Uzņēmēji Latvijā ir idioti !

 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
Šobrīd pašai darbs ir , paralēli studēju, bet gribēju pagaudot par jauniešu iespējām darba tirgū. Studēju šobrīd grāmatvedību un es sāku aizdomāties par to , kas mani gaida nākotnē pēc studiju beigšana, vai es spēšu dabūt darbu savā izvēlētā profesijā.

Jo piemēram mans brālis 3gadi atpakaļ izmācījās par elektriķi Latvijā nekur viņu neņēma darbā, jo nebija pieredzes. Bet no kurienes pašiem tiem uzņēmējiem pieredze ? No iepriekšējām dzīvēm ? Visiem ir tikai prasības, sava mašīna, savs kapitāls, min 2-5 gadi pieredze, tādi un šitādi sertifikāti.


Brālis gadu Latvijā pastrādāja ( ne savā profesijā) sakrāja naudu un aizbrauca uz Dāniju, 6 mēnēši strādāja melno darbu līdz viņam deva iespēju pastrādāt pa savā izvēlētā profesijā. Darba devējs uzreiz piedāvāja mašīnu, darbam portatīvo datoru, telefons, degviela, kursi viss darbam nepieciešamais sagādāts un apmaksāts.

Bet Latvijā visi tikai gaida jau gatavu produktu jauniešos uzņēmēji ieguldīt negrib, palīdzēt neviens negrib neies jau ražot sev konkurentus. Un kāda velna pēc viņam vajadzētu tagad braukt atpakaļ uz Latviju jau ar pieredzi un zināšanām, ja šeit visiem par viņu bija nospļauties ? Turklāt tur viņam maksā vairākas reizes lielāku algu nekā šeit.
Man ir tādas aizdomas, ka mani gaida tāds pats liktenis.

Jo Latvijā visos vadošos amatos izskatās ka ir aizsēdējušies pensiju pumpētāji, kuriem tikai notīties pensijā ar lielo piķi padzīvot šiki, un kad atstieps galus, kāda starpība, kas notiks pēc viņiem nospļauties, ar kādām problēmām jāsastopas jaunākām paaudzēm ka tik pašiem silti un labi, šeit un tagad uz citu nākotni pajāt.
27.06.2013 21:34 |
 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
Man nesen bija jāizskata kaudzite CV, un tur vidusskolas pēdējās klases meitene sarakstījusi dažādas brīvprātīgā darba aktivitātes, papildus kursus - smuka rindiņa bija. Un ko es? Lasu un domāju :"O


Un varbūt viņa darbīgi nofeikoja, ja CV nav pietaisīts ar vīsādām tizlām labdarības akcijām, kurās tevi nenovērtē tas nozīmē ka cilvēks ir losis un bezdarbīgs bez ambīcijām.

Kruta, ļoti nesekli !
28.06.2013 00:02 |
 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
"Kas darbu nedara, tas par darbu runā. Kas darbu nespēj, tas darbu kritizē. Kas darbu dara, tas klusē, un darbs par viņu runā." - Rainis


Rainis pats nestrādāja tikai sēdēja un tikai daudz murgus pļūtija šmigā, būtu labāk kādu liederīgāku darbu darījis nevis tikai nodevies bohēmismā un tukšdiršānā !
28.06.2013 00:04 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Lai nu ko, bet par Raini piekrītu, man arī viņš simpātijas neraisa. :D Bet vispārēji diskusijas autore - provokatore, tas arī visu izsaka.
28.06.2013 00:06 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Atļaušos palabot. Diskusijas autors - prokvokātors, rakstības stils nodod.
Pats jautājums ir aktuāls, bet agresīvais pasniegšanas veids nosit visu vēlmi diskutēt.
28.06.2013 00:10 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Man Rainis arii nekad nav paticis, bet nu par slinkji vinju nenosauksi. Bija gan zurnaalists, gan politkjis, gan dramaturgs, gan dzejnieks, gan tulks. Vinjsh pat pamaniijaas kljuut par ministru un teaatra direktoru un dibinaataaju.
28.06.2013 00:12 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
iespejams, ka kludos, bet vieniga sfera latvija, kur tiek 100% garantets darbs ir armija pec attiecigo kursu pabeigsanas. parejas jomas pasam ir jasitas un japriecajas, ja ir kaut kada pazisanas. ta nu reiz tas ir.
28.06.2013 00:12 |
 
Reitings 57
Reģ: 23.06.2013
Diskusija tiešām ir provokācija, pie tam jau no pirmās lapas acīmredzama.

Šī problēma ir tik pat aktuāla kā slinks, paviršs darbaspēks un zagšana no darba vietas. Latvijā darba attiecību kultūra kā tāda ir visnotaļ zema.
28.06.2013 00:12 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Eseldy, tas Tev:

28.06.2013 00:15 |
 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
Kas darbu nedara, tas par darbu runā. Kas darbu nespēj, tas darbu kritizē. Kas darbu dara, tas klusē, un darbs par viņu runā


Kas par darbu domā tas par viņu runā. Kas par darbu zin tas par to kritiski izsakās. Kas darbu, dara tas klusē, jo ir vergs un neko nevar pateikt pretī, un darbs par viņu runā priekšnieka Range Roverī - '' ES ''
28.06.2013 00:17 |
 
Reitings 524
Reģ: 28.05.2013
vajag mācīties augstskolā, kur studiju laikā ir nepeiciešams iziet praksi. jā, tas ir par gadu vai pusotru ilgāk, bet, vismaz ir pieredze, nevis kā tiem, kam nomācās 3 gadus un nu tik būs...

esmu strādājusi daudz kur jau no 14 gadiem. un tas nav bijis apmaksāts darbs-vadīju zirgu izjādes, esmu par brīvu (dzīvošana un ēšana,protams,apmaksāta) nometnē dažas vasaras strādājusi + prakses,kas bija nepieciešamas augstskolas pabeigšanai. un jā, man ir darbs, pašlaik gan meklēju ko labāku. jā, ambīcijas lielas, bet atsveru to,ka es patiešām gribu strādāt un ļoti ātri mācos :)
28.06.2013 00:27 |
 
Reitings 524
Reģ: 28.05.2013
piemērs - man ir 2 draudzenes:
1. pagājušo gad pabeidza 12.klasi. gada laikā nav ne meklējusi darbu un, loģiski, arī strādājusi nav. Tagad izdomāja, ka meklēs darbu. Gribot tikai un vienīgi par solārija administratori. nu neko-kā uzzināju,kur vakantas vietas-tā piedāvāju. vienā vietā negrib iet, jo nepatīk salons.citā neies, jo pārāk vecs kolektīvs(max, 8 gadus vecāki...)

2.draudzene mācās pirmspēdējā kursā augstskolā. šogad gāja praksi vienā vietā, izgāja. aizgāja vēl uz vienu uzņēmumu (starptautisku!!!) uz praksi, un re, pēc mēneša vai diviem viņai piedāvāja darbu līdz rudenim, ar iespēju turpināt arī pēc tam strādāt,ja izies vienus kursus.

un šie ir 2 pilnīgi atšķirīgi piemēri. jāpiebilst gan, ka pirmā meitene nu jau vairs nav mana draudzene...

tā ka, iespējas ir. un ir jāsāk ar mazumiņu
28.06.2013 00:33 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Man ir savs uzņēmums.
Šodien strādāju no deviņiem rītā un, kad ap desmitiem vilkos no darba uz mājām, bija moments, kad raudāt gribējās, kāds man nogurums un cik daudz man jāstrādā un ka rīt/ parīt mani sagaida tas pats.
Jā, es, iespējams, salīdzinājumā ar citiem varu atļauties dārgākas mantas, drēbes, dzīvesveidu utt., bet, ****, es esmu to nopelnījusi!
Ne visi var tā strādāt un ne visiem tas ir vajadzīgs, tāpēc, kad dzirdu šādas runas no malas
, tiešām pārņem sašutums, jo nevienam nekas no debesīm tāpat vien nekrīt.

p.s. un nevajag man jautāt, kurš man ir palīdzējis vai par starta pozīcijām utt., jo šeit ir runa par to, ka cilvēki nespēj saprast, lai kaut ko sasniegtu ir kaut kas jādara un nevis vnk kaut kas, bet DAUDZ jādara.
Mēs redzam tikai cilvēku panākumus, bet to kas aiz tā stāv un kas tiek, iespējams, upurēts, lai to iegūtu, neredzam( vai izvēlamies neredzēt).

p.p.s. autors tiešām provokātors, tas ir acīmredzami:D
28.06.2013 00:38 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Problēma problēmas galā.
1. Skolas un augstskolas, lai studenti nekurnētu par augstajām mācību maksām (māsīca pirms gadiem pieciem lasīja lekcijas un par vienu nodarbību saņēma 50! Ls.), "piedzied" studentiņiem ausis par to, cik ārkārtīgi vērta ir viņu iegūtā izglītība un cik superlielai ir jābūt pirmajai algai ar tāāāāāāādu superdiplomu kabatā. Smieklīgi, ja nebūtu tik skumji, bet gadus 10 atpakaļ man viens radinieks iestājās "Rimpak Livonija", lai studētu uzņēmējdarbības vadību. Jau pirmajā nodarbībā tika paziņots, ka pirmā alga nedrīkst būt mazāka par 1600!!!!!!! Ls, uz rokas. Radinieks, kuram ģimenē visi strādā, protams, tam nenoticēja, bet esot tik tiešām bijuši tādi, kuriem siekala esot notecējusi un šūplāde līdz zemei atvērusies.
2. Izglītība lielākajā daļā gadījumu ir praksē nekam nederīga.
3. Ja tev ir mazais uzņēmums un nevari maksāt lielākās algas savā nozarē, tad vieglāk ir nospļauties un vispār strādāt pašam kopā ar ģimeni, ko pēdējā laikā lielākā daļa sīko arī praktizē. Kāpēc? Jo kā darbaspēks parasti ir pieejami tikai ambiciozi tizleņi, ne vairāk, ne mazāk.
4. Tie Dāniju un Angliju braucēji šeit, Latvijā, atļaujas daudz vairāk cūcību nekā tur. Kalpa sidroms? Muļķa laišana darba laikā lielākajai daļai šeit ir norma. "Man nemaksā, kā Dānijā." Jā, tikai cilvēks ar smadzenēm, nevis kokakolu galvā sapratīs, ka Lavijā vēl ilgi nevarēs maksāt tādas pašas algas kā vecajā Eiropā. Nevarat samierināties ar to? Tad dodieties pie tiem politiķiem, kuri pirms iestājas ES jums solīja tādu pašu dzīves līmeni, kā tur, un uzdauziet viņiem purnus, nevis kā tādi komunisti laupiet tos, kuri cenšas izdzīvot un pavilkt sev līdzi arī citus.
28.06.2013 00:55 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Vispār, ja tā padomā, tad tā tiešām ir ĻOTI skumja tēma, bet tas nav tikai Latvijas sakarā un kur nu vēl tajā vainot uzņēmējus.. Vienkārši dzīve tāda ir un to ir jāpieņem.

Ir tiešām skumji izmest par izglītību tūkstošus, kura NOTEIKTI nav šīs naudas vērta, un vēlāk sāktu ar mazumiņu. Tomēr tas vēlāk nav vairs tas vecums, kurā var knapināties ar mazām algām vai sēdēt uz bezmaksas praksēm, jo, piemēram, bakalauru beidz aptuveni 23 gados. Ap to vecumu tomēr sākt gribēties patstāvību, ja ne gluži savu ģimeni, tad vismaz savu dzīvesvietu un noteikti neatkarību no vecākiem. Tomēr bieži ar mazo algu (jo piekrītu tam, ka jāsāk ar mazumiņu utt.) to nav iespējams realizēt, ja vien cilvēks nav sācis savu karjeru būvēt bakalaura iegūšanas ceļā. Tātad vienīgo izeju es redzu mācīties+strādāt, kas neļauj pilnvērtīgi ieguldīt sevi vienā vai otrā, kas uzliek pienākumu rauties pa dzīvi.

Ja varētu kaut ko mainīt, es laikam mainītu visu izglītības sistēmu kopumā sākot jau ar skolu, ne tikai augstskolām. Piemēram, derētu uztaisīt tā, lai cilvēks vidusskolu beidz agrāk, nevis iznāk no tās 19 gados.
28.06.2013 01:12 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Ir tiešām skumji izmest par izglītību tūkstošus, kura NOTEIKTI nav šīs naudas vērta, un vēlāk sāktu ar mazumiņu. Tomēr tas vēlāk nav vairs tas vecums, kurā var knapināties ar mazām algām vai sēdēt uz bezmaksas praksēm, jo, piemēram, bakalauru beidz aptuveni 23 gados. Ap to vecumu tomēr sākt gribēties patstāvību, ja ne gluži savu ģimeni, tad vismaz savu dzīvesvietu un noteikti neatkarību no vecākiem. Tomēr bieži ar mazo algu (jo piekrītu tam, ka jāsāk ar mazumiņu utt.) to nav iespējams realizēt, ja vien cilvēks nav sācis savu karjeru būvēt bakalaura iegūšanas ceļā. Tātad vienīgo izeju es redzu mācīties+strādāt, kas neļauj pilnvērtīgi ieguldīt sevi vienā vai otrā, kas uzliek pienākumu rauties pa dzīvi.

Izšķirošais jautājums, ja runājam par dzīves līmeni, iespējām nopelnīt un izdzīvot ir, cik liekēžu Tu esi spiesta uzturēt ar savu darbu/maksājumiem. Latvju bāleliņiem ir talants jebkuru lietu, ideju un vietu paklusām pārtaisīt par prastu sili, no kuras rīt, un augstskolas, cik man zināms, nav izņēmums. Lai taču students maksā, jo pasniedzējiem, kuri nav spējīgi ne uz ko vairāk, kā turēties pie iesildītā krēsla, arī gribas rīt tāpat kā politiķiem, VU valžu locekļiem, ierēdņiem un pārējai šušarai.
28.06.2013 01:24 |
 
10 gadi
Reitings 1946
Reģ: 31.01.2012
Zini, arī ar tiem 50000 ls ir jāmāk apieties tā, lai nopelnītu vairāk un dzīvotu labi. Studējot taču vienmēr praksei jābūt, vai arī es kļūdos? Jā, bēdīgi, ka neņem baigi jauniešus bez pieredzes, bet tāpat kā tu, katrs domā par savu, atvainojos, pakaļu. Un, nedomāju, ka, būdama par uzņēmēju, tu ņemtu darbā katru jaunieti, kas tev parādītu lapeli, ka ir tādu un tādu skolu beidzis, lai gan prakses nekādas. Tas tā, mans viedoklis. Kas tiešām grib, tas atradīs veidu kā dabūt darbu un izsisties.
Jā, un uzņēmumam kapitālu var dabūt arī no valsts, tikai jābūt gudrai galviņai un jāizdomā ideja, kas sponsorus ieinteresētu.
Bet, protams, protams, visiem veiksmīgajiem cilvēkiem viss tika pienests uz paplātītes, neviens jau nav spējīgs pats izsisties. Strādā tikai tie, kas pelna maz, pārējie sēž un par neko saņem labu algu. :)
28.06.2013 01:44 |
 
10 gadi
Reitings 3179
Reģ: 18.12.2012
Ak vai, cik aprobežoti cilvēki vēl uz šīs pasaules dzīvo...

Man var sejā brēkt cik grib 'nav darba - nav pieredzes' cilvēki, kuri par to ir pārliecināti. Nāksies apbēdināt, bet - arī bez pieredzes ir darbs.
Bez bagātiem vecākiem, bez bagātiem vīriem, vien ar vēlmi darīt un apņēmību, mēģinājumiem, centību. Jā, ir reāli piemēri. Jā, ir daudz reālu piemēru. Uzskaitīt atturēšos, jo šodien šīs tēmas jau gana. Un visi šie, atvainojos, debīlie cilvēki, kas to tik vien māk kā kaukt... Eh, es pat nezinu, ko te vēl teikt. Žēl tādus! Patiešām un no visas sirds, žēl.
28.06.2013 01:46 |
 
Reitings 102
Reģ: 15.04.2012
Smieklīgi, ka te tiek uzsvērta šausmīgā skolu un augstskolu nozīme, kuras realitātē it nemaz nav. No paša pieredzes atceros - vidusskolā bija ļoti labas atzīmes, lai gan nebiju no tiem uzcītīgākajiem, kas vienlīdz nozīmē tikai to, ka vidusskolu mācību viela un nozīmīgums turpmākajai karjerai ir vēl zemāks par nulli. Teorija, teorija un vēlreiz teorija, tad pa vidu visādas, atvainojos, h**ņas un beigu beigās cilvēks saņem to it kā "labo" diplomu, taču nesaprot, uz kuru pusi vispār iet. Un augstskola jau ir šo seku turpinājums - Latvijā lielākā daļa ģimeņu izdzīvo, nevis dzīvo, tāpēc pa galvu, pa kaklu ir jāmetas kaut kādā faķī, bez īstas saprašanas, vai šim cilvēkam to tiešām vajag. Tad liela daļa saprot, ka bijusi kļūdaina izvēle, lec uz nākamo programmu vai pat univeru, bet laiks tikmēr skrien vēja spārniem.

Beigu beigās iznāk ne šis, ne tas, apburtais loks - darba devējiem ir vajadzīga izglītība, pieredze un zināšanas, taču augstskolas, nerunājot nemaz par videnēm, šīs zināšanas (ne)dod smieklīgā līmenī. Tāpēc šeit paceļas jautājums - kādēļ vispār ir vajadzīgas augstskolas un kāda jēga ir tupēt vidusskolā līdz tiem 18-19 gadiem, ja reāli jēgas NAV nekādas? Ja visas šīs prakses, kas ir 3. un 4. kursos varētu mierīgi uzreiz iziet pēc vidusskolas beigšanas, ja vien darba devējs uzņemtos noņemties ar to jauno darbinieku un tam darbiniekam, protams, būtu strādīga attieksme. Tiktu iegūts gan laiks, gan pavērtos lielākas perspektīvas. Taču tas nekad nenotiks, jo valsts no šīm bešenajām augstskolu maksām uzvārās nenormāli un tādējādi neviens nekādos apstākļos augstskolas diplomu nepadarīs par mazsvarīgu darba tirgum.

Problēma slēpjas nevis tajā, ka šeit viss ir slikti, viss sux utt., bet ka skolas vairumos gadījumu reāli nesagatavo darbspējīgus cilvēkus ar jau kaut kādām bāzes zināšanām. Un tad mēs brīnamies, ka ir tik daudz bezdarbnieku un nekvalificētu darbinieku, kuriem patiesībā nav ne mazākās nojausmas, kāda ir situācija valstī un darba tirgū.

Ir tikai dažas augstskolu programmas, kuras ir patiešām noderīgas, bet par vidusskolām labāk nerunāsim. Tā vietā, lai jau no 10. klases skolēnus sagatavotu darba dzīvei, piedāvājot prakses jau vasaras laikā un iepazīstot ar profesijām, kas būtu vairāk pieprasītas valstī, lai kaut kā ievirzītu skolēnus domāt un saprast, kas tieši katram no viņiem būs piemērotāks, notiek uzbāšanās ar visādiem diktātiem, teorēmām utt., kuras reāli ir plika graša vērtas. Bet nu ko tur daudz runāt, šajā ziņā te nekas nemainīsies vēl ilgus gadus. Tikai nostaļģija vairs paliek par to izglītību, kas bija padomju laikos, kad pat ar gaišu galvu apveltītiem skolēniem un studentiem nācās krietni vien papūlēties, lai dabūtu labas atzīmes un diplomus nevis atsēdēt lekcijas, uztaisīt copy-paste darbus un dabūt šo izcili vērtīgo diplomu.
28.06.2013 01:51 |
 
10 gadi
Reitings 3171
Reģ: 29.01.2009
Nav jau brīnums, kāpēc tev tik sūdīgi iet un darbu nevari atrast..
28.06.2013 02:18 |
 
Reitings 89
Reģ: 27.06.2013
Nu redz ir arī kāds gudrāks par viduvējām vistām uzņēmējām, kas spēj pateikt tikai to ka pati vainīga.

Tātad problēma ir tajā ka augstākā izglītība Latvijā ir tendēta uz pasniedzēju algu izmaksu, nevis reāli cilvēku sagatavot darba tirgum. Cilvēks nomācās 15 gadus, un beigās izrādās ka viņš ir nevienam nevajadzīgs, nu tad nafig visa tā augstākā matemātika jāzina ja dzīves līmeni viņa tev nepacels.

Programmas piebāž pilnas ar visādu fufeli, no kura labi ja 30% ir derīgs.

Un valst jau arī nekādi nemotivē šos uzņēmējus ar atlaidēm integrēt jauniešus darba tirgū valsts tikai atcerās par jauniešiem, kad nodokļus no viņiem vajag kāst.

Tikai pats katastrofālākais ir tas kad katrs jaunietis no 20-28 g kurš ir no šejienes aizbraucis nav atņēmis tikai sevi valstij, bet arī vēl 1-3 cilvēkus. Jo tas ir tieši tas vecums, kad ir jādzēmdē bērni. Un tad kad tas bērns jau ir piedzimis ārzemēs, un cilvēks tur sāk iesakņoties iespēja kad viņš atgriezīsies ir ļoti maza.

Bet latvijā Jaunieši tikko spēj nostāties uz savām kājām, un valsts vēl paņirgājas iesper kādu pendeli ar saviem nodokļiem. Jaunieši kaudzēm veļās prom no šīs valsts, un tas demogrāfijas izaugsmē atspoguļosies ar trīskārtīgu triecienu un nejau plusa virzienā, bet gan mīnusa. Jo tikai retajam ir saprotams tas kad sievietes virs 35 vair nav dzemdētājas, un bez cilvēkiem ekonomiskā spirāle tikai turpināsies velties lejup ģeometriskā progresijā.
28.06.2013 02:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits