Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kāpēc viņiem alga lielāka?

 
Reitings 286
Reģ: 29.01.2009
Ietekmējos no diskusijas par maksajumu sadalīšanu un aizdomājos par vīriešu algām. Es arii esmu starp tam kas uzskata, ka forši ka vīrietis pelna vairāk, nodrošina ģimeni un tamlīdzībi.

Bet jautajums ir KĀPĒC viniem ir tās lielākās algas ? Kā viniem tas izdodas?
Vai vini tīšām izvēlas profesijas, kurās vairak var nopelnit? Vienkarsi veiksme? Darba diskriminācijas sekas? Tāpēc, ka viņi ir vecāki par mums un vienkārši ir vairāk paspējuši sasniegt? Bet tad kad mēs būsim vinu vecumā, mēs arī pelnīsim tikpat daudz vai tomēr atkal nē? Visbeidzot - nu nevar tak tā būt ka viņi vienkārši ir grudrāki un strādīgāki par mums?

Skolā taču meitenes labāk mācās. Ausgstkolaas arī. Bet darba tirgū... pēkšņi čiks un viņiem sāk labāk veikties. Kur slēpjas tas noslēpums?
19.04.2012 10:01 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Nez, varbūt Latvijā tas ir izteikti, jo no Padomijas gadiem vīrieši iekārtojušies vadošos amatos un arvien tur sēž un ārā viņus nedabūt! Iespējams, ka jaunajiem vīriešiem vieglāk ieņemt vadošos amatus, jo vīrietis vadītājs tomēr ir patīkamāks - mazāk intrigu, mazāk "čūskīga" daba un vispār labāks vadītājs pēc dabas. Vismaz man tā šķiet no personīgās pieredzes - vīrieši ir patīkamāki vadītāji, turklāt izpelnās vairāk cieņas no padotajiem.
19.04.2012 10:05 |
 
Reitings 4129
Reģ: 29.01.2009
Divi varianti, vai nu vīrietis ir iemācījies būt pats sev boss un sapelnīt tik, cik vajag, vai arī kāpis straujāk pa karjeras kāpnēm un kļuvis par vadītāju, ņemot vērā, ka vīriešu lēmumu pieņemšanā mazāk ir emocijas, vairāk prāts. Sievietēm gan ar to visādi gadās, tāpēc es arī piekrītu, ka vīrieši augstos amatos ir vēlamāki. :) Bet vienādos amatos neesmu saskārusies ar situāciju, ka vīrieši saņemtu vairāk kā sievietes.
19.04.2012 10:13 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Sen jau pierādīts, ka vīriešiem pat vienā jomā mēdz būt lielākas algas kā sievietēm.

Taču es negribētu piekrist tam, ka tas notiek vienmēr. Es uzskatu, ka ja sievietei pret sevi ir lielas prasības, tad arī no sava vīrieša viņa gaida vismaz tikpat lielu atdevi savā karjerā un dzīvē, un par sevi pašpārliecināta un mērķtiecīga sieviete, netiksies ar vīrieti, kam dzīvē nav nekādu mērķu, līdz ar to arī veidojas tas, ka vīrietim nereti lielāka alga.

Par sevi varu tikai teikt to, ka esmu ceļā uz savas karjeras virsotni, un uzskata, ka kādreiz pelnīšū vienlīdzīgi ar savu draugu, taču man nav nekas pretī, ja viņš arī pelna vairāk, jo tas vēsturiski izveidojies, ka ir tikai normāli, jo it kā tā vienmēr ir bijis. Taču tas nenozīmē, ka nav sieviešu, kas pelna daudz vairāk par vīriešiem.
19.04.2012 10:14 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Kaut kad augstskolā stāstīja, ka tāda dzimumu nevienlīdzība ir vairāk tādās attīstības valstīs kā Latvija (jā, neuzskatu, ka Latvija ir baigi vienlīdzīga ar Eiropas vecajām valstīm, kā grib iestāstīt bēdīgais Lācītis), savukārt vecajā Eiropā tas jau tiek izskausts un šādas tendences iet mazumā! :)
19.04.2012 10:19 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Laikam jau viņi ir lielākas maitas :D un ambiciozāki....
19.04.2012 13:38 |
 
Reitings 925
Reģ: 20.04.2012
Vienmēr ir bijusi dzimumu diskriminācija. Šajā jomā pamatota, jo tiešām vīrieši ir labāki vadītāji. Sievietes bieži vien ir neloģiskas, nekonsekventas, bez principiem, čammājas ar lēmumu pieņemšanu utt.. Protams, ir arī izņēmumi, bet tā lielākoties ir. Un labas sekmes skolā, augstskolā nenozīmē, ka būs labs arī darbā.
20.04.2012 21:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits