Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Fziska iespaidošana bērnībā

 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Hei! :)
Izlasīju Delfos rakstu par bērnu pēršanu, cik tas ir normāli un pieņemami utt.

Līdz ar to - jūs bērnībā mamma/tētis kādreiz nopēra/iesita? Un kā jūs jutāties pēc tam? Klusībā nienīdāt savu vecākus? Nebaidījāties?
05.02.2013 16:38 |
 
Reitings 236
Reģ: 01.01.2020
Maniem kaimiņiem tas jau pasen bija. Vienu vasaru visus sīkos izlaida tā, ka paši galā netika. Pēc tam nākošajā vasarā biedēja ar žagariem un bija ļembasti. Tā saveda kārtībā, ka ar uzvedību viss ir normāli. Tie sīkie bija tik izlaisti. Es jau vienmēr nodomāju, ka tas labi nebeigsies.
27.04.2020 20:33 |
 
Reitings 6
Reģ: 27.04.2020
Līdz skolai esot regulāri dabujis pa pakaļu,bet neatceros neko,pēc tam tikai piesolija un kaktā ielika,bet baidijos,jo zināju ka iespējams ir un sīko māšeli un bračku pēra,tamd.zināju,ka mans dibens var arī ar tēva siksnu iepazīties vēlreiz.un 10.g.vecumā sencis vien dien atsprādzēja siksnu,lika nolaist bikses un iespieda manu galvu padusē un sadeva pamatīgi,brēcu,solijos,locijos,bet žēlastības nebija un lielākais kauns,ka abiem sīčiem redzot-māšele žéloja un lūdza lai neper,bet brālim izskatijās pat prieku sagādāja,ka es vienreiz ar dabuju.péc tam tiešām pietika jau ar piesolīšanu,lai pierautos.jo otreiz ko tādu piedzīvot negribēju
27.04.2020 19:01 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3731
Reģ: 31.10.2010
Neesmu pērta nekad, bet tas tāpēc, ka lielākajā daļā gadījumu biju paklausīgs bērns un nedarīju lietas, par ko varētu dabūt pērienu. Reizēs, kad tomēr kaut ko savārīju, pēršanas vietā vecāki ar mani nerunāja un tas man bija daudz ļaunāks sods kā būtu bijis pēriens. Pēriens ir mirklis sāpju un viss ir cauri, tas nav nekas salīdzinājumā ar to, ka tevi vienkārši ignorē, reizēm nedēļām ilgi.
24.04.2020 20:39 |
 
Reitings 1461
Reģ: 10.02.2016
Mani arī pēra un ne reizi vien. Biju bosiks.
Tēvs man stingrs vienmēr bijis, savā ziņā tāda disciplīna man dzīvē daudz ko devusi. No mammas arī dabūju pāris reizes pa kaklu, bet pelnīti.
Pieaugot loģiski vairs nedeva pa mizu, bet ja pusaudžu gados kko nogrekojos tad dabūju pa mizu gan. Otrreiz tā negribēju darīt vairs,jo labi zināju kas ir siksna un žagariņi. Vispār siksna un žagariņi bija tie, kas mani atturēja pusaudžu gados noiet pa kreisi.
Un es priecājos ka esmu dzīvē tas kas esmu. Ir laba izglītība, darbs. Viss pateicoties stingrai audzināšanai. Ir respekts pret vecākiem un tagad esot pieaugušai, vecāki man ir kā labākie draugi. Kopā varam iet pat ballēt un doties uz koncertiem.
24.04.2020 20:14 |
 
Reitings 236
Reģ: 01.01.2020
Mani mutere vienreiz bērnībā, kad sēdēju pie galda un mācījos norāva no galda nost.
Vēl arī atceros, ka es lasīt nemācēju 1.klasē, kas bija baigais apkaunojums!!!
24.04.2020 18:46 |
 
Reitings 4
Reģ: 30.05.2018
Biju dikti lutināta no vecākiem un 3 lielākiem brāļiem un pat solīts netika,bet tas laikam radija sajūtu,ka nekas nebūs un reizēm palaidu muti,ta nu sencis vienreiz nolika mani pār celi un sadeva ar siksnu pa pliku pakaļu.laikam tapé,ka vienmēr biju lutināta bija tāds šoks,sāpéja traki,un bija briesmīgs kauns,bet ar to vienu pietika visām reizēm
24.04.2020 18:38 |
 
Reitings 20
Reģ: 02.06.2019
lĪdz 9.garš.vecumam,mama ja taisijus palaidnības vai neklausja,tikai piesolija dakteri bērziņu,kādu pļauku iešāva un nolika kaktā nomierināties.parasti ar to pietika.bet tad norāvos pirmo reizi,biju ielīdusi kaimiņu zemenēs,pašiem bija,bet redz vajadzēja kaimiņu,kaimiņiene pamanija,bet es izmuku,bet pateica mamai un tad gan dabuju,lūdzos un soliju vairs nekad tā nedarīt,bet nekas nelīdzēja,nolika pār kréslu un ar tēva siksnu,pa pliku dibenu,brēcu,locijos,solijos,bet sadeva pamatīgi,péc tam vēl kaktā pāris stundas.par brīdinājumu siksnu piekāra pie manas istabas durvīm,tapē nevarēju draudzenes aicināt ciemos,jo būtu kauns.un žēlošanas vairs nebija tiko kas,tā mani pār solu un slānija,līdz vēl 14.g.vecumam.
10.04.2020 16:01 |
 
Reitings 683
Reģ: 22.01.2013
Biežāk tāpēc, ka biju riebīga pret savu brāli, bet nav mana vaina, ka viņš gribēja ar mani spēlēties, bija izlutināts, nepaklausīgs un stulbs. Nu nepatika man viņš. Biju absolūtā vienpate. Un tādēļ par to pēršanu ienīdu nevis pērēju, bet vēl vairāk savu brāli, jo viņš nekad nenorāvās.


man šitas pats, un brāli joprojām neciešu:D

Uzskatu, ka audzinot bērnu šad tad uzšaujot, ja pelnīts ir pilnīgi normāli, es tā esmu audzināta, mana mamma, ome un citi ģimenes locekļi, un nekas nav noticis, un nevienam naida nav, ja pelnīti tad pelnīti, tur nekādu naidu vai emocionalu traumu nevaru iedomāties!
Esmu pērta visādi ar roku, ar žagaru, siksnu, bet mani tas tagad nesatrauc sen jau viss aizmirsts! Savādāk būtu, ja tagad, kāds manos 20 iedomātos man iesist, tad gan es būtu ar visām četrām pretii, bet diemžēl zinu gadījumus, kur arī 25-gadīgus vē joprojām iespaido un sit, tikai nesaprotu, kā spēj to paciest vēl tādā vecumā!!!
07.02.2013 14:48 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
nevis kaut kādi stulbi pērieni vai pļaukas, vai matu raustīšana.
07.02.2013 12:26 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
lielākā daļa saka - biju pelnījusi. Bet neviens nav pelnījis,ka to sit, ne pieaudzis, ne bērns.


es gan varu 100% teikt, ka biju pelnījusi - samācījos no lielās draudzenes bolīt acis, kā caca un kad mamma man kko stāstījā, es sāku viņai pretī bolīt acis (kāpēc - neatceros) un mamma paņēma žagaru un mani nopēra. Kad veikalā nozagu šokolādītes ar draudzenēm un mūs pieķēra, dabūju ar siksnu. Kad es piedzēros, izsitu stiklu (14gadīga meitene) ar draudzeni, un mūs aizveda uz policiju un Mamma atbrauca pakaļ, bet es viņai metu sejā zābakus, ko viņam man iepriekšējā dienā uzdāvināja, bļaujot, ka es viņu nemīlu, lai vācas prom es dabūju pļauku.

Tāpēc es nedomāju, ka tas viss ir nepelnīti.

Es tos brīžus neglabāju atmiņā un negriežu savā galvā pa riņķi, vainojot mammu. Es griežu pa riņki ko citu - kā es kārtējo rītu atnācu mājās no kāda nakts tusiņa (protams 14,15 gadīga sīkā) un mamma (kura jau bija nogurusi no manas "pusaudžu krīzes" mani nolika gulēt un no rīta aizveda pie narkologa, un pēc tās reizes mana dzīve mainījās. Es atceros kā mamma man uzdāvināja zelta gredzenu, pēc tā, ka es, kad bēgu no mājām, viņai biju nozagusi 4 zelta gredzenus, ko biju nodevusi lombardā!!!!!


Un es ļoti mīlu mammu un vienīga trauma, kura man tagad ir - ir trauma par to kāda es biju cūka, par to, ko liku pārdzīvot savai ģimenei!!!! Kaut arī tas viss bija 6,7 gadus atpakaļ, tas man joprojām sāp.
07.02.2013 12:24 |
 
Reitings 1705
Reģ: 29.01.2009
Mani tēvs pēra ar siksnu. Nebiju pelnījusi. Es savā ģimenē neko tādu nepieļaušu. Man tas neliekas normāli. Esmu lasījusi, ka meiteni psiholoģiski vairāk iespaido tēva pērieni, nekā mātes, var pat rasties vēlāk problēmas attiecībās ar vīriešiem. Un arī otrādi - mātēm nevajag sist puikas. Bet, manuprāt, nevienam nevienu vispār nevajag sist.
07.02.2013 11:45 |
 
Reitings 632
Reģ: 19.03.2010
Citādi varu teikt, ka esmu bērnībā dabūjusi pa dibenu, daudz, bet laikam biju pelnījusi.
07.02.2013 11:40 |
 
Reitings 632
Reģ: 19.03.2010
Ance.
Oi, mana jaunākā māsa arī veikalos kritusi gar zemi un ietiepusies. Viņai gan esot uzmanības deficīts un hiperaktiviāte, bet domāju, ka lielu daļu ietekmēja dzemdību laikā gūtā trauma. Mammai kauns ar viņu kaut kur iet, kaut jau ir 14 gadi. Viņa koncertā (klavieru) sāka ārdīties un kliegt un mani klapēt. Esmu dabūjusi dakšu rokā, jo redz, agrāk, kad mājās bija tikai stacionārais kompis, mans laiks pie kompja bija pagājis, bet es viņu nelaidu. Visādi briesmīgi gadījumi ir bijuši ar viņu. Un jāatzīst, laikam esmu slikta māsa. Jā, man viņas ir žēl, bet biežāk izvairos no viņas nekā ļauju kaut ko darīt. Karās kaklā, grūž, sit. Viņa neapzinās savu spēku. Bieži nāk vannas istabā "padzerties", bet lūr un nevelkas prom.
07.02.2013 11:39 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
pati esmu dabuujusi tik paaris reizes uzshaavienu ar plaukstu pa dupsi un biju to arii pelniijusi.
vardarbiibu pret beerniem iisti neatbalstu, bet ir gadiijumi, kad tas ir pieljaujams. kakju un sunju galeetaajiem, citu beernu nezeeliigiem siteejiem dakteris beerzinjsh vai siksna var buut vieniigais glaabinjsh, ja aarsts vinjus ir atzinis par psihiski pieskaitaamiem, lai izaug normaals cilveeks peecaak.
paareejos gadiijumos - viegls uzshaaviens ar roku pa pamperu gadiijumos, kad jau pilniibaa viss ir izmeeginaats un ar beernu nevar sarunaat. (un es to nedomaaju kaa audzinaashanas metodi, kuru jaapielieto ik nedeelju vai ik meenesi, bet kaa aarkaartas gadiijuma metodi) labaak dabuut pa dupsi nekaa peec tam beerns kaarteejo reizi izskrien uz ielas braucamaas daljas un beigaas zaudee dziiviibu.
07.02.2013 04:15 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
abāk esot ar žagariņu tā simboliski uzpliķēt nekā ar plaukstu, jo bērnam, it īpaši mazam, tas fiziski ir trieciens, pielīdzināms tam, ka bērnu krata, bet mazus bērnus kratīt nedrīkst, kkā tā.

Atcerējos, ka kaut kur lasīju, ka pat pēršana (ne sišana) esot nepareiza arī tad, ja pērējam sagādā gandarījumu vai izlādē emocijas. Tāpēc šo pienākumu veic, un, ja nākotnē būs nepieciešamība (cerams nebūs) tikai mans draugs, jo man ir straujas dusmas, kuras parasti izlādēju sasitot spilvenu. Pie tam man ir smaga roka, baidos nodarīt pāri. A draugam kaut kā po, es pasaku - ievies kārtību, viņš papukst, ka jāceļās, visu izdara un miers.

Protams - nopērt un sist ir dažādas lietas,

Tam es piekrītu, lai gan šķiet daži vecāki neredz starpību - gan tie, kas izmanto šo audzināšanas metodi, gan tie, kas nē.

nu nezinu, kādiem jābūt vecākiem vai bērniem, lai ne reizi nedabūtu pa pamperu.

Runā jau, ka esot supermammas un super bērni, bet dzīvē redzējusi neesmu. Pat mans draugs ir atrāvies pa mizu, kaut viņa vecāki ir miera iemiesojums.
07.02.2013 03:52 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Protams - nopērt un sist ir dažādas lietas, nu nezinu, kādiem jābūt vecākiem vai bērniem, lai ne reizi nedabūtu pa pamperu. :D Par pēršanu - labāk esot ar žagariņu tā simboliski uzpliķēt nekā ar plaukstu, jo bērnam, it īpaši mazam, tas fiziski ir trieciens, pielīdzināms tam, ka bērnu krata, bet mazus bērnus kratīt nedrīkst, kkā tā.
07.02.2013 03:36 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Beigās izrādījās (to atklāja pēc gada)

Respektīvi - 5 gadu vecumā.
07.02.2013 03:21 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Lasīju un atcerējos, kā mamma teica, ka es reiz 2 gadu vecumā tirgū esot apkritusi ap zemi un teikusi, ka nekur neiešu, ja nedabūšu saldējumu. Dabūju pa dupsi un miers - vairāk tas neesot atkārtojies. Bet mamma ļoti nožēloja to un apsolījās tā vairs nekad nedarīt.
Ar manu brāli atkal bija problēmas, jo vēl pati atceros, ka, kad man bija 14. gadu un viņam 4, ar viņu nevienā veikalā nevarēja ieiet. Tas bija vājprāts, tur pat sist nebija jēgas, līdz ar to neviens nemēģināja. Kaktos gan lika, bet bez panākumiem. Beigās izrādījās (to atklāja pēc gada), ka viņš ir garīgi nestabils, šogad uzstādīja galējo diagnozi - šizofrēnijas paveids... Tikai tagad apjaušu, kā manai mammai tas sabeidza nervus. Jo zāles brāli atstāja efektu uz max 2h, pēc tam atkal sākās psihošana, zagšana. Goda vārds, toreiz, nezinot, ka bērns ir atpalicis (jo par to nekas neliecināja līdz 5 gadu vecumam, likās tikai hiperaktīvs), es mammas vietā būtu viņu nositusi, jo jūs pat nespējat iedomāties, kas mums mājās darījās. Es esmu no mazā brāļa dabūjusi zilu aci, jo viņš man iemeta ar ķebli pa seju par to, ka nebiju pareizi olu izcepusi. Tāpat arī mamma un pat daži ciemiņi ir no viņa atrāvušies un ar viņu tā bija jau no pašas dzimšanas. Vienkārši nepienāca tāds brīdis, kad ar viņu var "visu sarunāt". Un kā rikoties tiem vecākiem, kam ir tāds bērns? Varbūt ne slims, bet vienkārši ne īpaši gudrs? Atstāt visu pašplūsmā, jo "sist nevar" un pēc tam lasīt foruma ierakstus "es nevaru izturēt tos vecākus, kas nav audzinājuši savus bērnus"? Ko tur vairs audzināt, 3 gados jau ir par vēlu. Mūsu gadījumā, ja diagnoze būtu noteikta ātrāk, ja ārsti būtu pareizi iztulkojuši simptomus, raksturu vēl varētu mainīt, bet nu jau viņam ir 12 gadu, policijas uzskaitē, mācās palīgskolā, zog no ģimenes, ārkārtīgi agresīvs vai ilgstoši letarģisks, visu jauc pa detaļām un liek kopā, velk uz mājām un slēpj dažādus mēslus no āra... murgs.
Ļoti baidos par savu meitu, jo viņa ir diezgan attīstīta savam vecumam. Viņa saprot lielāko daļu no tā, ko es viņai saku. Ja saku "Nāc šurpu!" - nāk. Ja prasu "Gribi padzerties?" - māj ar galvu. Tā varētu turpināt vēl un vēl ar lietām ko viņa prot un saprot, bet viņa ignorē pilnīgi jebko, kas saistīts ar aizliegumiem. Vēl šodien aptuveni 1h likām gulēt - cēlās kājās, lēkāja pa gultu, bļāva pretī, kad teicu, ka jāiet uz čučumeižu (arī šis termins viņai ir saprotams), smējās kad abi dusmīgi skatījāmioes uz viņu un meta ārā no gultas mantas, kad ignorējām. Beigās draugs neizturēja, uzšāva pa pamperu, jo pulkstens jau bija divpadsmits un viņam rīt sešos jābūt darbā. Vairs necēlās. Tas man liek domāt, ka kauna izjūtai tomēr ir nopietna nozīme bērna audzināsanā. Protams, nav jāsit, kad esi dzēris, nav jāsit pa pliku miesu vai izmantojot citus objektus. Esmu kategoriski pret pēršanu ar žagariem, grūšanu pa trepēm, slīcināšanu un citām zvērībām. Taču tā vai citādi - bērnam sava vieta ir jāzin. Varbūt, ja man nebūtu iepriekšējās pieredzes ar brāli, es tā nedomātu un, jā, es cerēju, ka mans enģelītis būs bez radziņiem. Taču dzīve man ir devusi mazu, mīļu spītniecīti un mans uzdevums ir izaudzināt no viņas krietnu cilvēku. Un kā jau teicu iepriekšējā komentārā - esmu kategoriski pret bērnu sišanu un savādāku fizisku iespaidošanu, izņemot, ja tā ir minimāla (kā tas pats uzpliķējiens pa pamperu vai viegls uzsitiens pa rociņu, ja kaut ko apzināti met vai sit kādam) un attiecīgajā brīdi lietderīga. Atvest bērnu mājās un sapērt par to, ka viņš pirms 3h veikalā nokritis un brēcis, nav nekāda mācīšana, tā jau ir vardarbība. To vajag uzreiz izdarīt un miers, neņemot vērā, kā apkārtējie skatās.
P.S. Nē, mēs nesitam savu bērnu mājās, ja kādam rodas tāds jautājums.Šīs 2 reizes ir bijušas vienīgās, kad tika paklapēts bērna pampers un pagaidām (nevar vēl zināt, kā ar to gulētiešanu rīt būs) izskatās, ka rodas apjausma par to, ko nozīmē vārds "Nē" un "Gulēt"
07.02.2013 03:20 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Vispar traki ja vecaki pamatigi klapejusi, kautka uzreiz ienaca prata sodien ieliktais video kur aukle sit bernu.
07.02.2013 02:43 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Godiigi sakot, neatceros :)
07.02.2013 02:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits