Darbs ārzemēs

 
Reitings 729
Reģ: 07.06.2012
Kur meklēt,ja nav paziņu ārzemēs?
Caur kaut kādām darbā iekārtošanas firmām?
Uz kuru valsti labāk braukt 18.gadīgai meitenei? Domāju par Zviedriju,Norvēģiju,varbūt UK. Kur labāk nopelnīt un kā tur ir ar dzīvošanu? Tās meitenes,kuras strādā ārzemēs,kā Jūs atradāt un kā vispār ir? Padalieties pieredzē. Gribu piepelnīties.
Un kā ar tām vīzām,utt,kas vispār jādara/kādi dokumenti jākārto lai strādātu ārzemēs?
26.09.2012 12:57 |
 
Reitings 729
Reģ: 07.06.2012
minkupinka*, Protams,man viss bija līdz šim apmaksāts,vecāki pelna labi un deva man naudu visu laiku,tāpēc arī kurpēs varēju visu notriekt,bet kad pati gribi izsisties šajā pasaulē un kaut ko sasniegt saviem spēkiem,sākot no paša mazumiņa,tas ir daudz savādāk,tas tiešām audzina raksturu,tas ir piedzīvojums! Es neceru uz zelta bedri,vienkārši gribu sapelnīt naudiņu,lai varu atbraukt uz LV un pati kaut ko nopirkt,mašīnu,dzīvokli vai kaut ko sev un tas būs MANS sasniegums,nevis pa vecāku iedotu naudu.
Pateicu vecākiem,ka sākšu pati kaut ko darīt,tfu tfu tfu,ja noies griezi,atbalsts protams būs,bet es gribu pati saviem spēkiem kaut ko sasniegt. Ceru,ka sapratāt! :D
26.09.2012 20:01 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
Paziņa jau 3. ziemu brauc strādāt par šuvēju Zviedrijā. Nerunā ne zviedriski, ne angliski, gandrīz viss kolektīvs latvieši. Maza pilsētiņa ziemeļos, nav īsti ko redzēt, kā vien nelielas mājiņas, pāris veikali, stirnas un sniegs, sniegs... Bet viņa sapelna naudiņu un nu jau pa šīm 3 sezonām būs pilnībā atjaunojusi savu lauku māju. Pa vasarām strādā tepat un šiverē pa dārziņu atpūsdamās.
Man tas liekas tāds foršs variants, tikai es kā studente varu strādāt vasarās. ļoti ceru nākošvasar doties uz Stokholmu.
Esmu padzīvojusies pa Londonu, un atļaušos apstrīdēt to, ka darbu tur pakaļ met, kaut arī valodu zinu ļoti labi, esmu komunikabla un strādīga. Īre dārga un cilvēki neparedzami. Ja strādā pabā, tev viens īrs var iegāzt Guinees'u sejā par to, ka ievelc putās shamrock, cits iegāzīs par to, ka neuzzīmē... Dzīvot es tur vairs nevēlētos, bet Londona man ir ļoti mīļa vieta, kur ik pa laikam atgriezties, kad gribas no visa aizbēgt.
26.09.2012 20:12 |
 
Reitings 1103
Reģ: 07.10.2011
Iesākumam ieteiktu braukt kā Au Pair- būs gan vieta, kur dzīvot, gan ēdiens nodrošināts, gan apdrošināšana, gan valodu kursus varēsi apmeklēt. Tad, kad esi 'uz vietas', vari pēc kāda laika meklēt arī citas darba iespējas.

Ja nav jūrasslimība, tad pamēģini arī jau pieminētos kruīzkuģos apkalpes sfērā pieteikties.
26.09.2012 20:22 |
 
Reitings 1103
Reģ: 07.10.2011
Aizmirsu vēl pieminēt, ka Au Pair saņem arī 'kabatas naudu/ algu' kā nu kurā valstī tas tiek formulēts.
26.09.2012 20:23 |
 
Reitings 729
Reģ: 07.06.2012
Favel, Kas īsti ir Au Pair?
26.09.2012 20:42 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
es tevi nesaprotu. ja tev ir iespēja studēt, neuztraucoties par finansēm, tad dari to. mani vecāki arī ir gatavi mani uzturēt visu studiju laiku (man gan ir pusslodzes darbs, bet ar to nepietiek dzīvošanai), lai es varētu iegūt normālu izglītību un PĒC TAM, kad man būs kaut kādas zināšanas un sapratne, es varētu sākt savu karjeru. un es esmu viņiem par to ļoti pateicīga

iesaku tev novērtēt to, kas tev ir, nevis mesties nezin ko kādam pierādīt. tu tagad mēģini visu izdarīt no otra gala -- atteikties no normālām perspektīvām, strādāt darbu, ko pēc tam pat nebūs jēgas ierakstīt CV, lai nopelnītu kaut kādai konservu bundžai Krāslavā un pēc tam 20+ gadu vecumā, kad visi pārējie sāk savus pirmos nopietnos darbus, sāktu studēt... nafig?

izmācies, atrodi darbu savā jomā un dzīvokli pērc tad, kad strādā labi atalgotu darbu un vari atļauties labu dzīvokli
26.09.2012 21:00 |
 
Reitings 91
Reģ: 17.08.2011
Vari strādāt arī par auklīti vai mājsaimnieci tur iedod vietu kur dzīvot, ēšana pa brīvu...un citi pat biļeti apmaksā. Paskaties sludinājumus. Vai kā jau meitenes rakstija uz kruīza kuģiem, ja labi zini valodu. Te pat LV arī var strādāt uz kruīza kuģiem.
26.09.2012 22:35 |
 
Reitings 342
Reģ: 21.08.2012
Nuuu nezinu gan. UK viss ir ļoti dārgi! Es pati tur esmu bijusi uz nedēļu, nedēļas laikā mani 240 paundi aizgāja kā pa gaisu! Nezinu kurā zonā biju, bet 40 min attālumā no Londonas, Bracknellā. Līdz londonai ar vilcienu aizbraukt ģimenes biļetes ( 4 cilvēki ) bija laikam kkādi 22 paundi? Vienā virzienā. Māsīca uzņēma man un otrai māsīcai vienu istabiņu, tādu kā to room box, pa 10 dienām samaksāja laikam kaut kādus 75 paundus.. Bet nu tur nebija nekas, tikai divi skapji un gulta + spogulis. Tie 240 paundi neaizgāja nekādos manos personīgajos tēriņos, gandrīz neko nenopirku, tikai svārkus pa 3 paundiem, legingus, kedas, krekliņu un 5 pāri zeķubikses pa 1,50 kopā. Laikam arī viss. Vēl pāris magnētiņus un smuku krūzīti no disney veikala. Pārējais aizgāja ēdienā, taču visvairāk vilcienu biļetēs.. Labi, vēl - 30 paundi legolandā.
Pati māsīca uz turieni aizbrauca kā uz izlaiduma gadu, pabeigusi skolu, domāja mazliet iekrās sev tēriņiem braucot uz lielo augstskolu Šveicē, taču strādājot ar 4 ls stundā un strādājot 8 stundas dienā, viņa, cik zinu, neko nav iekrājusi, jo jāmaksā par room box nenormāli daudz, par dzērieniem, ēdieniem, kas tur arī dārgi, protams, var atrast arī kaut ko izdevīgu, taču pārsvarā tur padārgi.. Cik uz ielām staigāju redzēju bāru izkārtnes 1 shots = 5 pounds, tad bija tāds ou wow. :D
Un jā, pareizi meitenes saka, ka nesanāks tur neko diži iekrāt. Mana māsīca, kad meklēja dzīvokli pēc tā room box, bija skatīties kādus 7 dzīvokļus, vismaz, taču nevienu nedabūja, jo īpašnieki ļoti nemīl iebraucējus un neuzticas.. tāpat tur arī viss iet caur aģentūrām, mākleriem, kam vēl jāmaksā nauda. Tur tā caur netu nevar atrast dzīvokli.

Tāda ir mana pieredze par UK, nezinu kā Īrijā, Norvēģijā. Neesmu bijusi, bet es silti iesaku turēties tomēr pie pieredzēm, viedokļiem, ja pati neesi bijusi UK nekad, tad tur vajag ļoti piešauties, visas stacijas jāpārzin utt. Mēs pat ar māsīcu, kad gadu tur nodzīvoja, nomaldījāmies un aizbraucām uz citu pusi ar vilcienu. Tā kā tā. Laikam mazliet gari sanāca. :D
27.09.2012 00:21 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
lai tak brauc meitene, brauciet visi prom, man paliks vairak Latvijas hahaha :D
27.09.2012 00:34 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
bet kad pati gribi izsisties šajā pasaulē un kaut ko sasniegt saviem spēkiem,sākot no paša mazumiņa,tas ir daudz savādāk,tas tiešām audzina raksturu,tas ir piedzīvojums! Es neceru uz zelta bedri,vienkārši gribu sapelnīt naudiņu,lai varu atbraukt uz LV un pati kaut ko nopirkt,mašīnu,dzīvokli vai kaut ko sev un tas būs MANS sasniegums,nevis pa vecāku iedotu naudu.


Tiesam tev skiet sasniegums un izsisanas stradat UK fabrika un pa nelielo iekrato naudinu nopirkt letu auto??
27.09.2012 00:42 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
MIA, ir labi saprotama ta doma, ka gribi kaut ko nopelnit pati savam rocinam bez vecaku palidzibas, bet nezinu vai tas butu pratigi ta rikoties, jo ari arzemes ir salidzinosi lieli maksajumi par iri, dzive nav tik leta, turklat, tu brauc pilnigi viena un tev neviens nebus pazistams. Izkapsi no lidmasinas, ne tev kur iet, neka... Es tava vieta pabeigtu vidusskolu ar pec iespejas labakam sekmem un dotos macities uz kadu valsti, plus mekletu darbu, kuru var apvienot ar macibam. Daudzas valstis tacu ir izglitiba par brivu! Izmanto tadu iespeju! Tici man, bez izglitibas dzive tev nebus spidosa. Pati rakstiji, ka vecaki tev diezgan turigi un spej atbalstit, tad izmanto to, ko tev vini spej dot! Velak ar uzviju varesi viniem atdot atpakal, vecakiem bus prieks par savu meitu. Dari ka zini, bet mekle izglitibas iespejas!
27.09.2012 01:13 |
 
Reitings 363
Reģ: 16.05.2012
Au pair ir labs variants. Nodrosinatas ir macibas, ediens, dzivosana, kabatas nauda, masina. Noteikti iegusi loti labas anglu valodas zinasanas. Nebus baiga pelna, bet iekrat var. Un ta ir lieliska pieredze tikt skaidriba ko velies no dzives un nostadit konkretu merki. Un plus izcelotos un iegutu draudzenes no visam pasaules malam.
27.09.2012 07:12 |
 
Reitings 363
Reģ: 16.05.2012
Tas ir ASV. Protams var ari braukt uz Iriju, Angliju u.t.t.. Tacu liela iespeja ir ka ta bus CINA. Au pair nozime- nav isti risku. Jaunam meitenem perfekti. Vienigais tev ka 18-gadniecei ASV nebutu ballites, kas seit ir jauniesiem sakot ar 21.
Es domaju, ja tev pagaidam nav konkrets merkis dzive (iznemot dzivoklis), tad neej studet. Neiesaku bojat dzivi ar verga, melnstradnieka pieredzi...Tas ir gruti un tev vienai butu arzemes loti smagi. Arzemes dzive ir loti darga- ire, komunalie utt. Manuprat, aizbrauc kada kulturas apmainas pieredzee. Iemacies valodu, iegusti pieredzi, internacionalu pazinu loku, iekrasi naudinu...dzivosanai macibam... Tiksi vairak skaidriba KO isti velies no savas nakotnes.
Veiksmi!
27.09.2012 07:18 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Labrīt!
Dadzi-vai nav tā kā loģiski, ka spriežu pēc savas un savu paziņu pieredzes? Ko man spriest pēc ziņās stāstītā, taču nē! Jā, ir pozitīva pieredze gan ar to pašu darba meklēšanu LV, gan ar aizbraucējiem uz UK. Nu, ko man teikt? Ja kāds vēlās ticēt tikai tam, ka neko LV nevar atrast un nepārtraukti jāstrādā par minimālo, lūdzu, nevaru neko mainīt.
27.09.2012 09:11 |
 
Reitings 108
Reģ: 03.06.2012
Norveegijaa minimaalaa alga ir apmeeram 1500ls meenesii. Bet bez norveegju valodas ljoti gruuti darbu atrast.
27.09.2012 09:13 |
 
Reitings 100
Reģ: 23.09.2010
Sveikas!
Varbūt kādai noderēs info, kas publicēts septembra Cosmopolitan numurā - tieši šomēnes ļoti daudz rakstījām par karjeru un mācībām ārzemēs, tajā skaitā par to, kā pārvākties, nokārtot vīzas, atrast darbu, dzīvesvietu un kā "sadzīvot" ar vietējiem :) Arī par to, kā paņemt tā saucamo "Gap year" ārzemēs.
27.09.2012 12:11 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Piedāvājums Cosmo ļoti labs, bet daudzām te nederēs.Jo ka noskaidrojām, nu vismaz meitenes ta teica nav krievu valodas zināšanu.Cosmo jau vēlas labu krievu valodu, ar labu rakstību.Pie ta arī viss bieži apstājas.Te tika arī Daugavpilī nesen darbs piedāvāts, bet arī tika prasīta krievu valoda. Un atsauksmes nekādas līdz ar to. Tā nu diemžēl tas ir.
27.09.2012 12:18 |
 
Reitings 803
Reģ: 11.06.2012
Nav saprotams uz kāda pamata tiek noniecināti cilvēki,kas strādā.Viss ir mēŗkos,ja cilvēkam ir liels mēŗkis,viņš var arī ar lāpstu ies rakt dēļ tā mēŗķa un dzīvē tiks tālu.Tik pat labi par jums latviešiem,kuri te pat strādā tikai strādāšanas pēc var smaidīt.Kāda jēga no jūsu strādāšanas?Tad ir cilvēki,kas aizbrauc aiz robežas iekrāj dažus tūkstošus un atbrauc ieliek lietā savu biznesu kādu mēģina attīstīt.Protams arī uz to momentu jūs esat klāt un no malas sakat-tev nekas nesanāks varēji pat nesākt:D Runātāji vien esat:)
27.09.2012 12:45 |
 
Reitings 729
Reģ: 07.06.2012
Kur es varu meklēt tos Au Pair darbus? Cik saprotu,tas ir auklītes darbs?
Cumshot, Piekrītu,paldies! :)
27.09.2012 15:07 |
 
Reitings 287
Reģ: 26.08.2012
Brauc un dari.
Atbalstu 100% Tevi, Lv ir bedra, te nav nekā, protmas, tām kam paveicas labi, bet sāksi strādāt Uk, tev patiks.;)
Un jām mani arī interēs Au Pair darbs, ASV, atsauksmes?
27.09.2012 18:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!