Mans šīvakara piedzīvojums restorānā

 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Labvakar!

Nesen atgriezos no tikšanās ar kādu cilvēku un uzskatu, ka jums varētu būt interesanti dzirdēt dažas šī procesa detaļas. Neieslīgšu sīkumos, jo šo personu pazīstu vien dažas dienas; esam tikai pāris reizes komunicējuši darba jautājumos, tādēļ mani patiešām pārsteidza viņas negaidītais zvans šovakar un aicinājums satikties.
Saprotams, steidzīgi savedu kārtībā savu ārieni un pusstundas laikā jau sēdēju automašīnā, un devos pēc ziediem. Lai arī viņa mani aicināja, tomēr, manuprāt, būtu bijis nepieklājīgi ierasties tukšām rokām. Protams, ziedus izvēlējos neitrālus.
Satikāmies Vecrīgā, uzdāvināju ziedus, un viņa man piedāvāja doties uz restorānu. Mani patīkami pārsteidza viņas tālredzība, ka jau bija rezervējusi galdiņu, tādēļ varēju atstāt automašīnu restorāna stāvvietā.
Izvēlējāmies maltīti, pasūtījām to, gaidījām un mierīgi tērzējām. Maltīte īstenībā bija itin baudāma - vispār man tīk turienes virtuve.
Pēc aptuveni stundu ilgas maltītes un glāzes vīna gaidīju, kad viņa palūgs rēķinu viesmīlim, taču mana vakariņu biedre vilcinājās. Beigās rēķinu palūdzu es, delikāti uzsverot, ka vēlos dalītus rēķinus. Biedres sejas izteiksme nekavējoties izmainījās - šķita, ka esmu viņu aizskāris personīgi un smagi apvainojis. Viņa samaksāja savu daļu skaidrā naudā, nemaz nepalūkojoties uz mani. Kad izgājām no restorāna un es piedāvāju transportu līdz viņam mājām, mana biedre atcirta, ka viņai vēl esot plāni šovakar Vecrīgā un neatvadījusies aizgāja.
Kā jūs komentētu notikušo?
Manuprāt, viņa aicināja mani, tādēļ viņas pienākums bija segt mūsu abu rēķinus, turklāt mans rēķina jau nemaz nebija tik liels - aptuveni 45 lati. Izrādīju savu labo gribu un samaksāju savu rēķinu, taču principā nemaksātu par viņu, jo viņa bija tā, kas mani aicināja. Kādas ir jūsu domas?

Nedaudz ārpus konteksta, bet Politika.lv nesen publicēts interesants raksts par dzeramnaudām:
http://politika.lv/article/dzeramnaudas-maksasana-vai-aitisma-pazime
Kāds ir jūsu viedoklis par tām?

Kā vienmēr aicinu jūs uz konstruktīvu, pieklājīgu diskusiju, iztiekot bez personiskiem apvainojumiem!
27.07.2013 20:19 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
grecia, es šo kurpnieku, protams, cienītu vairāk, ja viņš būtu liela apavu ražotāja rūpnīcas pārvaldnieks, taču ne par to ir stāsts. Noteikti cienīšu vairāk vienkāršo kurpnieku, nevis plānā galdiņa urbējus, kuru mūsdienās diemžēl saradies tik daudz, manuprāt.
28.07.2013 23:24 |
 
Reitings 683
Reģ: 22.01.2013
Tagad jau ir divi smaidi :D Klusais smaids un Skaļais smaids!:D

Meitenes lūdzu, vai tiešām ir vērts pērties visu laiku, tak ir skaidrs, ka viņam eksistē tikai viena taisnība vai risinājumi - viņa!
28.07.2013 23:25 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Bet pārvaldnieks nelabo apavus, pie tam vēl kvalitatīvi; kuru tad tu cienīsi, darba rokas vai organizāciju?
28.07.2013 23:27 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Viņa prātu un ambīcijas, grecia, jo, acīmredzot, kurpnieks dzīvē spējis sasniegt ko vairāk, nevis tikai strādāt savā arodā.
28.07.2013 23:33 |
 
10 gadi
Reitings 5181
Reģ: 29.01.2009
Saki, lūdzu, kuru tieši esmu aizskāris? Vai tos, kas uzskata, ka dzīvā pietiek ar vāji absolvētu vidusskolu (vai paviršu bakalauru psiholoģijā, mārketingā, sabiedriskajās attiecībās u.tml.), bet pēc tam īd, ka atalgojuma līmenis zems un sliktie darba devēji izvirza prasības pret darba kvalitāti un apjomu? Vai varbūt aizskāru tos daudzos pedagogus, kuriem galvenais ir strādāt divās slodzēs, maksimāli daudz nopelnīt, bet izrādīt totāli ignoranci par mācību procesu un kvalitāti, tajā pašā laikā sūdzoties, cik tiem smaga dzīve?


Daudzus Tu aizskar, tika pats no neuztver kā aizvainojumu, bet kā "pamācību". Nav šeit runa par to, kas īd un kas piedalās protestu akcijās. Tava attieksme pret tiem, kuri pat neīd, cik grūti viņiem iet, bet ar augstāko izglītību pelna mazāk par Tevi, ir vnk graujoša un necieņas pilna. Un uzskats, ka tie, kuri mācās/ dzīvo / strādā guļamrajonos, ciematos ir mazāk izglītoti un neko nevēlas dzīvē panākt.

Tas, ka man paveicās ar skolotājiem, lielā mērā ir izvēlētās skolas nopelns - ja es būtu mācījies kādā Rīgas guļamrajona vidusskolā, visticamāk, par saviem skolotajiem labus vārdus vis neteiktu.


Kā Tu vari apgalvot, ka guļamrajona vidusskolās nevar būt labu skolotāju? Lūk, necieņa. Ja Tu esi ieguvis izglītību Rīgas ne guļamrajona vidusskolā, tas uzreiz nenozīmē, ka citas ārpus centra, galvaspilsētas utt skolas ir sliktākas. Un visi skolotāji tur ir īdēji un nezinoši/ neizglītoši, bez ambīcijām un vēlmēm.
28.07.2013 23:33 |
 
Reitings 192
Reģ: 15.06.2013
Klusais Smaids, kaadu vidusskolu tad absolveeji un cik labi?
28.07.2013 23:36 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Kāpēc tu domā, ka visi grib būt vadītāji? Arī kurpnieks var gūt gandarījumu par savu darbu, jo tas ir tiešais darbs, nevis abstrakta vadība.
28.07.2013 23:36 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Ne jau ar prātu dara roku darbu, arī vajadzīgs, be ne izšķirošais. Kā Tu domā, cik precīzi ir tikko no augstskolas ar izcilību iznākuši ķirurgi?
28.07.2013 23:39 |
 
10 gadi
Reitings 5181
Reģ: 29.01.2009
Kāpēc tu domā, ka visi grib būt vadītāji? Arī kurpnieks var gūt gandarījumu par savu darbu, jo tas ir tiešais darbs, nevis abstrakta vadība.


Nereta, tur jau tā lieta. Manuprāt, Klusais smaids vairāk ciena vadītājus, nevis padotos. Jo redz, padotais nav izsities un kļuvis par galveno. Un uzreiz rodas iedoma, ka noteikti vidusskolā slikti mācījies vai mācījies guļamrajonā vai vēl trakāk - kaut kādā mazā ciemā.
28.07.2013 23:41 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tad es varu likt KS šokēties: gan es, gan daudzi citi cilvēki negribētu būt ne vadītāji, ne biznesmeņi, jo gluži vienkārši mums tuvāks ir cita veida darbs, piemēram, radošs vai praktisks! Tas saucas aicinājums, bet to racionāliem cilvēkiem nesaprast.
28.07.2013 23:43 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Tava attieksme pret tiem, kuri pat neīd, cik grūti viņiem iet, bet ar augstāko izglītību pelna mazāk par Tevi, ir vnk graujoša un necieņas pilna.

Esmu vairākas reizes aicinājis lasītājus izvēlēties nevis vieglāko ceļu un studēt kādas sociālās zinātnes, bet nebaidīties, saņemties un studēt programmas, kuru absolventi ir darba tirgū pieprasīti. Ja cilvēks neklausās un ar savu prātu nedomā, bet meklē tikai vieglāko ceļu dzīvē, par ko tad viņu cienīt?
Jā, ir, protams, cilvēki, kuru aicinājums, ir, piemēram, žurnālistika, psiholoģija utt. Bet cik tādu ir no visiem, kas studē šajās programmās?

Kā Tu vari apgalvot, ka guļamrajona vidusskolās nevar būt labu skolotāju? Lūk, necieņa. Ja Tu esi ieguvis izglītību Rīgas ne guļamrajona vidusskolā, tas uzreiz nenozīmē, ka citas ārpus centra, galvaspilsētas utt skolas ir sliktākas.

Salīdzini kaut vai skolu reitingus pēc CE vai olimpiāžu rezultātiem. Cik mazo vai Rīgas xxx. vidusskolu ir tā augšdaļā? Tātad vienīgais secinājums ir tāds, ka vai nu tajās ir zemāka izglītības kvalitāte, tas ir, sliktāki pedagogi, vai arī bēdīgs skolēnu kontingents. Saprotams, ka varbūt šajās skolās arī ir kāds atsevišķs talantīgs pedagogs vai skolēns, tomēr statistika rāda savu.

Un visi skolotāji tur ir īdēji un nezinoši/ neizglītoši, bez ambīcijām un vēlmēm.

Kādēļ talantīgam pedagogam strādāt Rīgas xxx. vidusskolā, ja viņam iespējas strādāt kādā ģimnāzijā, mācīt atlasītus, talantīgākus skolēnus un saņemt piemaksu pie algas?
28.07.2013 23:52 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.07.2013
Latvijā nav talantīgu skolēnu, pedagogu, uzņēmeju un visu pārējo. Vnk nav un viss. Jau tas ka atrodas Latvijā parādā ka ir nekas, nav jēga nemaz runāt par kkādu izsišanos vai pieprasītām profesijām, jo tāpat tas viss notiek civilizācijas nomalē. Vārdu sakot - bezjēdzīga diskusija.
28.07.2013 23:57 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Lai strādātu skolā un mācītu bērnus ir jābūt augstākajai izglītībai, tā kā salīdzināt to ar pārdevējas/apkopējas darbu ir tā .. ļoti nepareizi. Par pārdevēju vispār, manuprāt, būtu jāstrādā tikai studentiem/vecāka gada gājuma cilvēkiem, bet nu tas ir cits stāsts.
29.07.2013 00:00 |
 
10 gadi
Reitings 5181
Reģ: 29.01.2009
Kādēļ talantīgam pedagogam strādāt Rīgas xxx. vidusskolā, ja viņam iespējas strādāt kādā ģimnāzijā, mācīt atlasītus, talantīgākus skolēnus un saņemt piemaksu pie algas?


Kādēļ Tu necieni citu cilvēku izvēli?

Esmu vairākas reizes aicinājis lasītājus izvēlēties nevis vieglāko ceļu un studēt kādas sociālās zinātnes, bet nebaidīties, saņemties un studēt programmas, kuru absolventi ir darba tirgū pieprasīti. Ja cilvēks neklausās un ar savu prātu nedomā, bet meklē tikai vieglāko ceļu dzīvē, par ko tad viņu cienīt?


Ne vienmēr grūtākais ceļš ir labākais konkrētam cilvēkam vai kaut kādam % iedzīvotāju daļai. Neredzu tāpēc necienīt šos cilvēkus. Nu nevar visi būt vadītāji vai augstākā līmeņa profesori.
29.07.2013 00:01 |
 
Reitings 123
Reģ: 01.12.2010
Visas šīs Klusā Smaida diskusijas man atgādina ainu, kur tiek pamests viens gaļas gabals izsalkušam vilku baram...un visi nu metas uzbrukuma viens otram.
Tāpat neviens savu taisnību nepierādīs, katram tā ir sava. Un tas nenozīmē, ka tā būtu nepareiza. Katram ir sava ideālā pasaules uztvere. Un labi, ka tā.
29.07.2013 00:04 |
 
10 gadi
Reitings 5181
Reģ: 29.01.2009
Salīdzini kaut vai skolu reitingus pēc CE vai olimpiāžu rezultātiem. Cik mazo vai Rīgas xxx. vidusskolu ir tā augšdaļā? Tātad vienīgais secinājums ir tāds, ka vai nu tajās ir zemāka izglītības kvalitāte, tas ir, sliktāki pedagogi, vai arī bēdīgs skolēnu kontingents. Saprotams, ka varbūt šajās skolās arī ir kāds atsevišķs talantīgs pedagogs vai skolēns, tomēr statistika rāda savu.


nē, nu protams, tām skolām tie reitingi un CE labie rezultāti rodas, piemēram, šādi:

Kādēļ talantīgam pedagogam strādāt Rīgas xxx. vidusskolā, ja viņam iespējas strādāt kādā ģimnāzijā, mācīt atlasītus, talantīgākus skolēnus un saņemt piemaksu pie algas
29.07.2013 00:05 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
dzosefine, vai Tu cienītu cilvēku, kurš dzīvo pēc šādas principa: "Kā man riebjas mācīties! Ātrāk absolvēšu nīstamo vidusskolu, jāstudē arī, bet negribu nopūlēt savu prātu. Redzu, ka ļoti daudzi studē sociālās zinātnes. Tas esot daudz vieglāk, varot arī daudz ballēties. Darbu jau gan pēc tam atradīšu, jo esmu tik jauns un skaists cilvēks."
Tādus cilvēkus es necienu - tās ir manas tiesības.
29.07.2013 00:06 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Tieši tā, tādēļ arī man ir šādi uzskati par vairumu mazo skolu un Rīgas xxx. vidusskolu: tajās parasti ir zemākas kvalitātes izglītība, tas ir, strādā vājāki pedagogi, kā arī skolēnu vidējo spēju līmenis ir krietni zemāks.
29.07.2013 00:09 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Klusais smaids, Rīgas xx.vidusskolas reitingos nemaz tik tālu nav. Ģimnāzijas neaizņem pat pilnu pirmo desmitnieku: http://www.lta.lv/skolureitings/?page_id=276
29.07.2013 00:11 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits