Gribu sportot, bet nav naudas

 
Reitings 469
Reģ: 03.07.2012
Lai cik muļķīgi neizklausītos, bet tieši tāda problēma man ir.
Nu pasakiet man, kā lai cilvēks ar minimāliem ienākumiem iesāk sportot? Kad no ikmēneša algas tiek nomaksāti visi obligātie rēķini, dakteri un iegādātas pirmās nepieciešamības preces, tad nauda tā vien atliek, ka gandrīz tikai pārtikai. Nu kā šādā situācijā var sākt nodarboties ar jebkādām fiziskām aktivitātēm, ja tās arī tomēr prasa diezgan naudas.
Teiksiet - ej skriet! Jā, tieši to es arī vēlētos darīt. Bet, lai ietu skriet ir nepieciešams kā minimums: skriešanas apavi, sporta tērps (īpaši tagad aukstajai sezonai vajadzīgs vairāk apģērba kā vasarai), sporta krūšturis. Nu, kā tad lai to visu iegādājas, ja naudas tikpat kā nav?
Cik maksā skriešanas apavi vien? Bet veselību arī sabeigt negribas skrienot ar galīgi nepiemērotiem apaviem un apģērbu.
Nu par šito es pēdējās dienās esmu baigi sacepusies. :(
22.11.2012 18:54 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
skrienu katru rītu, man ir speciāli skriešanas apavi ļoti dārgi, taču jāpiezīmē, es skrienu jau gadus trīs. Sāku ar vienkāršākiem apaviem, jo nezināju kā izvērtīsies mana skriešana, taču aizgāja visai nopietni. Tāpēc mans ieteikums sāc ar vienkāršām krosenēm un tad jau jutīsi vai aizietā lieta un ir jākrāj nopietnākiem apaviem naudiņa.
23.11.2012 08:42 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Neiesaistos diskusijās par čīkstēšanu, iespēju nemeklēšanu, pārmetumiem vietā nevietā, bet viens ir skaidrs.
Lai skrietu, ir svarīgi apavi, it sevišķi, ja Bender Girl piemin kaut ko par 21km vai pat 10km garu distanci:
Ar šādām NEVAJAG un NEDRĪKST skriet


Skriešanai piemēroti būs šāda tipa apavi (pamatā ar biezu zoli un paaugstinātu papēdi):





(pēdējās 2 ir no ss.lv ar cenu 5lati)

Apģērbs - šajos laikapstākļos Tev vajag krekliņu, 2 divus krekliņus ar garām rokām, cimdus un planu cepurīti un kaut vai legingus, vai 2 legingus.
Skriešanas apģērbu labāk vilkt slāņos no plāniem apģērbiem, ne vienu krekliņu un biezu jaku.

Savukārt, lai nodarbotos ar Shaun T mājās, tavi ieguldījumi varētu būt 5lati tikai par sporta apaviem. Apģērbs Tev var būt jebkāds.
23.11.2012 08:56 |
 
Reitings 2552
Reģ: 11.04.2011
kam tev naudu vajag, lai uztaisītu 100 presītes kaut vai uz grīdas? :D
23.11.2012 09:00 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
odyssey - bez kardio tām 100 presītēm nav jēgas - tāpat meitenei vajag vai nu paskriet, vai palēkāt 15min.
Ok, par tēmu - es uzskatu, ja vēlies skriet, tad patiešām kedās labāk ne- vismaz no savas pieredzes saku, ka nepatīkama sajūta tomēr mugurai, ārsti arī ļoti neiesaka to(un tie nav kaut kādi reklāmas triki - man ir ārstu ģimene, viens no viņiem pats skrien un piekrīt, ka pilnīgi plikās kediņās nevajadzētu.) Tādas, kuras womankind ielika jau derēs tev. Bet, ja ja vingrosi mājās, tad uzskatu, ka pirmajam posmam tev pietiks pat ar kedām. Kādu pirmo menesi es uz aerobiku nostaigāju ar lētajām kedām - bija ok. Tagad, protams, iekāpjot labās botās cita sajūta, bet var iztikt visādi, ja ir gribēšana. Par apģērbu - domāju pati saproti..
23.11.2012 09:10 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
Ja vingro mājās un netaisa nekādus palēcienus utml, tikai klasiski vingrojumi, tad nekādus apavus nevajag, tikai paklājiņu. Pilatēs arī vingro ar zeķēm. Ja vēlies skriet, tad piekrītu, ka daudz maz jēdzīgi apavi ir nepieciešmai, jo kā man pat traumatologs teica, skriešana ļoti traumē locītavas, tādēļ iesaka labāk braukt ar riteni, ko dara arī pats.
23.11.2012 09:23 |
 
Reitings 2552
Reģ: 11.04.2011
kardio var būt ātra pastaiga. un palēkāt ar nav kur? :D
23.11.2012 09:26 |
 
Reitings 2552
Reģ: 11.04.2011
tā vien liekas, ka meklē attaisnojumus savam slinkumam un resnajai pakaļai
23.11.2012 09:27 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
odyssey - tāda ir cilvēka daba!
Par pilatēm piekrītu - bet autore minēja, kāpēc grib vingrot - svars vai tikai veselības un prieka pēc? Tikai ar pilatēm baigi svarā nenokritīsies, bet var jau sakombinēt 1h ļoti raitā soli pastaigāt un tad pilates, kaut kā tā.
23.11.2012 09:32 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
pilates bija kā piemērs vingrošanai mājas bez apaviem. es kādreiz arī vingroju mājās bez apaviem, nekas man nav noticis. tiesa, es nezinu kāds meitenei svars un cik tur nopietni jāvingro.
23.11.2012 09:35 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
es atvainjos - gribēju teikt vai autore minēja, kāpēc grib vingrot?
23.11.2012 09:38 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
nē nu paklausies :D nu tu gan te baigi daudz ko gribi :D
tu vari mierīgi iztikt bez sporta krūštura. nekad dzīvē to neesmu vēl lietojusi un esmu vēl dzīva. tas tev noderētu, ja tu profesionāli nodarboties ar sportu.
botes jau nu nevajag nike pirkt, bet gan vari maksimā pa 8 lati nopirkt. skriešanai pa mežu būs kā reiz. galu galā tu nemaz nezinu, vai pēc nedēļas tu to skriešanu nepametīsi. kas tad tu nevari mājās sameklēt kādas treniņbikses garās. galvenais neskrien ar džinsām vai paprasi kādai draudzenei vai nav kāds sporta tērps vai sporta bikses. un augšā vari uzvilkt maiciņu un lādu jaku. nesaprotu, tu iesi skriet gar prezidenta pili vai kā?
23.11.2012 10:19 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
bender girl- par kādiem sporta apaviem tev var būt runa, ja tu pat neesi sākusi skriet? no sākuma sāc to darīt? pa mēnesi tev nekas nenotiks. un tad jau redzēsi, vai vsp gribēsi to darīt
23.11.2012 10:20 |
 
Reitings 4129
Reģ: 29.01.2009
Man ir nauda, bet es negribu sportot. :D Bet, ja nopietni, tad bez visiem štruntiem var iztikt, taču bez labiem skriešanas apaviem gan nē. Es ļoti labi zinu, ko nozīmē sačakarēti ceļi. Ja gribās skriet ar tirgus trīs latīgajām čībām, tad to var darīt tikai pa meža celiņiem vai kādiem mīkstajiem segumiem. Uz asfalta tiešām ar tādām veselībai tiks nodarīts lielāks kaitējums nekā labums. Skolnieku sportošanu 2x nedēļā absolūti nevar salīdzināt ar regulāru skriešanu.
23.11.2012 10:24 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
man arī bija periods, kad mācijos,nestrādāju un mātei negribēju prasīt naudu sporta zālei ! bet gribeju sportot, es pat, ja godīgi, neiedomājos nevienu no tām domām, ka es nevaru, jo man nav tas tas tas un tas... Piecēlos sapratu - viss šodien eju skriet! Uzvilku botas (nebija man super mega dārgas skriešanas botas, bet ar kedām, tiesi kā te viena meitene ielika bildi, gan NEVAR skriet), kkādas trennuškas, kreklu un uz priekšu :D Ja slikti laikapstākļi ārā - nav problēmu, - youtube ''abs workout'' ''butt workout'' ''legs workout'' un aidā :D Tā vingroju pat līdz 2x dienām, un feini :)
Bet mana problēma, kapēc es sapratu, ka man tomēr vajag ieguldīt līdzekļus sportošanā , ir tāda, ka es nespēju saņemties ilgstoši mājās sportot viena pati :D man vajag kompāniju, respektīvi, - sporta klubu, aerobiku,jogu utt. tāpēc es pašlaik esmu daudz savu līdzekļu noguldījusi sporta apģērba, apavu un abo. iegādei un kad sākšu nodarboties tur, tad viss man būs, bet pagaidām - tā pati skriešana ārā un mājas trenniņi, jo es tā nevaru neko nedarīt :D
23.11.2012 10:30 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
Jaunajā Shape ir vingrojumi, kur nav nepieciešams nekāds sporta inventārs un apavi. Var veikt kaut viesnīcas numuriņā.
Man ir nauda, bet es negribu sportot.

+
23.11.2012 10:31 |
 
Reitings 16
Reģ: 29.01.2009
Es jau 2 gadus sportoju majas - uzlieku Youtube kadus vingrinajumus, muziku fona un uz priekshu!
Mans inventars - plikas kajas un majas terps, dazreiz kada udens pudele . :)

Ta ka nav nemaz tik daudz jaiegulda, vajag tikai apnemsanos un nedaudz izdomas. Ja bail samezgit potites, tad nelec pa maju, bet gan taisi kadus stiepsanas vingrinajumus.

Vel viens variants ala sportosanai - kad tiri maju, uzliec kadu salsas ritmu, gurni pashi ies deja, un tadejadi slaukot puteklus busi kartigi izkustejusies - 2 zakji ar 1 savienu

VEIKSMI!
23.11.2012 10:37 |
 
Reitings 1534
Reģ: 29.01.2009
Neizlasīju visus komentārus, varbūt kāda jau ir minējusi par to, bet es kā skrējēja varu teikt vienīgi - LŪDZU NESKRIEN BEZ SKRIEŠANAS APAVIEM!!! Ja gribi paskriet pāris reizes, gan jau Tev nekas nenotiks, bet, ja vēlies skriet regulāri un ilgstoši-NĒ, NĒ, NĒ. Ja arī kājas, locītavas, mugura nesāpēc tagad, pēc gadiem Tu ļoti nožēlosi, ka esi ietaupījusi uz sporta apaviem. Cik zinu, neviena no meitenēm, kas Tev iesaka skriet ar kedām nav ne ārste, ne regulāra skrējēja tāpēc ieteiktu neklausīties cilvēkos, kas nezina, par ko runā un cenšas gudri spriedelēt.
Ja tomēr kādreiz ļoti gribas paskriet un nav skriešanas apavu, tad skrien pa mīkstu segumu. Meža taciņām, zemi, bet noteikti ne asfaltu.
23.11.2012 12:53 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Visu nemaz nelasīju, bet, ja gribētu, tad sen jau sportotu, nevis gudri runātu par speciālajiem apaviem, un sporta tērpu. Nu kāda starpība- skrien sporta biksēs pa 50ls vai ar trenūzenēm pa 6ls? Jā, vajag piemērotus apavus, kas uzreiz nenozīmē, ka japērk nez kādas firmas par nez cik desmitiem ls.
23.11.2012 14:32 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
nu jopcik poper :D

Gaiši zilie apavi, tieši šādus skrienamos apavu nopirku lietoto apģērbu veikalā pie sporta apģērbu stenda, ieliku veļas mašīnā, izmazgāju un aidā jūriņā.

Šādu maiciņu arī nopirku tur, iekšā ir iešūts tāds kā sporta krūšturis, kas satur krūtis.
kad ir auksts, tad parasto kapučdžemperi uzvilku un aidā. Problēma tur ,kur tā nav.
Un par vingrošanu, es nevarētu pavingrot sporta zālē, nepatīk, ka tik daudz cilvēku, tāpēc esmu atradusi iekš youtube video, un kopā ar tiem mājās vingroju, kad uznāk luste, vismaz kādas 30-40 min, katru vingrojumu kompleksu izpildu 3 reizes.
Man sports nekad nav paticis un nepatiks, bet reizēm gribas paskriet un pavingrot, tāpēc ja grib, tad var, un kaut kādi stulbi attaisnojumi nederēs.
Vienīgais man ir problēmas ar muguru un baigi aktīvi skriet nevaru, bet tas mani tomēr netraucē izskriet kādu riksīti it īpaši pavasarī un vasarā.
23.11.2012 14:48 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Un jā, kāda vaina skriet ar parastajām botēm , nekāda...
23.11.2012 14:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits