Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Roma

 
Reitings 29
Reģ: 29.04.2009

Labrīt, meitenees :-)

Februāra beigās ir paredzēts brauciens uz Romu ar savu vīrieti. Tācu nesaprotu, kā tur vispār ir ar transportu? Pēc atsauksmēm - metro strādā līdz plkst. 21.00... vai tā ir taisnība? Varbūt ir kāda bijusi un varētu pastāst'[it, ko būtu 100% vērts apskatīt, kādas cenas, kur labāk izvēlēties viesnīcu - pilsētā vai ārpus tās?

Paldies :-)

10.01.2012 11:22 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Vai ku vecā diskusija :-D
Truedeee.
Nav būts decembrī Romā.
31.03.2019 14:17 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Hmm...
Nesen biju.
Sabiedrisko neizmantoju, jo braucu ar mašīnu un viesnīca bija ap 500m no kolizeja.
Roma protams ir skaista, bet nenormāli pārblīvēta ar tūristiem. Tāpēc iesaku Romu ( tāpat kā daudzas tūristu pilsētas ) baudīt vakarā : pa dienu muzejus utt... Romā ir jāuzmana savas personīgās mantas. Mani Romā ēdiens neuzrunāja ( arī netūristu vietā ), tāpēc izvēlējos mazos veikaliņus un ēdu viesnīcā. Man neko daudz nevajag : straciatella, balzamiko, ķiršu tomātiņi, šķiņķis un vīns. Protams vēl pa dienu saldējums 5-6€ 1gab., bet tādas cenas +/- ir visā Itālijā.
Visa Romair izstaigājama ar kājām :-D
Sākām ar kolizej. nepērkam biļetes no ielu tirgotājiem. Izdevīgi pirkt ir internetā tad nav jāstāv rindā . Tātad Kolizejs ir smuks no ārpuses ( labi iekšējās Atēnās pagraba drupām var uznest aci un tas arī viss. ). Man labāk patika Veronas arēna. Blakus esošais Romas forums gan ir skaists iesaku iegādāties biļetes uz izstaigāt. Jāuzmanās no visādiem sūdiņtirgotājiem - pat neskaties virsū, kad nāk klāt:-D
Tā maza pauze.
31.03.2019 12:28 |
 
10 gadi
Reitings 2341
Reģ: 05.08.2010
kàda varbût ir bijusi decembrī Romā? Nav parāk lietains un auksts?
31.03.2019 11:53 |
 
Reitings 29
Reģ: 29.04.2009
Paldies, meitenes (l) Ņemšu vērā visus Jūsu ieteikumus (l)
12.01.2012 12:30 |
 
Reitings 172
Reģ: 26.08.2011
mm, cik meitenes fantastiski visu uzrakstījušas!!! :-) Prieks lasīt, gandrīz vai jāsāk plānot atvaļinājums, jūs uzkurinājāt ilgas pēc piedzīvojuma (l)

mikijpele-lai burvīgs ceļojums :-)
11.01.2012 12:33 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Pievienojos viedoklim, ka pilsēta smuka un tā, bet mani arī īsti "nepavilka".
Kad biju, visu praktiski izstaigājam kājām. Izņemot līdz Vatikānam sanāca ar metro braukt (nu un, protams, uz lidostu).
Ko vērts apskatīt? Meitenes jau praktiski visu ir pieminējušas. Bet vispār..manuprāt, Roma ir viena no tām pilsētām, kur staigājot pa vecpilsētu nemitīgi ir ļoti skaista arhitektūra, interesantas vietas, ko pat kartē nebijām atzīmējušas, bet beigās bija prieks, ka sanāca "uzskriet virsū".

Ja gribi tikt iekšā Vatikānā vai Kolizejā, painteresējies par iespējām rezervēt/nopirkt biļetes internetā. Aiztaupīs laiku, kas jāstāv rindā. Pluss, kad biju, tad kaut kā uz visiem apskates objektiem, kur bija jāiet iekšā (Vatikāna katedrāle, muzejs, Kolizejs utt), rindas vismazākās (vai vispār nebija) bija vakara pusē, no rīta vienkārši ārprāts.
11.01.2012 05:39 |
 
10 gadi
Reitings 886
Reģ: 10.11.2011
Aa un cik mees gaajaam uz treini, visu laiku bij ciet..ja kas es biju tur pirms. 5 dienaam :d... Mees paarvietojaamies ar taksi...liidz lidosta nopleesa 50 eiro... Viesniica mums bij pashaa centraa taa kaa vareejaam aistaigaat ar kaajaam bet nu atpakalj taapat njeemaam vienmeer taksi jo nebij speeka.
11.01.2012 05:29 |
 
10 gadi
Reitings 886
Reģ: 10.11.2011
Ja ir laiks aizbraucat uz CAPRI , kaut gan daargs prieks...mees samaksaajaam vinjam 500 eiroo jo braucaam ar privaato mashiinu un tad veel bij jaanjem kugjis kursh maksaaja ap 30 eiroo..lai izstaigaatu pa kalniem, baigi daudz laika vajag, mees panjeemaam vieteejo taksi un vinjsh muusus izvadaaja pa visaam ielinjaam pa 80 eiro, tad kad piestaajaam lai nobildeetos nauda taksim gaaja tik uz priekshu un vispaar taksis itaalijaa ir daargs, .bet capri ir taa veerta .roma gan nepatika..
11.01.2012 05:26 |
 
Reitings 1655
Reģ: 27.08.2010
Pievienojos teju katram Tējas Rozes vārdam :-) Priecājos, ka esmu bijusi Romā, bet tā noteikti nav mana pilsēta- tāda "gaļasmašīna".

Dzīvojām jau pieminētajā Trasteverē (l) Atradām viesu māju- dzīvoklīti, kurā saimniekoja jauka itāļu kundzīte. Neatminos, cik samaksājām, bet noteikti lētāk nekā centrā, viesnīcā.

Sabiedriskais transports kursē līdz pusnaktij. Pārvietojāmies ar tramvaju, nopērkot dienas vai trīs dienu karti par 11 eiro- precīzi neatceros.

Centrā praktiski neēdām. Par 20 eiro varēja iegādāties ne pārāk gardu picu un glāzi kolas. Mēs gatavojām mājās un dzērām daudz vīna- tas ļoti lēts! :-)

Iesaku vienkārši paņemt tūristu karti un iet, kur acis rāda. Izstaigājām praktiski visu centru ar kājām. Man, piemēram, ļoti patika Vatikānā. Labprāt vēl kādreiz atgrieztos. Kolizeju izstaigāju, bet neteiktu, ka īpaši vērts iet iekšā, var arī no ārpuses aplūkot, manuprāt.

Lai jauks ceļojums :-)
11.01.2012 03:36 |
 
Reitings 563
Reģ: 17.02.2011
Vēl no sevis varu piemest, ka man patika arī ekskursija pa pazemes Romu. Varētu šķist, ka baisi un nomācoši, bet tā nebūt nav. Domicillas katakombas atgādina tādas kā skudru pūžņu ejas,un ir vienas no lielākajiem katakombu tīkliem Romā.Pamatīgs vēriens. Cilvēku izdoma.Arī Kapuciešu kapenes neparastas, fotogrāfēt gan tur nedrīkst.

Arī Trasteveres pilsētas daļa ir apskates vērta (šķērsojot Tibras upi), senatnīgas, šauras viduslaiku ieliņas - man tās atgādina vecas itāļu filmas.

Protams, protams, viduslaiku zvanu torņi, renesanses pilis, baroka bazilikas, agrīnās kristietības dievnami.Vēstures slāņu slāņi... Visu nav iespējams aptvert.Un arī nevajag.

Ēdieni gan dažkārt lika vilties (s) Nezinu, kas vainīgs - varbūt tūristu pieplūdums, kas izlutinājis vietējos restorānus. Mums zinātāji stāstīja, ka pašas garšīgākās itāļu picas noteikti neesot meklējamas Romā. Nezinu, varbūt mums nelaimējās ;-)
Interesanti, ka maize restorānos ir par atsevišķu samaksu un tiek atnesta arī pie picas.

Varbūt esmu dīvaina, Roma īsti nav mana pilsēta, Itālijā ir milzums citu vietu, kas man patīk daaaaudz vairāk. Nez, varbūt tāpēc Trevi strūklakā neiemetu nevienu eirocentu uz atgriešanos :-D Kā tur bija - ar labo roku jāmet pāri kreisajam plecam? Laikam. :-D

Taču ir, protams, vērts aizbraukt! :-)Lai Tev jauks ceļojums! :-) :-)
11.01.2012 03:28 |
 
Reitings 446
Reģ: 29.01.2009
Itāļi saka, ka ar 3 dienām pietiekot izskraidīt galvenos objektus, tomēr es iesaku nemēģināt apskatīt VISU. Dienā,kad pa centru vandaties (Colizejs, Piazza di Spagnia, Fontana di Trevi utt,) iesaku nemaz neizmantot transportu. Bet izbaudit pilsētu, capuccino, saldējumu utt ( brr februaris) :-)
10.01.2012 13:29 |
 
Reitings 29
Reģ: 29.04.2009
Mēs braucam uz 4 dienām, sanāk, ka pilsētas apskatei varam veltīt 3 pilnas dienas, jo 4. dienā pēcpusdienā mums ir jau lidmašīna... (l)
10.01.2012 13:04 |
 
Reitings 446
Reģ: 29.01.2009
Par vietām, ko vērts apmeklēt- es iesaku paņemt tomer city sightseeing autobusus.Vismaz uz vienu dienu. (Cik dienas Jūs braucat?) Tur pa tēmām sadalīti- mēs braucam pa svētvietām, baznīcam-istenība baigi skaisti- visas enģelu skulpturas un baznīcas, katedrāles, līdz pašam Vatikānam, šķērsojot tiltus, parkus-bija ta verts. Un nebija dargi 20 eiro visa diena, Vatikans ir skaists- ir vērts. Kolizejs , protams, ir obligati jaredz, bet vai vajag ieksa iet- spriediet pasi-cik daudz jums laika un cik varat atlauties. A piazza di Spagnia- leja pa Spāņu kāpnem visi brendu veikali- (l) Fontana di Trevi.
Vēl noteikti iesaku nežēlot naudu ēdienam- bet labāk tālāk no paša centra. Lai nav tūristu cenas.
10.01.2012 12:56 |
 
Reitings 29
Reģ: 29.04.2009
Paldies :-)
10.01.2012 12:51 |
 
Reitings 446
Reģ: 29.01.2009
nezinu, es no Fiumicino lidostas uz Termini(centrala stacija) braucu ar metro ap 24 . Un no rīta ap 4 arī esmu braukusi, ta ka man liekas, tas ir mulkibas. Bet kas to zin, tas bija pirms vairakiem gadiem. Isteniba vislabak lidosta visu noskaidrot un ari nopirkt biletes.
Mekle hosteli- druška atrada pa 40eiro nakti un centra tuvuma-nosaukumu gan nepateiksu
eh- Roma ir burvīga (l)
10.01.2012 12:47 |
 
Reitings 29
Reģ: 29.04.2009
Paldies :-) Pirmo linku jau esmu redzējusi :) Gribējās zināt no personīgās pieredzes.

Paldies ;-)
10.01.2012 12:13 |
 
Reitings 69
Reģ: 29.01.2009
http://www.delfi.lv/archive/celvedis-pa-eiropas-pilsetam-roma.d?id=23192927 varbūt, ka noder.

Par viesnīcām - citur pasaulē lētāk ir ārpus pilsētas.

http://www.eurocampings.co.uk/en/europe/italy/lazio/ - var paskatīties vēlamajā rajona arī kempingus - var būt ir noirējamas arī mājiņas.

Lai interesants ceļojums!
10.01.2012 12:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits