Uzņēmēji Latvijā ir idioti !

 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
Šobrīd pašai darbs ir , paralēli studēju, bet gribēju pagaudot par jauniešu iespējām darba tirgū. Studēju šobrīd grāmatvedību un es sāku aizdomāties par to , kas mani gaida nākotnē pēc studiju beigšana, vai es spēšu dabūt darbu savā izvēlētā profesijā.

Jo piemēram mans brālis 3gadi atpakaļ izmācījās par elektriķi Latvijā nekur viņu neņēma darbā, jo nebija pieredzes. Bet no kurienes pašiem tiem uzņēmējiem pieredze ? No iepriekšējām dzīvēm ? Visiem ir tikai prasības, sava mašīna, savs kapitāls, min 2-5 gadi pieredze, tādi un šitādi sertifikāti.


Brālis gadu Latvijā pastrādāja ( ne savā profesijā) sakrāja naudu un aizbrauca uz Dāniju, 6 mēnēši strādāja melno darbu līdz viņam deva iespēju pastrādāt pa savā izvēlētā profesijā. Darba devējs uzreiz piedāvāja mašīnu, darbam portatīvo datoru, telefons, degviela, kursi viss darbam nepieciešamais sagādāts un apmaksāts.

Bet Latvijā visi tikai gaida jau gatavu produktu jauniešos uzņēmēji ieguldīt negrib, palīdzēt neviens negrib neies jau ražot sev konkurentus. Un kāda velna pēc viņam vajadzētu tagad braukt atpakaļ uz Latviju jau ar pieredzi un zināšanām, ja šeit visiem par viņu bija nospļauties ? Turklāt tur viņam maksā vairākas reizes lielāku algu nekā šeit.
Man ir tādas aizdomas, ka mani gaida tāds pats liktenis.

Jo Latvijā visos vadošos amatos izskatās ka ir aizsēdējušies pensiju pumpētāji, kuriem tikai notīties pensijā ar lielo piķi padzīvot šiki, un kad atstieps galus, kāda starpība, kas notiks pēc viņiem nospļauties, ar kādām problēmām jāsastopas jaunākām paaudzēm ka tik pašiem silti un labi, šeit un tagad uz citu nākotni pajāt.
27.06.2013 21:34 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Es nesaprotu, kādēļ cilvēkam, kurš izveidojis savu uzņēmumu būtu jāņem darbā kāds, kurš neko nejēdz un vēl jāapmāca, un jāmaksā par to tikpat lielu algu, cik cilvēkam, kurš atnāk un visu jau jēdz? Tas taču jau saknē nav loģiski. Ja cilvēki bez pieredzes nāktu par minimālo algu, domāju, ka darbu atrastu. Kā saka- vilks paēdis un kaza dzīva- uzņēmējam izdevīgi un darbiniekam arī- iegūst pieredzi. Bet tagad jau visiem ir nenormālas prasības, par minimālo neviens strādāt negrib. Neko nemāk unnesaprot, bet algu grib lielu.
28.06.2013 17:59 |
 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
koshlene


Ja tu izvilktu puķes no savas pēcpuses tad varbūt saprastu, ka darbinieks ir kapitāls kurā jāinvestē, lai viņš vēlāk nestu tev peļņu ! Tukšpaure !
28.06.2013 18:03 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
p.s. un nevajag čīkstēt, visi LV uzņēmēji nav piedzimuši veiksmīgās ģimenēs. Lielākā daļa ir sākuši no nulles, bez milzu kapitāla. Daudzi cilvēki to nesaprot un nespēj samierināties ar to, ka uzņēmējdarbībā pirmos gadus nauda nekrīt no gaisa kā spaļi, ir nepieciešams laiks un darbs, lai attīstītos un izsistos tirgū. Ja pati neko nevēlies darīt, tas jau ir cits jautājums. Un starp citu, mikrouzņēmuma dibināšanai nekādi tūkstoši nav nepieciešami.
28.06.2013 18:04 |
 
Reitings 20
Reģ: 21.04.2009
Pirmoreiz izlasīju tik garu diskusiju cosmo! Man patīk jūsu viedokļi, meitenes (neskaitot autori un dažus izņēmumus)

Es gribētu lūgt padomu. Šogad pabeidzu 2.kursu, vēl 2 priekšā. CV ir divi ieraksti pie darba pieredzes - darbs veikalā (no sendienu vasarām) un prakse, kuru nodrošināja skola (ieraksts, protams, labs).
Domāju strādāt. No sākuma bija tikai vēlme nopelnīt, tagad jau iegūt vairāk zināšanas, pieredzi kas noderētu manā jomā. Esmu izsūtījusi CV uz visām pusēm. Šobrīd reāli varētu būt ka dabūšu darbu kā pārdevēja (iespēja 2 vietās).

BET-
pārdevējas darbs nav nekādā sakarā ar jomu kuru mācos un kuru vēlos strādāt pēc skolas beigšanas. Sāku domāt ka iespējams nemaz nav jēgas strādāt par to pārdevēju, protams gribās savu naudu, kaut vai tikai parastiem ikdienas tēriņiem.
Ļoti noderētu vēl prakse darbā ar dokumentiem, nu kaut kas tāds kas man vēlāk dotu kādu vērtību. Bet šāds darbs parasti ir no 1dienas līdz 5dienai un no 9:00-18:00. Un to kā zināms ar skolu savienot nevar un mani uz vasaras periodu negrib ņemt. Tāpēc atliek tikai pārdevējas variants pagaidām.

Ko jūs varētu man ieteikt? Strādāt par pārdevēju un nopelnīt kaut ko sev un, iespējams, turpināt darbu mācību laikā vai pagaidīt, paciesties, pameklēt vēl kādu darbu kas būtu noderīgāks dzīvē bet bez/ar mazu atalgojumu?
28.06.2013 18:06 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
darbinieks ir kapitāls kurā jāinvestē, lai viņš vēlāk nestu tev peļņu

Labāk investēt tādā, kurš saprot par ko vispār ir runa un apgrozas darba tirgū, nevis baltā lapā. Nav garantijas, ka baltās lapas aprakstīšana dos cerētos rezultātus- pārāk riskanta investīcija.
Ja prakses laikā spēj sevi pierādīt kā perspektīvu darbinieku, tad jau pats sev automātiski nodrošini to, ka iespējams tevi paņems darbā. Bet, ja nūģojas un nāk atsēdēt, lai tikai ieskaitītu praksi un kko varētu CV ierakstīt, nu tad pats vainīgs!
28.06.2013 18:12 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
mera_sieva pamēģini pieteikties uz palīga vietu. Tas ir līdzīgi kā praktikants, tikai ar kaut kādu minimālu samaksu. Palīgs (piem. grāmatvedim) nāk dažas stundas dienā un palīdz sakārtot viskko, utml. Neviens tādus palīgus, protams, speciāli nemeklē, bet ja piedavāsi, iespējams tevi paņems. Man iepriekšējā darbā tādus visu laiku ņēma, viņi atviegloja darbu un ieguva pieredzi. Viena meitene bija grāmatvedei palīdze, nāca pēc skolas, taisīja kafijas, kārtoja dokumentus, rakstīja viskko, palīdzēja pārējiem, ja grāmatvede neko nedeva darīt.
28.06.2013 18:17 |
 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
pārāk riskanta investīcija.


Nu re te jau atklājās tā sāls ko gaidīju.

Paši uzņēmēji negrib ne santīma investēt darbiniekos, bet jau grib gatavu produktu kurš viņiem nes peļņu. Tas kad jaunos neņem bez pieredzes ir gluži vienkārši mantkārības rezultāts.

Neies taču riskēt ar savu laiku un naudu, un nevar zināt vai tas darbinieks atpelnīsies. Bet studentiem gan jāskrien ar pieri sienā tērējot naudu praksei, cerot ka tas atpelnīsies.

Vispār apsolūti nožēlojama situācija, ja uzņēmēji tā knapinās ar naudu ka pat nevar praktikantam 2 Ls vismaz ceļa naudai iedot pa dienu.

Jo lielāka daļa Latvijas uzņēmēju ir vai nu totālākie bomži kas paši tikko velk galus kopā vai arī nenormālāie skopi un nagu maucēji.

Un tas viss veido mūsu fantastisko Latvijas biznesa vidi, ar augstajiem nodokļiem un nenormālo Jauniešu bezdarbu.

Viegli jau pateikt ka jaunieši stulbi nemaz dziļāk neidziļinoties problēmā.
28.06.2013 18:21 |
 
Reitings 488
Reģ: 18.10.2009
Nelasīju visus komentārus, tāpēc iespējams atkārtošos.. Nesaprotu kur studentiem ir problēma iziet kādu praksi mācību laikā vai pēc mācībām? protams, ka darba devējs labāk paņem darbā kādu ar pieredzi nevis studentu ar plikām zināšanām. izejot praksi ir iespēja pielietot zināšanas praksē, iemācīties, ko jaunu un papildināt cv. un bieži vien esot praksē, piedavā patstāvīgu darbu.
28.06.2013 18:23 |
 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
Principā tie uzņēmēji kas neinvestē jaunos potenciāli nākotnē peļņu nesošos darbiniekos ir tādi paši kretīni, kā tie jaunieši kas grib neatbilstošu samaksu par savām spējām.

Katrai monētai ir divas puses.....
28.06.2013 18:24 |
 
Reitings 20
Reģ: 21.04.2009
Koshlene paldies, tieši kaut ko tādu domāju, jo neko nopietnāku ne varu savienot ar skolu, ne darba devējam tāds ir vajadzīgs. sludinājumos esmu tādus izskatījusi un uz daudzām vietām sūtījusi CV, beeeet kā jau tas ir diezgan loģiski atbildes gandrīz nav, vaoi sliktu sagadīšanos dēļ atrodas pilnīgi neizdevīgās vietās.
varbūt vari padalīties ar uzņēmumiem, vietām, kur es pati varētu pieteikties? ja nav noslēpums, protams :)
28.06.2013 18:36 |
 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
daudzām vietām sūtījusi CV, beeeet kā jau tas ir diezgan loģiski atbildes gandrīz nav


Tāpēc ka uzņēmējiem uz tevi ir pajāt, tu viņiem esi neizdevīgs vergs, paņems kādu ar kuru nav jāčakarējās un no kura var gūt lielāku peļņu $$$ tas pats galvenais!

Tu esi pieklājīga, tikai tāpēc ka ja tu teiktu visu ko domā kā es neviens tev neko nepiedāvātu. Un tādi cilvēki nevienam nepatīk, kas pasaka sejā visu kā ir :D

Krāj naudiņu biļetei un dzīvošanai, tepat blakus civilizētās valstīs ! Jo ilgāk dzīvosi, jo vairāk tev piegriezīsies viss bulšits, kas te latvānijā apkārt notiek ! Un pēc gadiņiem 2-3 skaties ka nepārvērties par tādu cinisku kuci kā es :D
28.06.2013 18:47 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
Var nepiekrist autores izteikšanās stilam, bet taisnība vien ir. Un neapmaksātās prakses daudzos gadījumos arī nav tā īstā vieta, kur augt un attīstīties, jo praktikantam vienkārši uzkrauj pavisam nenozīmīgus darbiņus, ko citi negrib darīt, rezultātā ne tur kādas prasmes nākušas klāt, ne attīstītas jau esošās...
No savas pieredzes varu ieteikt grozīties profesionālajā vidē un darīt kaut ko ar to saistītu hobija līmenī -- varbūt pamanīs, novērtēs un piedāvās darbu. Bet taisnība, situācija nav spīdoša un uzņēmēju attieksme brīžiem ir ne pārāk tālredzīga.
28.06.2013 19:05 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Kamēr Latvijā nebūs darbaspēka deficīts tikmēr vissatļautība no uzņēmēju puses turpināsies. Netikai maksājot mazas algas, bet arī rupji neievērojot darba likumu un darba drošibu. Tāds ir kapitālisms,
Rietumeiropas algas savā laikā ir izcīnījušas ārodbiedrības un to streiki. Šeit Latvijā izplata uzskatu ka streiko jau tikai sliņki, kas negrib strādāt. Arī Grieķijas nesenos streikus faktiski par iedzīvotāju sociālās labklājības saglabāšanu Latvijas presē tika atspoguļots diezgan negatīvā gaismā. Bez spēcīgām ārodbiedrībām (kādas Latvijā nav) sagaidīsim tiaki sīknaudu.

Protams ir arī negatīvās sekas labklājībai kā imigranti, ražojošā sektora uzņēmumu migrācija uz lētā darba spēka valstīm, bet to kompensē spēcīgs apkalpojošais sektors (pērk&pārdod)
28.06.2013 19:05 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Man prakse bija 4 mēnešus, pec tam man piedavaja darbu, ko teorētiski ar mācībām apvienot nevarēju. Gāju pie vadības un meklējam risinājumu, ka rezultātā stradaju pusslodzi, dažas dirnas nācu pilnu slodzi, dažas - vien uz dažām stundām. Tikko kā beidzās studijas, uzsaku pilnas slodzes darbu. Visam ir risinājums. Un šeit izriet, ka uzņēmēji nav idioti un ir gatavi nedaudz upurēties darbinieku labā, ieguldot savā ilgtermiņa attīstībā.

Mera_sieva, pačeko, piem., cvonline - ir atsevišķa sadala par darbiem uz pusslodzi vai pec mācībām. Ka jay meitenes te minēja - varbut ir iespeja kkur iekārtoties par palīgu vai asistentu :)
28.06.2013 19:24 |
 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
Kamēr Latvijā nebūs darbaspēka deficīts tikmēr vissatļautība no uzņēmēju puses turpināsies.


Kā vispār Eiropas savienības viena no lētākā darba spēka, valstīm var eksportēt produktus uz Rietumiem pa rietumu cenām, un maksāt 5 reizes zemāku algu nekā pašos Rietumos, kur tad paliek tā starpība ?

Lieta ir tāda ka daudzie uzņēmumi, kas eksportē uz EU turīgākajām valstīm pa rietumu cenām produktus un Latvijā maksā Latvijas tirgum atbilstošas algas, bet kur paliek milzīgā starpība? viņiem šeit ir zelta bedre.

Ja nepatīk lai aiziet un vācijā atver savu firmu un algo tur darbiniekus, kur viņi citur bēgs ? Uz Krieviju, bet viņi nav EU un viņiem nav priekšrocību kādas ir EU dalībvalstīm. Turklāt krievijā algas ir tādas pašas kā Latvijā, un maskavas reģionā pat lielākas.

Vācijā arodbiedrības, nosaka ka tik un tik noteiktā jomā zemāk nemaksās un ja nepatīk, lai vācas ar visu savu uzņēmumu tikai viņiem nav kur sprukt. Jo tas ir daudz neizdevigāk nekā pacelt algas.

Latvijā uzņēmumi tik lobē politiķus, partiju ziedojumos, lai tikai viss paliktu status quo.

Mēs korumpētības zinā wikipedia pat kubai priekšā esam. Bet bentliji un X6 tikai Rīgas ielās aug kā sēnes.

Kaut kas šeit neiet kopā.
28.06.2013 19:38 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Eseldy
Patikami redzet, ka ir cilveki kas neatsakas redzet, ka saja valsti kaut kas nav kartiba un nebaz galvu smiltis-dirsa ara ka strausi attaisnojoties, ka visu izskir darbs, darbs un velreiz darbs un ar savu 4 gadigo entos tukst. verto izglitibu gatavi iet mezt gridas un samietinaties ar minimalo algu. (Kas mums sadu izglitibas programu ir sastadijis un ta izskalojis smadzenes?)Ja ,tada ir situacijas, bet vai tas ir pareizi? Tas ir tragiski. Un vel tragiskak, ka cilveki nevelas redzet problemu!
Pirmkart jau izglitibas sistema suukaa, 12 gadus cilveki macas lai nebutu nekas, 4 gadus macas un maksa tukstosus, lai butu par kripatu vairak ka nekas. :D Un cik vispar ir diplomu, kas prot nest praktisku labumu ne tikai filosofet un papirus parvietot? Mazliet sabiezinaju krasas, bet ta tas ir.

Un ko vel velos piebilst. Par sabiedribas civilizetibu liecina tas ka cilveki rupejas un izturas pret tas vajakajiem un grutibas nonakusajiem locekliem. Kada stavokli ir LV ir medicina, VUGD, policija, bernunami, pirmskolas izglitibas iestades utt.?
28.06.2013 20:21 |
 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
Morgan le Fay - Paldies :)

4 gadus macas un maksa tukstosus, lai butu par kripatu vairak ka nekas.


Tā arī ir . Un tad vēl pārējie sāk muldēt, ka vajag maģistru baklaurs jau tagad ir nekas, un tiem kam ir Doktora grādi, saka ka Maģistrs ir štrunts zin tāda krāniņu mērīšanās.

Un tad nu Bakalaurs, Maģistrs un Doktors un divkāršējais maģistrs visi cīnās par iespēju pastrādāt Zivju Cehā, par 250 Ls mēn kā parasts strādnieks.

Un Augstkolas tik klārē cik šausmīgi Latvijā vajadzīga izglītība un ka bez tās nevar utt. Un kā nāk reforma virsū tā visi dreb, ka tik valsts neapcērpj budžetu, nevarēs vairs ražot nekam nederīgus studenteļus ar 70% nelietderīgu informāciju galvā, un iztērētu laiku un naudu.

Es domāju Latvijas situācija ir vairāku cēloņu kopējs galarezultāts.

Atpalikusi izglītības sistēma, pārpūsta parazītiska valsts iekārta, pērkamas politskās partijas, kas darbojās savtīgu biznesa interešu labā.

Cilvēki bēg no valstīm kurās viņi jūtās apmānīti, tikai tas apčakarējamo resurs ir izsmeļamais resurs un Latvijas nafta, kas ir tās cilvēki iet uz izsīkumu.
28.06.2013 20:55 |
 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
Un ko vel velos piebilst. Par sabiedribas civilizetibu liecina tas ka cilveki rupejas un izturas pret tas vajakajiem un grutibas nonakusajiem locekliem. Kada stavokli ir LV ir medicina, VUGD, policija, bernunami, pirmskolas izglitibas iestades utt.?


Vo VO :D

Nu uz to viņi atbild ar Latviešu mīļāko teicienu '' Katrs pats savs laimes kalējs''

Kas principā ir ļoti laipns veids kā pateikt '' man pajāt uz tavām problēmām risini pati'' izrādot savu nievājošo attieksmi, tā vietā lai pateiktu '' nu es nekādi nevaru palīdzēt'' ok nav problēmu, bet Nē sāk ķidāt tavu personību un meklēt tevī vainu.

lab aizmuldējos :D
28.06.2013 21:03 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Tās, kuras te zākā augstskolu nozīmi, aizmirst par to, ka ir profesijas, kurās bez izglītības vispār strādāt nav iespējams. Manā nu jau bijušajā darbā tiem, kuriem augstāka izglītība, vairāk maksāja. Piemēram, projekta ietvaros doktori varēja saņemt pat 13 ls/h. Ņemot vērā to, ka viens cilvēks paralēli strādā vismaz 2, 3 projektos, jo tās ir nepilnas slodzes, kopā sanāk pavisam smuka summiņa.
Vēl pavisam nesen priekšnieks otram savam uzņēmumam meklēja darbinieci. Alga ap 1000 ls mēnesī, bet jābūt publikācijām attiecīgajai izglītībai.
Daudzās sfērās "bez bumažki ti bukaška".
28.06.2013 21:05 |
 
10 gadi
Reitings 124
Reģ: 04.08.2009
Eseldy aizej parunā ar " Sēni " :D jums kopīgas tēmas atrastos :D
28.06.2013 21:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)