Plika un nabaga

 
Reitings 202
Reģ: 25.04.2013
Tā aizdomājos... man ir vecums 25 - 30 gadi, ir labs darbs, karjera, paēdusi un apģērbusies esmu. BET ja tā reāli man nekā nav! Ne savs dzīvoklis, ne mašīna, ne summa kontā. Ja man vajadzētu aiziet, tikvien būtu ko čemodānā lupatas un kosmētiku ielikt. Nav arī vīra, bērnu, tā teikt ģimenes bagātība. Ja tā no malas skatās, esmu plika un nabaga.

Kā jūs vērtējat šādu situāciju, ka sievietei šajā vecumā nekā nav, nekas nepieder. Vai tas ir normāli? Vai tomēr kaut kas ir nogājis dzīvē greizi.

Vai tev ir vecums pēc 25 un arī tev nekas šajā dzīvē nepieder? Kā TU par to jūties?
11.09.2013 11:42 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Šo es skaidroju ar to, ka ir pieprasījums, ir piedāvājums. Paskaties kas notiek lielveikalos - cenas ir mežonīgas, bet tāpat atrodās, kas tās preces pērk. Un ne viens vien. Ja nepirktu, tad arī cenas tiktu nolaistas. Vēl ir tāda tupa tendence - tirgotāji iedomājās, ka ja viņi uzliks, piem., 20 ls cenu, tad gūs lielāku peļņu nekā uzliekot tai pašai precei 5 ls.


Tā notiek tikai Rīgā, bet Rīga nav visa Latvija, es diemžēl redzu pilnīgi citu ainu. Ir konkrēti statistikas rādītāji, kuros redzams bagātais slānis, kam seko bedre, ļoti plānais vidējais un daudzi mazturīgie. Arī algu rādītāji, bet mazkvalificēto profesiju darbinieki arī ir cilvēki, kuriem IR tiesības ir mājokli, ēdienu, bērnu dzemdēšanu cilvēcīgos apstākļos. Esam tomēr Eiropā.

Par otro piekrītu, bet to mūsos ļoti (bet ne tikai) ieaudzināja ES, kas deva spoži zaļo gaismu monopolistiem un tirgus līderiem, mazos atstājot jaņos.

Man šādas tēmas vienkārši izved no pacietības, jo savā darba pieredzē esmu redzējusi tik daudz darbinieku, kas negrib strādāt, bet grib saņemt algu, pie tam neadekvātu savām spējām un darba pienākumiem. Un ir vēl otra kategorija, kas mani kaitina - tie, kas čīkst, ka nevar daudz ko atļauties, kaut gan tas, ko viņi vēlās neatbilst viņu ienākumu līmenim, t.i., vēlas dzīvot pāri saviem līdzekļiem un pēc tam čīkst, ka nepietiek naudas.


Tāpēc, ka Latvijā ir pieticīgi cilvēkresursi. Lielākā daļa augsti kvalificēto jau strādā savās profesijās par attiecīgu algu, un paliek neizglītotie, kuri tāpat meklē darbu, un neuzņēmīgie, kuri nav jau aizbraukuši. Un nevajag iedomāties, ka uz parastu uzņēmumu skries diženie prāti rindām. Uzņēmuma prestižs arī kaut ko ietekmē potenciālo darbinieku acīs un izvēlē. Varbūt, ja patiešām nāk tikai analfabēti, jāpārdomā pie paša uzņēmuma vadības stila un metodēm ...
12.09.2013 13:02 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Ja nepirktu, tad arī cenas tiktu nolaistas.


Ja nepirktu, tad ātri vien visi ārzemju veikali pamestu Latvijas tirgu un tad mēs varētu priecāties par Vaides un Ogres Trikotāžas 90. gadu apģērbu modeļiem.
12.09.2013 13:03 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Es gribēju precizēt - statistika vēl ir pievilka aiz ausīm, bet reālā situācija valstī ārpus Rīgas un Rīgas tuvuma ir tiešām bēdīga. Bet vai tad šie pārējie cilvēki nav cilvēki? Daudziem nemaz nav iespēju mācīties vai turpināt vispār izglītoties, te gan var analizēt plaši, taču lielā daļā tas ir kā vāveres ritenī - ir jāstrādā ŠODIEN, lai varētu dzīvot ŠODIEN.
12.09.2013 13:05 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
brīžiem jābrīnās par šito kompāniju cosmo...vienu brīdi visām viss baigi labi, ir dzīvoklis, darbs, jaunākie telefoni, visas baigās modes dāmas. tagat pēkšņi visām nekā nav un nevar izdzīvot...

kurām visām tieši ?
12.09.2013 13:07 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
Kaadaa brunurupuchu pasaulee tu dziivo? Tew liekas, ka tie, kas sanjem lielas algas, visi to vien grib kaa daudz stradaat?

Tie, kurus es pazīstu - jā, viņi saņem lielas algas un strādā daudz un savas lielās algas ir ieguvuši nevis tāpēc, ka darbā urbinājuši degunu, bet strādājuši. Un ja tu domā, ka uzņēmuma vadītājam nekas nav jādara un viņš neko nedara, tikai saņem lielu algu, tad, piedod, bet
Kaadaa brunurupuchu pasaulee tu dziivo
, jo tie, kurus pazīstu es darbā pavada n-tās darba stundas, nāk vēlu mājās, strādā brīvdienās un daudz ko ziedo darba dēļ.
12.09.2013 13:07 |
 
Reitings 1431
Reģ: 04.04.2012
Vienīgais par ko man cepiens, ka nav sava jumta Rīgā, pārējais man viss ir. :)
12.09.2013 13:08 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
rados ir sieviete, kas ljoti daudzus gadus nostradaaja kaa speciaalsts savaa nozaree(darbs bija citaa pilseetaa, ne Riigaa), darbu naacaas zaudeet, jo uzneemumu tajaa pilseetaa noleema likvideet. Pieskiira diezgan lielu labumu grozu par paveikto tur. Tomeer muuzhigi uz pabalstiem neseedeesi, jau vecums arii ap 50, ir gimene(berni tik vidusskolaa), arii nav pierasts neko nedariit, meeginaaja samekleet ur darbu- nekaa, ar visu lielo izgliitibu un pieredzi- darba nav un ja, ir tad piedavaa minimaalo!!! Aizgaaja par graamatvedi un ziniet, taadaa mazpilseetaa uz rokas gramatvedei iedeva algu 200 ls! Vinja, protams, shokaa! Tagad noleemusi atstaat gimeni un pa darba dienaam iireet dziivokli Riigaa, lai tikai sheit stradaatu par normaalu algu savaa specialiaatee. Druuma taa LV pieredze :(
12.09.2013 13:10 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
jo tie, kurus pazīstu es darbā pavada n-tās darba stundas, nāk vēlu mājās, strādā brīvdienās un daudz ko ziedo darba dēļ.


Darbs nav dzīves jēga. Kāpēc to uzskata par normālību dzīvot tikai, lai strādātu? Otrkārt, kā par to maksā? Kā likumā noteikts? Tiešām?

Kur palika Tava pārliecība no šīs diskusijas sākuma par laimi pretstatā naudai? Sirds darbs pat nekvalificēsies kā laime, kur nu vēl naudas darbs.
12.09.2013 13:11 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
Tew liekas, ka tie, kas sanjem lielas algas, visi to vien grib kaa daudz stradaat?

no tevis rakstītā, ne tikai šajā komentāra, spiežas ārā skaudība, ka kads redz sežot birojā nopelna vairāk, nekā tu maximā krāmējot kastes un sēžot pie kases vingrini rociņas. lai strādātu maximā nekādu baigo izglītību nevajag, protams darbs nav viegls, bet katrs lauķis to var, tad loģiski par tādu darbu neviens tev neko daudz nemaksās. vienīgā problēma tajā ir tas ka ar to algu nepietiek normālai cilvēciskai dzīvošanai.
12.09.2013 13:11 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Mirdza, tādu stāstu ir tiešām ļoti,ļoti daudz. Man arī rados ir viena sieviete,kas no Tiesas nama tika līdz podu beršanai. Pašai 5 bērni, visu mantu pazaudējusi.
12.09.2013 13:13 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
brīžiem jābrīnās par šito kompāniju cosmo...vienu brīdi visām viss baigi labi, ir dzīvoklis, darbs, jaunākie telefoni, visas baigās modes dāmas. tagat pēkšņi visām nekā nav un nevar izdzīvot...

Bet es taču to pašu saku. Es pati nezinu, ko es daru šajā forumā (laikam nositu laiku), bet te vismaz 80 % ir pastulbas pokemonenes, kuras daudz fantazē.
Un, 6graudi viedoklis ir pat ļoti OK. Te pārējam vajadzētu sākt domāt ar galvu, nevis mētāt no sevis neesošas princeses. Tieši tādas kādas te pārsvarā komentē arī es darbā neņemu - jau pirmajā intervijā var pateikt, kas tas par putnu.
12.09.2013 13:17 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
no tevis rakstītā, ne tikai šajā komentāra, spiežas ārā skaudība, ka kads redz sežot birojā nopelna vairāk, nekā tu maximā krāmējot kastes un sēžot pie kases vingrini rociņas. lai strādātu maximā nekādu baigo izglītību nevajag, protams darbs nav viegls, bet katrs lauķis to var, tad loģiski par tādu darbu neviens tev neko daudz nemaksās.


peekabo, es tagad pa taisno no maximas kases seezhu cosmo un drukaaju no sava uz krediita panjemtaa ipada :) :D
12.09.2013 13:18 |
 
Reitings 437
Reģ: 01.09.2013
Mirdza, tādu stāstu ir tiešām ļoti,ļoti daudz. Man arī rados ir viena sieviete,kas no Tiesas nama tika līdz podu beršanai. Pašai 5 bērni, visu mantu pazaudējusi.

+++ Mans radinieks, visu mūžu veltīja darbam - "Liepājas Metalurgs", pelnīja ļoti labu algu, 800ls mēnesī. Tagad bezdarbnieks.
12.09.2013 13:18 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
Varbūt, ja patiešām nāk tikai analfabēti, jāpārdomā pie paša uzņēmuma vadības stila un metodēm ...

Šī tendence ir vispārēja ne tikai vienā uzņēmumā.

Kur palika Tava pārliecība no šīs diskusijas sākuma par laimi pretstatā naudai? Sirds darbs pat nekvalificēsies kā laime, kur nu vēl naudas darbs.

Man ir darbs, kas man patīk, bet neietilpst te pieminētajā kategorijā ar lielu algu, lai varētu dzīvot nevis vilkt galus. :D Bet man nav lielu ambīciju un prasību - varu dzīvot žurku midzenī un iztieku ar to, kas man ir. Man laimi nesniedz jaunu lupatu iegāde utt. Ja kaut kas mainīsies un man nāksies strādāt Maximā par 200 ls, tad strādāšu un nečīkstēšu, ka alga maza, jo man nav mērķa nopelnīt pēc iespējas vairāk un konkrētam darbam kā kaut kam neaizstājamam nepieķeros. Katrā darbā var atrast savus plusus. Varu arī pārcelties uz laukiem, audzēt savus kartupeļus un justies laimīga, ka man ir kur dzīvot un ir ko ēst.
12.09.2013 13:22 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Un neviens nenāk otram pretī, nepadod roku pēc kritiena. Tikai skarbs nosodījums. Bet atkal - kur tas saskaņojas cilvēka būtībā?! Nekādas empātijas, tikai pats par sevi, atkal "vara"? "Es tevi neņemšu darbā un es nekad, nekad arī nepalīdzēšu nekādā veidā". Nu kāpēc?

Tam, kad daudz (vai mūsdienu situācijā - vairāk) dots, no tā daudz (vai vairāk) tiek prasīts, teikusi Zenta Mauriņa. Mūsdienās tas galīgi nedarbojas, savs labums ir daļēji atņemts sveša labums. Eh ... Tikai pārdomas šajā brutajā naudas un varas laikmetā.
12.09.2013 13:23 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Bet man nav lielu ambīciju un prasību - varu dzīvot žurku midzenī un iztieku ar to, kas man ir.
Nu bet tur jau taa lieta, ka citaam sheit ir ambiicijas. Man ari pareizaak liekas tiekties uz labaaku dziivi, nekaa vilkt jostu cieshaak
12.09.2013 13:28 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
Nekādas empātijas, tikai pats par sevi

Izdzīvošanas jautājums jeb dabiskā atlase mūsdienu izpildījumā.

"Es tevi neņemšu darbā un es nekad, nekad arī nepalīdzēšu nekādā veidā". Nu kāpēc?

Skat. augšējo atbildi +
atkal "vara"
.
12.09.2013 13:33 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
teikšu atklāti - es neesmu tik bagāta, lai varētu atļauties strādāt par 200 ls.
12.09.2013 13:34 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
Nu bet tur jau taa lieta, ka citaam sheit ir ambiicijas.

Arī savas ambīcijas ir jāprot piebremzēt un izvērtēt savas iespējas un kritiski paskatīties uz tām.
12.09.2013 13:36 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
ai labi neko, lai katrs dziivo kaa grib
12.09.2013 13:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits