Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Žurnālistika-nākotnē perspektīva?

 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Jūsuprāt-žurnālistika būs tā nozare, kura lēnām neizmirs, respektīvi-ir prāta darbs to studēt? :)
un vēl-varbūt kāda var padalīties ar pieredzi, ja strādā vai studē šajā nozarē! :)
paldies :)
15.06.2013 14:20 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Es tā kā domāju par to un domāju. Ilgi tiešām domāju. Tā arī neaizgāju mācīties, jo

1. šobrīd arvien aktuālāka paliek tā kaktu interaktīvā žurnālistika - pateicoties tehnoloģijām un sociālajiem tīkliem, tagad katrs, kas kaut kur bijis un kaut ko redzējis, var par to uzrakstīt reālajā laikā, kad tas vēl notiek, un ievietot internetā, kur to var izlasīt ikviens, kam ir interese;

2. žurnālistu pārprodukcija valstī ir katastrofāla, visas studiju programmas vienmēr ir pārpildītas un konkurence vēl pirms 3 gadiem bija 4 cilvēki un vienu vietu (LU), ja nemaldos;

3. ja gribi būt patiešām laba žurnāliste, nevis vienkārši TvNet vai KasJauns ziņu skricelētāja, tad drīzāk jāmācās kaut kāda interesējošā joma.

Pie tādiem secinājumiem esmu nonākusi es.
15.06.2013 14:29 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
manuprāt, nav. grāds žurnālistikā darba devējam īsti neko nenozīmē. viņš izvērtē tavu pieredzi, spējas un personību. pati savām acīm esmu lasījusi darba sludinājumus, kur apakšā rakstīts, ka Latvijas Universitātes studentus lūdzam nepieteikties. esmu bijusi saskarsmē ar lielākajiem drukātajiem medijiem, visi kā viens uzsver, ka grāds nav svarīgs, svarīgs ir pats cilvēks! mediji ir un būs, par to nav jāuztraucas, tomēr der paturēt prātā, ka tā ir profesija, kurā ir liels risks "izdegt", žurnālista vidējais vecums 35 gadi, grūti atrast vecākus žurnālistus. protams, pašai sev tas tomēr ir ieguvums - studēt, paplašināt redzes loku, apgūt daudz un dažādas tehnikas, profesionālo pusi, iepazīties ar reālo situāciju Latvijā un pasaulē, bet kā jau teicu - arī paši topošie žurnālisti pirmajos kursos tiek iepazīstināti ar reālo situāciju, kura ir drūma. grāds ir mazsvarīgs, algas mazas, stress, konkurence. ja tiec budžetā - studē, ja netiec, izvērtē, vai tas patiešām ir tas, ko gribi darīt. :)
15.06.2013 14:30 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
piekrītu Ancei. pastāv diskusija, par to, kas vispār ir žurnālists. vai cilvēks, kurš ievieto sociālajos portālos video ar aprakstu, ir žurnālists? mēs visi varam būt žurnālisti, ja gribam. nereāli jākonkurē, ja gribi līdz drukātajiem medijiem tikt. radio un TV vispār ir... šausmas. pat nevarat iedomāties, cik žurnālisti ir uz to vienu nabaga vietu.
15.06.2013 14:33 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
Protams, ka neizmirs, tikai kļūs par infoizklaidi. Cilvēkiem vienmēr interesēs, kas pasaulē notiek, tas ir tikai loģiski. Varbūt mediju veids mainīsies, bet ne jau tie izzudīs pavisam.
Prāta darbs to studēt ir tad, ja tev tā joma patiešām interesē un tu esi ļoti mērķtiecīga, citādi ne. Daudzi žēlojas, ka trūkstot darba vietu un tamlīdzīgi, bet es pašlaik strādāju divos medijos + ir bijuši vēl piedāvājumi, tā kā tas nav nekas nereāls. Bet es uz to ļoti mērķtiecīgi gāju, taisīju blogu un mēģināju tur vākt tādu kā savu portfolio, kā arī skolas darbus taisīju atbilstoši tai žurnālistikas jomai, kurā pēc tam gribēju strādāt. Bet es zinu, ka daudziem kursabiedriem tā nebija - vai nu nebija pārliecināti par savu izvēli, vai trūka ambīciju vai vienkārši po žizņi pieraduši tikai kalt visādus plānus, bet reāli neko nedarīt.
Es uzskatu, ka labus speciālistus vajag arī tajās jomās, kur ir milzu pārprodukcija. Lielākā problēma, ka no tā lielā absolventu daudzuma liela daļa ne grib, ne arī spēj kaut ko darīt.
15.06.2013 14:34 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
pati savām acīm esmu lasījusi darba sludinājumus, kur apakšā rakstīts, ka Latvijas Universitātes studentus lūdzam nepieteikties.

Tas bija viens konkrēts gadījums ar superdzelteno portālu mango, kas, starp citu, drīz vien beidza pastāvēt
15.06.2013 14:36 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
menda, es nerunāju tikai par vienu gadījumu.
15.06.2013 14:37 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
Kādos tad vēl medijos tas ir bijis?
15.06.2013 14:39 |
 
10 gadi
Reitings 1282
Reģ: 07.12.2011
Man ir RSU bakalaurs žurnālistikā, kad mācījos biju starā, viss likās tik interesanti, bet jau tad, kad pabeidzu (pirms 3 gadiem), tad jau sapratu, ka nebija jēga maksāt (jo budžeta RSU nav) un mācīties tieši žurnālistiku kā tādu.
Tiešām kā jau minēja, labāk ir iemācīties kādu konkrētu jomu - ekonomika, politika, kultūra un, tad ja tev ir arī talants un vēlme darboties profesionālajā nevis kaktu žurnālistikā, tad uz priekšu.
Bet tā diploms žurnālistikā principā ir pluss tikai tādā ziņā, ka tas nozīmē, ka tev ir augstākā izglītība.
15.06.2013 14:40 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Kur jūs raujat tos sludinājumus,es nevienu neesmu redzējusi,kas saka,ka nevēlas tieši no attiecīgās augstskolas.
15.06.2013 14:41 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
nav bijuši tik provokatīvi, jā, bet ir bijuši tādi, kur piebilde - izglītība nav obligāta. Juzefovičs kaut kur bija apkopojis visus tos sludinājumus, bija iespēja apskatīties, tikai vairs neatceros kur. tas bija jau sen.
15.06.2013 14:43 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Paldies par viedokļiem! :)
zinu, ka studēšu tikai tad, ja tikšu budžetā un tad vēl tāpat domāšu! Vnk gribu kko ar cilvēkiem saistītu (psiholoģijā arī sniegšu dokumentus) :)
15.06.2013 14:50 |
 
Reitings 253
Reģ: 03.10.2012
Mana mamma ir žurnāliste. Viņa to nekad nav studējusi, bet pelna pāri tūkstotim. Izglītība žurnālistikā galīgi nav noteicošais.
15.06.2013 14:58 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
zinu, ka studēšu tikai tad, ja tikšu budžetā un tad vēl tāpat domāšu

Vēlu veiksmi tikt budžetā. :D
Tur jābūt nu ļoooti augstām sekmēm, manuprāt, neadekvāti, ko, ka jau teicu - konkurence ir liela. RSU budžeta vispār nav. Tikai Valmierā vai LU (par citām neesmu intersējusies). LU ir, ja nemaldos 25 vai 50 budžeta vietas parasti, uz kurām pretendē pie štukas kandidātu. :D

Tiešām - iesaku netērēt tos 20 Ls reģistrācijas naudu tikai tā pat vien, drīzāk izvēlies kaut ko citu - izvērtē savus talantus un intereses,kādā jomā gribi veidot savus rakstus un aiziet! ;)
15.06.2013 15:01 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Esmu ļoti vīlos Latvijas žurnālistikā. Man ir bakalaura grāds komunikācijas zinātnē, ar specializāciju žurnālistikā - savu profesiju pametu pēc pusotra gada strādāšanas. Jo Latvijā ir tā - vai nu tu esi top žurnālists, vai lētais darbaspēks. Atalgojums? Šobrīd samērā smieklīgs. Es, protams, nerunāju par top žurnālistiem, bet par "parastajiem".
15.06.2013 15:03 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
Par atalgojumiem runājot, ir viens iemesls, kāpēc žurnālistiku nevajadzētu izvēlēties par savu profesiju līdz mūža galam. Krīzes gados visi vai gandrīz visi mediji, lai varētu turpināt darboties, izgudroja visādus veidus, kā "optimizēt" nodokļus, proti, lielākoties maksā autoratlīdzības, no kurām nesedz sociālo nodokli. Pēc krīzes arī neviens no tā vairs negrib atteikties. Jaunībā jau tā nav liela bēda (kaut gan es nezinu, kas tādā situācijā notiek ar māmiņalgu), taču ilgtermiņā tu vienkārši paliec bez pensijas. Ir, ja, protams, iespēja, ka tas drīz atkal mainīsies, bet pagaidām vēl nekas par to neliecina.
15.06.2013 15:14 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Bāc, sabaidījāt tagad mani :D Bet to man tieši vajag! :D
nu labi-ir žurnālistu pārprodukcija, bet tagad nezinu, ko vēl varētu studēt! Zinu, ka gribu darbu ar cilvēkiem-kuras profesijas tās ir?
Nenolieku malā ideju arī par latv.vai sporta skolotāju, bet cik viņi patiesībā pelna? Ir tā, kā raksta-cik drausmīgi zemas algas ir skolotājiem, vai tomēr tas ir pārspīlēts? :)
un-paldies, Ance!
15.06.2013 15:23 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
Ja tu patiešām nezini, ko gribi, es ieteiktu gadiņu vai ilgāk kaut kur pastrādāt, kamēr saproti. Varbūt jau būt, ka man taisnība, bet ļoti reti redzu karjerā veiksmīgus cilvēkus, kuri nebūtu jau ilgi bijuši pārliecināti par to, ko grib darīt.
15.06.2013 15:25 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Nē, šis laikam nebūs mans gadījums, kad nezinu, ko vēlos, jo par visām iepriekšminētajām profesijām zinu, ka esmu gatava studēt to, strādāt šajās nozarēs, jo tas ir tas, kas mani patiešām aizrauj! :) bet paldies par ieteikumu! :)
15.06.2013 15:59 |
 
Reitings 9
Reģ: 17.05.2013
Ja tas padodas un patīk, tad vajag studēt! Bet žurnālistiku nevar iemācīties, ja pašam jau nav iekšā tas viss. Diploms ir laba lieta, bet redaktori vienmēr skatīsies pēc tā, kā tu raksti, ko tu raksti un cik labi māki par to visu uzrakstīt attiecīgajai mērķauditorijai.
26.06.2013 17:42 |
 
Reitings 616
Reģ: 01.12.2012
Man ir vairākas pazīstamas meitenes, kas studējušas žurnālistiku. neviena nestrādā savā jomā. diemžēl.
26.06.2013 21:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits