Mans šīvakara piedzīvojums restorānā

 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Labvakar!

Nesen atgriezos no tikšanās ar kādu cilvēku un uzskatu, ka jums varētu būt interesanti dzirdēt dažas šī procesa detaļas. Neieslīgšu sīkumos, jo šo personu pazīstu vien dažas dienas; esam tikai pāris reizes komunicējuši darba jautājumos, tādēļ mani patiešām pārsteidza viņas negaidītais zvans šovakar un aicinājums satikties.
Saprotams, steidzīgi savedu kārtībā savu ārieni un pusstundas laikā jau sēdēju automašīnā, un devos pēc ziediem. Lai arī viņa mani aicināja, tomēr, manuprāt, būtu bijis nepieklājīgi ierasties tukšām rokām. Protams, ziedus izvēlējos neitrālus.
Satikāmies Vecrīgā, uzdāvināju ziedus, un viņa man piedāvāja doties uz restorānu. Mani patīkami pārsteidza viņas tālredzība, ka jau bija rezervējusi galdiņu, tādēļ varēju atstāt automašīnu restorāna stāvvietā.
Izvēlējāmies maltīti, pasūtījām to, gaidījām un mierīgi tērzējām. Maltīte īstenībā bija itin baudāma - vispār man tīk turienes virtuve.
Pēc aptuveni stundu ilgas maltītes un glāzes vīna gaidīju, kad viņa palūgs rēķinu viesmīlim, taču mana vakariņu biedre vilcinājās. Beigās rēķinu palūdzu es, delikāti uzsverot, ka vēlos dalītus rēķinus. Biedres sejas izteiksme nekavējoties izmainījās - šķita, ka esmu viņu aizskāris personīgi un smagi apvainojis. Viņa samaksāja savu daļu skaidrā naudā, nemaz nepalūkojoties uz mani. Kad izgājām no restorāna un es piedāvāju transportu līdz viņam mājām, mana biedre atcirta, ka viņai vēl esot plāni šovakar Vecrīgā un neatvadījusies aizgāja.
Kā jūs komentētu notikušo?
Manuprāt, viņa aicināja mani, tādēļ viņas pienākums bija segt mūsu abu rēķinus, turklāt mans rēķina jau nemaz nebija tik liels - aptuveni 45 lati. Izrādīju savu labo gribu un samaksāju savu rēķinu, taču principā nemaksātu par viņu, jo viņa bija tā, kas mani aicināja. Kādas ir jūsu domas?

Nedaudz ārpus konteksta, bet Politika.lv nesen publicēts interesants raksts par dzeramnaudām:
http://politika.lv/article/dzeramnaudas-maksasana-vai-aitisma-pazime
Kāds ir jūsu viedoklis par tām?

Kā vienmēr aicinu jūs uz konstruktīvu, pieklājīgu diskusiju, iztiekot bez personiskiem apvainojumiem!
27.07.2013 20:19 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Sievietes darba tirguu nav vienliidziigas ar viirieshiem, lai kaa arii to gribeetu, jo tikko ir runa par beerniem un gruutnieciibu, ir liela iespeeja, ka sieviete paliks bez darba vai buus gruutiibas atrast jaunu vietaa

Tādēļ sievietei, manuprāt, vispirms jāiegūst laba izglītība, jāizveido karjera, jāiegūst materiālā labklājība - tikai tad var sākt domāt par bērniem. Personīgi man šķiet visai nožēlojamas vidusskolnieces vai pirmo kursu studentes, kas jau sadomājušās, ka nu tik būs stilīgas jaunās mammas. Briedums vispirms nepieciešams!

Un ne vienmeer vienliidziiba ir striktaa naudas sadalee - var arii dot liidzveertiigu ieguldiijumu pretii bez naudas, ar savu darbu maajaas.

Piekrītu.
28.07.2013 18:40 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Bet vispār laikam pārāk liela problēma te tiek taisīta. Tomēr aicinot , ja viņa vēlējās izmaksāt, tad varēja no sākuma pateikt , ka maksā.Vismaz cik atceros kaut vai radu lokā, ja piemeram mamma sadomā mani, tēti, vēl kādus radus pēkšņi uzaicināt kaut kur pasēdēt bariņā, tad arī saka, iesim paēst pusdienas , es cienāju. Vai arī krustēvs uzaicina vairākus cilvekus un uzreiz saka, ka uzcienās! Kādēļ tādas problēmas? Ja aizcinātājs izvelas vietu , logiski , ka būtu jabūt šai vietai pa kabatai. Vai tas būtu greznākais restorāns, Lido vai Hesburgers.
Piemeram, kad mamma aicina viņa neļauj arī vīriešiem maksāt, jo pati uzaicinaja, izvelējās vietu un tātad cienā. Te jau kaut kāds skopums ir pie vainas šajā autora problēmā ar šo sievieti.
28.07.2013 18:40 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Tādēļ sievietei, manuprāt, vispirms jāiegūst laba izglītība, jāizveido karjera, jāiegūst materiālā labklājība - tikai tad var sākt domāt par bērniem. Personīgi man šķiet visai nožēlojamas vidusskolnieces vai pirmo kursu studentes, kas jau sadomājušās, ka nu tik būs stilīgas jaunās mammas. Briedums vispirms nepieciešams!


Kurš tad strādās par skolotājām, pārdevējām, apkopējām utt.? Jebkurā gadījumā un jebkurā vecumā grūtniecība un bērns ir pārtraukums karjerā.
28.07.2013 18:43 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Ar to es velējos pateikt, ka man , piemēram, patīk tāda skaidrība, lai tas , kurš aicina arī pasaka , ka cienā vai arī , ja neko nesaka, tad es varu saprast , ka jāmaksā būs pašai..bet nu tādi nepieklājīgi cilvēki nav gadījušies laikam pa ceļam!:)
28.07.2013 18:47 |
 
Reitings 313
Reģ: 07.10.2010
Te daudzas apgalvo, ka stāsta personāžs meiteni uztvēra kā ''norīšanos uz otra cilvēka rēķina.'' Es uzskatu, ka tieši otrādāk-meitene to uzspieda no savas puses. Meitene rezervēja galdiņu, uzspiežot vēlmes ieturēt maltīti viņas izvēlētā restorānā, tādēļ, pēc manām domām, viņai būtu jāmaksā.
Rēķina summu vajadzētu dalīt uz pusēm tad, ja stāsta personāžs būtu sarunājis ar meiteni, kurā restorānā vakariņot, bet, ja varonis būtu meiteni uzaicinājis, tad varētu viņai izmaksāt. Un restorāna cenas neko nemaina!
28.07.2013 18:47 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Tādēļ sievietei, manuprāt, vispirms jāiegūst laba izglītība, jāizveido karjera, jāiegūst materiālā labklājība - tikai tad var sākt domāt par bērniem.

Tad ko, varbuut sterilizeesim visas skolotaajas, bibliotekaares, medmaasas utt? Laikam jau tavaa ideaalajaa pasauliitee ir gruuti aptvert, ka labu karjeru izveido tikai dazjas un ka laba izgliitiiba negarantee neko. Turklaat pasaulee nav pietiekami iereednju, direktoru vakcanchu, lai pietiktu visaam. Ja sieviete ir kautriiga, tad diez vai veiks baigo kaapumu pa karjeras kaapneem, bet vai tas noziimee to, ka vinja nedriikst gribeet beernus? Un cik negadaas, ka top menedzere peec beerna atvaljinaajuma ir spiesta atkal visu saakt no saakuma. Un tikai nevajag to, ka sievietei ir meenesi peec dzemdiibaam jaatgriezjaas darbaa, tas ir kaitiigi mazajam un arii pashas hormoni nav sareguleejushies. Paskaties apkaart tachu - cik cilveeku, gan viirieshi gan sievietes, savos 35 gados veel jo projaam dziivo no rokas mutee, jo kapitaalismaa ir iekaartots taa, ka tikai labi ja ceturtaa dalja sasniedz to labklaajiibu.
Turklaat, ja ir normaals viirietis pie saaniem, beerns nav trauceeklis neko sasniegt, jo abi viens otru pabalsta, pavelk un abi divi novaakjee mazo pa vidu studijaam un karjerai.
28.07.2013 18:48 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Personīgi man šķiet visai nožēlojamas vidusskolnieces vai pirmo kursu studentes, kas jau sadomājušās, ka nu tik būs stilīgas jaunās mammas. Briedums vispirms nepieciešams!


Spēcīgi...
28.07.2013 18:49 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Kurš tad strādās par skolotājām, pārdevējām, apkopējām utt.? Jebkurā gadījumā un jebkurā vecumā grūtniecība un bērns ir pārtraukums karjerā.

Cilvēki, kas kaut kādu iemeslu dēļ nav ieguvuši vai nav vēlējušies iegūt labu izglītību, kā arī tie, kam pietrūkst prāta, ambīciju sasniegt ko vairāk savā dzīvē.
Manuprāt, sievietei, kurai pāri 30, arī bērnu kopšanas atvaļinājums ir daudz mazāk kaitējošs karjerai nekā jaunai meiteni, kura tikai sāk savas darba gaitas.
28.07.2013 18:50 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Tad ko, varbuut sterilizeesim visas skolotaajas, bibliotekaares, medmaasas utt?

Manuprāt, pilnīgi pietiks, ja viņas padomās par kontracepciju.

Paskaties apkaart tachu - cik cilveeku, gan viirieshi gan sievietes, savos 35 gados veel jo projaam dziivo no rokas mutee, jo kapitaalismaa ir iekaartots taa, ka tikai labi ja ceturtaa dalja sasniedz to labklaajiibu.

Manuprāt, kapitālisms nav vainīgs pie tā, ka pasaulē ir tik daudz slinku, paviršu, neambiciozu cilvēku. Tādēļ es vienmēr uzsveru izglītības un sociālo kontaktu veidošanas prasmi mūsu sabiedrībā. Cilvēks bez labas izglītības un ietekmīgiem draugiem, visticamāk, visu mūžu dzīvos "no rokas mutē".
28.07.2013 18:56 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Cilvēki, kas kaut kādu iemeslu dēļ nav ieguvuši vai nav vēlējušies iegūt labu izglītību, kā arī tie, kam pietrūkst prāta, ambīciju sasniegt ko vairāk savā dzīvē.

Pat ja visi dabuus to labo, pareizo augstaako izgliitiibu, vienalga kaadam naaksies no vinjiem buut par apkopeeju. Ja tev buutu kaada nojeega par psihologiju, saprastu to, ka ne visi ir ciiniitaaji, ne visi pieluudz naudas zjuuksni. Cik nav dzirdeets, ka bagaati cilveeki vienaa dienaa pamet visu un dodaas straadaat vienkaarshu darbu, par ko ir sapnjojusi no beerniibas un ir daudz laimiigaaki kaa tad, kad veica miljonu veertus dariijumus. Un skolotaajaam IR augstaakaa izgliitiiba.
28.07.2013 18:57 |
 
Reitings 123
Reģ: 01.12.2010
Man liekas, ja attiecības tiktu veidotas un balstītas uz KS uzskatiem, tad visticamāk,ka lielākā daļa ģimeņu varbūt vispār nemaz nebūtu izveidojušās...mēs katrs esam savādāks, savi uzskati un primārās vajadzības. Mīlestībai nepavelēsi...tai ar naudu nav nekā kopējā....
Vai tad, ja pēkšņi mans mīļotais paliktu bez darba vai pelnītu mazāk,man viņš būtu japamet? Jo attiecībām zudis būs šis svarigais naudas vienlīdzības noteikums...
28.07.2013 18:59 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Tad sanāk, ka zemāka darba darītājas nedrīkst būt mātes?
28.07.2013 19:00 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Tad ko, varbuut sterilizeesim visas skolotaajas, bibliotekaares, medmaasas utt?

Manuprāt, pilnīgi pietiks, ja viņas padomās par kontracepciju.

Njaa, uzskataami nodemostreeji savas praata speejas. Te vairs nav ko piebilst. :D Domaaju, ka gandriiz visas man piekritiis par to, ka taadi kaa tu ierindojaas tajaa viirieshu kategorijaa, no kuriem ir jaaturaas pa gabalu. Laikam ar taadiem uzskatiem arii draugu nav daudz.
28.07.2013 19:01 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Domaaju, ka gandriiz visas man piekritiis par to, ka taadi kaa tu ierindojaas tajaa viirieshu kategorijaa, no kuriem ir jaaturaas pa gabalu.

+

Te arī viena minēja, kāpēc uz šīm diskusijām ir tik daudz atbilžu. Varu atbildēt konkrēti par šo un kāpēc, piemēram, es to lasu - jo šī ir situācija par dzīvi. KS nav reāls, skaidrs, bet personīgi es zinu/zināju 2 puišus ar līdzīgiem uzskatiem. Tā kā realitātē tādi idioti arī pastāv..
28.07.2013 19:03 |
 
Reitings 123
Reģ: 01.12.2010
Ari,ja tagad neviens neizvēlētos strādāt par skolotājiem...kādā veidā tad mēs iegūtu to izglītību,lai tālā iegūtu savu izglītību....MURGS
28.07.2013 19:03 |
 
Reitings 123
Reģ: 01.12.2010
Tālāk
28.07.2013 19:04 |
 
Reitings 14
Reģ: 29.01.2009
Ja reiz varēji samaksāt savu 45 ls rēķinu, šaubos vai lielas problēmas tev sagādātu apmaksāt meitenes rēķinu.
Ir smieklīgi, ka vīrietis kaut ko muld par dzimumu līdztiesīgumu atšķirībām un tā tālāk. Vieglāk ir vienkārši samaksāt rēķinu, lai izvairītos no nepatīkamas situācijas.
Acimredzot, ja sieviete tevi aicināja, tad tas liek noprast par kaut kādām simpātijām no viņas puses... Un , ja reiz piekriti, tad tas viņai deva cerību, ka arī tu met aci uz viņu.. un kāpēc gan, lai vīrietis, kurš piekrīt iet kopā vakariņot ar simpātijām pret otru, neapmaksātu rēķinu.
Un ja nav abpusēju simpātiju, tad kāda velna pēc jāiet kopā vakariņot?

Ja pēc vakariņām meitene saprastu, ka esi āzis un nevēlētos tālāk tevi nekur aicināt, tad vismaz viņai nebūtu atstāts rūgtums sirdī par to, kāds tu esi kapeiku pisējs, neapmaksājot abu rēķinus. Bet šajā gadījumā viņai ir dubults rūgtums.
28.07.2013 19:06 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Pat ja visi dabuus to labo, pareizo augstaako izgliitiibu, vienalga kaadam naaksies no vinjiem buut par apkopeeju.

Es domāju, ka tādā gadījumā, ja visa populācija būtu izglītota, gudra un ambicioza, dzīves līmenis celtos tik strauji, ka neviens par apkopēju darbu nesatrauktos.

Ja tev buutu kaada nojeega par psihologiju, saprastu to, ka ne visi ir ciiniitaaji, ne visi pieluudz naudas zjuuksni.

Tirgus ekonomika ir nežēlīga sacensība, un nevienam vājie un gļēvie nav nepieciešami.

Tad sanāk, ka zemāka darba darītājas nedrīkst būt mātes?

Sanāk, ka zemāka darba darītājām ir vairāk jācenšas iegūt izglītību, atrast labāku darbu, veidot karjeru - dzemdēt bērnus var arī pēc 30.

Laikam ar taadiem uzskatiem arii draugu nav daudz.

Man arī nav daudz, bet tie, kas ir, arī uzskatāmi par labiem draugiem, nevis tikai paziņām.
28.07.2013 19:06 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Personīgi man šķiet visai nožēlojamas vidusskolnieces vai pirmo kursu studentes, kas jau sadomājušās, ka nu tik būs stilīgas jaunās mammas. Briedums vispirms nepieciešams!

Starp citu.. Ieejot atpakaļ tavā privātskolotāja stāstā un tēlā - tu satikies ar vidusskolnieci, kurai, pēc tavām domām, nebija brieduma. Skaidrs, ka bērnu tēma tur bija kā līdz Ķīnai, bet vienalga plānoji noteikti nodarboties ar seksu. Kontracepcija nav 100% droša, tātad ielidot var. Turklāt tāpat cilvēkam, kurš ir tik ļoti nobriedis un stingrs savos uzskatos par vienlīdzību utt., veidot attiecības ar cilvēku bez brieduma un bez iespējām to vienlīdzību īstenot, kur nu vēl gulēt ar viņu un pakļaut iespējai palikt stāvoklī, ir.. tiešām savādi un slimi. Fakts ir tāds, ka tavs tēls nav nostrādāts perfekti, ļoti saskatāma dubultmorāle un uzskatu šķelšanos.
28.07.2013 19:08 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Klusais smaid, ko Tev dod šīs uz provokāciju balstītās diskusijas? Prastu izklaidi vai meklē mierinājumu realitātē neesošajam?
28.07.2013 19:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits