Vai alkoholisms var iedzimt??

 
Reitings 1852
Reģ: 29.01.2009
Kā jūs domājat ( vai arī ir zināmi reāli piemēri no jūsu dzīves) , vai alkoholisms var iedzimt??
Nav runa par pāris aliņiem nedēļas nogalē, bet gan reālu žūpošanu līdz kliņķim vairākas dienas no vietas??


Mans piemērs ir tāds: viens man radinieks ir dzērājs, viņa tēvs arī bija tāds pats dzērājs. Nezinu, vai tā ir tikai sakritība vai tomēr daļu lomas spēlē šī iedzimtība. Viņš var dzert nonstopā pāris dienas vai pat nedēļu. Tad kādu laiku ir miers, līdz tas notiek atkal. :(

Interesējos tāpēc, ka uztraucos par savu krustdēlu un viņa brāli, kuri man ir ļoti tuvi, jo viņi bez maz vai uzauguši manā paspārnē. Ļoti negribu, lai viņi sačakarē savu dzīvi tā, kā to dara viņu tēvs. :(

Paldies par viedokļiem.
01.07.2013 22:13 |
 
Reitings 649
Reģ: 29.01.2009
viņi iedalās 2 grupās. Vieni vispār nedzer, jo negrib pat redzēt un piedzīvot to, kas notiek ar viņu vecākiem. Otri dzer un viņiem viss vienalga.


Tā tas ir. Ne tik daudz iedzimts, kā vienkārši tiek ņemts piemērs - citi redzot to pretīgo situāciju, nodzertos ģīmjus, nevēlas sev tādu dzīvi, un nelieto ne kripatiņu grādīgo.
Otri ir tie, kas aug tādā sabiedrībā, un padodas tai ņemot par piemēru, kā dzīvot, līdz ar to nodzerās, jo redz tā tad ir pareizi, ja mamma/tētis/whatever tā dara.


Pilnīgi piekrītu šiem 2 komentāriem.. mana pieredze arī apliecina to pašu. Pati piederu tai kategorijai,kas uz to skatījusies ar riebumu un nesapratni.. un joprojām nesaprotu, kā var gribēt lietot, ja nākamās dienas ir pilnīgi sačakarētas un nejūt mēru..un dzer atkal. es gan neesmu kritusi galējībās,lai, piemēram, neestu pat tiramisu,jo tur ir alkohols.. es retu reizi varu iedzert vīna glāzi un ar to ir gana - tīri baudīšanai.
02.07.2013 00:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits