Gribu sportot, bet nav naudas

 
Reitings 469
Reģ: 03.07.2012
Lai cik muļķīgi neizklausītos, bet tieši tāda problēma man ir.
Nu pasakiet man, kā lai cilvēks ar minimāliem ienākumiem iesāk sportot? Kad no ikmēneša algas tiek nomaksāti visi obligātie rēķini, dakteri un iegādātas pirmās nepieciešamības preces, tad nauda tā vien atliek, ka gandrīz tikai pārtikai. Nu kā šādā situācijā var sākt nodarboties ar jebkādām fiziskām aktivitātēm, ja tās arī tomēr prasa diezgan naudas.
Teiksiet - ej skriet! Jā, tieši to es arī vēlētos darīt. Bet, lai ietu skriet ir nepieciešams kā minimums: skriešanas apavi, sporta tērps (īpaši tagad aukstajai sezonai vajadzīgs vairāk apģērba kā vasarai), sporta krūšturis. Nu, kā tad lai to visu iegādājas, ja naudas tikpat kā nav?
Cik maksā skriešanas apavi vien? Bet veselību arī sabeigt negribas skrienot ar galīgi nepiemērotiem apaviem un apģērbu.
Nu par šito es pēdējās dienās esmu baigi sacepusies. :(
22.11.2012 18:54 |
 
Reitings 675
Reģ: 07.09.2012
Es arī tā uzskatīju, ka ja nav naudas, sportot nesanāks. Nu tad nolēmu iet uz sporta zāli. tajā laikā kad pirku abonementu, gāju laikos, kad tas man izmaksāja Ls 15. Laba cena, vai ne? Nopirku abonementu, jo gribēju sevi motivēt regulāri iet sportot, rezultātā es tikai divas nedēļas nostaigāju uz klubu. Man tur ļoti nepatika, nejutos komfortabli. Tas pats stāsts ir arī ar otro klubu, ko mēģināju - nepatika, nejutos ērti, tāpēc es labāk sportoju ārā.

Galu galā drīz Ziemassvētki. Palūdz, lai tuvinieki sametas un nopērk tev skriešanas apavus. Ja uztrāpa uz atlaidēm, cena ir zema. Sporta tērps? Kāds tādā arī skrien? Man liekas, ka vairums skrien parastās (bet ērtās) biksēs, un kādās jakās. Es noteiktu neesmu manījusi cilvēkus skrienam saskaņotā sporta tērpā.
22.11.2012 19:24 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Nū latvietim pasūdzēties par grūto dzīvi ir goda lieta!

Sporto mājās, parastai vingrošanai (lēnā iesildīšanās, vigrojumi stāvus un uz grīdas) tur nevajag ne speciālos apavus, ne speciālo pupturi.
22.11.2012 19:24 |
 
Reitings 1692
Reģ: 16.01.2011
Tieši tā, ja nav sporta bikses tad jau lengingi un kāda jaka atradīsies. Protams, labāk jau būtu speciālie apavi, bet nezinu nevienu, kam parastas botiņas ir nodarījušas lielu ļaunumu.
22.11.2012 19:25 |
 
Reitings 1602
Reģ: 12.04.2012
Tāpēc tā rakstu, jo esmu dzirdējusi, ka piemēroti apavi sportam ir ļoti svarīgi, lai vēlāk nebūtu problēmu ar kāju locītavām un mugurkaulu.

Tā raksta triju iemeslu dēļ, - 1) ja cilvēks nodarbojas ar skriešanu pastāvīgi un tas ir kļuvis par daļu no viņa ikdienas dzīvesveida, tad, protams, ir patiešām labāk ieguldīt naudiņu labiem skrienamiem apaviem; 2) ja cilvēks nodarbojas ar skriešanu profesionālā veidā; 3) lai uz tādām kā tu, palielinātu peļņu, reklāmas pēc - "pērciet dārgos (kvaliatīvos) apavus un būs jums veselas potītes".

Ja tu gribi sākt skriet svara nomešanas dēļ, tad prezumēju, ka tu skriesi tikai šī iemesla dēļ, un tad, kad sasniegsi savu mērķa svaru vai tev apniks, ar skriešanu vairs nenodarbosies, tad patiesi nav nepieciešami tie profesionālie apavi.

Un to jau arī apstiprina tas, ko rakstīju par bērniem skolās. Nu nav taču viņiem nekādu problēmu ar potītēm, lai gan tur lielākajai daļai nav profesionālo apavu, tikai niecīgam skaitam ir tās Nike botītes, i tā ne jau veselības dēļ, bet gan ūber krutā logotipa dēļ.
22.11.2012 19:26 |
 
Reitings 469
Reģ: 03.07.2012
Vēlreiz saku - mans mērķis nav izskatīties kā no reklāmām :D
Un, jā, lai cik tas jocīgi un neticami dažām nešķistu, bet man tiešām mājās nav itin nekādu trenušku un vispār nekādu bikšu (ja neskaita vienus pidžamšortus), nekādu vecu kurtu, baiku vai sazin vēl kā.
Paldies, tiešām varbūt jāpačeko vēl sludinājumi te.
22.11.2012 19:26 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Krutos skriešanas apvaus tev vajadzētu tad, ja tu plānotu skriet maratonus. Tam, ko tu paskraidīsi savam priekam, pietiks ar Gerkena botām pa 5 ls.
Tepat jau cik ir izreklamēts Shaun T - lejupielādē video un mājās kaut apakšveļā vingro vesela. Tāpat es esmu pārliecināta, ka internetā ir dažādi aerobikas video. Lūdzu - uz priekšu! Mana mamma visu dzīvi vingro, bet nekad nav bijusi sporta zālē.
22.11.2012 19:32 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Becky-bet ,vai tad taa nav!?
Es soreiz gribeeju mazliet uzsist asinis par izskatu!:DNopietni par teemu-ir svariigi ar kaadaam sleepeem ,piemeeram ,sleepoju tikai tad,ja esmu jau iemaaciijusies noiet no taa "zilaa","melnaa" kalna...ja nemaak sleepot ,tad nemaacees arii ar taam "spicajaam" sleepeem!Te es gribeeju teikt,ka skriet var ar vienalga kaadiem apaviem...protams , nebuutu par launu skriet ar tiem smalkajiem Nike!:D
22.11.2012 19:33 |
 
Reitings 469
Reģ: 03.07.2012
Protams, būtu jauki, ja daļa no jums savu sakāmo varētu arī pateikt vienkārši, nevis mēģinot uzbraukt, bet nekas. Paldies tāpat. Ticiet man, tas viss, ko jūs sakāt ir noderīgi. :)
Par sporta krūšturi es minēju, jo pāris reizes veicot visādus vingrinājumus ar lēkāšanu, bija tik nepatīkama sajūta, ka krūtis visu laiku lēkā līdzi (:D), tāpēc domāju, ka droši vien ir nepieciešams speciālais krūšturis, lai visu kārtīgi notur vietā.
Spotorno, par tiem bērniem skolās - viņi sporto tikai 2x nedēļā 40 minūtes. Es to vēlētos tomēr darīt biežāk, bet, ok, par šito vairāk nē, citādi atkal varēs teikt, ka tikai meklēju attaisnojumus.
Vēl viens iemesls, kāpēc man likās, ka vajadzētu īsto skriešanas apavus, jo man jau no skolas laikiem ir bijušas nelielas problēmas ar ceļgaliem, negribētos, ka tas padziļinās.
22.11.2012 19:34 |
 
Reitings 1784
Reģ: 18.06.2009
Nu bāc, ieej Sidonā un nopērc legingus pa 2 ls. Kurtkas nav? Domāju, ka kāda no Cosmo meitenēm kaut atdāvinātu savu veco, ja tu palūgtu. Botes var nopirkt uz tirgus kaut vai. Humpalās. Kaut atverskapi vai ss.lv. Iespējas ir, vajag tikai gribēt! :)
22.11.2012 19:34 |
 
Reitings 405
Reģ: 18.01.2012
Es arī diezgan ilgu laiku skrēju "parastās skolas botiņās". Mans puisis nopietni nodarbojas ar skriešanu, un kad viņš ieraudzīja ar ko es skrienu - viņš bija šokā, ka tā es nodarot vairāk ļaunuma nekā labuma sev un savām kājām.
Es viņu nepaklausīju un turpināju skriet, kā skrējusi, - līdz brīdim, kad satraumēju savu potīti tā, ka pat bail atcerēties. Uzreiz aizskrēju uz veikalu pēc speciālām skriešanas botēm. (Lai būtu lētāk - pirku outletā, liekas, ka izmaksāja 30Ls). Tagad protams pavisam cita lieta - nekas nav pat iesāpējies un skrienas arī labāk un vieglāk.
Tā arī pamazām tiku pie pārējā. Vienīgais, kas man nav, tas ir, sporta krūšturis. Bet to es noteikti uz pavasari nopirkšu. Esmu salasījusies baismu stāstus par to, ka no skriešanas bez speciāla krūštura krūtis var izstaipīties, zaudēt formu un vēl nez kādus brīnumus. :D Nezinu gan, cik daudz tur taisnības, bet negribu riskēt.
Lai veicas! :)
PS. Ja pērc gadījumā botes, tad uzprasi tieši skriešanai paredzētās, jo ir daudz un dažādi veidi.
22.11.2012 19:35 |
 
Reitings 729
Reģ: 07.06.2012
Bender Girl, diez vai Cosmo meitenes tev te kaut ko ieteiks.. Viņām viss liekas iespējams,bet bez naudas tiešām sportot un dzīvot veselīgi nav iespējams!
22.11.2012 19:37 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
nezinu nevienu, kam parastas botiņas ir nodarījušas lielu ļaunumu.

Es nepiekritīšu par apaviem, jo tie ir nepieciešami speciāli skriešanai. Man viena draudzene, skrienot šādi pa rajonu, kur ir cietais segums, ar parastajām botēm sačakarēja sev potīti. Ok, nekur nav teikts, ka visiem rodas problēmas, bet iespēja pastāv. Ja vēl saki, ka tev bija problēmas ar ceļgaliem, tad apavus tiešām vajadzētu izvēleties speciālos.
22.11.2012 19:38 |
 
Reitings 6531
Reģ: 18.08.2010
es gan uzskatu,ka sportošanai ir nepieciešami labi apavi,bet tas nenozīmē,ka jāpērk Nike,jo tur jau maksā uzreiz par brendu arī. Var dabūt lētas botas(kaut vai tirgū ;) )

sporta apģērbu lēti var dabūt humpalās vai parastos veikalos,tie,kas nav firmīgie,protams. Patiesībā var iztikt arī ar legingiem un džemperi(bet tādu hoodie tipa)
22.11.2012 19:38 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Iesākumam nopērc parastas botas, tad sakrāj speciālajām. Nemaksā jau tās pāris simtus.
22.11.2012 19:40 |
 
Reitings 729
Reģ: 07.06.2012
Un apavi ir SVARĪGI! Parastās botes sabeigs nevis potītes,bet gan muguru! Bļin pakonsultējaties ar trenneriem,sportistiem,bez krūštura var iztikt,bet ir jābūt skriešanas apaviem,nevis parastām,kaut ērtām botēm.
22.11.2012 19:40 |
 
Reitings 469
Reģ: 03.07.2012
Emmanuelle, es goda vārds nesaprotu, kāpēc tu esi tik ļoti uzsēdusies uz tā izskata. Es laikam nemāku vienkārši labi izteikties, tāpēc tu esi izlasījusi kaut ko pa savam. Atkārtošu vēl vienu reizi- man nav svarīgi izskatīties šiki kā no pēdējā modes kataloga, bet tikai tas, lai apģērbs būtu piemērots un neradītu kādas veselības problēmas. Atzīstu, ka mana problēma ir, acīmredzot, tas, ka ļoti daudz interesējoties par visām šīm skriešanas lietām, manī ir iesēdies stereotips, ka ārkārtīgi svarīgi ir labi apavi un labs apģērbs (īpaši aukstā laikā).
Jebkurā gadījumā šī diskusija man ir noderīga, jo šis stereotips tiek tagad lauzts.
Es tiešām vēlos meklēt risinājumu, nevis tikai čīkstēt.
22.11.2012 19:41 |
 
Reitings 405
Reģ: 18.01.2012
Un tiem apgalvojumiem, ka var skriet parastās gerkena botās pa 5 Ls - nekādā gadījumā nepiekritīšu. :D Vienīgais izņēmums ir varbūt, ja skrien ļoti reti un ļoti maz.
22.11.2012 19:41 |
 
Reitings 6531
Reģ: 18.08.2010
diez vai Cosmo meitenes tev te kaut ko ieteiks.. Viņām viss liekas iespējams,bet bez naudas tiešām sportot un dzīvot veselīgi nav iespējams!


patiesībā šādas arī ir manas domas
22.11.2012 19:42 |
 
Reitings 6531
Reģ: 18.08.2010
kosmosene-tu domā,ka tikai dārgās Nike botes pa 50ls ir labas skriešanai? Muļķības,tas vnk ir brends,to botu pašizmaksa noteikti nemaz tik ļoti neatšķiras no Gerkena botēm!
22.11.2012 19:43 |
 
Reitings 1602
Reģ: 12.04.2012
Nē, nu Dieva dēļ, nesporto tagad, sēdi mājās un krāj līdzekļus profesionāliem atribūtiem, tikai es stipri šaubos, ka ar tādu raksturu tu pat ar saviem profesionālajiem atribūtiem noskriesi ilgāk par pāris nedēļām :) Ja tā nebūs, gods un cieņa, ņemšu savus vārdus atpakaļ!
22.11.2012 19:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits