Mans šīvakara piedzīvojums restorānā

 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Labvakar!

Nesen atgriezos no tikšanās ar kādu cilvēku un uzskatu, ka jums varētu būt interesanti dzirdēt dažas šī procesa detaļas. Neieslīgšu sīkumos, jo šo personu pazīstu vien dažas dienas; esam tikai pāris reizes komunicējuši darba jautājumos, tādēļ mani patiešām pārsteidza viņas negaidītais zvans šovakar un aicinājums satikties.
Saprotams, steidzīgi savedu kārtībā savu ārieni un pusstundas laikā jau sēdēju automašīnā, un devos pēc ziediem. Lai arī viņa mani aicināja, tomēr, manuprāt, būtu bijis nepieklājīgi ierasties tukšām rokām. Protams, ziedus izvēlējos neitrālus.
Satikāmies Vecrīgā, uzdāvināju ziedus, un viņa man piedāvāja doties uz restorānu. Mani patīkami pārsteidza viņas tālredzība, ka jau bija rezervējusi galdiņu, tādēļ varēju atstāt automašīnu restorāna stāvvietā.
Izvēlējāmies maltīti, pasūtījām to, gaidījām un mierīgi tērzējām. Maltīte īstenībā bija itin baudāma - vispār man tīk turienes virtuve.
Pēc aptuveni stundu ilgas maltītes un glāzes vīna gaidīju, kad viņa palūgs rēķinu viesmīlim, taču mana vakariņu biedre vilcinājās. Beigās rēķinu palūdzu es, delikāti uzsverot, ka vēlos dalītus rēķinus. Biedres sejas izteiksme nekavējoties izmainījās - šķita, ka esmu viņu aizskāris personīgi un smagi apvainojis. Viņa samaksāja savu daļu skaidrā naudā, nemaz nepalūkojoties uz mani. Kad izgājām no restorāna un es piedāvāju transportu līdz viņam mājām, mana biedre atcirta, ka viņai vēl esot plāni šovakar Vecrīgā un neatvadījusies aizgāja.
Kā jūs komentētu notikušo?
Manuprāt, viņa aicināja mani, tādēļ viņas pienākums bija segt mūsu abu rēķinus, turklāt mans rēķina jau nemaz nebija tik liels - aptuveni 45 lati. Izrādīju savu labo gribu un samaksāju savu rēķinu, taču principā nemaksātu par viņu, jo viņa bija tā, kas mani aicināja. Kādas ir jūsu domas?

Nedaudz ārpus konteksta, bet Politika.lv nesen publicēts interesants raksts par dzeramnaudām:
http://politika.lv/article/dzeramnaudas-maksasana-vai-aitisma-pazime
Kāds ir jūsu viedoklis par tām?

Kā vienmēr aicinu jūs uz konstruktīvu, pieklājīgu diskusiju, iztiekot bez personiskiem apvainojumiem!
27.07.2013 20:19 |
 
Reitings 3966
Reģ: 29.01.2009
izdomāts tēls kāda psihopāta galvā.
+ :D
28.07.2013 14:43 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Infinity, vispār pat teorētiski nebiju pieļāvis domu par kādu turpinājumu. Viņa piezvanīja; es piekritu pavakariņot - viss stāsts.

Nu tad vēl jo vairāk. :D Ja tevi sieviete neinteresē, tad 1) kāpēc jāiet ar viņu vakariņot? 2) kāpēc jāiet pierīties par 45 latiem un jāgaida, ka sieviete tev izmaksās? Es vēl saprastu, ja uzēstu kaut ko vieglu, bet nejau īstas vakariņas!

Pēc zeltrača šeit izskaties tu. :) Tevi viņa neinteresēja, gan jau viņa nebija akla un to redzēja, tu pariji par 45 latiem un gaidīji, ka tev izmaksās. Kā sievietei šajā gadījumā bija jājūtās? Laikam saprata, ka uzrāvās uz zeltrača un ar prieku devās savās gaitās Vecrīgā bez tevis.
28.07.2013 14:47 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
atkārtošos - ja piedāvātu maksāt arī par abiem, tad pazemotu sievieti, jo būtu seksists - neļautu sievietei realizēt savas tiesības un ignorētu dzimumu līdztiesības principu. Tas būtu līdzīgi, it kā es paziņotu, ka sievietei nav nepieciešams piedalīties Saeimas vēlēšanās, jo balsošu viņas vietā.


Stulbs arguments. Tu nevis NEĻAUTU sievietei realizēt savas tiesības, bet PIEDĀVĀTU viņai šīs tiesības nerealizēt.

Salīdzināšana ar vēlēšanām vispār ir, manuprāt, nevietā. Tās sievietes, kas grib balsot, balso, kas negrib - nebalso. Baigās nepieciešamības, lai kāds to darītu viņas vietā (lai geliš manikīru nesaskrāpētu, aploksni vēlēšanu urnā metot), sievietei NAV. Tu dāmu uz vēlēšanu iecirkni nebūsi uzlūdzis, viņa tevi arī nē. Necik balsošanas prieks nemaksā. Tad kādā sakarā šī salīdzināšana? Ja jau bērnu audzināšanas jautājums ir ne pa tēmu šajā diskusijā, tad tiesības vēlēt - tieši tāpat.
28.07.2013 14:52 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Margo, esmu ļoti atvērts un sabiedrisks cilvēks - man patīk satikties ar cilvēkiem, tērzēt. Vai tad kopīgas vakariņas uzliek kādus pienākumus?
Otrkārt, neesmu zeltracis, jo nekādi neuzprasījos - viņa pati mani aicināja. 45 lati, manuprāt, ir vidējas vakariņas, nevis kāda pārmērība.
Treškārt, viņa izvēlējās restorānu. Manis dēļ mēs taču būtu varējuši satikties arī "Lido".
28.07.2013 14:52 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
57days, manuprāt, ikvienu sevi cienošu sievieti aizvainotu piedāvājums: "Tu esi sieviete, bet es - vīrietis, tādēļ, lūdzu, ļauj man balsot Tavā vietā!"
Ja sieviete mani aicinājusi, mans pienākums ir cienīt viņu un neapšaubīt viņas spējas samaksāt mūsu abu rēķinus. Ja es tā nedarītu, viņa varētu padomāt, ka uzskatu viņu par mazāk pelnošu, nepastāvīgāku - tā būtu tīrākā seksisma un vīriešu šovinsisma izpausme, kā arī pazemojoši viņai kā personībai.
28.07.2013 14:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
K.S., nākamreiz 45 latus nepiemini, būs konstruktīvāka diskusija. Pārāk daudzas meitenes šobrīd strādā par 200-250 latiem, lai tas cipars netraucētu apskatīt situāciju no paša principa puses.
28.07.2013 15:01 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
57days, manuprāt, ikvienu sevi cienošu sievieti aizvainotu piedāvājums: "Tu esi sieviete, bet es - vīrietis, tādēļ, lūdzu, ļauj man balsot Tavā vietā!"


Nu, ja tu būsi uzaicinājis viņu kopā iegriezties vēlēšanu iecirknī, pirms kopā doties tālāk uz pludmali/restorānu, no tavas puses būtu vienkārši nepieklājīgi sagaidīt, ka tagad balsosiet katrs par sevi ;)
28.07.2013 15:04 |
 
Reitings 57
Reģ: 23.06.2013
Es vispār nesaprotu, kāpēc par šo visu vēl ir kaut kāda diskusija izvērtusies. Tas taču ir skaidri noprotam, ka šim personāžam nav nedz 45 Ls, nedz sievietes, kas aicinātu uz vakariņām. Manuprāt, Klusais Smaids ir kāds latviešu filoloģijas students ar pārāk dzīvu iztēli. Absurds.
28.07.2013 15:09 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
57days, uzskatu, ka katram vecumam ir savs atalgojuma līmenis. Tas ir normāli, ja vidusskolnieks, piepelnoties vasarā, saņemt Ls 250 neto, taču, manuprāt, vairums mazkvalificētā darbaspēka, kas strādā apkalpojošā sfērā, paši vien ir vainīgi, ka nav ieguvuši atbilstošu izglītību nozarē, kura pieprasīta, nav spējuši izveidot personiskos kontaktus. Tu jau zini, cik Latvijā ir izplatītas ir korporatīvās saiknes valsts sektorā - būtībā tas nozīmē, ka visu nosaka pazīšanās.
Dārgās dāmas, apsveriet rūpīgi, ko sāksiet studēt šajā septembrī! Tā ir jūsu nākotne.
28.07.2013 15:09 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tu esi līdz vēmienam racionāls. Sieviete neuztver izmaksāšanu kā seksismu, bet gan kā jauku žestu.
28.07.2013 15:15 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ja sieviete mani aicinājusi, mans pienākums ir cienīt viņu un neapšaubīt viņas spējas samaksāt mūsu abu rēķinus. Ja es tā nedarītu, viņa varētu padomāt, ka uzskatu viņu par mazāk pelnošu, nepastāvīgāku


Pieņemšu, ka tu šito no sirds saki, nevis provocē, un atļaušos atbildēt nopietni.

Cosmo forumu lasi? Lasi. Piefiksē, ko izlasi? Domāju, jā. Secinājumus izdarīt māki? Ceru, ka jā.

Latvijas sievietes ar vīriešiem ar krāniņiem nemēras. Labi tas vai slikti, pareizi vai nepareizi - ne par to šoreiz runa. Latviešu sievieti ar piedāvājumu apmaksāt kopīgu rēķinu briesmīgi neaizvainosi. Tās, kam būs būtiski kaut ko tev vai sev pierādīt, paķers čeku, pirms tu tam klāt būsi ticis. Nākamreiz uzmanīgāk, vakariņojot ar sievietēm, ar ko tev vēl būs darba darīšanas jākārto.
28.07.2013 15:15 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
par mazāk pelnošu, nepastāvīgāku - tā būtu
Nepatstāvīgāku!!!!!!!!
28.07.2013 15:18 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
57days, Cosmo.lv forumu es lasu. Ko es varu secināt? Jau daudz reižu esmu sacījis - uzskatu, ka šajā forumā un Latvijā vispār ir daudz cacu un zeltraču, kuras nepamatotu iemelsu dēļ uzskata, ka viņām pienākas kaut kādas privilēģijas vai atlaides sava dzimuma dēļ. Necienu šādas sievietes, jo atbalstu dzimumu vienlīdzību.
Nešaubos, ka daudzas, berzējot rokas, gaidītu šādu piedāvājumu no vīrieša puses, taču tādas "dāmas" automātiski zaudē cieņu manās acīs.
Nazīc, atkarīgs, ko vēlies teikt: patstāvīgs - neatkarīgs, suverēns; pastāvīgs - nemitīgs, nepārtrauks, nemainīgs.
28.07.2013 15:24 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Pie savām max. vienu latu izmaksājušajām pusdienām pārlasīju diskusiju un gribēju ieteikt Klusajam smaidam pieslīpēt šī pirmajā personā rakstītā stāsta detaļas un izlemt - vai nu stāsta varonis "dzīvo pieticīgi" vai nu "īpaši uz sevi netaupa". Citādi pretrunīga informācija.

Bet Remarks no Tevis nesanāks, tas gan.
28.07.2013 15:32 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Jā,tāpēc jau aizrādīju,tavā tekstā vārds pastāvīgs neiederas.
28.07.2013 15:33 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Ja Klusais smaids ir īsts vīrietis, tad man žēl viņa sieviešu. Nav jau brīnums, ka sieva nu ir bijusī sieva.
28.07.2013 15:39 |
 
10 gadi
Reitings 223
Reģ: 30.05.2013
Ja Tu uzaicināsi dāmu uz vakariņām, tad arī gaidīsi, kad maksāsiet uz pusēm? Redz vienlīdzība viņam.. Diez vai tad pastāvētu - es aicinu, es maksāju.
Tādi vienmēr atradīs dažādas atrunas savai attieksmei.
Ja atnāci ar ziediem, tā tad liki noprast, ka esi ieinteresēts. A izrādās, ka ieinteresēts tikai tajā, lai vakariņas izmaksā, jo arī atzinies, ka jau pirms vakariņām nebija nekādu plānu attiecībā uz šo sievieti. Nu tad nevajadzēja nākt ar ziediem, bet uz vienkāršu draudzīgu pasēdēšanu.
28.07.2013 15:46 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 31.03.2009
Es arī ietu prom no tāda vīrieša uzreiz :) Pāris reizes biju maksājusi par sevi, lai parādītu vīrietim, ka viņš mani neinteresē.

Vienu reizi demonstratīvi samaksāju, lai liktu viņam justies nožēlojamam, jo iepriekš viņš atcerējās, ka nopirka man kafiju :D

Domāju, ka autoram tādā situācijā piedāvātu aiziet uz Rimi un piepirktu pilnu tačku ar kartupeļiem, burkāniem, makaroniem, utt
28.07.2013 15:53 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nešaubos, ka daudzas, berzējot rokas, gaidītu šādu piedāvājumu no vīrieša puses, taču tādas "dāmas" automātiski zaudē cieņu manās acīs.


Protasm, ka daudzas, berzējot rokas, gaidītu. Bet vai no tā automātiski izriet, ka
ja piedāvātu maksāt arī par abiem, tad pazemotu sievieti
?

Kaut kā šaubos. Gribētu aicināt neieslīgt galējībās :)
28.07.2013 16:02 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Vēlreiz: es neuzskatu, ka tev obligāti bija jāuzsauc paziņai vakariņas. Negribi - neuzsauc, sevišķi vēl, ja viņu neesi aicinājis.

Bet arguments, ka tu to nedarīji, lai viņa nejustos PAZEMOTA, ka tu esi iedrīkstējies piedāvāt un apšaubīt viņas spēju pelnīt - vot tas gan ir stulbs apgalvojums.
28.07.2013 16:06 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits