Mans šīvakara piedzīvojums restorānā

 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Labvakar!

Nesen atgriezos no tikšanās ar kādu cilvēku un uzskatu, ka jums varētu būt interesanti dzirdēt dažas šī procesa detaļas. Neieslīgšu sīkumos, jo šo personu pazīstu vien dažas dienas; esam tikai pāris reizes komunicējuši darba jautājumos, tādēļ mani patiešām pārsteidza viņas negaidītais zvans šovakar un aicinājums satikties.
Saprotams, steidzīgi savedu kārtībā savu ārieni un pusstundas laikā jau sēdēju automašīnā, un devos pēc ziediem. Lai arī viņa mani aicināja, tomēr, manuprāt, būtu bijis nepieklājīgi ierasties tukšām rokām. Protams, ziedus izvēlējos neitrālus.
Satikāmies Vecrīgā, uzdāvināju ziedus, un viņa man piedāvāja doties uz restorānu. Mani patīkami pārsteidza viņas tālredzība, ka jau bija rezervējusi galdiņu, tādēļ varēju atstāt automašīnu restorāna stāvvietā.
Izvēlējāmies maltīti, pasūtījām to, gaidījām un mierīgi tērzējām. Maltīte īstenībā bija itin baudāma - vispār man tīk turienes virtuve.
Pēc aptuveni stundu ilgas maltītes un glāzes vīna gaidīju, kad viņa palūgs rēķinu viesmīlim, taču mana vakariņu biedre vilcinājās. Beigās rēķinu palūdzu es, delikāti uzsverot, ka vēlos dalītus rēķinus. Biedres sejas izteiksme nekavējoties izmainījās - šķita, ka esmu viņu aizskāris personīgi un smagi apvainojis. Viņa samaksāja savu daļu skaidrā naudā, nemaz nepalūkojoties uz mani. Kad izgājām no restorāna un es piedāvāju transportu līdz viņam mājām, mana biedre atcirta, ka viņai vēl esot plāni šovakar Vecrīgā un neatvadījusies aizgāja.
Kā jūs komentētu notikušo?
Manuprāt, viņa aicināja mani, tādēļ viņas pienākums bija segt mūsu abu rēķinus, turklāt mans rēķina jau nemaz nebija tik liels - aptuveni 45 lati. Izrādīju savu labo gribu un samaksāju savu rēķinu, taču principā nemaksātu par viņu, jo viņa bija tā, kas mani aicināja. Kādas ir jūsu domas?

Nedaudz ārpus konteksta, bet Politika.lv nesen publicēts interesants raksts par dzeramnaudām:
http://politika.lv/article/dzeramnaudas-maksasana-vai-aitisma-pazime
Kāds ir jūsu viedoklis par tām?

Kā vienmēr aicinu jūs uz konstruktīvu, pieklājīgu diskusiju, iztiekot bez personiskiem apvainojumiem!
27.07.2013 20:19 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Var jau būt, ka tev, Klusais Smaids, ir pāri trīsdesmit, nestrīdēšos, jo cilvēku dzīves pieredzes ir dažādas un pilnīgi iespējams, ka tev tā līdz šim bijusi vienveidīga. Tā kā iegūt atvērtāku domāšanu un plašāku uztveri vēl ar laiku var, tad mazināsies gan aprobežotība, gan merkantilisms. To arī novēlu. :)

Citējot Beigbederu: "Lai uzzinātu, ka nauda nedara laimīgu, nepieciešams piedzīvot abus: gan naudu, gan laimi."
29.07.2013 00:13 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
vai Tu cienītu cilvēku, kurš dzīvo pēc šādas principa: "Kā man riebjas mācīties! Ātrāk absolvēšu nīstamo vidusskolu, jāstudē arī, bet negribu nopūlēt savu prātu. Redzu, ka ļoti daudzi studē sociālās zinātnes. Tas esot daudz vieglāk, varot arī daudz ballēties. Darbu jau gan pēc tam atradīšu, jo esmu tik jauns un skaists cilvēks."


Jā, protams,visi, kas studē sociālās zinātnes ir izvēlējušies šo novirzienu tieši tikai ar šādu principu vai motiva vadīti.
Es cienu viņa izvēli studēt sociālās zinātnes. Bet ir nepareizi domāt, ka tie, kuri iet studēt kaut vai psiholoģiju, ir uzreiz mazāk cieņas vērti.
29.07.2013 00:15 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Cik var noprast labu skolu no sliktās tu atšķir pēc vārda šādi: labā - ģimnāzija (un skolas reitingu augšgalos), sliktās - vidusskola. Jautājums ir tāds - Krāslavas Valsts ģimnāzija ir laba vai slikta skola? Vai labās skolas, tavuprāt, ir tikai Rīgas ģimnāzijas (jo tik neatlaidīgi piemini Rīgu)? Vai, tavuprāt, visi talantīgie prāti dzimst, dzīvo, mācās, skolojas un skolo tikai Rīgā un tieši netālu no spožākajām ģimnāzijām? Nemaz nerunājot par citām pilsētām, arī Rīga tomēr arī ir liela un es savu bērnu nesūtītu braukt pusstundas braucienā tikai skolas vārda dēļ. Vai neuzskati savu domāšanu par aprobežotu?
29.07.2013 00:16 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Klusais smaids, Rīgas xx.vidusskolas reitingos nemaz tik tālu nav. Ģimnāzijas neaizņem pat pilnu pirmo desmitnieku:

RV1Ģ ir 111 punkti, kamēr Rīgas xx. vidusskolām - no 1 īdz 35. Vai tas neliecina par kādu tendenci?
Nesaprotu, ko vēlaties pierādīt. Ikvienam taču ir skaidrs, ka Latvijā ir dažas mācību iestādes ar teicamu reputāciju un atzīstamiem to audzēkņu panākumiem, kamēr vairumā pārējo mācību kvalitāte ir visai zemā līmenī - gan pedagogu darba kvalitātes, gan skolēnu kontingenta dēļ.
29.07.2013 00:18 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Klusais smaids - Vai esi RV1.ģ. absolvents?
29.07.2013 00:20 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Tieši tā, tādēļ arī man ir šādi uzskati par vairumu mazo skolu un Rīgas xxx. vidusskolu: tajās parasti ir zemākas kvalitātes izglītība, tas ir, strādā vājāki pedagogi, kā arī skolēnu vidējo spēju līmenis ir krietni zemāks.


Nu ja, tiem kas vairāk naudas, arī savā veidā nopērk šos augstos reitingus. Bet pārējie automātiski ir kaut kādi vājie, neizglītoši, bez ambīcijām un necieņas vērti.
29.07.2013 00:21 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Tev kaut kas saap? Cik tev gadu? Kaapeec tu esi losis? :D
29.07.2013 00:22 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Smieklīga tā cepšanās par vidusskolu reitingiem. Ko skolas reitings kāda dzīvē ir mainījis? Vai varbūt, stājoties darbā, kādu interesē tas, kāds bija skolas reitings, kad darbinieks mācījās vidusskolā? :D šitais man atgādina te nesen bijušu diskusiju. Jautājums bija "vai uzskati sevi par gudru" un atbilde "jā, es skolā labi mācījos" :D Te tagad ir tādā pašā līmenī.
29.07.2013 00:22 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Klusais smaids, gribētu redzēt kādu dziesmu Tu dziedātu, ja būtu mācījies un nācis no kāda maza ciematiņa un panācis dzīvē tik daudz, cik pašlaik.
29.07.2013 00:23 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Te jau pat vairs vairs nav, ko piebilst.

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.”
― Mark Twain

Un vismaz dažas minūtes baudiet vienkārša darba skaistumu:
http://www.youtube.com/watch?v=paCyA9ypEOE
29.07.2013 00:23 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Margo, Krāslavas ģimnāzijas nosaukums man neko neizsaka.
Uzskatu, ka pārsvarā vairums Latvijas labāko skolu atrodas Rīgā, protams, arī Rīgā atrodas daudz visai apšaubāmas reputācijas mācību iestāšu - Rīga tomēr ir liela.
Vai tas attiecas tikai uz skolām? Ja jums, piemēram, rastos nopietni veselības traucējumi, kuru ārstniecības iestādi izvēlētos - "Gaiļezeru", "Stradiņus" Rīgā vai mazu reģionālo slimnīciņu? Pasakiet godīgi, lūdzu!
29.07.2013 00:24 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Tev kaut kas saap?


:D :D :D :D :D
29.07.2013 00:24 |
 
Reitings 664
Reģ: 31.03.2012
Ehhh..
Man autors atgādina senu paziņu.. :D
Reiz vienā ballītē draudzene sasita puisim (senais paziņa) vīna glāzi... bet šis vēlāk pieprasīja naudu par to glāzi. Pat savu konta nr. atsūtīja.. Draugos kādu laiku piesējās, teica lai pārskaita naudu.
29.07.2013 00:24 |
 
Reitings 200
Reģ: 24.09.2012
izklausās, ka visu mūžu, tu nekad sievietes nekur neaicināsi pirmais, jo baidīsies no tā - tas kurš aicina, maksā :D Vieglāk sagaidīt, kamēr sieviete pati aicina, attiecīgi pati maksā :D

Bet nu ja tā pa nopietni, bērnišķīgākā diskusija, ko pēdējā laikā esmu lasījusi.. pat stils, kādā raksti, respektīvi, tas, kā apraksti situāciju, jau vien norāda uz to, ka manieres, kā uzvesties īstam vīrietim - tev neviens nav mācījis. Aicināja sieviete - piedāvā sadalīt vai apmaksā rēķinu pats, bet nekad neliec to darīt sievietei. Uzaicināja - padomā, vai spēsi samaksāt savu daļu, pirms piekrīti piedāvājumam.

Mani nesen arī aicnāja uz kino - pirms piekrist, pārskatīju, vai šis vakars man būs pa kabatai. Protams, puisis izmaksāja, bet toties - biju droša, ka ja nu gadījumā katrs maksātu savu daļu, es spētu par sevi parūpēties. Tā lūk
29.07.2013 00:28 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Ja jums, piemēram, rastos nopietni veselības traucējumi, kuru ārstniecības iestādi izvēlētos - "Gaiļezeru", "Stradiņus" Rīgā vai mazu reģionālo slimnīciņu?


Tuvāko, kas pie mājām. Vai vnk izsauktu ātro palīdzību. Pat prātā neienāktu tādā momentā domāt par kaut kādiem tur reitingiem.
29.07.2013 00:28 |
 
Reitings 123
Reģ: 01.12.2010
Man autors atgādina senu paziņu.. 
Reiz vienā ballītē draudzene sasita puisim (senais paziņa) vīna glāzi... bet šis vēlāk pieprasīja naudu par to glāzi. Pat savu konta nr. atsūtīja.. Draugos kādu laiku piesējās, teica lai pārskaita naudu.


Labs! :D
29.07.2013 00:29 |
 
Reitings 200
Reģ: 24.09.2012
Un vispār.. kāds sakars šeit pieminēt skolas, un strīdēties par to - kura ir prestižākā skola Rīgā? Aizsūtitet jebkuru idiotu uz vienu no šīm skolām - nekas nemainīsies. Viss ir atkarīgs no cilvēka, nevis no skolas kurā mācās
29.07.2013 00:30 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Margo, Krāslavas ģimnāzijas nosaukums man neko neizsaka.

Slikti, pēc reitingiem KVĢ apsteidz dažas labas Rīgas ģimnāzijas.

Ja jums, piemēram, rastos nopietni veselības traucējumi, kuru ārstniecības iestādi izvēlētos - "Gaiļezeru", "Stradiņus" Rīgā vai mazu reģionālo slimnīciņu? Pasakiet godīgi, lūdzu!

Ja rastos nopietni? Es sauktu ātros, lai ved mani uz tuvāko ārstniecības iestādi, nevis brauktu pāri visai Latvijai uz Stradiņiem. :)
29.07.2013 00:31 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Liekas,ka Tev bērnībā brālis vai māsa saņēma vairāk nekā Tu. Tāpēc esi par vienlīdzību it visā. Bet tai pašā laikā kaut kā tomēr neesi. Un tas, ka Tavi vecāki izvēlējās konkrētu skolu, kurā sāki pirmās skolu gaitas, nenozīmē, ka pārējie bērnu vecāki, kuri neizvēlējās Tavu skolu, ir necieņas vērti vai vnk dumji.
29.07.2013 00:34 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Teiksim tā, šis ir īpašs gadījums, visi vīrieši noteikti tādi nav. Ja grib sievietei iepatikties, i izmaksās vakariņas, i piekāpsies strīdā, lai gan viņam būtu taisnība. Labā ziņa ir tāda, ka apmēram līdz 40 gadiem sieviešu Latvijā ir vairāk nekā vīriešu, tāpēc visas, kuras grib, varēs tikt pie normāla un nebūs jāmokas ar dīvainīšiem. Un jāpriecājas, ka viņš savus uzskatus dara zināmus pēc iespējas ātrāk, jo, piemēram, pēc kāzām tas būtu daudz sarežģītāk.
29.07.2013 00:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits