Veselīgs dzīvesveids - dārgs dzīvesveids?

 
Reitings 492
Reģ: 05.07.2013
Sveikas :)
Vēlējos vienkārši padiskutēt, kā jums liekas? Kāpēc?
10.09.2013 15:45 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Lielā Herkuless paka ar "parastajām" (lasi - pilngraudu) auzu pārslam maksā daudz lētāk, nekā tik pat daudz ātri vārāmo (mazāk veselīgo) pārslu. Arī pusfabrikāti ir daudz dārgāki, nekā pamatprodukti. Es teiktu, pat bez izpalīdzīgiem lauku radiem un kaimiņa - mežacūku mednieka, ja ir laiks un vēlme, tad, mājās gatavojot, ēst daudz veselīgāk, nekā agrāk, noteikti nesanāks dārgāk. Tikai mazliet laikietiplīgak, visticamāk.

Veselīgi ēst var dažādos veidos, gan ar svaigu lasi, čia un godži sēklām, kīnvu un mandeļu miltiem, gan arī ar pilngraudu auzu pārslām, griķiem, puķukāpostiem, āboliem un vietējām zivīm. Veselīgi būš abos gadījumos, bet izmaksas atšķirsies pamatīgi.
12.03.2015 15:15 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Nesaprotu kāpēc ziemā ir jāpērk sintētiskie tomāti, ja var iegādāties un lietot ziemā atbilstošus dārzeņus, kas ir jāsaka ļoti daudzveidīgi un izmaksās pat lēti.. biešu, kartupeļu, burkānu veidi ir neizsmeļami. Rāceņi, kāļu, dažādie un daudzveidīgie pākšaugi , viss ko vēlos teikt, ir jāēd sezonāli. tad nebūs dārgi un būs veselīgi.Piekrītu nordicbella, vairāk izkalusās pēc nevēlēšanās lasīt un mācīties jaunas lietas.Iepazīt dārzeņu un augļu pasauli un veidus kā tos pagatavot.
12.03.2015 15:15 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Man liekas, ka ir lietas, kuras ir daudz dārgakas un lietas, kas sanāk izdevīgākas. Piemēram, iet ar kājām vai braukt ar riteni, nevis braukt ar auto nav dārgi. Nesmēķēt nav dārgi. Nelietot alko nav dārgi.
Bet taisīt ēdienus tikai no ekoloģiskajiem produktiem, meklēt kaut kādas īpašās maizes, olas, piedevas vai citus produktus, ir dārgāk nekā gatavot no parastiem. Ja dzīvo laukos un visu audzē pats vai izdevīgi nopērk no kaimiņa, tad varbūt nav tik dārgi par pārtiku. Bet ne jau visi dzīvo laukos.
Kosmētika, ja to arī skaitam - kaut kāds pārpasaulīgi ekoloģiskais šampūns noteikti būs dārgāks nekā parastais no Drogām.
12.03.2015 15:19 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Lai dzīvotu veselīgāk nav jāmaina visi savi paradumi par 180 grādiem no šodienas uz rītdienu. Jāsāk ar apziņas maiņu un tas nu gan neko nemaksā. Tālāk seko ikdienas paradumu maiņa un tad jau vilciens aiziet. Mēs taču katrs varam izvēlēties dzīvot tik veselīgi, cik varam atļauties. Nevari atļauties "brīvo" lasi un lauku vistu, nu, ok, bet sīpollokus podiņā taču tapēc var iestdīt. Un istabu izvēdināt pirms gulētiešanas vai kārtīgi izstapīties. Atruna, ka nē, es jau nevaru veselīgi dzīvot, jo tas ir dārgi, ir stulba! Zāles dzert pret kaitēm, ko var regulēt ar pietiekamu miegu, svaigu gaisu un meditāciju, lūk tas ir dārgi! :-D
12.03.2015 15:35 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
''Veselīgā'' pārtika vairāk tukšo maciņu :)
Piemēram, var nopirkt parasto lēto sāli.. vai arī rozā, zilo sāli, kas krietni atšķirsies cenas ziņā.
Arī eko-šmeko gaļa ir dārgāka par Rimi sortimentu :)
12.03.2015 17:18 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Piekriitu Gurri++
Tad ir veel viena lieta,kur es saku ,ka var nopirkt to daargo galu,bet atteikties no kuukas sastaavdalaam!Te taa lieta ir tur,ka uzreiz redzam-tas ir daargs...es to nevaru ,un tad ir kaut kas taads,kur nemaz nedomaajam,cik faktiski taa nauda aiziet.Tas vaards "garso" paarnem to -tas ir veseliigi.
Man liekas,ka biezi mees jaucam "gardeezus" ar veseliigaa dziives veida eedaajiem.
12.03.2015 17:39 |
 
Reitings 22
Reģ: 02.06.2015
Ja negribi tik daudz naudas iztērēt veselīgos un tīros dārzeņos-audzē pati un uztaisi mazu darziņu.
03.06.2015 09:28 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Veselīgs dzīvesveids nav dārgs :-)
Vienkārši jāskatās, kas tas par produktu un kas tam lācim vēderā.
Veselīga ēšana nav tikai eko/šmeko. Kā starp " mākslīgajiem " produktiem ir ļoti daudz ēdamu un labu produktu, tā starp eko/šmeko ir ļoti daudz sacūkotu produktu.
Ir jālasa sastāvs un jafiltrē ko pērk :)
03.06.2015 09:42 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Mums ir lauki, līdz ar to kartupeļi, kāposti, burkāni, bietes, ķirbji un citi dārzeņi rudenī ir ar maisiem. Tāpat vasarā ogas un augļi. Daudz ko taisam salātos, ievārījumos vai kompotos un liekam burkās. Tāpat ir liela saldētava, kur glabājam ogas, rīvētus burkānus, garšaugus. Kaltējam tējas un garšaugus. Katru gadu tiekam arī pie svaiga medus.

Kosmētikas ziņā es noteikti vairāk domāju, ko lieku uz sejas vai matos. Ja agrāk krāsoju matus un ziedu visādus lētus sūdus gan matos, gan uz sejas, tad tagad esmu par dabīgo matu krāsu un labāk izvēlos vienu dārgāku līdzekli, nekā pilnus plauktus ar visādiem s....

Bet es neteiktu, ka dzīvojam baigi veselīgi, jo neskrienu pēc eco maizes un piena. Jā, izvēlamies LV ražojumus labāk, kā piemēram Spānijas... Dārgi vai nedārgi, tas ir diezgan diskutējams jautājums. Jā eco ir dārgāks, bet manuprāt ja pērk lētāk bieži vien piebāž pilnu ledusskapi un tad agri vai vēlu kaut kas ir jālidina ārā... Piemēram bieži ejam uz Kalnciema tirdziņu, tur var dabūt garšīgu maizīti. Mēs viņu ēdam ar baudu un nekad nav bijis tā ka jāmet ārā. Toties ar maizi, ko izvēlamies ikdienā, gadās neapēst... tāpat ar gaļu un desām. Garšas atsķirība taču ir jūtama, tad labāk samaksāju vairāk un garšīgi paēdu, nekā lēto desu muļļāju visu nedēļu!
03.06.2015 10:10 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nu ir tāpat dārgāk kā ēst pusfabrikātus, tas ir jāatzīst :D
03.06.2015 10:17 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Apple_pie, jā, nesen domājam ar draugu, jānopērk pelmeņi, gribas pelmeņus, skatamies pelmeņi kas ir garšīgi maksā virs 4EUR paka (1 ēdienreize), vai tas ir lēti? Nedomāju viss, pa 4 EUR divi cilvēki var pagatavot ļoti garšīgu un veselīgu maltīti
03.06.2015 10:23 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Visa paka vienai ēdienreizei? Nu mums paliek ilgākam laikam.
Bet vienalga - kaut vai pirkt lēto desas luņķi un baltmaizi ir daudz lētāk kā pirkt labu, veselīgu maizīti un desu, kas pēc kaut kā garšo.
03.06.2015 10:25 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Var redzēt, ka katrs saprot savādāk veselīgu dzīvesveidu.
Nejau bio un eko zīmols to nosaka.
Mums ir paveicies, ka mūsu vecākiem ir dārzi, augļu koki, nosedzot piedāvājumu no kartupeļiem līdz granātāboliem, vīģēm, hurmu, viss ko sirds kāro. Un tiem kam ir bijis dārz zin, ka dažkārt, lai glābtu no insektiem un augi izdzīvotu ir jāizmanto kāds līdzeklis, bet gala rezultātā raža ir bagātīga un ne iznīkusi un garšo lieliski.
Tāpat ķiršus lasīt braucu pie viena zemnieka, es zinu vina preces kvalitati un ka vins visu kopj, un nejau tāpēc, ka nav eko zīmols nenozīmē, ka tas ir neveselīgi.

Galvenais zināt pie kā, ko un kad iegādāties. Zemnieku iknedēlas tirgū esmu loti apmierināta ar kvalitāti.
Pasūtu ostā zivi, nav viņa bio zīmīte klāt, bet tiko no jūras nākusi. Viekārši jādomā līdzi.
Man veselīgs dzīvesveids neizmaksā dārgi, tas saistīts arī ar maniem ēšamas paradumiem un lietām kas garšo.
Nav jāpēk čipsi, kolas, fantas, bulkas, šokolādes, smēķi.
Apēst ābilu šokolādes vietā, čipsu vietā krāsnī gatavotas saldā kartupeļa nūjiņas vai burkāka ripiņas.
Nezinu kā Latvijā, bet te pat bio produkti nav cenā nemaz daudz dārgāki kā parastais, ja jau obligāti der tik bio.
Un Latvijas prece arī nav baigākā masu produkcija, kas arī var kvalitāti ietekmēt.

Arī veselīgam dzīvesveidam blakus, man ir svarīgi aiz sevis dabu un vidi atstāt tīru, mazāk saražoti atkritumi. Tas tagad mans aktuālais plāns, pie kā piedomāju izmaiņas.
03.06.2015 10:34 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
ja par veseligu dzivesveidu uztver vienkarsi sabalansetak est un kustibas brivdaba avai majas apstaklos .. tad tas nav dargi...
daudziem kad es pastastu ka katru dienu edu fileju + lasi .. rodas priekstats ka karalja dziive kas maksa nenormalas summas.,. bet patiesiba ir citadaka.... kad es edu visu kas pagadasa ticat vai nee uz partiku tereju apmeram tikpat cik sobrid edpt sabaalnseti kaut katru dienu vistu+ lasi
04.06.2015 09:36 |
 
Reitings 188
Reģ: 17.03.2015
Man veselīgs dzīvesveids asociējas ar atteikšanos no pusfakbrikātiem un našķošanās parastajās ēstuvēs. Šķiet, ka dzīvojot pēc tāda principa izmaksas izlīdzinās. Arī godžī ogas un čia sēklas var droši iekļaut ēdienkartē - nav jau tās jāber pie katra ēdiena. Būtībā man patīk Dānijas pieeja šim jautājumam, jo nav manāma ievērojama cenu atšķirība starp "parastajiem" produktiem un bio produktiem. Dažreiz "parastie" būs pat krietni dārgāki.
04.06.2015 09:42 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Nu es nedomāju, piemēram, ka sabalansēts uzturs ir vista + lasis. Visdrīzāk ka to pērc Rimčikā, kur es vnm esmu apšaubījusi tās pašas vistas, jo viņas gatavojot smird, smird, tā kā jūtu izteikti smakas un man tā smaka sit uz augšu, tad es vistas iegādājos tikai tirgū pie zināmiem tirgotājiem, kur produkts ir kvalitatīvs un pagatavojot nesmird pēc nezinu kā.
04.06.2015 10:03 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Gurri1
nebiju domajis tikai vistu un alsi est.. tie bija dargakie produkti kas tiak piemineti no visa ko edu....
par tirgus vistu - ja tocna zin kur pirkt un pazistami tad ok.. bet ja nav pazistami tad neieteiktu.. pats savlaik regulari vienu bridi pirku tirgu fileju jo sanaca daudz letak neka veikalaa... sakuma pirkos dazadasa vietaas lai melletu 1 vietu kur regulari bus svaiga galja ... itka tadu atradu.. bet tikunta man 4. vai 5. pirksanas reize iesmereja pusvecu galju..... toreiz ~1,5kg galju nacaas izmest .... toties stokmana fil;eja nekad nav bijusi iesmeera veca.... sad tad perku ari rimi - nezinu par kadu smakju tu runaa..
un velviens minuss tirgus filejai - tas nereti ir saspricetas ar udeni lai smagakas
04.06.2015 10:40 |
 
Reitings 691
Reģ: 03.03.2013
Ar visu bio paartiku, manupraat, sanaak gan daargaak.
Pedejaa laikaa vispaar censos kaut vai pamazam iepirkt so to no eko, tomeer liekas ka veseliigaaka partika.
Kvalitatiiva lauku gala piemeram maksaa uz pusi daargaak un nav atrodama lielveikalos.
04.06.2015 10:44 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Pimā doma bija - jā, ir dārgāk! - bet tad es tā aizdomājos...
Zīle, piemēram, ļoti precīzi pateica tieši manas domas.
Veselīgs dzīvesveids nav dārgs
Vienkārši jāskatās, kas tas par produktu un kas tam lācim vēderā.
Veselīga ēšana nav tikai eko/šmeko. Kā starp " mākslīgajiem " produktiem ir ļoti daudz ēdamu un labu produktu, tā starp eko/šmeko ir ļoti daudz sacūkotu produktu.
Ir jālasa sastāvs un jafiltrē ko pērk

Un etiķeti lasot ir jāpievērš uzmanība ne tikai tam, ka sastāvā varbūt ir nātrija benzonāts, vai oksidēti polietilēna sveķi (kuru visbiezāk pat neredzam, jo ar to noklāj lielveikala un tirgus lieltirgotāju augļus, kuru sastāvu loģiski nelasām) ir jālasa arī audzēšanas un zivju nozvejas vietas, jābūt kaut kādai izpratnei par šo vietu ekosistēmām.
Tālāk arī kosmētika. Ja mēs defaultā izslēdzam apakšējo plauktu šampūnus, tad tāds John Freida ar parabēniem maksā tikpat cik Natura Siberica vai Madara uz atlaidēm. Trauku mazgājamajos arī nav tādas cenu starpības. Māju var tīrīt ar dažādiem alternatīviem līdzekļiem - citroniem, sodām un sāļiem. Un ja ir slinkums, tad nopirkt pa pudelei no tīrīšanas līdzekļiem... Es nezinu, kā jums, bet man tīrīšanas līdzekļi iet lēnu - pudele pusgadā varbūt, jo tos izmantoju uz lielajām beršanām. Ikdienā pietiek ar regulāru pāriešanu ar ūdeni.
Tālāk domājot par vidi - dezodorants smērējamais, nevis pūšamais, matu laka tikai ārkārtas situācijās, un svaigi ziedi mākslīgā aromatizētāja vietā. Velo, nevis auto, dodoties uz darbu, vai vairāk pastaigu. Neturēt mobilo ar ieslēgtu wi-fi naktī zem spilvena un vakardienas vakariņas uzsildām nevis mikrenē, bet cepeškrāsnī...
Veselīgs dzīvesveids maksā tikai un vienīgi zināšanas par to, kas, kā un kāpēc tā.
04.06.2015 10:47 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
04.06.2015 10:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits