Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

slimības lapa grūtniecības laikā

 
Reitings 346
Reģ: 27.10.2009
Sveikas!

Kā ir ar slimības lapas ņemšanu gaidot bērniņu. Ārste minēja, ka varot to man iedot tikai uz desmit dienām, ja gribot ilgāk - esot jāguļ stacionāri.. Tā ir?

Patreiz man ir 18 nedēļa, jūtos slikti gan darbā, gan pēc tā. Bail nodarīt pāri mazajam, tāpēc interesē kā varu sevi pasaudzēt..
Jūsu pieredze?
19.08.2013 11:26 |
 
Reitings 346
Reģ: 27.10.2009
paceļu
19.08.2013 11:26 |
 
Reitings 188
Reģ: 29.01.2009
Hm, jocīgs Tev tas ārsts. Īsti nezinu, kā ar tiem "lapu likumiem", bet es ietu pēc 10 dienām vēl, lai pagarina, vai arī mainītu ārstu. Pasaki, ka Tev sūdzības un izstāsti, kā jūties! Ja ārsts Tevi neuzklausa, varbūt tiešām vari nomainīt - kā nekā 18.nedēļa vēl pats sākums (sadarbībai ar savu dakteri).
19.08.2013 11:33 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
kāpēc? tad jau sievietes, kas nav stāvoklī, arī nevarētu ņemt garākas slimības lapas. un ko tad darīt vīriešiem?
varbūt viņš tyo bija domājis savādāk.. ka, ja tev nepaliek labāk, tad būs jāiet uz stacionāru..
vispār tev pārbaudes ir veiktas? varbūt tā nav vnk tikai slikta pašsajūta?
19.08.2013 11:36 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Par gulēšanu stacionāri nezinu,bet to,ka ginekologs var izrakstīt slimības lapu,to gan zinu.Paņem tās 10 dienas, ja slikti juties.Nedzīs tevi uz darbu ar varu.Vai nav vienalga,kas slimības lapu izraksta,galvenais,ka ir sniegta palīdzība.
Starp citu,kā izpaužas slikta pašsajūta?
19.08.2013 11:37 |
 
Reitings 346
Reģ: 27.10.2009
Pirms tam visas analīzes ir bijušas labas, vienīgi mazliet tonuss bija, teica, lai dzeru magniju.

Darbs man ir pa sutkām. Parēķināju, ka reāli aktīvi jāstrādā pie kases kādas padsmit stundas, sajūtas kuras izjutu laikā kad bija jāstrādā - galva reiba, mazliet slikta dūša, velkoša sajūta vēdera lejas daļā, pēc tam jau mazliet sāka durt sānā (labajā), grūti saliekties, iztaisnoties... Nākamajās dienās visu laiku jutu punčuku - tāda velkoša sajūta, pieliecoties vai pietupjoties izjūtu nelielas sāpēs (apmēram tādas pašas kā skolas laikā kad par daudz presītes uztaisītas un sāp viss nākošajās dienās)..

Šodien mana daktere nav uz vietas, tāpēc tikai sazvanījos un visu izstāstīju, sarunājām, ka rītdien iešu atrādīties.. Bet to viņa izmetam, ka lai uzrakstītu slimībeni ilgāk par 10 dienām, būšot jāguļ stacionāri.. :(

Vnk panika rodas no tā, ka nezinu kas no tā visa ir normāli un kas nav, jo šis man ir pirmais mazulītis. Esmu jau izdomājusi, ka ja vajadzēs iešu arī stacionārajā, lai tik mazo brīnumu nemocītu...
19.08.2013 11:52 |
 
Reitings 346
Reģ: 27.10.2009
Tajā naktī darbā jau biju izlēmusi, ka ja sāksies asāka vai biežāka duršana, zvanīšu draugam lai ved uz ātrajiem pārbaudīties un pie velna visu darbu ..
19.08.2013 11:55 |
 
Reitings 188
Reģ: 29.01.2009
Klau, tonuss nav joka lieta. Man arī bija un lika teju mēnesi gultā gulēt, kamēr ilgi vairs nejutu velkošās sajūtas. 100% darbā pie kases tev darīt nav ko, jāatpūšas pa mājām!
Mēģini sarunāt, lai pēc 10 dienām iedod ilgāku lapu, bet stacionārā, cik zinu, liek, ja sākās asiņošanas no tonusa. Pareizi tu saki- bērniņš pirmajā vietā! Bet dakterei būtu jādod arī garāka lapa, bez likšanas stacionārā.
19.08.2013 11:56 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Tas tā grūtniecēm speciāli atrunāts, ka nedrīkst pēc 10dienām, ņemt B lapu???
Dzirdu pirmo reizi. Man abas draudzenes, kas nija kolēģes, bija arī uz zilās B lapas cik vajadzēja, un stacionārā negulēja.
19.08.2013 12:00 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Cik zinu, tad daudzas izņem atvaļinājumus un slimības lapas jau gandrīz no grūtniecības sākuma, tāpēc kaut kā neticās, ka tikai 10 dienas, puse meiteņu tikai slikti jūtas un pat slimnīcā nav bijušas, tāpēc viss atkarīgs no ārsta.

Parunā ar savu'ārsti, varbūt maina domas un nemaz slimnīcā neliek..
19.08.2013 12:04 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Nu es teiktu, ka nez vai jādod slimības lapa grūtniecei, kurai darbs stulbs un nav nekāda pretimnākšana no darba devēja puses.
Šajā gadījumā dakterei jādod savs atzinums, ka šāda strādāšana var kaitēt bērnam un ar to jādodas pie darba deveja, lai samazina slodzi, pārceļ cita amatā utt.
Bet slimības jau bezjēgā dot - ta jādod, ja grūtniece ir slima vai jebkāda veida strādāšana nav iespējama un ir noteikts faktiski gultas režīms.
Tavā situācijā darba specefika nav savienojama ar grūtniecību. Domājams, ja tev liktu strādat nevis pa sutkam, bet katru dienu, piemēram, 8 stundas mierīgi pie datora ofisā (kur ir iespēja izkustēties, cik tīk, nevis piespiedu kārta pie kases aparata stāvēt), tad būtu citādāk.
19.08.2013 12:15 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Un vispār - ja slikti, tad varbūt tiešām jāiet slimnīcā?
19.08.2013 12:16 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Mēģini nomierināties. Reiboņi,slikta dūša-nu tas grūtniecēm raksturīgi.Neliela velkoša sajūta-iespējams stiepjas dzemde.
Palasi šo: http://www.calis.lv/berni/grutnieciba/mazula-gaidisana/dzemdes-tonuss/
Iespējams no satraukuma tev sāp kaut kas.Smadzenes dara brīnumu lietas.
19.08.2013 12:19 |
 
Reitings 346
Reģ: 27.10.2009
Paldies par komentāriem. :) Nu jau esmu mazliet nomierinājusies.

amazing, pati saprotu, ka šāds darbs nav apvienojams ar grūtniecību, bet zinu, ka darba devējs nevar nodrošināt man cita veida darbu, jo kad par savu situāciju ziņoju darba devējam, tas man piedāvā iet uz citu vietu, bet tur jau arī ir 24h jāstrādā, tikai mazāk klientu.. Reāli man tā slimības lapa būtu nepieciešama tikai līdz oktobrim, jo oktobrī būs atvaļinājums un tad jau no novembra dekrētā eju..

the_one, šo rakstu lasīju vakardien :) tas mani arī mazliet nomierināja..

zinu arī to,ka mans satraukums visu vēl tikai par sliktu vēršs.. vnk tik ļoti gaidīts un mīlēts mazulītis, ka vnk no visa kā ir bail..
Tad jau manīs ko man ārsts teiks rītdien, kad apskatīs mani..
19.08.2013 12:57 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Tad jau tikai nomierinies un gaidi rītdienu :) Varu garantēt,ka pēc tam,kad ārsts teiks,ka viss ir kārtībā,Tev nekur nekas nedurs pēkšņi :)
19.08.2013 13:21 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Elfinsh, bet darba devējam IR jānodrošina tev cits darbs/pienākumi vai arī jālaiž atvaļinājumā. Grūtnieces naktī nodarbinat nedrīkst (ok, neesmu iedziļinājusies par summēto darba laiku, bet domājams, ka tomēr nedrīkst).

99.pants. Darba devēja pienākums grozīt darba līguma noteikumus
(1) Lai novērstu jebkādu risku, kas var negatīvi ietekmēt grūtnieces drošību vai veselību, darba devējam pēc ārsta atzinuma saņemšanas ir pienākums nodrošināt grūtniecei tādus darba apstākļus un darba laiku, lai viņas pakļaušana minētajam riskam tiktu novērsta. Ja šādus darba apstākļus vai darba laiku nav iespējams nodrošināt, darba devējam ir pienākums uz laiku pārcelt grūtnieci citā, piemērotā darbā. Darba samaksas apmērs pēc darba līguma noteikumu grozīšanas nedrīkst būt mazāks par sievietes iepriekšējo vidējo izpeļņu.

134.pants
2) Darba devējs nosaka nepilnu darba laiku, ja to pieprasa grūtniece, sieviete pēcdzemdību periodā līdz vienam gadam, bet, ja sieviete baro bērnu ar krūti, — visā barošanas laikā, kā arī darbinieks, kuram ir bērns līdz 14 gadu vecumam vai bērns invalīds līdz 18 gadu vecumam.

138.pants
(6) Aizliegts nodarbināt nakts laikā personas, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, grūtnieces un sievietes pēcdzemdību periodā līdz vienam gadam, bet, ja sieviete baro bērnu ar krūti, — visā barošanas laikā, ja ir ārsta atzinums, ka attiecīgā darba veikšana rada draudus sievietes vai viņas bērna drošībai un veselībai.

/darba likums/

Nu kāpēc tu dari sev pāri un nepieprasi to, kas tev pienākas?

Tomēr balstoties uz savu pieredzi saku - velkošas sāpes ir normāli grūtniecības laikā - dzemde stiepjas. Un pirmaja, otrajā trimestrī tas ir izteiktāk. Vēlāk bērna spērieni pa ribām "ņems virsroku" :)
19.08.2013 13:30 |
 
Reitings 728
Reģ: 21.07.2010
Grūtniece ja darba devējs nevar nodrošināt vieglākus darba apstākļus drīkst ņemt slimības lapu kaut vai līdz pašam dekrētam.

Bet vispār darba devējam tev IR JĀNODROŠINA atbilstoši darba apstākļi.

Ja nu nekādi neizdodas vienoties, tad šī ir iestāde, kur doties: http://www.vdi.gov.lv/lv/
19.08.2013 20:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits