Mans šīvakara piedzīvojums restorānā

 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Labvakar!

Nesen atgriezos no tikšanās ar kādu cilvēku un uzskatu, ka jums varētu būt interesanti dzirdēt dažas šī procesa detaļas. Neieslīgšu sīkumos, jo šo personu pazīstu vien dažas dienas; esam tikai pāris reizes komunicējuši darba jautājumos, tādēļ mani patiešām pārsteidza viņas negaidītais zvans šovakar un aicinājums satikties.
Saprotams, steidzīgi savedu kārtībā savu ārieni un pusstundas laikā jau sēdēju automašīnā, un devos pēc ziediem. Lai arī viņa mani aicināja, tomēr, manuprāt, būtu bijis nepieklājīgi ierasties tukšām rokām. Protams, ziedus izvēlējos neitrālus.
Satikāmies Vecrīgā, uzdāvināju ziedus, un viņa man piedāvāja doties uz restorānu. Mani patīkami pārsteidza viņas tālredzība, ka jau bija rezervējusi galdiņu, tādēļ varēju atstāt automašīnu restorāna stāvvietā.
Izvēlējāmies maltīti, pasūtījām to, gaidījām un mierīgi tērzējām. Maltīte īstenībā bija itin baudāma - vispār man tīk turienes virtuve.
Pēc aptuveni stundu ilgas maltītes un glāzes vīna gaidīju, kad viņa palūgs rēķinu viesmīlim, taču mana vakariņu biedre vilcinājās. Beigās rēķinu palūdzu es, delikāti uzsverot, ka vēlos dalītus rēķinus. Biedres sejas izteiksme nekavējoties izmainījās - šķita, ka esmu viņu aizskāris personīgi un smagi apvainojis. Viņa samaksāja savu daļu skaidrā naudā, nemaz nepalūkojoties uz mani. Kad izgājām no restorāna un es piedāvāju transportu līdz viņam mājām, mana biedre atcirta, ka viņai vēl esot plāni šovakar Vecrīgā un neatvadījusies aizgāja.
Kā jūs komentētu notikušo?
Manuprāt, viņa aicināja mani, tādēļ viņas pienākums bija segt mūsu abu rēķinus, turklāt mans rēķina jau nemaz nebija tik liels - aptuveni 45 lati. Izrādīju savu labo gribu un samaksāju savu rēķinu, taču principā nemaksātu par viņu, jo viņa bija tā, kas mani aicināja. Kādas ir jūsu domas?

Nedaudz ārpus konteksta, bet Politika.lv nesen publicēts interesants raksts par dzeramnaudām:
http://politika.lv/article/dzeramnaudas-maksasana-vai-aitisma-pazime
Kāds ir jūsu viedoklis par tām?

Kā vienmēr aicinu jūs uz konstruktīvu, pieklājīgu diskusiju, iztiekot bez personiskiem apvainojumiem!
27.07.2013 20:19 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Margo, manuprāt, es izvēlējos ēdienus visai pieticīgi, bet stāsts ir par ko citu. Ne dāma nevēlas izmaksāt, tad kādēļ aicina uz restorānu? Varēja taču piedāvāt pastaigu pa Vecrīgu un saldējumu.
Mana nostāja ir skaidra - maksā vai nu katrs par sevi, vai arī tā puse, kas aicinājusi, ja satikšanās notiek pirmo reizi un abas puses nav labi pazīstamas.

Nu jā, es tavu nostāju sapratu un jau pateicu, ka es, piemēram, sevi vīrieša veidolā nespēju iedomāties kā tevi un es kā sieviete ar tādu nemaz nesatiktos. Mana nostāja - nav viss jāņem tik kategoriski un vīriešiem jāpaliek par vīriešiem, nevis jāveidojas par sievietēm. Katram savas domas, tādiem cilvēkiem kā tev jāmeklē sev līdzīgos vienkārši.

Ja godīgi, es neuzskatu, ka man vispār būtu naudas maks jāņem līdzi, ja tieku kaut kur aicināta.

Es gan vienmēr un visur ņemu maku līdzi un nespēju iedomāties, kā var citādi. Es gan rēķinos, ka man izmaksā, bet saprotu, ka var būt nestandarta situācijas - pašai arī tādas gadījušās, kā jau minēju iepriekš.
27.07.2013 21:08 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Sesilla, bēdzis gan neesmu nekad, taču samaksājis savu pusi un devies prom, atstājot bezmaksas ēdienu alkstošo "dāmu" pie galdiņa, gan esmu vairākkārt. :)
27.07.2013 21:09 |
 
Reitings 3328
Reģ: 14.02.2013
Vai tad tu nebiji meitene, kas iemīlējusies savā privātskolotājā?


Tagad no ši profila darbojas tas privātskolotājs, kurā bija iemīlējusies klusais smaids!!! Karoče- privātskolotājs piesavinājās viņas profilu :D
27.07.2013 21:11 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Mans uzskats, ka normāls vīrietis maksā. Man vienmēr ir maksāts.
Lai es kaut kādam čalim, lai arī kā aptiktu, 1x atmaksātu 45ls vērtu rēķinu??? Nu nē. Un tu jau arī gudrais - ja nu sievietex gribēja tev izmaksāt - bāc, tu rij ar pa tādu naudu! Būtu kā filmās meitenes dara - salātiņus paņēmis, tad ar varbūt samaksātu par tevi!
ah, kaitina šitādi čaļi, ceru, ka tev nav draudzene, bet ja ir, tad nemaz negribu zināt kāda, jo gudra noteikti nē!!!
p.S. Piedošanu, esmu uzvikusies!
27.07.2013 21:12 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Ja, protams, šī nav kārtējā provokācija, tad tā stulbi sanāk - ja pati aicinātu, tad noteikti ietu ēst uz vietu, kas man ir pa makam, bet varbūt dāma iedomājās, ka Klusajam Smaidam vajag labu ēstūzi :P
27.07.2013 21:12 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
esmu džentlmenis un nepazemošu dāmu, neļaujot viņai justies vienlīdzīgai ar mani.

Nezināju, ka ja kāds mani uzcienā ar vakariņām, esmu tikusi pazemota. Varbūt ja es palūdzu kādam mani aizvest ar mašīnu un neapmaksaju benzīnu un amortizācijas izdevumus, pakļauju sevi pazemošanas aktam? Baisi iedomāties cik reizes esmu tikusi pazemota un es esmu citus pazemojusi.
27.07.2013 21:15 |
 
Reitings 2094
Reģ: 12.09.2012
wow 45 ls par vakariņām? Es nedēļu ar vīru par tādu naudu dzivotu un ēstu....
pareizi ka dāma nemaksaja pa tavu rekinu.
27.07.2013 21:17 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
bet varbūt dāma iedomājās, ka Klusajam Smaidam vajag labu ēstūzi :P

Tad būtu rēķinājusies ar to, ka labs ēstūzis nav nekāds lētais un ka viņš ir vīrietis un vīrieši ēd daudz. Ka nebūs lēti. Nu un ko situācijā, ja viņš būtu darījis kā es un atstājis maku mājās, jo viņš taču ir uzaicinātais?
27.07.2013 21:18 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Alexxxa, atstat naudu majas butu vairak ka mulkigi, ta ir nerakstita noruna kaa maksat, nevis kads likums.;)
27.07.2013 21:20 |
 
Reitings 136
Reģ: 02.07.2013
Kā esmu dzirdējusi no daudziem pilnīgi normāliem vīriešiem - vīrietis neņemtu naudu no sievietes, neēstu par viņas līdzekļiem. Tas aizskartu pašcieņu. Tu gribēji, lai viņa par tevi samaksā?
Protams,ja pati saukusi, bija jārēķinās, ka tikai tiešām ieinteresēts + restorānus izmaksātspējīgs vīrietis apmaksātu pilnu rēķinu. Bet autora uzskats, ka sievietei bija jāmaksā par abiem ir pilnīgs bullšic, un šī ir kārtējā provocējošā diskusija :D
27.07.2013 21:21 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Stulbi vispār bez maka iet!
27.07.2013 21:21 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Vispār es esmu vienīgā, kuru, ja uzaicina uz vakariņām, kaut pieklājības pēc nerij 3 šķīvjus pilnus ar dārgām lietām vai nedzer šampanieti par 19 ls? Vienalga - vīrietis vai sieviete - man tas neliekas normāli. Es uztveru šādas pusdienas, vakariņas kā iemeslu tikties, nevis kā iemeslu pierīties un piedzerties eksluzīvus alkohola veidus. Protams, te ir runa par cilvēkiem ar vidusmēra algu (abiem) un pirmajiem randiņiem.
27.07.2013 21:22 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Varēji vēl piena sivēnu par 200 ls pasūtīt un tad gaidīt, lai dāma tev izmaksā.
Kamēr vīrietis nav mans vīrietis, bet tikai kāds, ar kuru esmu satikusies, pat prātā nenāk par vīrieti maksāt. Vai nu viņš par mums abiem, vai mēs katrs pats par sevi.
Randiņu laikos bija tikai normāli, ka satikšanos ierosināju es, bet šī randiņa tēriņus apmaksāja viņš.
27.07.2013 21:23 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Tad būtu rēķinājusies ar to, ka labs ēstūzis nav nekāds lētais un ka viņš ir vīrietis un vīrieši ēd daudz. Ka nebūs lēti. Nu un ko situācijā, ja viņš būtu darījis kā es un atstājis maku mājās, jo viņš taču ir uzaicinātais?

Tik radikāli rīkoties nevarēju, jo darbā tomēr tiekamies, bet gluži ienaidnieku sev nevēlos.

Kā esmu dzirdējusi no daudziem pilnīgi normāliem vīriešiem - vīrietis neņemtu naudu no sievietes, neēstu par viņas līdzekļiem. Tas aizskartu pašcieņu. Tu gribēji, lai viņa par tevi samaksā?

Protams, gribēju, jo viņa taču mani aicināja pati.
27.07.2013 21:24 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Tu neesi vīrietis! Tas, ka/ ja tev ir krāns, tevi par tādu nepadara!!!
27.07.2013 21:25 |
 
Reitings 136
Reģ: 02.07.2013
Varbūt autors patiesībā ar visām diskusijām radījis pats savu realitātes šovu iekš Cosmo.lv, lai atrastu savu īsto un vienīgo? :D Joks, protams.
27.07.2013 21:25 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
cik var cept šīs tizlās provokācijas.. vairs nav interesanti, par daudz.
27.07.2013 21:32 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
atstat naudu majas butu vairak ka mulkigi, ta ir nerakstita noruna kaa maksat, nevis kads likums

Pat ja man maks ir līdzi, neko neizrādu un principā nemaksāju. Kā jau te minēja, šādas vakariņas ir iemesls satikties, nevis pierīties. Tātad, otrs cilvēks gribēja mani satikt. Tad lai arī maksā. Kāpēc man būtu jātērē sava nauda par dārgu ēdienu, ja paēst konkrētā iestādē ir bijusi cita cilvēka iniciatīva? Ja mani nebūtu aicinājuši, no brīva prāta jau neietu izmest 20ls par ēdienu, ko mājās varu pagatavot pati, vai dabūt citā iestādē par 4x mazāku summu.
Tā, ka nekā nebija - maksā tas, kurš aicina, ja vien aicināšanas brīdī uzreiz nepasaka, ka maksāšana uz pusēm, kas būtu stulbi. Nu tad neaicini uz ēstuvi, ir taču vietas, kur ir pietiekami forši pavadīt laiku, nebankrotējot 3 kartupeļu un gaļas šķēles dēļ.
Vai arī, kā jau te Klusais Smaids teica, uz pastaigu ar saldējumu. Pasākumā galvanais taču ir kopā būšana, nevis ēdiens. Bet, ja ar ēdienu, tad maksā aicinātājs.
Sanāk, ka man jāatsakās no piedāvājuma šovakar iet uz restorānu, ja man šobrīd nav makā tik daudz naudas, lai varētu atļauties maksāt par abiem, pie kam piedomājot pie tā, ka mans sarunu biedrs var gadīties tāds pats rīma, kā Klusais Smaids.
Netaisiet taču komēdiju no tā.
27.07.2013 21:39 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Tikko pajautāju savējam, kā šādā situācijā būtu jārīkojas, viņaprāt. Viņš atbildēja - pat ja aicina sieviete, viņam ne prātā nenāktu gaidīt, lai viņa izmaksā. Maksā vīrietis vai, sliktākajā gadījumā, dala rēķinu uz pusēm.
27.07.2013 21:45 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Un kas Tev liedza palikt džentelmenim līdz galam? Ja jau summa nebija tik liela Tev, tad nesaprotu šo šķobīšanos. Neesi jau mazs zēns. Varēji samaksāt un delikāti dod mājienu, ka nekas tālāk nebūs. Manuprāt, īstā vīrieša cienīgi, bet nu ..
27.07.2013 21:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits