Uzņēmēji Latvijā ir idioti !

 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
Šobrīd pašai darbs ir , paralēli studēju, bet gribēju pagaudot par jauniešu iespējām darba tirgū. Studēju šobrīd grāmatvedību un es sāku aizdomāties par to , kas mani gaida nākotnē pēc studiju beigšana, vai es spēšu dabūt darbu savā izvēlētā profesijā.

Jo piemēram mans brālis 3gadi atpakaļ izmācījās par elektriķi Latvijā nekur viņu neņēma darbā, jo nebija pieredzes. Bet no kurienes pašiem tiem uzņēmējiem pieredze ? No iepriekšējām dzīvēm ? Visiem ir tikai prasības, sava mašīna, savs kapitāls, min 2-5 gadi pieredze, tādi un šitādi sertifikāti.


Brālis gadu Latvijā pastrādāja ( ne savā profesijā) sakrāja naudu un aizbrauca uz Dāniju, 6 mēnēši strādāja melno darbu līdz viņam deva iespēju pastrādāt pa savā izvēlētā profesijā. Darba devējs uzreiz piedāvāja mašīnu, darbam portatīvo datoru, telefons, degviela, kursi viss darbam nepieciešamais sagādāts un apmaksāts.

Bet Latvijā visi tikai gaida jau gatavu produktu jauniešos uzņēmēji ieguldīt negrib, palīdzēt neviens negrib neies jau ražot sev konkurentus. Un kāda velna pēc viņam vajadzētu tagad braukt atpakaļ uz Latviju jau ar pieredzi un zināšanām, ja šeit visiem par viņu bija nospļauties ? Turklāt tur viņam maksā vairākas reizes lielāku algu nekā šeit.
Man ir tādas aizdomas, ka mani gaida tāds pats liktenis.

Jo Latvijā visos vadošos amatos izskatās ka ir aizsēdējušies pensiju pumpētāji, kuriem tikai notīties pensijā ar lielo piķi padzīvot šiki, un kad atstieps galus, kāda starpība, kas notiks pēc viņiem nospļauties, ar kādām problēmām jāsastopas jaunākām paaudzēm ka tik pašiem silti un labi, šeit un tagad uz citu nākotni pajāt.
27.06.2013 21:34 |
 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
redzams,ka tu esi skaudīga.


Jāāāāā, pats oriģinālākais arguments ever ! Truluma pēdējā pakāpe !
28.06.2013 15:27 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
1. Es mācījos budžēta
2. Tā nederīga informācija tomēr noder personības izaugsmei, jo es orientējos ne tikai savā sfērā. Tomēr augstākā izglitība ir vajadzīga, lai cilvēks attistītos visos virzienos, nevis tikai profesionāli.
3. Ka es jau teicu, tas liels informācijas apjoms ir vajadzīgs, lai varētu pēc tam labāk orientēties, kas tev ir nepieciešams
4. Tas viss labi attīstīja arī atmiņas funkcijas.
28.06.2013 15:44 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Patiesiibaa peedeejaas lapaas varu piekrist Eseldy domaam, tikai ar to piebildi, ka, manupraat, shaadi dzhunglju likumi darbojas visur, netaisniiba nesaakas un nebeidzas Latvijaa, taapeec to ir jaapienjem un jaaiemaacas ar to dziivot. Taalaak tikai taa var tikt, nevis chiikstot.

Par Cupcake domaam par izgliitiibu varu vien nobriiniities. Vieniigais - varbuut esi maaciijusies daudz labaakaa skolaa kaa es.
lai gan doma bija, ka NESKAITOT visus šos likumus, skolā iemācās arī reālas, dzīvei noderīgas lietas.

Skola tieshi neiemaaca ljoti daudz ko, kas nodereetu dziivei un maaciibaam augstskolaa. Daudzi cilveeki (mani ieskaitot) augstskolaa sajuutas kaa izmesti no laivas, jo neprot maaciities. Skan jau savaadi, bet ir daudzas lietas, ko pamatskola/vidusskola ar savu skrieshanu skoleenam pakalj neiemaaca. Manupraat, paaraak liela ucinaashanaas vidusskolaa notiek, paaraak izstiepts viss process un paaraak daudz teorijas.

Arī augstskolā es uzzināšu un iemācīšos daudz ko par profesiju, kuru vēlos mācīties. Šobrīd, pēc vidusskolas, manas zināšanas nav pietiekamas, lai strādātu par ko vairāk kā pārdevēju. Jā, varbūt augstākā izglītība ir dārga, bet, ņemot vērā to, ka vidējā un pamatskolas izglītība bija par velti, tas ir pilnīgi normāli. Tam klāt vēl ir budžeta vietas. Kaut vai tajā pašā LBK - budžetā tiek praktiski visi, negribi maksāt - mācies uz 8. Very simple.

To tu vareesi spriest tikai tad, kad studeesi. Arii augstskolaa ir taadi priekshmeti, kas shkjiet nav saistiiti ar to profesiju, kuru izveeleejies. Turklaat izgliitiiba ir daarga un tas neizpauzhas vieniigi studiju maksaa, ko tu iemaksaa ik semestri, bet gan celjaa turp/atpakalj, materiaalos, nedod dievs veel nenoliec kaadu eksaamenu vai izkriiti no priekshmeta - var sanaakt maksaat simtos. Tas diemzheel tikai no malas viss liekas vienkaarshi. Protams, visam savi risinaajumi - budzheta vietas utt., taapeec chiiksteet tieshaam nevajag, vienkaarshi tas citeetais skatiijums, par kuru izsakos, liekas ljoti roziigs.
28.06.2013 16:10 |
 
Reitings 65
Reģ: 28.06.2013
Es arī izmācījos par elektriķi, tikai kaut kā internetā nav neviena sludinājuma kur rakstīts, ka ņem arī bez pieredzes. Visur prasa vismaz 1-2 gadu pieredzi, un jābūt jau sertificētiem. Tikai visa tā sertifikācija maksā naudu . Cik ‘’ paziņām ‘’ prasi ā viņiem vakanču nav darbā tagad, un laipni tevi atšuj.

Turklāt tādas opcijas kā strādāt par baltu velti kā čigāna zirgam kuram iemācīja vilkt radus neēdušam, lai iegūtu pieredzi arī reti kur ir. Neviens ar tādiem ņemties negrib. Bet laiks iet vecākiem uz kakla sēdēt negribas naudu vajag, un lai tā strādātu ‘’ par velti ‘’ ir jābūt uzkrājumiem, vai vecāku palīdzībai.

Ja tādas iespējas nav un ja nav pieredzes tad gluži vienkārši vari iet pakārties, nav brīnums, ka Latvijā jaunieši ir 18-25g kaut kur 3 vietā Eiropā pašnāvību skaita ziņā. Tiem kam ir, iespējas vienkārši brauc prom. Un citi vēl noņirdz ka gan jau ka lūzeris.
28.06.2013 16:25 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Te ļoti daudz tiek pieminētas bezmaksas prakses, lai iegūtu pieredzi. Teorētiski viss ir labi, tomēr kā ar šīm bezmaksas praksēm, kas ir paralēli mācībām, sevi nodrošināt? Sēdēt vecākiem uz kakla jeb pārkāpt uz vīrieša kaklu? Kad tad īsti pienāk tas brīdis, kad var droši nostāties uz kājām?
28.06.2013 16:32 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
Jaa, vajag dariit, nevis chiiksteet, pilniigi piekriitu. Bet te runa paarsvaraa ir par situaaciju Riigaa, aarpus Riigas viss ir pilniigi citaadaak. Jaunieshiem pieredzes nav, liidz ar to nav darba. Pat prakses vietas gruuti atrast, ljoti gruuti. Par nesemeeriigo studiju maksu vispaar nav veerts runaat. Zaglji nekas vairaak. Visas studijas vareetu ietilpinaat maksimums gados divos, bet tas viss tiek nereaali izstiepts, lai pikji dabuutu. 4. kurss. Pasakiet par ko tur maksaat? Par tiem 4 krediitpunktiem? Ja viss gads paarsvaraa ir prakse.
28.06.2013 16:34 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Lust for life, parasti prakses laikā studijas nenotiek, tā ka visas iespējas. man trešajā kursā bija prakse - pirmo dienas pusi biju praksē, otro - strādāju. un strādāju ne tāpēc, ka nevarētu izdzīvot, bet tāpēc, lai ir ko CV rakstīt, ja prakses uzņēmums mani nepaņem pastāvīgā darbā.
28.06.2013 16:36 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
Veel jaa, tas, ka kaada ir visu izciiniijusi pashas speekiem, nevis naudiigs viirs, kursh iekaarto darbaa vai krustveets, vai vienalga kas, ir apsveicami, tomeer pastaav VEIKSMES FAKTORS! Tas ir vienmeer pastaaveejis un pastaavees, taapeec visus meeriit peec savas meerauklas nav iisti korekti. Jaa, labi, mees saprataat, ka esi smagi straadaajusi, lai tiktu tur, kur esi tagad, bet ar kaadaam tiesiibaam vari droshi apgalvot, ka otrs to nav dariijis, ja shobriid ir daudz zemaakaa poziicijaa par tevi? Nevari apgalvot! LV nav nekaada medus maize, te ir bezdarbs (aarpus Riigas), te ir zemas algas, jaa tas viss ir, jaasamierinaas. Tukshi, atvainojos, dirst par to, ka viss te ir kaartiibaa, tikai slinki cilveeki, ir bezsakars!
28.06.2013 16:39 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Man liekas Lust for Life domaa par prakseem, kam nav tiesha sakara ar skolu. Es par to arii domaaju - saprotu, ka tas buutu ljoti noderiigi utt., bet ko tai mirklii ar naudu dariit?
28.06.2013 16:39 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
Par prakseem reaals piemeers. Cilveekam 4. kursaa nebija, kur iziet praksi, skola piedaavaaja paartikas veikalaa, pilniigi nesaistiitaa nozaree, kaut kas vaajpraatiigs. Un par to mees maksaajam?
28.06.2013 16:41 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Jaa, labi, mees saprataat, ka esi smagi straadaajusi, lai tiktu tur, kur esi tagad, bet ar kaadaam tiesiibaam vari droshi apgalvot, ka otrs to nav dariijis, ja shobriid ir daudz zemaakaa poziicijaa par tevi? Nevari apgalvot!


tas man?
28.06.2013 16:41 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
René, nee, tas nav tev. Tas ir vispaariigi tam, ko esmu noveerojusi gan shajaa, gan citaas saistiitaas diskusijaas. Taas, kuras ir daudz sasniegushas, taas atljaujas paarmest, ka neesi pietiekami dariijis vai par daudz chiiksteejis utt., tikai taapeec, ka pashas to ir speejushas, domaa, ka citi arii spees. Nu taa dziivee nenotiek, vienam paveicas citas mazaak.
28.06.2013 16:43 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
René, es saprotu, ka daudzās studiju programmās prakse ir vairāk kā vienu mēnesi, bet manā programmā tam ir paredzētas precīzi četras nedēļas. Būtībā mani šī tēma neskar tik ļoti, tomēr joprojām ir interesanti padiskutēt. Tātad, pieņemsim, ka es vēlos paralēli studijām atrast vismaz prakses vietu, jo pastāvīgu darbu savā nozarē man neatrast. Dienā ir 24h, tāpēc ir saprotams, ka reālam ''naudas darbam'' laika fiziski nepietiek. Protams, var cerēt, ka prakses vieta pēc kāda laika pieņems atalgotā darbā, tomēr, reāli domājot, tas ir 50/50. Šajā posmā ir arī jāēd, jānodrošina sevi ar transportu, kas automātiski kļūst par kāda cita pienākumu. Te nu parādās tas jautājums, par pilnīgu sevis nodrošināšanu.
28.06.2013 16:46 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Nu pārmest to, ka neesi gana daudz darījis jau nav īsti korekti, jo otra ādā neielīdīsi, bet esmu novērojusi, ka tā pārmešana vairāk ir attiecībā uz tāda tipa personām kā kā autore - kam viss ir slikti un nekad nekas nesanāks un nebūs, un, ja kāds grib dot padomu vai palīdzēt, tad arī tas tiek norubīts zemē. man tiešām liekas, ka dažreiz cilvēki ar savu attieksmi nogriež sev visus ceļus.
28.06.2013 16:49 |
 
Reitings 65
Reģ: 28.06.2013
Un arī tas kad uzņēmēji apvainojās par to ka praktikants nav gatavs par velti strādāt.

Problēma jau ir tajā ka tie kuri atsakās bieži vien nevar nemaz to atļauties. Senčiem otru mašīnu aizņemties ( ja tāda ir ) līdz darbam benzīnā vien 50-80 Ls. Ja pērc sabiedriskā tr. biļetes tāpat sanāk 40 Ls mēnesī minimums. Plus pārtika 80 ls ? jaēd taču arī ir ?
Par īri Rīgā es vispār labāk nerunāšu.

Bet uzņēmējs uz studentu praktikantu vēl skatās kā uz čigāna zirgu '' Ko vēl ne tev vēl ēst vajag '' paskaties kāds maita ! Un nav arī garanta kad viņš tevi atstās.

Un ja negrib uz kakla senčiem sēdēt, tad tas jaunietis ir iestrēdzis savā zemu atalgotajā darbā, un tikia kaļ plānus un iespējas kā no tā visa izrauties. Un bieži vien tā ir lidosta, jo ārzemēs par to pašu zemu atalgotu darbu ko latvijā var atļauties mazliet vairāk. Jo kāda starpība esi dubļos latviā vai ārzemēs !
28.06.2013 16:53 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Lust for life, bet ko tieši augstskola grib panāk at 4 nedēļu praksi? liekas ļoti dīvaini.
bet kā tad cilvēks sevi nodrošina parastā studiju procesā, ja atmetam praksi? lielākoties studentu gados daudzi strādā tajos pašos veikalos, kafejnīcās utt. pēc skolas, līdz ar to prakses apmeklēšanai kaut vai to minimālo 4h apmērā no rīta nevajadzētu sagādāt grūtības. savukārt attiecībā uz pieņemšanu darbā - jau sākotnēji ir jāaprunājas ar uzņemuma pārstāvi, cik reāla tā lieta ir. Ja tev ir apziņa, ka vēlāk vari tikt tur strādāt, tas ir daudz, daudz motivējošāk un pilnīgi gribas sevi pierādīt, ja ne - nu vienkārši būsi iepazinis nozari un apošņājis gaisu profesionāļu vidū.
28.06.2013 16:54 |
 
Reitings 2739
Reģ: 25.02.2009
Lust For Life - var arii vasaraa braukt uz aarzemeem, tieshaam norukaat un iekraat naudu, lai veelaak nav tik daudz jaauztraucas. Varbuut neiekraasi visam gadam, bet kaadam laicinjam un pa to laicinju vareesi praksi iet. Nu ir, ir iepseejas. Arii veiksmei jaabuut, protams, tachu ir vismaz jaameegjina, ne?!
28.06.2013 16:54 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
mans brālis izturēja konkursu, kur pāri 200 studentiem bija pieteikušies, bet tikai 10 no tiem tika. no sākuma bija kursi, no rīta līdz vakaram vienu mēnesi, pēc tam jau reāla prakse, kā pilns darba laiks. pēc prakses visiem piedāvā turpat strādāt. alga, protams, kārdinoša, ne iesākumā, bet ar laiku. nu tā ap 600lvl spriedām, ka pēc pusgada varētu būt, kas ne tuvu vēl nav griezti. reālā situācijā? atteicās, jo tos mēn. arī bija kaut kā jādzīvo.
28.06.2013 17:00 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
ar to gribēju teikt, ka jābūt labam spilvenam zem dibena, lai spētu kaut ko sasniegt, pārējiem - novēlēt lielākās veiksmes. grūti būs, bet ne neiespējami. :)
28.06.2013 17:03 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
René - ķeksīti, ka tā ir "profesionālā bakalaura programma" un iespēju iekasēt naudu par neko četru gadu garumā.

Par tām četrām stundām no rīta es īsti nesapratu, jo pieņemu, ka standarta mācību diena ir no 8.00-15.00 (protams, grafiks visur ir mainīgs) un darbs varētu būt no 16.00-20.00, ja paveicās. Kur īsti to praksi likt, man joprojām nav skaidrs. Protams, lai šīs problēmas reāli risina tie, kuriem tas ir aktuāli, bet tāpat ir viela pārdomām.
28.06.2013 17:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits