Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Koleģe, kas pamana citu kļūdas

 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Sveikas!
Kā jūs rīkotos manā vietā, lai neapkaunotu sevi, nesabojātu attiecības ar koleģi, bet pie reizes tomēr pārtrauktu nepatīkamo kolēģes uzvedību.
Situācija tāda - mana koleģe regulāri norāda uz rakstiskām kļūdām manos tekstos un skaļi par tām paziņo, vēl pasmejoties, piemēram: "Tu vārdu Maija uzrakstīji ar "s" burtu "a" vietā. Tev laikam samisējās " vai arī "Zini, kā tu uzrakstīji vārdu xxx...?". Un tas tiek darīts ļoti skaļi, it kā jokojot, bet liek man justies ļoti neērti, jo to dzird arī priekšnieks.
Pati kolēģe regulāri pieļauj gramatikas kļūdas, bet es tās klusi izlaboju. Sāk likties, ka varbūt arī man jāsāk skaļi deklarēt. Tas nebūtu tā uzkrītoši?
Jautājums: Kā jūs rīkotos, ja jūsu kolēģis jums bieži norādītu uz kļūdām, kuras pats pieļauj? Piebildīšu, ka kolēģes raksturs nepieļauj diskusijas. Aci pret aci izrunāties nav iespējams, jo par šo sarunu uzzinās viss uzņēmums. Mēs esam viena līmeņa darbinieki.
04.09.2013 14:38 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Skaļi pasaki viņai paldies par to,ka tik acīgi pamanija un izlaboja Tavu kļūdiņu.
04.09.2013 14:40 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Nuu, ja man tas apniktu, tad es tāpat sāktu ņirgāties par viņu. Uzskatu, ka par citu cilvēku nevar ņirgāties, bet, ja atļaujies ņirgāties, tad vismaz pats esi perfekts, tad to var mēģināt saprast. Ja tā nav, tad Tev nav nekādu tiesību aizskart otru cilveku un turklāt, par tik stulbām pārrakstīšanās kļūdām.
04.09.2013 14:42 |
 
Reitings 250
Reģ: 09.06.2011
Iemācies rakstīt BEZ kļūdām un pirms dod ko tālāk 2-3 reizes pārlasi savu tekstu.
Ja man tā būtu, tad samestos kauns pašai par sevi, jo kļūdu daudzums pierāda arī izglītības līmeni.
Viens ir kļūdīties, bet ja tas notiek diez gan bieži, tad ir jābūt uzmanīgākai.
04.09.2013 14:44 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Es darītu visu, lai šādas kļūdas nenotiktu. It sevišķi zinot, ka pieļaušanai ir man nepatīkamas sekas - šī te skaļā izziņošana.
Varbūt viņa kādu laika periodu pacieta tavas pareizrakstības kļūdas, bet viņai sakāpa un izdomāja šādu risinājumu.

Tiekšanās pēc ideāli paveikta darba nav nekas slikts. Pārdomā, kādas ir iespējas tev uzlabot sava darba kvalitāti.
04.09.2013 14:45 |
 
Reitings 459
Reģ: 02.11.2011
Viņai tikai patīk izcelties. Man darbā arī ir tāda koleģe, tikai atšķirībā no tavējās, manējā ir ļoti draudzīga.
04.09.2013 14:47 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Es mož ne pa tēmu - bet pareizi taču maijs - ar "s' galā (ja runa ir par mēnesi)

Laikam, kad pacietības mērs būtu pilns, izvēlētos kādu sulīgāku piemēru ar viņas kļūdu un nevainīgā balstiņā pateiktu, ka kritizēt var, ja pati esi perfekta, bet... un tad seko teksts par viņas kļūdām.. Un vēl beigās - oj, nu tu laikam pārstrādājies jeb mēģini ieraudzīt citu, nevis savas kļūdas
04.09.2013 14:47 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
nu nezinu, bet katrā ziņā pilnīgi klusēt arī nevajag. bet viņa labo tikai tavas kļūdas vai arī citu kļūdas?
ja cilvēki zina, kāda 'viņa ir un nav muļķi, tad tev neko nevajag pierādīt.

šeit varbūt varētu smelties piemērus, kā viņai pateikt pretī, lai viņai mute aizverās ciet.

nu mans variants būtu, ka es pateiktu - jā reku tavas kļūdas arī izlaboju - un smaidot atdotu viņas lapu vai pateiktu - tavu laboto darbu es jau tev aizsūtīju atpakaļ.
nu tā kaut kā.
04.09.2013 14:48 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
es turpmāk strādātu rūpīgāk!
04.09.2013 14:50 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
diemžēl mana darba specifika ir tāda, ka pilnīgi bez kļūdām iztikt nevar, tās pieļaujam mēs visi, tāpēc ir iztrādāta sistēma, kur kolēģi pārbauda viens otra darbus. Runa ir par to, ka es, piemēram, vnk daru savu darbu un izlaboju kļūdu pat tad, ja tā ir fotogrāfēšana ar garo "ā". Es nesaucu pūtējorķestri un neņirdzu par to. Ja kolēģe pati regulāri pieļauj kļūdas, kuras es viņas vietā laboju, viņai pašai nevajadzētu vispirms sekot pašas rakstītajam pirms priekšnieku klātbūtnē zīmēties? Jo tieši tā es jūtos - viņa uz mana fona vēlas izcelt sevi, lai gan pati bieži izpelnas kritiku.
Būtu ideāli, ja mēs visi strādātu 100% bez kļūdām, bet es esmu tikai cilvēks un citi arī.
04.09.2013 14:50 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Hm, datorā nav programma, kas uzreiz automātiski pasvītro jocīgās vietas?!

p.s. pārlasi savu rakstīto! Pie tam, ka Tas, ko raksti saistās ar Tavu kolēģi?! Kāpēc viņa zin, ko Tu raksti? Vai viņa rediģē Tavus tekstus?!
04.09.2013 14:54 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Iemācies rakstīt BEZ kļūdām un pirms dod ko tālāk 2-3 reizes pārlasi savu tekstu.
Ja man tā būtu, tad samestos kauns pašai par sevi, jo kļūdu daudzums pierāda arī izglītības līmeni.
Viens ir kļūdīties, bet ja tas notiek diez gan bieži, tad ir jābūt uzmanīgākai.

Diezgan raksta kopā.
04.09.2013 14:57 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
koshlene, tu esi tā kolēģe, par kuru sūdzas?
04.09.2013 15:00 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Man būsu grūti izskaidrot sava darba specifiku, bet jā, mēs rediģējam viens otra darbus. Tas ir mūsu darba pienākumos. Darbi tiek pārlasīti pirms kkur tiek nodoti. Tas ir kā iedot kādam izlasīt tavu eseju pirms iedot skolotājam.
Problēma ir tā, ka es pieļauju kļūdu un viņa pieļauj kļūdu. Es viņas kļūdu vienkārši izlaboju, viņa par manu publiski smejas. Es pieļauju dažādas kļūdas, viņa katru reizi vienas un tās pašas. Nav tā, ka tas notiek katru dienu. Bet vienu reizi mēnesī es noteikti saņemu tādu piezīmi. Regularitāte slēpjas tendencē apsmiet, ja kļūda tiek pamanīta.
04.09.2013 15:00 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Riry, apvaicājies indīgā tonī, vai viņa vēlas, lai nākamreiz tu publiski apspried katru VIŅAS kļūdu? Varbūt aizdomāsies.
04.09.2013 15:03 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Piebildīšu, ka kolēģes raksturs nepieļauj diskusijas. Aci pret aci izrunāties nav iespējams, jo par šo sarunu uzzinās viss uzņēmums. Mēs esam viena līmeņa darbinieki.

Ja kļūdas, kā saki, ir tiešām neizbēgamas, tad vienīgais risinājums ir tikpat skaļi, kaut vai rupjā, indīgā veidā aizrādīt par nepārtraukto smiešanos skaļi. Piemēram:
Kolēģe: "Ha haa, paklausaties, Riry vārdu kaķis uzrakstījusi kā kakis. Ha ha hāaa"
Riry: "Kādēļ tu vienmēr par katru manu sīkāko nejaušības kļūdu ņirgājies, es taču katru dienu, kad laboju desmitiem kļūdas, ko tu atstāj, skaļi neņirgājos?! Man tas nav patīkami." un tad turpini par "visi esam cilvēki, visi kļūdās utml.

Nu tā kaut kā :D :D (uzvedu ludziņu)
Diskusijas neved, vienkārši konkrēti, skaļi aizrādi.
04.09.2013 15:09 |
 
Reitings 503
Reģ: 11.05.2011
Man arī darbā laiku pa laikam kadās pieļaut kādu kļūdu, protams pārējie to man pasaka skalji. Un tā arī ir labāk, jo tad saprotu, ka arī ķļūdos un jābūt uzmanīgākai. To pašu daru arī', ja kolēģis kļūdās, aizrādu, bet ne nievājoši, drīzāk tā čomiski, un neviens neapvainojas :)
Ieteiktu Tev arī norādīt uz vinjas kljuudām, iipashi, ja tās atkārtojas.. mazums cilvēks tiesham nezina ka to vardu jaraksta :D un varbut pie reizes vairs nespergs tik daudz. :D
04.09.2013 15:10 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Kad labo viņas darbu, uz mazas lapiņas pieraksti kļūdas vai pasvītro. Brīdī, kad viņa beigusi, izvelc viņas rakstīto lapu. Pirms sāc, pateicības pilnā tonī izsaki atzinību par viņas vērību un ieguldījumu Tava darba kvalitātes uzlabošanā. Tad nopūties, un saki, ka mēģināsi atdarīt... un sāc "Paklau, Tu te esi mazliet kļūdījusies, ... un šite ar.. hehe, Tu biji tā, kas ārzemēs ilgi studēja, ja? Saprotu, tad valoda var aizmirsties. Paga, nē, Tu LU beidzi, ja? "
04.09.2013 15:15 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
Mēs arī mēdzam labot viens otra darbus no sērijas, četras acis labāk redz, bet tas viss tiek sūtīts/ darīts elektroniski un nevienam tālāk neizbļauts.
04.09.2013 15:21 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Man arī darbā laiku pa laikam kadās pieļaut kādu kļūdu, protams pārējie to man pasaka skalji. Un tā arī ir labāk, jo tad saprotu, ka arī ķļūdos un jābūt uzmanīgākai. To pašu daru arī', ja kolēģis kļūdās, aizrādu, bet ne nievājoši, drīzāk tā čomiski


tur jau tā lieta - es nebaidos no kritikas un man ir svarīgi, ja es zinu, kur esmu pieļāvusi kļūdu. Es parasti saku "paldies", bet tā ņirgāšanās ir tieši šāda:
Ha haa, paklausaties, Riry vārdu kaķis uzrakstījusi kā kakis. Ha ha hāaa


man citreiz gribas mest ar krūzi :D

Man ar kolēģi, ja neskaita to kļūdu būšanu, ir ļoti draudzīgas attiecības. Tiešām negribas strīdēties :( Es agrāk nekad neesmu bijusi tādā situācijā, līdz ar to aprobežojos ar vnk "Paldies, ka pateici"..
04.09.2013 15:25 |
 
Reitings 870
Reģ: 16.01.2013
Tu,kad labo viņas tekstus,arī pasaki skaļi kādu piezīmi par viņas kļūdām. Tādiem cilvēkiem atlīdzināt var tikai,ja darīsi tā,kā viņa to darīs. Centies rakstīt bez kļūdām,bet,ja tomēr gadās,tad nepievērs tādam cilvēkam uzmanību.
04.09.2013 15:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits