Algas apjoms

 
Reitings 204
Reģ: 21.03.2020
Intīms jautājums, bet ņemot vērā to, ka esam forumā, domāju uzjautāt.
Kāds algas apjoms jums liekas ok, lai dzīvotu un iegādātos visu, ko vēlaties?
Man ir interesanti. Atceros, ka 18 gados sāku strādāt un pelnīju 400 eur, jutos ļoti forši, pirku sev jaunas drēbes, gāju tusēties, dzīvoju viena utt.
Tagad pelnu 3x vairāk un saprotu, ka man ar to reāli nepietiek, tik daudz vajadzību un vēlmju un gribas aizvien vairāk. Parādos neesmu, nekas netrūkst, bet vienkārši nav tā sajūta, ka ir labi. Es toreiz ar saviem 400 eur jutos labāk.. Domāju, varbūt kāda grib padiskutēt par šo tematu. :)
Man ir problēmas, ka visu laiku naudu vajag tērēt, gribas kaut ko nopirkt, vienmēr varu izdomāt kaut ko, kas vēl nepieciešams. Man patīk, ka mājās viss ir minimālistiski un acīs nerēgojas, bet izdomāju, ka vajag piena putotāju, irobotu, gaisa aromatizētāju utt. Šogad esmu iemācījusies krāt, par to gan priecājos.
03.12.2020 12:01 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Man tiri fiziski, lai viss ok butu. 1150€ ir gana uz rokam menesi.
Komunalie augstakaja ziemas punkta kopa 250€ vasara bez siltuma 100€.
Parejais paliek sev, sievai mašinai, remonts viss izremontets pa savai galvai, tehnika visa sapirka.
Vecakais elements gludeklis 5 gadi.
Tapec es var teikt sobrid krajkonta un investicijas zeltu iegadajos.
03.12.2020 13:51 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Šķiet minimālā summa būtu kādi 5000 mēnesī pēc nodokļiem.
Citādi pietiek arī ar to, kas ir šobrīd, bet neteiktu, ka varu apmierināt visas vēlmes bez kompromisiem.
03.12.2020 13:18 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Tad kad sākām dzīvot ar draugu saliekot abu algas kopā sanāca 1000 eiro. Tad ar to pietika. Tagad algas ir palielinājušās, bet šķiet ka naudas ir mazāk. Bet tas tāpē,c ka reizē ar lielākām algam ,nāca tādi pirkumi kā mašīna uz kredīta.
Lai varētu pirkt ko vēlos (protams, bez tādām ekstrām kā katru dienu ēst restorānā un pati dārgākā trifeļu olīveļļa) abiem kopā būtu jāpelna 3000. Tad varētu kaut ko iekrāt un aizceļot kaut kur.
03.12.2020 13:11 |
 
Reitings 42
Reģ: 01.12.2020
Shonderer @ 03.12.2020 12:45
Kopš sāku pastāvīgi dzīvot un pati pelnīt vienmēr atliku konkrētu naudas summu krājkontā. Alga ir augusi un arī tā summa ko atlieku krājkontā ir augusi, līdz ar to liekas ka vairāk vai mazāk pietiek ar to pašu, ko pelnīju agrāk. Galvenais pieradināt sevi pie saprātīgiem tēriņiem.?

Fascinē tas par saprātīgiem tēriņiem. Kas ir saprātīgi tēriņi? Neatļauties nopirkt pienu, kas nav par akciju un apavus pirkt second hand veikalā?
Vai izvēlēties ceļojumu nevis par 3 tūkstošiem bet par 1 tūkstoi. Zini, tas katram savs.
Ja jau visas te esam anonīmi, tad būtu un citas raksta cik eiro viņam tiešām vajag, lai normāli dzīvotu. Tad Tu varētu darīt tieši tā pat. Uzraksīt konkrētu skaitli, kas tev saistās ar nomālu dzīvi un pilsētu kurā tas ir.
03.12.2020 13:06 |
 
Reitings 53
Reģ: 05.08.2020
Kopš sāku pastāvīgi dzīvot un pati pelnīt vienmēr atliku konkrētu naudas summu krājkontā. Alga ir augusi un arī tā summa ko atlieku krājkontā ir augusi, līdz ar to liekas ka vairāk vai mazāk pietiek ar to pašu, ko pelnīju agrāk. Galvenais pieradināt sevi pie saprātīgiem tēriņiem.😀
03.12.2020 12:45 |
 
Reitings 42
Reģ: 01.12.2020
Starp citu 1500 uz rokas principā ir minimālā alga Zviedrijā. Un daudz dzīvo valsts sociālajos īrez dzīokļos, kur īre gandŗīz tas pats kas Rīgā un pārtika tiešām maksā tikai minimāli vairāk, īpaši, kad apskata vienu un to pašu marku. Tas tāpēc, ka LV pērk nelielos daudzumos zemās pirktspējas dēļ. Un tāpēc veikali uzliek lielāku uzcenojumu. PVN arī LV ir 21% Zviedrijā pārtikai 12%
03.12.2020 12:40 |
 
Reitings 42
Reģ: 01.12.2020
Minimālais apjoms, ar ko dzīvojot viena, varētu beigt uztraukties par naudi ir 1500 uz rokas.
Bet lai beidzot varētu sakrāt, lai varētu nopirkt un izromentēt dzīvoli pēc sava prāta ir sākot no 2000 uz rokas. Tas ir mans mērķis un sapnis ja 10 gadus. Un tas ir skatoties uz cenām, un ko var nopirkt par akciju arī pārtikas veikalā. Lieki teikt, ka šo algu nesaņemu, un nav ne jausmas kad un vai sanemšu. Lieta tāda, ka sīkumiem jau pietiek. Bet lielām lietām, universitāte, dzīvesvieta, mašīna ceļojumi. Tam naudas nav. Un lielisi apzinos, cik tas viss pa īstam izmaksā. Principā to pašu, ko citās EU valstīs.
Pieņemu, ka situācija būtu savādāka, ja būtu attiecības ar kādu, kas labi pelnītu un dzīvotu kopā. Bet esot vienai, šī ir nauda, kas man katru mēnesi būtu nepieciešama, lai varētu beidzot dzīvot, nevis izvilkt līdz nākamajai dienai.
03.12.2020 12:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!