Vai mēs esam brīvi?

 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Šoreiz mazāk filosofijas ( a ļa esam tik brīvi cik brīvs ir mūsu prāts) un vairāk praktiski. Vai mēs esam brīvi savā domā un rīcībā un cik brīvi vai nebrīvi esam patiesībā? Cik mūs ietekmē masu mediji, izklaides industrija, cik liela vai maza ir mūsu ietekme uz politiķu lēmumiem utt, utjp?
03.07.2013 19:23 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
labu izglītību ( vidusskolas izgl. tāpat nav nekas, ir vajadzīga augstskola par ko tāpat maksajam un pārmaksajam paši)

Tu saki, ka augstskolu vajadzētu sponsorēt valstij?
03.07.2013 23:56 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Mani arii kaitina loti daudzas lietas manaa pusee.Es maksaaju mediciinas apdrosinasanu par kaadu cilveeku,kurs to nevar samaksaat un iet pie aarsta par briivu.Es varu samaksaat,bet pie aarstiem neeju!
Man reizeem liekas,ka buut Amerikaa nabagam ir izdeviigaak ,kaaa buut situeetam cilveekam!Vislabaak buut ziidam-tiem vispaar iet loti labi-visaadi pabalsti utt!Es pat nezinu ,kaa vini to visu maak tik labi noorganizeet-dziivot uz citu cilveeku reekina!

ASV nabagie netiek uz rutiinveida paarbaudeem un nosuutiijumiem, ja nav apdroshinaati. Tikai tad, ja naave dvesh pakausii, tiek uz slimniicu, no kuras peec tam muuk nesamaksaajushi, bet cik reizju nabadziibas deelj slimiibas netiek ielaistas? Tai zinjaa Kanaadaa ir veel labaak buut nabagam, jo maksaa nodokljus vai nemaksaa, aarsta priekshaa visi ir vienliidziigi un arii nodoklji te ir ui ku lielaaki saliidzinot ar ASV.
04.07.2013 00:00 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
nu ap 1300 eiro (mazliet virs minimaalaas, bet pietiekami, lai dziivotu un uzdziivotu), tad peec visaam nodoklu nomaksaam, vinjs vienalga pelna mazaak, nekaa kaads slinkis dziivojot tikai uz pabalstiem

UK ir identiski, t. i. , maz pelnot un iekārtojoties uz pabalstiem var dzīvot tik pat labi kā kāds kurš pelna vairāk par viņu, tikai pirmais nav silņķis, bet gan nav muļķis lai ļautu sistēmai sevi ekspluatēt. Jā viņš ir liekēdītis, bet mazs mazītiņš blusītis salīdzinājumā ar tiem kas ne tikai naudu taisa ar naudu, bet vnk taisa to no zila gaisa. :D Man sīkās blusītes neuztrauc.
Jaa tikai romaa to vareeja dariit TIKAI viirieshi, tikai romiesi un tikai tie, kam paari 30 gadiem (varu kluudiities vecumaa, vairs iisti neatceros)

Manis pēc lai precētiem vīriešiem no 30 tiek balss tiesības, bet lai tās tiešām būtu reālas balss tiesības kad pilsētas vīri satiekas forumā un apspriež lietas nevis kā tagad kad balss tiesību vietā ir krustiņa tiesības :D un svarīgākie jautājumi tiek apspriesti aiz slēgtām durvīm. Nu piemēram pēdējā laika apspriestais Evards Snowdens http://m.youtube.com/watch?v=5yB3n9fu-rM
Protams demokrātija tās oriģinālajā formā mūsdienās nav iespējama.
04.07.2013 00:13 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Manupraat, vislielaakais bieds un posts ir pensionaares veeleeshanu iecirknii, kuras it kaa domaa ka veic savu pilsonja pienaakumu, bet praktiski paliidz gruust valsti bezdibenii,jo veelee tos, kuriem ir miiliigaaks purninjsh, vai arii partiju embleema uzjundii nostalgiskas atminjas par lv aizveesturi, tas nekas ka kaa politikji nekam nav deriigi. Un jo mazaaks iipatsvars politiku izprotoshu, jaunaa un videejaa gadagaajuma cilveeku paliek, jo lielaaka vara nonaak tantuku rokaas un tantuku pat ar banaaniem uzpirksi (kaa Ziigerista kungs labu laiku atpakalj).
04.07.2013 00:19 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Tu saki, ka augstskolu vajadzētu sponsorēt valstij?


Es saku, ka ir jāceļ vidusskolas un arodskolu kvalitāte, nevajag tik daudziem augstāko izgl. kā pašreiz tas ir pie tam ne visai kvaltitatīva augstākā izglītība. Vismaz daļēji valstij būtu jāapmaksā arī augstākā izgl., lai to varētu iegūt arī no mazāk turīgām ģimenēm nākuši jaunieši. Uzreiz saku, ka procentu kredītu būšanu neatbalstu, kas būtu opcija tiem kam naudas nav un kas tiek aktīvi izmantota, jo neatbalstu aizdošanu uz procentiem kā tādiem, jo tas rada ekspotenciālu bagātību un varas uzkrāšanos šaura cilvēka loka rokās un palielina mazāk turīgo atkarību un ierobežo viņu brīvību.
04.07.2013 00:24 |
 
Reitings 630
Reģ: 11.07.2009
Mēs esam tik brīvi, cik brīvs ir mūsu prāts.
04.07.2013 00:26 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Manupraat, vislielaakais bieds un posts ir pensionaares veeleeshanu iecirknii, kuras it kaa domaa ka veic savu pilsonja pienaakumu, bet praktiski paliidz gruust valsti bezdibenii,jo veelee tos, kuriem ir miiliigaaks purninjsh, vai arii partiju embleema uzjundii nostalgiskas atminjas par lv aizveesturi, tas nekas ka kaa politikji nekam nav deriigi. Un jo mazaaks iipatsvars politiku izprotoshu, jaunaa un videejaa gadagaajuma cilveeku paliek, jo lielaaka vara nonaak tantuku rokaas un tantuku pat ar banaaniem uzpirksi (kaa Ziigerista kungs labu laiku atpakalj).


Vislielākais bieds un posts ir pilsoņu utopiskā pārliecība, ka vēlēt ir viņu pienākums un ka šādi viņi daudz ko var ietekmēt. Tu pēdējās vēlēšanās redzēji kādu par kuru balsot, kas reāli kaut ko mainītu? Es tādus cilvēkus neesmu eedzējusi. Vienīgā izvēle kura mums ir, ir izvēlēties ko nākamajos 4 gados Saeimā sēdošie lobēs. :D
04.07.2013 00:31 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Es piekrītu Dionysus un, manuprāt, daudzos citos apgalvojumos trūkst veselā saprāta. Piemēram:
Manis pēc lai precētiem vīriešiem no 30 tiek balss tiesības, bet lai tās tiešām būtu reālas balss tiesības kad pilsētas vīri satiekas forumā un apspriež lietas nevis kā tagad kad balss tiesību vietā ir krustiņa tiesības

Un kur tad te būs brīvība? Vai brīvi jutīsies tie cilvēki, kas neiederas tajos nosacījumos? Turklāt tā lietu apspriešana arī liekas tāda visnotaļ apšaubama, kaut vai atceroties tādu daiļdarbu kā Mērnieku laikus. Tas, protams, bija parādīts ar humoru, bet nešaubos, ka realitātē notiktu tāpat.

Bet nu tās, protams, ir tikai manas domas. Vispār brīnos, ka neviena te vēl nav ienākusi ar domām par iluminātiem u.tml. :D
04.07.2013 00:59 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Vismaz daļēji valstij būtu jāapmaksā arī augstākā izgl., lai to varētu iegūt arī no mazāk turīgām ģimenēm nākuši jaunieši.

Vispār tā kā pastāv tādas lietas kā budžeta vietas un visādi fondi, kas piešķir stipendijas. Te gan turīgiem, gan nabagiem ir vienādas iespējas.
04.07.2013 01:05 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Un kur tad te būs brīvība?

Tev krustiņu brīvība liekas plašāka?

Vai brīvi jutīsies tie cilvēki, kas neiederas tajos nosacījumos?

Mazāk vajag domāt par fasādi un vairāk par lietas būtību. Tas mums ārkārtīgi trūksts. Es labāk redzētu savu vīrieti reāli iesaistītu valsts lietās, kurš tur pārstāvētu arī manas intereses un atteiktos no sava krustiņa tiesībām nekā ar krustiņa tiesībām abiem, bet bez teikšanas valsts lietās. Tā vēsturē ir ierasta parādība, ka kāds valda caur citu personu.
Bet tas viss ir tukšas runas, tāpat utopija mūsdienās šāda pārvaldes forma, cilvēku par daudz.
04.07.2013 01:15 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Jā, man krustiņu brīvība liekas plašāka. Man plašāk liekas, ja es varu izteikt savu viedokli, nevis to var krietni mazāka cilvēku daļa noteikta pēc kādiem īpašiem kritērijiem un nejau nu pēc inteliģences/zinošuma. Tur būtu tādi paši vīri kā pašreizējās pensionāres, kas izteiktu savas domas pēc kaut kādiem tikai viņiem saprotamiem kritērijiem.
Un tas, ka nebija par ko balsot - nu jā, žēl, ka, piemēram, tava vārda tur nebija. Bet neviens jau neliedza tev iet un tavu vārdu iedabūt tajos sarakstos.
04.07.2013 01:17 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Vismaz daļēji valstij būtu jāapmaksā arī augstākā izgl., lai to varētu iegūt arī no mazāk turīgām ģimenēm nākuši jaunieši.

Vispār tā kā pastāv tādas lietas kā budžeta vietas un visādi fondi, kas piešķir stipendijas. Te gan turīgiem, gan nabagiem ir vienādas iespējas.


Budžeta vietu pretedentu finansiālais stāvoklis netiek ņems vērā, svarīgas ir atzīmes un tikai. No vienas puses taisnīgi, no otras ne visai. Finansiāli nepriviliģētiem tāpat nekādas palīdzības nav, bet vai tad izglītība ir vajadzīga tikai tiem kas mācās uz 8, bet tiem kas uz 7 ne? ( atzīmes augstums tikai kā piemērs)
Starp citu, ko ASV iztērējysi Irākas kara, varētu nākošos 58 gadus nodrošināt valsts finansētu augstāko izglītību. Diez ko tauta par to domā? :D Un diez vai nabaga Latvijai ir tādas finanses lai valsti būtu bezmaksas augstāka izglītība :D
Es piekrītu Dionysus un, manuprāt, daudzos citos apgalvojumos trūkst veselā saprāta. Piemēram:
Manis pēc lai precētiem vīriešiem no 30 tiek balss tiesības, bet lai tās tiešām būtu reālas balss tiesības kad pilsētas vīri satiekas forumā un apspriež lietas nevis kā tagad kad balss tiesību vietā ir krustiņa tiesības

Ja Tu būtu ASV prezidenta sieva, Tev ietekmes nebūtu vairāk ka maķīša menedžerim?
Es tiešām drausmīgi blefoju. :D
04.07.2013 01:32 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Es patiesībā piekrītu Morgan le Fay teiktajam par izglītības pieejamību. Atkarīgs no studiju programmas, protams, bet reizēm prasības ir pārāk augstas un lai noturētos budžetā ir jāpiepūlas tik daudz, ka nav iespējams, piemēram, apvienot ar darbu, ja tas ir nepieciešams lai iztiktu. Ne visi var mācīties tikai uz 9-10, sliktākajā gadījumā uz 8. Un tie, kas nevar tiešām nav ne stulbāki, ne slinkāki. Iemesli ir visādi.
Nu, Latvija vēl ir maza valsts. Lielākās valstīs, kur ir arī daudz visādu pasaules TOP augstskolu var jo īpaši krāšņi redzēt cik dažādas iespējas ir bagātajiem un nabagajiem un cik svarīgs ir stabils starts dzīvē un tāds drošības spilvens kā turīgi vecāki. Ja vien tās nav piemēram, Skandināvijas valstis, kur valda teju vai tāds kā labais sociālisms. Vispār jau, jāpiebilst, ka es esmu no tiem, kas uzskata, ka katrs var tiešām saniegt ko vēlās, bet...tas mēdz prasīt tik daudz nervu un sabojātu veselību, ka ne visi to spēj panest morāli un arī fiziski.
Un ASV ir labs paraugs arī, piemēram tam, ka štats var aizvērt skolas čīkstot, ka nav naudas, bet tajā pašā gadā atvērt arī jaunu cietumu ieguldot tajā savu naudu. Nu, tas notiek daudz kur protams, bet tur mēdz notikt tikt spilgti pamanāmi piemēri, ka nevarēju minēt kā vienu no šiem.
04.07.2013 01:43 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Cilvēks nekad nav bijis brīvs - pat alu laikmetā sabiedrībā vienmēr ir pastāvējuši noteikumi kādā kārtībā jādzīvo. Nedomāju, ka pilnīga brīvība ir iespējama. Tā ir iespējama tikai tad, ja esi pilnīgi viens un ne ar vienu apkārt nav jārēķinās.
04.07.2013 01:45 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Es nesaku, ka tu blefo, tikai to, ka es tevi un tādu domāšanu nesaprotu. Te, piemēram, pašlaik sūdzaties par to augstākās izglītības pieejamību, bet citās diskusijās sakiet, ka to nav nepieciešams apgūt visiem, ka augstskolu beidzēju ir tik daudz, ka tam ir zudusi vērtība. Tad, ja tagad tā ir zudusi, kāda vērtība būs tad, kad atļausies mācīties arī tie, kas to finansiāli nevar pavilkt un kas nav spējuši savu vietu izcīnīt ar prāta spējām vai citiem panākumiem (budžets, stipendijas)? Lai tiktu budžetā, ne vienmēr vajag labos līmeņus, pietiek, piemēram, iegūt 1. vietu ZPD konferencē valsts mērogā, tāpat noteikti ir vēl dažādas citas iespējas, piemēram, Turība rīko Jauno profesionāļu skolu, kur labākie iegūst atlaides vai pat bija arī kādas bezmaksas vietas utt., ir arī visādas akcijas, kur, ja mācās vairāki radinieki, tad ir atlaides. Un tā ir tikai viena augstskola, par kuru tagad runāju! Tad nu iespējas ir kaudzēm, bet, protams, vieglāk tās pat nemeklēt, kur nu vēl izmantot.

Tas gan nenozīmē, ka es piekrītu studiju maksām, manuprāt, tās ir par augstu, ja ņem vērā to kvalitāti. Es te vairāk par to nesaprotamo attieksmi runāju, ka, šķiet, cilvēkiem nekad nebūtu labi (viegla pieeja augstākajai izglītībai slikti, grūtāka pieeja - atkal slikti utt.)
04.07.2013 01:49 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Jā, man krustiņu brīvība liekas plašāka. Man plašāk liekas, ja es varu izteikt savu viedokl


Izteikt jau Tu vari un es arī varu, tikai augšai uz to ir uzdi;t :D

t savu viedokli, nevis to var krietni mazāka cilvēku daļa noteikta pēc kādiem īpašiem kritērijiem un nejau nu pēc inteliģences/zinošuma. Tur būtu tādi paši vīri kā pašreizējās pensionāres, kas izteiktu savas domas pēc kaut kādiem tikai viņiem saprotamiem kritērijiem.

Cilvēks pēc trīsdesmit nav penzis :D tas pirmkārt. Otrkārt runa nav par to kam formāli ir tiesības uz balsi, bet gan par reālo tautas spēju ietekmēt valsts lietas. Nav mums tādas iespējas, nav. Nav mums Romas demokrātijas, nav. Ja tā nav Romas demokrātija tā nav demokrātija vispār.
Starp citu lv Saeimā var tikt ievēlēts tikai no 21 gada vecuma, prezidents arī jaunulis nedrīkstēja būt, tā ka arī mums ir vecuma ierobežojumi valstiskajos amatos.
Un tas, ka nebija par ko balsot - nu jā, žēl, ka, piemēram, tava vārda tur nebija. Bet neviens jau neliedza tev iet un tavu vārdu iedabūt tajos sarakstos.


Es paredzēju šo jautājumu. :D Man Tev ir žīda atbilde- atbilde ar pret jautājumu. LV būtu atbalsts naudas reformai? Pat ja būtu, ar eiro ieviešanu tas būtu vel sarežģītāk izdarāms. Un pat ja tauta gribētu reformu, mani novāktu par tiem pasiem grekiem par ko Linkolnu. :D :D :D :D :D :D
04.07.2013 01:52 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
brīvība automātiski nenes laimi, pārticību, veiksmi, bagātību. tas ir ārkārtīgi ilgs un grūts attīstības process, kam brīvība ir tikai pirmsākums, tā mums atļauj spert pirmos soļus, bet visu tūlīņ nesniedz kā uz paplātes. bieži brīvība uzliek tik smagu atbildības nastu, ka dažam tā šķiet par daudz smaga. tad ir kā ojāra vācieša dzejolī – vai labi paēdis suns pie ķēdes, vai izbadējies, bet brīvs vilks mežā. kuram tad ir tā laimīgākā dzīve un kura dzīves modelis un dzīvesveids ir tas, kuru katrs no mums izvēlētos?
/Vaira Vīķe-Freiberga

Arī pārdomām (atvainojos par lielo burtu neesamību citātā).
04.07.2013 01:52 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Pievakare, hm, kā vispār var šo te izglītības nepieejamību izmantot kā šķērsli tiem, kuriem to iegūt nevajadzētu? :D Iemesli, kādēļ LV augstāko iegūst tik daudz ir pavisam citi. Kāds vispār sakars? Eiropā ir valstis kurās neviens negrib mācīties un vietējos ar varu neaizvilkt, kaut izglītība ir teju par velti.
04.07.2013 01:57 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Morgan, es nenosaucu cilvēkus pēc 30 par pensionāriem, es saku, ka cilvēki pēc 30 var būt ar tādiem pašiem putniem galvā kā tie pāris pensionāri, kuri balso pēc skaistās sejas.
"Ja tā nav Romas demokrātija tā nav demokrātija vispār." - ļoti šaurs uzskats par to, kas ir demokrātija.
Par tiem ierobežojumiem esmu informēta, bet, manuprāt, amata vecuma ierobežojumi nav liekami vienā maisā kopā ar tik krasiem ierobežojumiem, par kuriem runājām iepriekš (tikai vīrieši, noteikts vecums, par Romu nezinu/neko neatceros, bet zinu, ka tālākos gados, piemēram, Francijā bija arī mantas cenzs noteikts utt.).

Lou, nu es atkal absolūti nesaprotu sakaru jūsu tekstos, tā kā abpusēji.
04.07.2013 02:04 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Manuprāt, cilvēks nemaz neprot būt pilnībā brīvs. Izklausīšos pēc komunistes, bet tautas masas kaut kā ir jāieliek rāmjos, diemžēl, vai par laimi.
04.07.2013 02:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits