Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pastiprināts apmatojums uz sejas

 
Reitings 11
Reģ: 05.05.2021
Sveikas, vēlos izstāstīt savu ļoti, ļoti lielo sāpi....
Pēdējo gadu laikā man parādījās pastiprināts apmatojums sejas zonā. Pirms tam man bija ūsiņas, kuras gāju vairākas reizes likvidēt ar lāzerepilāciju. Pirmkārt, meitenes, ja Jums aug matiņi sejas zonā, lūdzu, 10000X apdomājiet, pirms ar tiem kaut ko darāt!! Lāzerepilācija to noņēma uz laiku, maksimums mēnesi, pēc tam tie bija atkal, gāju 14 reizes uz procedūrām, kas jau bija sen pāri ieteiktajam kursam... Gāju uz Era Esthetic, tā kā nebija nekāds "kaktu" kantoris. Pēc tam es pamanīju, ka man matiņi ir vairāk parādījušies arī zoda zonā, lai gan blodi, bet salīdzinoši lielāki kā pūka. Vasarā saulē tie ļoti izcēlās un nevarēju saprast, kāpēc tā, iespējams, ka lazerepilācijas dēļ, jo sāka stimulēt matiņu augšanu citur. Vēlāk sapratu, ka jāiet pārbaudīties pie ārsta. Devos pie savas ginekoloģes, kas nekādas saslimšanas neatrada, analīzes labas, teica, ka tā ir pastiprināta ādas jutība. Izrakstīja zāles Spirix, kas neļaušot rasties jauniem matiņiem un teica, lai tos, kas traucē, izraustu ar pinceti. Tā nu lietoju vairākus mēnešus zāles un raustīju matiņus ar pinceti, līdz tie sāka augt stingrāki, garāki (es nesaprotu, kāpēc mana ginekloloģe to ieteica...To nedrīkst darīt nekādā gadījumā, tas problēmu vēl tikai pasliktinās!!). Biju pie endokrinoloģes, kura pateica, ka, jā, analīzes ir kārtībā, un tur neko nevar darīt, to var risināt tikai ar kādām kosmētiskām procedūrām, un neuzskata, ka manā vecumā vajadzētu ilgstoši lietot zāles. Tad nu pārstāju dzert Spirix. Tad lasīju, ka var palīdzēt elektroepilācija, kas ir vienīgā metode, kas matiņus noņem uz visiem laikiem. Biju uz elektroepilāciju, kur āsrte strādāja, matiņus izņemot nevis ar adatu, bet ar pinceti, bez adatas. Nopriecājos, ka forši, tas ir gan ātrāk, gan nesāpīgāk. Tikai pēc dažām reizēm sapratu, ka nu ir parādījušies arī daudz vairāk tumšo matiņu, kā arī ir pa kādam rugājam jau... Palasīju internetā un sapratu, ka ar pinceti pa matu nemaz nevar novadīt strāvu, līdz ar to tā metode nelīdz, un tā tikai var stimulēt matiņu augšanu, kā parastā epilācija. Tagad nāk vasara, maskas vairs nelīdzēs, ir saulains, ko lai es iesāku? Nevēlos visu vasaru sēdēt mājās savas problēmas dēļ. Ticu, ka īstā elektroepilācija līdzētu, bet nekur nekas jau kādu laiku nestrādā. Esmu izmisusi, naktīs mostos augšā, esmu vēl jauna, negribu, lai man aug bārda... Gribu baudīt vasaru, satikt cilvēkus, atrast kādu, ar ko veidot ģimeni, nevis mājās sevi mocīt ar domām.. Esmu pat domājusi, vai nevar līdzēt kāda plastiskā operācija ar ādas aizstāšanu, tik traki tas ir. Neliegšos, ka dažreiz iešaujas pa kādai drūmākai domasi nu, jūs jau saprotat. Man vienkarši nav variantu vairs, ne kā to noslēpt, ne kā risināt.... Forši, ka cilvēki var iet uzlikt nagus un apgriezt matus, bet man, kurai ir tiešām šada problēma, ārstēties nav atļauts...
05.05.2021 19:45 |
 
10 gadi
Reitings 839
Reģ: 09.06.2012
lan4iks2020 @ 05.05.2021 19:59
Tajā orgānā, kas producē vīrišķīgos hormonus (abiem dzimumiem ir abu dzimumu hormoni, tikai daudzums atšķiras), iespējams, ir audzējs, šūnas savairojušās un arī tās producē vīriešu hormonus.
Wtf? Kā var tādas muļķības uzrakstīt?
lan4iks2020 @ 05.05.2021 20:08
Man liekas, ka ir speciālas analīzes uz audzējiem.
Un šis vispār...Ja nav sajēgas, tad laikam labāk nevajag neko komentēt.
16.05.2021 20:37 |
 
Reitings 745
Reģ: 14.05.2019
Marites @ 05.05.2021 21:19
Starp citu, varbūt Jūs varat ieteikt kādu labu ginekoloģi? Pati neesmu no Rīgas, eju pie pirmās, ko atradu internetā. Viņa salīzinoši jauna, varbūt tiešām vajag aiziet pie citas.

Man patīk Aida Čaligava.
Veiksmi visu atrisināt. Lai izdodas!
15.05.2021 23:26 |
 
Reitings 77
Reģ: 02.10.2015
Man arī tumši matiņi ir visur, kur vien var iedomāties. Kājas skuju, rokas līdz elkonim vaksēju. Arī ūsas ir, tās skuju. Pirms dažiem gadiem sāka parādīties arī tumši atsevišķi matiņi uz zoda. Tos tad rauju ar pinceti.
Es arī esmu taisījusi analīzes septembrī (arī sen atpakaļ ir taisītas). Kaut kas no vīrišķajiem hormoniem bija nedaudz par daudz, un ar iepriekšējam analīzēm arī vairāk palicis. Izrakstīja man hormonālās (bet man bija arī cita problēma, kāpēc vajag lietot). Tad nu teica, ka vajadzētu palikt vairāk sievišķajiem hormoniem. Tagad tā padomāju, ka vispār ūsas esmu jau retāk sākusi skūt, un kādi matiņi uz zoda arī vairs neaug, bet tāpat ir.
Bet nu es tik ļoti par to nepārdzīvoju, kā ir, tā ir. Turklāt man ir arī draugs, kuram nav nekādu pretenziju, un tas ir forši.
Tu saki, ka nepatika, ka, sākot lietot OK, bija 2 nedēļu asiņošana, arī man tā bija pirmajā mēnesī, bet tas ir tikai normāli, pēc tam nostabilizēsies viss, man viss nostabilizējās ar trešo paciņu.
15.05.2021 20:45 |
 
Reitings 11
Reģ: 05.05.2021
Normal123 @ 06.05.2021 14:34
Sveika!
Tad mājas fotoepilatoru neesi vēl mēģinājusi? Tiešām bēdīgi, ka kādai jādzīvo ar šādu problēmu un pagaidām nekas nelīdz. Ja apsver domu par fotoepilatora iegādi, pirms tērē 200/300 eur, varu piedāvāt Tev pie sevis izmēģināt Philips Lumea vismaz dažas reizes, lai saproti vai jēga pirkt pašai.
Man nav žēl to pāris zibšņu, ja varu kādam varbūt palīdzēt ( ja Tev der Rīga) un nodezinficēt tāpat iespējams kā salonos. Vienīgi vasaras sezonā fotoepilēties nav ieteicams, jo fotoepilācija + saule var radīt pigmentus, bet, ja tomēr nolem, tad obligāti spf 50 photoderm vajadzētu smērēt dodoties saulē.

Mīļš paldies. Bet man ir arī gaišie matiņi, viņš jau uz tiem nereaģē? Un cik saprotu pati lieto - cik ilgi un kāds pašai liekas efekts? Kurās zonās?
Paldies mīļš, ka vēlies palīdzēt, nedomāju, ka ir vēl tik izpalīdzīgi un jauki cilvēki. Es par to padomāšu, un, protams, ja piekristu šim variantam, ne jau par velti :)
15.05.2021 14:27 |
 
Reitings 13
Reģ: 09.06.2020
Sveika!
Tad mājas fotoepilatoru neesi vēl mēģinājusi? Tiešām bēdīgi, ka kādai jādzīvo ar šādu problēmu un pagaidām nekas nelīdz. Ja apsver domu par fotoepilatora iegādi, pirms tērē 200/300 eur, varu piedāvāt Tev pie sevis izmēģināt Philips Lumea vismaz dažas reizes, lai saproti vai jēga pirkt pašai.
Man nav žēl to pāris zibšņu, ja varu kādam varbūt palīdzēt ( ja Tev der Rīga) un nodezinficēt tāpat iespējams kā salonos. Vienīgi vasaras sezonā fotoepilēties nav ieteicams, jo fotoepilācija + saule var radīt pigmentus, bet, ja tomēr nolem, tad obligāti spf 50 photoderm vajadzētu smērēt dodoties saulē.
06.05.2021 14:34 |
 
Reitings 11
Reģ: 05.05.2021
Dola @ 06.05.2021 11:33
Marites, sapratu, OK esi lietojusi tikai mēnesi. Uzlabojumi parasti parādās pēc 3 mēneša lietošanas, tā vismaz man teica ginekoloģe. Un asiņošana ilgāka pirmajā lietošanas laikā var būt un ir normāla, protams, atkarībā cik stipra. Aizej pie citas ginekoloģes, vrb ieteiks labākas OK, atradīs piemērotākas.

Man ieteica tās, kuras it kā domātas matiņu samazināšanai (ginekoloģe skatījās pēc sastāva). Bet paldies pat ieteikumu.
06.05.2021 13:33 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Marites @ 05.05.2021 21:06

Vai esi mēģinājusi arī elektroepilāciju? Skūt ļoti bail. Jau uz kājām man no rīta noskujot, vakarā spalvas ir ataugušas. Uz sejas tas būtu ļoti pamanāmi, manuprāt.

Nē, bet man ir sejas epilators. Rauj ārā ar visu sakni, bet nenormāli sāpīgi. Ja ir augsts sāpju slieksnis tad mocības, bet rezultāts bija labs, ilgāku laiku nekas nebija jādara.
06.05.2021 12:01 |
 
Reitings 10595
Reģ: 18.08.2014
Marites, sapratu, OK esi lietojusi tikai mēnesi. Uzlabojumi parasti parādās pēc 3 mēneša lietošanas, tā vismaz man teica ginekoloģe. Un asiņošana ilgāka pirmajā lietošanas laikā var būt un ir normāla, protams, atkarībā cik stipra. Aizej pie citas ginekoloģes, vrb ieteiks labākas OK, atradīs piemērotākas.
06.05.2021 11:33 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
pirms OK lietošanas gāju vidusskolā, līdzekļi bija ierobežoti, tāpēc tikai epilējos (briesmīgi ieauga matiņi), vaksējos (tas patik, it īpaši ūsiņas un uz zoda - ar laiku palika gaišāki un arī neataug tik ātri) un skuvos. man arī ģimenē visām ar apmatojumu normāli, tik es tāda spalvaina :(
06.05.2021 11:16 |
 
Reitings 11
Reģ: 05.05.2021
apšulapa @ 05.05.2021 22:19
tev ar vīrišķajiem hormoniem viss ir kārtībā? un vai visa esi spalvaina vai tikai tie matiņi ir uz sejas?
man arī bija līdzīgi, bet bija vēl virkne citu problēmu pa sieviešu līnijai. kā sāku lietot OK, matiņi ir daudz mazāk un gaišāki, bet nu tu jau rakstīji, ka tev OK neder..

Nu man matiņi jau pirms tam bija citās sievietēm neraksturīgās vietās, piemēram, uz pēdu augšpuses un citur. Vai citu neko nedarīji? Tikai sāki lietot OK un viss uzlabojās? Man arī ģimenē neviens nav tāds ļoti splavains no sievietēm, tāpēc kaut kā neticās, ka viss ir kartībā un matiņi tā aug paši no sevis. Pēdējā brīdī arī pamanīju, ka tie ir gaiši, bet diezgan gari un biezi uz pirkstiem..
06.05.2021 07:46 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
tev ar vīrišķajiem hormoniem viss ir kārtībā? un vai visa esi spalvaina vai tikai tie matiņi ir uz sejas?
man arī bija līdzīgi, bet bija vēl virkne citu problēmu pa sieviešu līnijai. kā sāku lietot OK, matiņi ir daudz mazāk un gaišāki, bet nu tu jau rakstīji, ka tev OK neder..
05.05.2021 22:19 |
 
Reitings 77
Reģ: 30.06.2020
Kurā dienā nodot, ir atkarīgs no tava cikla garuma. Ja asiņošana ir +/-5 dienas, jānodod ir 8. dienā pēc sākšanās. Un kura kontracepcija tev būs laba, arī var noteikt ginekologs, skatoties analīzes, kas nodotas PAREIZĀ dienā,jo katru hormonu redz citā periodā, tāpēc jānodod būtu vismaz 2x!Bet ne visi to dara! Man 1.gin nekādas analīzes neskatījās, paprasīju kontracepciju un iedeva tabletes no kurām man izauga milzīgs dibens un krūtis. Pēc gadiem nomainīju ārstu, nodevu analīzes un secināja, ka tās tabletes bija nepiemērotākais, ko es varēju lietot!
Tā, ka nebaidies un maini ārstus tikmēr, kāmēr nonāksi pie rezultāta.
05.05.2021 21:34 |
 
Reitings 11
Reģ: 05.05.2021
Starp citu, varbūt Jūs varat ieteikt kādu labu ginekoloģi? Pati neesmu no Rīgas, eju pie pirmās, ko atradu internetā. Viņa salīzinoši jauna, varbūt tiešām vajag aiziet pie citas.
05.05.2021 21:19 |
 
Reitings 11
Reģ: 05.05.2021
Elisa_M @ 05.05.2021 20:57
Manā pieredzē sejas apmatojums nebija tik ļoti izteikts un pamanāms, taču ginekoloģe nosūtīja uz analīzēm, lai pārbaudītu sievišķo, vīrišķo hormonu īpatsvaru, kas apstiprināja aizdomas par vīrišķo hormonu pārmērību. Uzsāku lietot kontracepcijas tabletes (jāpiemin, ka šis nebija vienīgais iemesls) un matiņi bez raustīšanas paši no sevis īsā laika sprīdī pazuda un pat nedomā atgriezties. Nekādā gadījumā "nereklamēju" OK, jo var iedzīvoties daudz nopietnākās problēmās, radīt citas blakusparādības, tikai iesaldēt problēmu, bet man tas palīdzēja.

P.S. Kontracepciju arī bail lietot tādēļ, jo ir dzirdēts, ka tas ir viens no iemesliem, kādēļ parādās pastiprināts apmatojums..
05.05.2021 21:15 |
 
Reitings 11
Reģ: 05.05.2021
Dola @ 05.05.2021 21:05
Atceros, ka reiz man hormoni bija jānodod konkrētā cikla dienā. Neatceros uz kuriem tas tieši attiecās un kādos gadijumos, bet liekas ka uz vīrišķajiem hormoniem tieši toreiz nodevu. Pirmoreiz ginekoloģe to nebija piekodinājusi. Nodevu kad bija ērti un viss uzrādījās normās. Nākamā ginekoloģe noteica konkrētu dienu, kad jānodod un izrādījās ka ir nestabili hormoni. Ja esi nodevusi hormonus, vrb tev arī bija noteikta diena kad to jādara, vrb ginekoloģe to nenoteica?

Jā, viņa teica, ka, ja nemaldos, ceturtajā dien pēc asiņošanas sākšanās. Bet toreiz atceros, ka kaut kas bija dīvaini, vai nu man sākās pa nakti, vai pašā vakarā, ka īsti nevarēju saprast, kura ir ta 4. diena. Bet teorētiski nodevu laikā. Un analīzes labas. Arī endokrinologs teica, vēlāk paskatoties uz tam pašām analīzēm, ka viss esot kartībā.
05.05.2021 21:12 |
 
Reitings 11
Reģ: 05.05.2021
Elisa_M @ 05.05.2021 20:57
Manā pieredzē sejas apmatojums nebija tik ļoti izteikts un pamanāms, taču ginekoloģe nosūtīja uz analīzēm, lai pārbaudītu sievišķo, vīrišķo hormonu īpatsvaru, kas apstiprināja aizdomas par vīrišķo hormonu pārmērību. Uzsāku lietot kontracepcijas tabletes (jāpiemin, ka šis nebija vienīgais iemesls) un matiņi bez raustīšanas paši no sevis īsā laika sprīdī pazuda un pat nedomā atgriezties. Nekādā gadījumā "nereklamēju" OK, jo var iedzīvoties daudz nopietnākās problēmās, radīt citas blakusparādības, tikai iesaldēt problēmu, bet man tas palīdzēja.

Man ginekoloģe pēc tam, kad pateicu, ka nekādu efektu no Spirix neizjūtu, arī izrakstīja kontracepcijas tabletes. Bet to vienu iepakojumu, ko izlietoju, man kādas 2 nedēļas pēc kārtas bija asiņošana, kas nepatika, un likās, ka ķermenis tiek bendēts, tādēļ parstāju lietot.
Vai vari pateikt, kādas khormonālās kontracepcijas tabletes tev tieši izrakstīja? Un pie kāda ginekologa ej?
05.05.2021 21:09 |
 
Reitings 11
Reģ: 05.05.2021
sla @ 05.05.2021 20:51
Seju skuju, neko sliktu nevaru pateikt, par cik, tas ir vieglākais veids. Vairāk neataug, tas ir mīts, ka uz sejas ataugs vairāk. To daru ar parasto vīriešu skuvekli. Šis veids nav labs, ja ir pumpaina seja, bet ja āda ir taisna, tad var droši skūties.

Vai esi mēģinājusi arī elektroepilāciju? Skūt ļoti bail. Jau uz kājām man no rīta noskujot, vakarā spalvas ir ataugušas. Uz sejas tas būtu ļoti pamanāmi, manuprāt.
05.05.2021 21:06 |
 
Reitings 10595
Reģ: 18.08.2014
Atceros, ka reiz man hormoni bija jānodod konkrētā cikla dienā. Neatceros uz kuriem tas tieši attiecās un kādos gadijumos, bet liekas ka uz vīrišķajiem hormoniem tieši toreiz nodevu. Pirmoreiz ginekoloģe to nebija piekodinājusi. Nodevu kad bija ērti un viss uzrādījās normās. Nākamā ginekoloģe noteica konkrētu dienu, kad jānodod un izrādījās ka ir nestabili hormoni. Ja esi nodevusi hormonus, vrb tev arī bija noteikta diena kad to jādara, vrb ginekoloģe to nenoteica?
05.05.2021 21:05 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Manā pieredzē sejas apmatojums nebija tik ļoti izteikts un pamanāms, taču ginekoloģe nosūtīja uz analīzēm, lai pārbaudītu sievišķo, vīrišķo hormonu īpatsvaru, kas apstiprināja aizdomas par vīrišķo hormonu pārmērību. Uzsāku lietot kontracepcijas tabletes (jāpiemin, ka šis nebija vienīgais iemesls) un matiņi bez raustīšanas paši no sevis īsā laika sprīdī pazuda un pat nedomā atgriezties. Nekādā gadījumā "nereklamēju" OK, jo var iedzīvoties daudz nopietnākās problēmās, radīt citas blakusparādības, tikai iesaldēt problēmu, bet man tas palīdzēja.
05.05.2021 20:57 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Seju skuju, neko sliktu nevaru pateikt, par cik, tas ir vieglākais veids. Vairāk neataug, tas ir mīts, ka uz sejas ataugs vairāk. To daru ar parasto vīriešu skuvekli. Šis veids nav labs, ja ir pumpaina seja, bet ja āda ir taisna, tad var droši skūties.
05.05.2021 20:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!