Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

deguna blakusdobumu iekaisums

 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009

dirsā ir!!! :%27-( :%27-( :%27-( :%27-(

tām, kurām ir bijis - pastāstiet, lūdzu, visu, visu.. Kā norisinājās ārstēšana, kā beidzās viss?

Nezinu, ko lai dara - ģim. ārsts man ir citā pilsētā (bet tur būtu lētāk, BET 1000000% veiktu deguna skalošanu jebšu ekzekūciju :%27-( - to es negribu!!), vai arī meklēt kādu LORu rīgā, maksāt ~60 latus (vizīte, rentgens, antibiotikas)... bļāaaviens, esmu tuvu bezsamaņai ;( tik ļoti bail!

04.02.2011 00:51 |
 
Reitings 631
Reģ: 28.12.2010
Nu tāds drusku baismīgs jau izskatās, bet nu labs gan. Ne velti viņš ir profesors. Ja cits ārsts man sen būtu izurbis pieri, jo strutas bija tur nenormāli daudz, tad viņš mani ielika slimnīcā, katru dienu sistēmas, spēcīgas antibiotikas, un duršana. Pēc gada uztaisīja starpsienas operāciju, un tad kādus 5gadus bija miers, līdz šo ruden man bij atkal iekaisums. Aizgāju pie vienas ārstes vecrīgā, tā no sākuma ārstēja ar zālēm, pēc tam gribēja durt, bet es atteicos, jo teicu, ka uzticos tikai Sokolovam šajā jomā, jo būtībā, man visas problēmas sākās dēļ tā, ka pirmajā reizē bija ne tā izdurts. Bet tā ārste apvainojās. :-D
04.02.2011 03:20 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Es pie Sokolova dūru pašā pirmajā reizē, kad man bija kādi 8 gadiņi - kopš tās reizes man no viņa ir ļoooooti bail! :-D
04.02.2011 03:16 |
 
Reitings 631
Reģ: 28.12.2010
Es sevi šajā leitā uzskatu jau bezmazvai par eksperti.
Ārsts, ko viennozīmīgi iesaku ir Profesors Sokolovs. Viņš tiešām man šo problēmu ir kārtīgi izārstējis (ar operācijas palīdzību). Bet viņš skalo tikai galējos gadījumos, tad, kad tiešām tās strutas ir visur. Ja Tev sāp pierē - nav labas ziņas, jo tad tās strutas ir jau trešajā dobumā, kur viņas var aiziet. Protams, var sāpēt arī no cita.
Man durts ir neskaitāmas reizes, bet gandrīz visas reizes es noģību, tāpēc tās sāpes neatceros.
Vēl iesaku, dr. Krūmiņa Veselības centrā 4, jauka ārste, un šķiet, ka arī dur tikai, kad traki. Tikko biju pie viņas atrādīties, jo šķita, ka pēc pēdējām iesnām strutas ir palikušas.
Bet ar kādiem 40Ls stabili var rēķināties, jo antibiotikas, kuras man lika dzert pie iekaisuma, maksā 25Ls, un tad vēl visādi pilieni utt.
Veiksmi, ceru, ka būs Tev viss kārtībā...
Ā, starpcitu, vai Tev ir spiedošas sāpes gan pierē, gan vaigukaulos, kad noliecies uz leju? Ja ir, tad diezgan liela iespēja, ka Tev ir šis iekaisums
04.02.2011 03:13 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Cukurvāver, jā.
Pirmkārt, jāiet pie ārsta, kurš nosūtīs uz rengtenu. Apskatoties to, secinās, kāda ārstēšanas metode ir vispiemērotākā un attiecīgi rīkosies.
Bet, ja Tev sāp pieres rajonā, tad tas ir frontālais sinusīts, kuru, cik man vispār zināms, ar duršanu neārstē.. Bet to Tev ārsts pastāstīs, jo man ir pieredze tikai ar haimorītu (maksilāro dobumu iekaisumu).
04.02.2011 03:13 |
 
Reitings 126
Reģ: 24.09.2009
Nu nez, man draudzene pie lora pirmajā vizītē 22ls samaksāja un nekādas duršanas. Izrakstija antibiotikas un viss štokos. Galvenais uzreiz neļauties tur durt un zāģēt. Viņiem jau tā kā standartprocedūra. Vispirms jāmēģina izspiest, lai ar zālēm dakterē. Bet nu katrs gadījums ir individuāls.
Aizej pie ārsta! Joki mazi ar tām gripas komplikācijām :-/
04.02.2011 02:59 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Salome, ja?? :D izgāzos! tā ir, ka salasos visādu te "literatūru" forumos (ne šajā), ka viss pēc tam jau galvā jūk.

Tātad, apskaidrojiet mani vēlreiz.. Ja man, pieņemsim, IR tas iekaisums. Es aizeju pie LORa, šis apskata + uztaisu rentgenu. Tad, ja nav ielaists, izraksta antibiotikas un kaut kādus jūras ūdeņus, ar ko mājās skalot, vai ne? Ja ir trakāk vai arī tas nepalīdz, tad next step ir duršana? Vai arī skalošana (cik sapratu, nesāpīga ?)? Ja nepalīdz skalošana, tad dur kaulā. Ja nepalīdz duršana kaulā, tad liek uz galda (operē)?
04.02.2011 02:58 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
man ar vienreiz bija un es devos uz poliklīniku, lai pierakstītos pie lora un mani varēja pieņemt tik pēc 2ned.. (e) toreiz laikam dzēru ibuprofen un pa tām 2 ned. pats pārgāja. ;-)
04.02.2011 02:50 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Cukurvāver, skalošana un duršana ir dažādas lietas. Skalo tad, ja ir iesnas - iepilina degunā pilienus, noguldina un ar mazu, putekļsūcējveidīgu caurulīti skalo un liek teikt "ku-kū' (tas atverot kaut ko :-D).
Dur tad, ja ir ielaists un nelīdz ne skalošana, ne antibiotikas..
04.02.2011 02:50 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
pif paf , kas tas par "kas par muļķībām?"? pričom te muļķības?
Es NEGRIBU, lai man VEIC SKALOŠANU! A tu saki - pastaigāsi vairākas reizītes un būs ok. :D par to vispār nevar būt ne runa. Nē, nē un nē :-|
04.02.2011 02:46 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
missbloom , pardon! :D Kaut kā neizlasīju to par vairākām nedēļām.. bet nu tā vai tā - nauda ir liela.. protams, labāk izmest naudu, nekā staigāt strutainu galvu vai gulties slimnīcā :-|
04.02.2011 02:44 |
 
Reitings 93
Reģ: 26.01.2011
nu kas par mulkibam... lielako ties, ja blakusdobumu iekaisums nav ielaists, to var gana atri izarstet. max 2 nedelas paskalos degunu, antibiotikas varbut un viss. es pusaudzu vecuma katru gadu 2-3 reizes sitam gaju cauri. tiesa - ne reizi nebiju ielaidusi pamatigi. par cik man arsts riga, tad man tas prakstiski bez maksas. ej uz parasto polikliniku - arsta vizite 12 lati, katra skalosana 2 vai 3 lati. kopa max 40 lati + zales (zinu doku, kas neizraksta dargas zales, max 5 lati samaksasi). bet nu tas ar noteikumu, ka tiesam nav ielaists.
04.02.2011 02:16 |
 
Reitings 182
Reģ: 29.01.2009
Man gan bija tāda maza anestēzija un viss! :-D
Ak Dies, man to visu darīja pirmo reizi, biju pārbijusies un likās, ka nokritīšu no krēsla aiz bailēm! :-D
Māsiņa domāja, ka man slikti no anestēzijas, bet bij vnk bail! :-D

Pašai par sevi tagad nāk smiekli. :-D

Nu, bet... vispār jau lieta nopietna...
Aizej pie ārsta, tad redzēs ko pateiks... Pati Tu nevari noteikt sev diagnozi. :)
04.02.2011 02:15 |
 
Reitings 251
Reģ: 29.01.2009
Cukurvāvere, bet es takš tev teicu, ka tas bija par trim nedēļām un par visām zālēm un papildus izmeklēšanām kopā. Man bija nereāli ielaists... Tādēļ jau saku - skrien ātri pie ārstiem, jo ar laiku atveseļošanās izmaksas tikai pieaugs... :-|
04.02.2011 02:07 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Protams, ka ar narkozi. Vietējo, ne jau vispārējo. Es gan vienreiz noģību, ieraugot narkozes adatu... :-D Sāpēt sāp tikai mirkli, kad dur cauri... un jūt spiedienu lielu. Un tas arī viss. Nav tas tik ļoti traki. Man tiešām vairāk nepatīk tas pēcnarkozes stāvoklis..

Nu, ja pazīsti kādu ārstu, pamēģini dabūt Flixonase recepti. Vai arī, ja pazīstu kādi farmaceitu, arī var saunāt.. Man šo bieži izraksta un man šķiet, ka tiešām palīdz.
Bet vispār, rentgens Tev nu ļooooti noderētu, jo man, piemēram, strutas un iekaisums vienmēr ir augšžokļa dobumos, kas skaitās vieglāk ārstējami..
04.02.2011 01:58 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
bai-bai, paldies!

missbloom , jā, TIKAI ~70 lati! psc :D Es kā students-bezdarbnieks kaut kā nevaru atļauties šitādu summu atstāt ārsta kabinetā/aptiekas kasē.. Tā jau mammai nācās šķirties no naudas dēļ gripas. Značit, pakaļā ir ar mani.

Rīt uz aptieku pēc HUMERa un SINUPRETa iešu (netā izlasīju, ka pašrocīgi var paārstēties ar šito).. ja 1dien jutīšos ne labāk kā šobrīd, tad skriešu/braukšu pie ārsta.Apsolu!
04.02.2011 01:49 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
vēl neizlasīju visus komentārus

Salomé , ar narkozi tev bija?? :-O Manā ppilsētā to dara, šķiet, pat bez anestēzijas!! :-/ Un visur, kur netā lasu stāstiņus, visi saka, ka sāpes IR.. ja mani iemidzinātu procesa laikā, tad jau arī būtu pofig.

Tātad, mans stāstiņš:
Pirms 2 ned. saslimu ar gripu, nosēdēju mājās uz zālēm (iesnu tajā laikā VISPĀR nebija). Tagad atbraucu uz rīgu, tjipa vesela un še tev - sāk sāpēt pieres vidū, pie uzacs. Ilgi nesapratu, kādā sakarā man tā ir. Un tad šodien skolā ārstniecības personai uzjautāju, kas tas varētu būt un viņa momentā pateica - droši vien, ka sinusīts/d.d.iekaisums.

Šodien pieres sāpēm pievienojās arī sāpes deniņos (pretējā pusē - sāp labā uzacs, bet deniņi kreisie) + jokaina sajūta pie sakodiena..
04.02.2011 01:43 |
 
Reitings 23
Reģ: 22.04.2010
Vakar beidzu lietot antibiotikas un par laimi viss kārtībā. Biju satraukusies par to, ka ja nelīdzēs, būs jāskalo. :-/
Man bija gan sāpes vaigā un deniņos, gan riktīgi aizpampusi un sāpīga acs, kā arī nāca strutaini izdalījumi pa aci ārā. Vēē.
04.02.2011 01:42 |
 
Reitings 251
Reģ: 29.01.2009
Ej pa taisno uz tuvāko poliklīniku, nomaini ģimenes ārstu. Gan šoreiz, gan visas iespējamās nākamās reizes tā tev būs ērtāk. Tas ir elementāri un ātri izdarāms, tad izsēdi rindu pie attiecīgās ārstes akūtajā stundā. Dabū no viņas nosūtījumu. Aizej pie LORa. Nesaprotu, kāpēc tu domā, ka tas ir tik dārgi. Es ar nosūtījumiem un visdažādako antibiotiku dzeršanu 3 nedēļu laikā, 2 reizes taisot rentgenu abiem dobumiem, kopā samaksāju kādus Ls 60,70. Bet nu man bija ielaists un tiešām traks - vairs jau nedzirdēju ar kreiso ausi un arī mēdza galva sāpēt. :-/

Starpcitu, kā tu jau zini, ka tev kaiš tieši tas? Kurš uzstādīja diognozi? Bez rentgena tik precīzi nevar pateikt takš.
04.02.2011 01:19 |
 
Reitings 1457
Reģ: 18.03.2009
es nevaru dalīties ar savu pieredzi, jo man tādas nav... bet cik esmu dzirdējusi no speciālistiem, tad jācenšas ārstēt maksimāli steidzīgi, lai nebūtu jādur! jo kā jau te meitenes rakstīja, ja vienreiz durs, tad ļoti viegli atkal "saķert"!!

veiksmi ārstējoties!! :-)
04.02.2011 01:14 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Pirmo reizi man ielika slimīcā dēļ šausmīgām galvassāpēm un vēdera sāpēm.Izrādijās,ka galvassāpes ir dēļ blakusdobuma iekaisuma.Man uzreiz dūra,tas bija šausmīgi,man bija kādi 13 gadi, bet nu sāpēja briesmīgi.Otro reizi arī sāpēja,bet mazāk,trešo reizi pavisam mazāk.Strutas nebija nevienā reizē.Ja vienreiz jau ir durts,tad ziemās ir jauzmanās,jo ja staigā bez cepures,silti nesaģērboties,var ātri dabūt atkārtotu,saku no pieredzes.Runājot par zālēm-dārgas.Man bija jādzer tabletes+deguna pilieni. ;-)
04.02.2011 01:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits