Mācības pēc 9.klases

 
Reitings 2
Reģ: 02.12.2020
Sveiki!
Varbūt nebūs pareizā vieta, kur jautāt, bet gan jau kādai ir līdzīga pieredze bijusi. Vecāki uzspiež, ka jāiet uz augstāko izglītību, vidējai jābūt vismaz 8,5. Pamazām atdalos no viņiem kā personība ar saviem uzskatiem un saprotu, ka nav jēgas darīt to, ko negribu. Atzīmes mazliet pasliktinājušās, un vēl vairāk saprotu, ka gribu iet uz tehnikumu. Zinu, ka vecāki nelaidīs un piespiedīs iet tajā pašā skolā, kur tagad eju, jo tā skaitās skola ar labiem rādītājiem. Vēl jo vairāk nelaidīs tāpēc, ka mana sapņu profesija viņiem nešķiet gana laba man. Varbūt ir veids kā ar viņiem par to mierīgi parunāt? Vai vienkārši pieciest un iet uz teķi pēc vidusskolas? Pat nevaru atrast pareizos vārdus, jo jūtu, ka atkal būs skandāls :(
02.12.2020 12:24 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Vislabāk jau būtu, ja ietu, kur pati vēlies un pašai būtu prieks mācīties.
Lai gan kādreiz biju visai skeptiska par tehnikumu, bet, ja salīdzina tos, kas pēc vsk., ir jau ar kārtīgu bagāžu un plikus vidusskolas beidzējus, tad nu jā. Par tehnikumu. Es redzu tās meitenes,kuras ir pabeigušas tehnikumu un visas kā viens saka - vērtīga pieredze. Tādā ziņā, ka noder. Jo nemaina profesiju. Un patīk.
Pusaudžu vecums vairs nav tas laiks, kad uzspiest savu - Tu jau pati jūti, kur vēlies iet.
A kādā virzienā interesē?
04.12.2020 23:31 |
 
Reitings 356
Reģ: 07.07.2020
Man laikam paveicies, ka mana studiju izvēle vecākiem patika. Zināju, ka gribu 12 klases un ko studēt.
Par tavu situāciju. Man arī jautājums - kada profesija?
Piekrītu te rakstītajam, ka jādomā arī par nākotnes perspektīvām izvēlētajā amatā.
Ieteiktu mēgināt vecākiem pamatot kāpēc tu vēlies konkrēti to mācīties, ko vēlies. Protams, skan vienkārši tikai vārdos.... bet ieteiktu izrunāties, bet pirms tam pati padomā vai tiešām tas ir tas ko vēlies. Var jau pabeigt tād 12 klases un tad, ja vel gribas uz tehnikumu iet... vai arī varbūt domas mainīsies un vēlēsies augstāko :)
Katrā ziņā - novēlu tikt galā ar savām domàm un ja ir 100% pārliecība, pārliecināt vecākus
04.12.2020 23:22 |
 
Reitings 269
Reģ: 22.02.2020
qwerty123 @ 04.12.2020 22:48
Es tomēr laikam esmu par 12 klasēm un tad pird uz kurieni gribi. Man šķiet, ka vajag tās 12 klases kā stabilu pamatu. Tehnikumā būs lielāka slodze un galā "uzkārsies". Man arī jautājums - kāds tehnikums un kāda profesija?

Baigi neloģiski - 12 klases = ar stabils pamats. Pabeidzot tehnikumu Tu arī iegūsti 12 klases + profesija, kas, manuprāt, pat ir stabilāk. Ja nu vecāki zaudē darbu un nav par ko apmaksāt augstskolu? Viss stabilais pamats sabrūk, jo tikai ar 12 klasēm varēs iet uz online kazino strādāt.
04.12.2020 23:20 |
 
Reitings 146
Reģ: 29.07.2020
Es tomēr laikam esmu par 12 klasēm un tad pird uz kurieni gribi. Man šķiet, ka vajag tās 12 klases kā stabilu pamatu. Tehnikumā būs lielāka slodze un galā "uzkārsies". Man arī jautājums - kāds tehnikums un kāda profesija?
04.12.2020 22:48 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Ja var zināt, kāda profesija?
Un tev jālem kur gribi mācīties, nevis to ko tavi vecāki grib, lai tu ej mācīties. Pasaki vecākiem, ka ja tu gribēsi, pabeigsi tehnikumu un iesi uz universitāti.
04.12.2020 21:59 |
 
10 gadi
Reitings 839
Reģ: 09.06.2012
Es paliktu tajā pašā skolā. Izaugsi, varbūt sāksi saprast lietas un būsi pateicīga vecākiem.
04.12.2020 19:06 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Kas tad ir tā sapņu profesija un kāpēc vecāki ir pret to? Varbūt tas ir kas tāds, kam nav dižas perspektīvas? Jo izvēloties, ko studēt, jādomā ne tikai par to, kas patīk, bet arī to, cik labi iegūtā profesija pēc tam kotēsies darba tirgū.
02.12.2020 13:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits