ambīciju apmierināšanā, cerams, ka pienāks laiks, kad cilvēki to sapratīs.
12.09.2013 13:49 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
Man nav mērķa kādu motivēt vai nemotivēt. Katram pašam ir jādomā ar savu galvu, uzsvēršu, jādomā.

Domaat sinoniims ir leekt augstaak par savu pakalju :) :D


Dzīves jēga neslēpjas pēc iespējas lielākā naudas pelnīšanā un savu ambīciju apmierināšanā, cerams, ka pienāks laiks, kad cilvēki to sapratīs.

protams, man ir arii citas nepiecieshamiibas- veseliiba, miilestiiba, gimene, draugi, bet ne jau zhurku midzenii mums buus laimiigs gimenes pavards :) :)

Tomeer visas shiis vertibas ir cieshi saistiitas, no miilestiibas nekad nebuusi paeedis un ja nespeesi atlauties iet pie aarsta, kad pasliktinaasies veseliiba, tad tur ar nekas spidoss nesanaaks. redz, viss no naudas lielaa meraa atkariigs :)
12.09.2013 13:55 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
Mildreda.

Tu vēl joprojām neko neesi sapratusi. Palasi komentārus - šajā tēmā ļoti labi ir redzams, ka
Un visu cilvēces pastāvēšanas laiku nauda ir bijusi tā lieta, kas ir dzinusi cilvēkus meklēt arvien jaunas iespējas to nopelnīt.


Jo vairāk cilvēkam naudas, jo vairāk viņš to vēlas iegūt. Ja tev ir alga 200 ls tu gribi 400 ls, tad tu saņem 400 ls un tev gribas jau 700 ls, tu nonāc pie 700 ls un tev jau gribās 1000 ls. Saproti? Vai neko nesaproti? Jo vairāk naudas, jo vairāk to gribās. Problēma ir tajā, ka cilvēks nespēj apstāties un samierināties pie noteiktas summas, jo rodās arvien jaunas vajadzības. Tā dzīšanās nekad nebeidzās. Reti kurš cilvēks spēj pateikt stop un dzīvot laimīgs ar to, kas viņam ir. Cilvēka dabā ir dzīties pēc naudas un varas, tikai cilvēks nesaprot, ka tā nav dzīves jēga un laime, bet tikai ilūzija.

Un ir vēl otra kategorija, kas mani kaitina - tie, kas čīkst, ka nevar daudz ko atļauties, kaut gan tas, ko viņi vēlās neatbilst viņu ienākumu līmenim, t.i., vēlas dzīvot pāri saviem līdzekļiem un pēc tam čīkst, ka nepietiek naudas.

Šeit ir runa par tiem, kas neizvērtē savas iespējas. Nu, piemēram, saņem algu 400 ls, bet vēlas dzīvot dzīvoklī ar 200 ls īri + komunālie, paņem mašīnu kredītā un galu galā, noskaitot visus izdevumus, mēneša beigās paliek mīnusā. Šie cilvēki dzīvo pāri saviem līdzekļiem, tērē naudu, ko vēl nav nopelnījuši, neizvērtē savas iespējas un pēc tam čīkst, ka nav naudas. Un tādu ir ļoti daudz.
12.09.2013 14:07 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
ja nespeesi atlauties iet pie aarsta, kad pasliktinaasies veseliiba, tad tur ar nekas spidoss nesanaaks. redz, viss no naudas lielaa meraa atkariigs

Laimīgam cilvēkam veselība nemēdz pasliktināties. Veselība pasliktinās tikai tiem, kam ir nepiepildītas vēlmes un nerealizētas ambīcijas. Ir tāds teiciens, ka laimi un veselību par naudu nopirkt nevar. Der tajā ieklausīties.
12.09.2013 14:11 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Laimīgam cilvēkam veselība nemēdz pasliktināties.


Kaut nu viss būtu tik vienkārši ar to veselību.
12.09.2013 14:14 |
 
Reitings 437
Reģ: 01.09.2013
Laimīgam cilvēkam veselība nemēdz pasliktināties. Veselība pasliktinās tikai tiem, kam ir nepiepildītas vēlmes un nerealizētas ambīcijas.

Nē nu protams, laimīgi, labsirdīgi cilvēki nemēdz sirgt ar vēzi, bērnudārzos, slimo tikai "nepaklausīgie un sliktie bērni", bet bērni no laimīgām ģimenēm ir veseli kā rutki. Laimīgi cilvēki, nekad negūst traumas.
Medikamenti ir bieds ļauniem cilvēkiem. :D :D :D :D
12.09.2013 14:18 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
Laimīgam cilvēkam veselība nemēdz pasliktināties. Veselība pasliktinās tikai tiem, kam ir nepiepildītas vēlmes un nerealizētas ambīcijas.

Tu esi maigi sakot diivaina :)
12.09.2013 14:25 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
Nē nu protams, laimīgi, labsirdīgi cilvēki

Šādi cilvēki ir ļoti, ļoti maz šajā pasaulē. Daudzas slimības ir cilvēku galvās - to nesaku es, to saka psihosomātika.
bērni no laimīgām ģimenēm ir veseli kā rutki. Laimīgi cilvēki, nekad negūst traumas.

Vari, protams, neticēt, bet jā, laimīgi cilvēki tiešām ir veseli un traumas gūst ļoti reti. Ak, jā, tikai katram jau sava izpratne ko saprot ar vārdu laime.
12.09.2013 14:25 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
Tu esi maigi sakot diivaina

Paldies, par komplimentu. Es tev nemēģināšu pierādīt nepierādāmo.
12.09.2013 14:27 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
6graudi varbūt ir citādāks viedoklis kā jums, bet viņa vismaz nesauc jūs sakarā ar jūsu "dīvaino" (=no viņas atšķirīgo) viedokli par aitām, kā to izdarīja Mildreda.

Kas attiecas uz tām algām - nezinu, es tieši nepazīstu personīgi nevienu, kurš ne savas vainas pēc ilgstoši strādā par mazu algu, knapi minimālo vai minimālo. Man tāda maza alga noteiktā laika periodā (studenta laikos, piemēram, vai tikko uzsākot darbu kādā kompānijā) liekas saprotama (jā, jā, protams, man arī gribētos dzīvot zaļi, bet objektīvi es saprotu - a kādēļ? kas man ir tāds, ko es citiem varu dot, ja esmu studente vai nepierādījusi pagaidām savas spējas?). Ja tādā režīmā dzīvo ilgstoši, tad, manuprāt, tā ir cilvēka paša izvēle. Tai pašai Maximas kasierei neviens neliedza iet izglītoties un strādāt labāk apmaksātu darbu. Turklāt kasieri nav neaizvietojami cilvēki ar nozīmīgu darbu kā, piemēram, skolotāji, bērnudārza audzinātājas utt., lūk tur tiešām ir smags darbs.
Es nenolieku pārdevējus, es tikai saku, ka cilvēkam ir izvēle. Ja viņš izvēlējās par labu pārdevējam - tas ir labi, ja nē - arī labi. Tāpēc jūsu sašutumu neizprotu. Turklāt varētu arī parunāt par to, cik daudzas no foruma iemītniecēm strādā (gan jau ne visas ir nestrādājošas studentes, skolnieces) un kādā veidā sanāk, ka darba dienās regulāri ir ~74 (tagadējais skaitlis) apmeklētāju onlainā. Jā, varbūt kādam mans viedoklis liksies savāds, bet, manuprāt, ar mērķtiecību un zināšanām var panākt daudz,ja vien pats to grib. Protams, nenoliegšu arī veiksmes faktoru.
12.09.2013 16:36 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Es atvainojos, bet, manuprāt, Mildreda vispār nesaprot, par ko ir runa:
Kā tad īsti ir? Sēdēt un nečīkstēt par savu minimālo 180ls algu, grauzt burkānus no rīta līdz vakaram un dzīvot " žurku midzenī", jeb tomēr, meklēt citas iespējas kā nopelnīt vairāk un nodrošināt to, ko vēlies, jeb kā tu uzsver - lekt augstāk par savu pakaļu, m?

Lekšana augstāk par savu pakaļu = dzīvošana šikā dzīvoklī Rīgas centrā ar pieslēgumu internetam (pieeju Cosmo), tai pat laikā sēžot uz ūdens un maizes diētas, nevarot atļauties kaut kādas citas vajadzības un rakstot Cosmo sūdzības, cik viss ir slikti, kādas algas ir mazas utt.
Principā tā ir nepadomāšana par savām pamatvajadzībām un izpildot kaut kādas muļķīgas iegribas, kas ierobežos pamatvajadzības, kaut to visu varētu sabalansēt (nedzīvot šikā dzīvoklī, bet ēst kaut ko vairāk par ūdeni un maizi).

meklēt citas iespējas kā nopelnīt vairāk un nodrošināt to, ko vēlies = patiešām meklēt, interesēties par dažādām iespējām, darbiem, izglītot sevi, strādāt ar sevi, meklēt kontaktus, parādīt sevi no labākās puses (tai skaitā nečīkstot, cik viss ir slikti) utt.

Šīs abas lietas ir atšķirīgas, tur nav liekams nekāds "jeb".
12.09.2013 16:43 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
Nu jaa skolotājai ir ļoti smags darbs salīdzinot ar 12h darbu pie kases. Skolotājai, ik pēc 40 minūtēm ir pārtraukums un vēl apmaksāts atvaļinājums 3mēneši, nemaz nerunājot rudens/pavasara brīvlaiku.
Uzskatu, ka katrs darbs ir svarīgs un nozīmīgs, mums ir vajadzīgi gan kasieri, gan skolotāji. Un ir gluži nepareizi- kādai no šīm profesijām maksāt tik smieklīgu algu kā tas ir LV. Es te nerunāju par kkādiem pārdabiskiem cipariem. Bet nu algai uz rokas būtu jāsanāk tie pašiem 250 Ls, nevis kā daudziem zemā līmeņa darba darītājiem, uz rokas paliek no 150-180 Ls.
12.09.2013 16:44 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Man patiktu, ja LV veikalos būtu tie pašapkalpošanās rīki (nezinu, kā pareizi sauc, bet kur pats skenē iekšā un veic grūti sūros kasiera pienākumus pašrocīgi). Par robotiem-skolotājiem pagaidām nav dzirdēts. :D
12.09.2013 17:22 |
 
Reitings 437
Reģ: 01.09.2013
Šādi cilvēki ir ļoti, ļoti maz šajā pasaulē. Daudzas slimības ir cilvēku galvās - to nesaku es, to saka psihosomātika.

Ļoti atgādina V. Siņeļņikova grāmatu "Izproti savu slimību". Tajā uzskaitītas ļoti daudz slimību, traumu, kuras saistītas ar garīgo nepilnību sekām, principā no sērijas "Veselā miesā, vesels gars". Jā, tā tiešām ir, kā tu saki, slimības var rasties no iekšējās pasaules disharmonijas - dusmas, naids, skaudība. Bet uzskatīt to par vienīgo slimības avotu gan, manuprāt nav pareizi.

6graudi varbūt ir citādāks viedoklis kā jums, bet viņa vismaz nesauc jūs sakarā ar jūsu "dīvaino" (=no viņas atšķirīgo) viedokli par aitām, kā to izdarīja Mildreda.

Sāksim ar to, ko visām ir savs viedoklis, ja neesi līdz šim pamanījusi? Otrkārt, neesmu viņu saukusi par dīvainu, to izdarīja kāda cita, nevajadzētu, lūdzu "piešūt" vārdus, kuras neesmu teikusi. Treškārt - Man liekas visas šeit ir reizi pa reizei nosaukta par dīvainu vai aitu, tādēļ nevajag jau izcelt 6graudi par kādu īpaši pareizu cilvēku. Arī viņai patīk pazoboties par cilvēkiem, kuru viedoklis nesakrīt ar viņas.
12.09.2013 17:47 |
 
Reitings 437
Reģ: 01.09.2013
Es nenolieku pārdevējus, es tikai saku, ka cilvēkam ir izvēle. Ja viņš izvēlējās par labu pārdevējam - tas ir labi, ja nē - arī labi. Tāpēc jūsu sašutumu neizprotu.

Es Tev varu paskaidrot, par ko sašutums. Redzi, Rīga nav noteicošais kritērijs, pēc kā vadīties par bezdarbu Latvijā. Ja meitenei ir tikai pamatskolas izglītība, tad protams, kasieres darbs, viņas izglītības līmenim ir labs darbs, par ko tiešām nevajadzētu sūroties, bet jāatceras, ka ir ļoti daudz cilvēku, kuriem ir augstākā izglītība un "kasieres darbs" nav gluži izvēle, bet gan darbs, lai savilktu galus, lūk kur negodība. Šī ir ļoti populāra problēma Liepājā, Daugavpilī, Cēsīs un citās latvijas pilsētās. Vai tavuprāt cilvēks, kurš ieguldījis naudu savai izglītībai, ieguvis profesiju, ir pelnījis sēdēt kasē un pelnīt 180ls mēnesī?
Paldies Dievam, man viss ir OK, ir bērns, vīrs, mums ir darbs, bērniņam ir bērnudārzs, savs dzīvoklis pie jūras un auto. Bet, tas man neliedz paskatīties uz reālo situāciju Latvijā.
12.09.2013 18:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits