Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Paplapasim par VD!

 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Gan jau, ka te ir daudz meitenes, kuras cinas/ sadzivo ar vegetativo distoniju.
Tad nu gribeju parunat, ka jums iet, ka jutaties, ka cinaties?
18.10.2012 18:15 |
 
Reitings 102
Reģ: 09.04.2012
Neesmu vēl atradusi savu veidu kā cīnīties ar to. Bet tāda sajūta, ka arvien pasliktinās pašsajūta. Gluži nervu zāles arī negribas sākt dzert. Varbūt ir kādi ieteikumi? Sen neesmu normāli izgulējusies..
18.10.2012 18:25 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Ieteikumi jau ka vienmer, veseligs dzivesveids, miers, labs miegs, vinrinajumi, joga, peldesana. Bet tur jau tas slinkums savu lomu spele.

Man VD jau ir gadus 5cus, tagad jau ir labak, esmu iemacijusies sadzivot ar to, tachu loti biezi jutos vnk nogurusi bez iemesla un nezinu ka ar to cinities. Tad man galva sap, tad mugura, tad es vnk noraustos ka nerigtiga. Dazreiz jutos ka omite, tachu ir ari dienas, kad jutos ka supermens. Tikai tas dienas paliek aizvien mazak un mazak. AD dzert negribas galigi, jo tad atpakalcela nav. Latvija dzeru Persen, dabigas tabletites, kas isteniba loti palidzeja.
18.10.2012 18:30 |
 
Reitings 92
Reģ: 26.04.2009
Man VD ir 7 gadus.
Lietoju AD un trankvilizatorus. Man smaga forma.
Loti palidz sports - kartigi izsvist!
18.10.2012 18:48 |
 
Reitings 102
Reģ: 09.04.2012
Esmu pamanījusi, ka arī pēdējā laikā ķermenis ne no kā noraustas, kā kaut kāda trakā. Man reāli ir bail no tā, ka tas turpināsies gadiem, jo man šī problēma ir tikai šogad sākusies. Pēdējā laikā neko negribas, tikai mājas un mājas.
18.10.2012 18:54 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Es nevarētu teikt, ka man ir VD, jo man nav šī diagnoze noteikta. Gāju ar savām sūdzībām (kas pēc apraksta ir līdzīgas VD) pie ārsta, mani sūta uz visādām analīzēm, kur rezultāti vienmēr ir tādi, ka viss kārtībā un tad visas sūdzības paliek karājoties gaisā.

Septembrī man (atkal, vasarā bija +/- klusuma periods) bija ik pa laikam (patiesībā no visai konkrētām situācijām konkrētos laikos, iemesli zināmi) ļoti slikti, sākums bija saistīts ar garīgām problēmām un tad viss pārgāja uz fiziskām, pilnīgi patiesi to izjutu. Es it kā padzēru ģimenes ārsta izrakstītās nervu zāles (Adaptol), nedomāju gan, ka tas man palīdzēja, jo, manuprāt, tās ir diezgan vājas zāles. Esmu dzērusi arī stiprākas un pat tad nekādu dižu efektu nejutu.

Kā jau minēju, tagad vai nu nav vai nu gandrīz nav slikti, jo esmu likvidējusi pāris stresa iemeslus un tagad ir tāds grafiks, ka nepietiek īsti laika miegam, kur nu vēl kaut kādām stresa lēkmēm (kaut gan it kā pēc loģikas būtu labi jāizguļas, lai labi justos, bet man tā ar garīgo pusi īsti nav) vai drūmām domām, vai tml. Vēl esmu iepazinusi pāris cilvēkus, kuri pozitīvi mani ietekmē.

Es domāju, ka pie lielāka stresa man atkal būs slikti, bet.. Tā viņš ir.
18.10.2012 22:46 |
 
Reitings 3376
Reģ: 18.03.2012
Man VD bija vidusskolas laikā. Tagad esmu tikusi no tās vaļā. Izlasīju grāmatu par VD. Laikam šampanieša iespaidā neatceros ne nosaukumu, ne autoru. :D bet bija tik laba, ka sapratu, kā ar to cīnīties. Zinu, ka uz vāka tai grātamai bija kkas sarkans ar baltu. :D
18.10.2012 22:52 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Man izrādās bērnībā arī ir bijusi šī VD, bet tagad it kā viss ok, uzzināju, kad izlasīju savu slimības vēsturi, nice ...:D
18.10.2012 23:00 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Vel joprojam nespeju sadzivot, izjutu to katru dienu.
Man palidz vanna ar specialu eterisku ellu, nomierinosas zalu tejas un bolderianji. Loti uzmanigi apejos ar kafiju, parsvara dzeru bez kofeina. Alkohholu lietoju reti un pedeja laika aizvien retak. Centsos sevi nodarbinat pareizak sakot nokauset, tad vakaros vismaz nak miegs.
18.10.2012 23:10 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Pievakare - man bija ta pat, visadi simptomi, bet analizes perfecto.
Tad aizgaju pie vienas nejaukas dakteres vina man uzreiz saka - VD un izrakstija veselu chupu ar AD un citiem mesliem. Man ari no tiem panika sakas un at ari nevienu neiedzeru, izmetu ara.
Pamazam saku stradat ar sevi un +- tagad ir kartiba, bet es jutos drausmigi nogurusi, esmu bremzeta un ari atmina klibo. Bailes no galvassapem. Bailes no metro, kas apstaja stunela vidu...


Kaprace - anuka atceries, kas ta par gramatinju? Man gribas kko pa to temu palasit :)
18.10.2012 23:11 |
 
Reitings 503
Reģ: 29.01.2009
Es tikai pirms apmēram gada uzzināju, ka tāda slimība vispār ir, tiek saukta kādā vārdā un apzīmēta. Patiesībā nezinu, tādas divējādas domas par šo, vienu laiku ļoti populāro diagnozi. No vienas puses es arī esmu bieži vien pārgurusi, daudz darba, pēc darba papildus darbs, lai piepelnītos, sestdienā skola, svētdienās arī bieži piestrādāju, kaut kad māja jātīra, jāmācās, jāsatiekas ar draugiem un tad atjēdzies,ka skrien kā traks un neesi gulējis. Pēc kāda laiciņa pamanīju, ka man mati krīt ārā, nagi lūzt, acs raustās, kāds muskulis raustās, it kā bez iemesla, vaigi deg, drausmīgs nogurums, miegs, bet,kad aizmiegu,tad pamostos un nevaru vairs pagulēt, bailes,ka kaut ko neesmu paspējusi, stress nenormāls, aizkaitina katrs sīkums. Man nav ne jausmas, vai tā ir VD vai nav, bet, man liekas, ka lielākai daļai Latvijas iedzīvotāju tāds stāvoklis ir norma, kuri tāpat kā es, par šīm problēmām atļaujas sūkstēties tikai draugiem vai radiem, bet nedomā pat iet pie ārsta un teikt,ka man nāk miegs un raustās acs. Lai gan, nebūt nesaku, ka tā vajadzētu darīt. Liekas, ka tagad šai diagnozei ir tāda neliela modes piegarša, jo visas "slavenības" ar šo slimo un ir svarīgi to pateikt. Tāpēc bieži vien, pēdējā laikā, redzu cilvēkus, kuri vnk ir slikti un kuriem gribas,lai viņus žēlo un tāpēc izdomā, ka viņiem ir tieši šī diagnoze. Kas zina, vispār vienmēr esmu gribējusi painteresēties par šo plašāk, bet kaut kā nav sanācis laika.
18.10.2012 23:16 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Nekad nekur neesmu lasijusi un ari vaicajusi ne, ka ir ar berniem. Ja piedzimst bernins, vd var iedzimt? Un ka ir grutniecibas laika, noteikti nav labi, ja toposa mammina cinas ar nervozitati un panikas lekmem.
18.10.2012 23:18 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Tad aizgaju pie vienas nejaukas dakteres vina man uzreiz saka - VD un izrakstija veselu chupu ar AD un citiem mesliem. Man ari no tiem panika sakas un at ari nevienu neiedzeru, izmetu ara.

Es zinu, ka daudzi uzskata, ka zāles = atkarība, ļaunums utt., bet man gan tā neliekas. Vismaz es labāk padzeru zāles (tiesa, konkrēti AD dzērusi neesmu - varbūt pēc tiem domas mainītos. Bet esmu dzērusi jau pieminēto Adaptol, Noofen un mēģinājusi kaudzi ar homeopātiskām kā Sedatif PC, NovoPassit utt.) nekā bez maz vai ģībstu nost lekcijas laikā. Pašlaik man neprasās iet pēc receptes vai kaut ko pirkt, jo nav tā sliktuma, bet ja būtu - tad dzertu.
18.10.2012 23:20 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Man nav ne jausmas, vai tā ir VD vai nav, bet, man liekas, ka lielākai daļai Latvijas iedzīvotāju tāds stāvoklis ir norma, kuri tāpat kā es, par šīm problēmām atļaujas sūkstēties tikai draugiem vai radiem,

Man liekas, ka tas, ko tu aprakstīji (nogurums, aizkaitinātība, miegainums utt) noteikti nav VD, bet vienkārši stress. Es par VD sauktu kaut ko krietni lielāku.
18.10.2012 23:28 |
 
Reitings 503
Reģ: 29.01.2009
Pievakare, es ceru. Tāpēc arī gribētu, tīri intereses dēļ, palasīt par VD kaut ko, lai izprastu, kur ir robeža, kad nogurums un stress vairs nav tikai nogurums un pārslodze, bet jau VD.
18.10.2012 23:32 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Esmu ievērojusi, ja viss ikdienā ir mierīgi, nav stresa, pārdzīvojumu, tad viss ir kārtībā. Tikko kaut mazākais stress, momentā saasinās VD. Man ir jau no bērnības, kad saasinās, tad dzeru zāles, tas pats Noofen palīdz. Bet ir bijis arī tā, kā Dominika aprakstījusi - ārsts izrakstīja zāles, kuras man izraisīja baisāko trauksmes sajūtu, bailes un paniku. Laika gaitā esmu atradusi zāles, kas man der un palīdz, un atsijājusi tās, kas visu tikai pasliktina.Katru vakaru dzeru nomierinošu zālīšu tēju, kurai pievienoju pāris pilienus māteres tinktūras - homeopātisks, aptiekās nopērkams līdzeklis. ļoti nomierina un palīdz iemigt
18.10.2012 23:33 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Man nav ne jausmas, vai tā ir VD vai nav, bet, man liekas, ka lielākai daļai Latvijas iedzīvotāju tāds stāvoklis ir norma, kuri tāpat kā es, par šīm problēmām atļaujas sūkstēties tikai draugiem vai radiem


Ja, man ari liekas, ka tas ir vnk stresa nogurums, kas ir diezgan logiski, ja tu tik daudz strada + macies + vel 100 lietas.
Mans nogurums ir savadaks, tada sajuta, ka galva migla pat neko nedarot. Ir tads savadaks nogurums, nevis, ka no kajam griti, bet drizak tads uz samanas zudumu, dullu galvu un apstulbumu.
Nezinu, ko tur zeloties, es butu laimiga, ja man neka tada nebutu!

Man liekas, ka ari berniem iedzimst tas neirologiskas problemas, jo ar manu mammu ir tiesi tas pats kas ar mani. Protams, tas neparadas loti agra berniba, bet gan apziniga vecuma.
Un vispar man liekas, la VD rodas pec lieliem stresiem!
18.10.2012 23:42 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Man liekas, ka ari berniem iedzimst tas neirologiskas problemas, jo ar manu mammu ir tiesi tas pats kas ar mani. Protams, tas neparadas loti agra berniba, bet gan apziniga vecuma.

+
Mana mamma arī ir stresaina (lai arī nav uzstādītas nekādas diagnozes).
18.10.2012 23:47 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Divaini tas, ka mana mamma nav stresaina vispar, bet vinai bija nervu sabrukums del attiecibam ar tevu. Pec ta vina vispar loti tramiga un divaina palika. Man ari kads geens tika!
18.10.2012 23:50 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Pusei no te rakstošajām nevis tā sauktā veģetatīvā distonija, bet kaut kādas nervu kaites ir. Īpaši tām, kas "mājās izārstējušās saviem spēkiem"
19.10.2012 00:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!