Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

samazina algu.

 
Reitings 234
Reģ: 16.08.2017
Labdien.
Situācija tāda, ka nu jau kādu laiku strādāju attālināti, tāpēc izpildes uzdevumus nosūtu failā un pēc tam attiecīgi tiek izpildīti, bez manas klātbūtnes, vienojāmies, ka šādi veiksim darbu.
Šodienas zvans tāds - ar tavas sfēras darbiniekiem mēs esam pārtraukuši saistības, bet tevi vēlētos paturēt, bet darba samaksa būs daudz zemāka. Es neesmu vainīga pie šī brīža situācijas. Alga par novembri vēl nav ieskaitīta, bet vai tā būs pilnā apmērām, nevarēja atbildēt... Kā to saprast?
Līgums man ir, bet vai tā vienkārši to var darīt?
Bet pēkšņi lauzt līgumu arī nav jēga, jo tad man liekas, ka ir jāmaksā kompensācija tiem, kas atlaisti, tas arī viņiem nebūtu izdevīgi.
Ar ko īsti konsultēties šādos jautājumos?
01.12.2020 18:49 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Saproti pati, cik ir tas “daudz zemāk”. Varbūt ir jēdzīgāk nepiekrist, attiecīgi - lai atlaiž un pienāksies kompensācija plus pabalsts būs no iepriekšējās algas. Ja tie ir vairāk kā 20% par ko samazina algu, tiešām es tā darītu. Papildus, nezinu vai uzņēmums gana zinoši likumdošanā, jo šobrīd ir izstrādāts atbalsts tiem, kam ir kritums peļņā - valsts subsidē un daļēji sedz darbinieku algas. Ja Tavs uzņēmums to nevar sakārtot, tas nav Tavās interesēs.
Neatkarīgi pievienošos tām, kas teica, ka atpakaļejoši neko pieņemt nevar un visiem grozījumiem jābūt dokumentētiem.
02.12.2020 12:29 |
 
Reitings 60
Reģ: 29.01.2020
Piezvani uz Valsts darba inspekciju, izstāsti situāciju. Pati esmu zvanījusi, un man ir palīdzējuši. :)
02.12.2020 06:52 |
 
Reitings 234
Reģ: 16.08.2017
Paldies Jums visiem par atbildēm.
01.12.2020 20:59 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Kompensāciju maksā atkarībā no nostrādātā darba stāža.. lielākoties kompensācija ir vienas algas apmērā... darba devējs noteikti ir apsvēris visus par un pret un veicis aprēķinus, kas viņam finansiāli izdevīgi... vai izmaksāt kompensāciju viena mēneša algas apmērā vai turpināt stiept neizbēgamo dažus mēnešus un iebraukt auzās dziļākās...
01.12.2020 20:37 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Nu man konkurentos cik zinu algu darbadevejs parada ir par 2 menesiem.
Citur, cik zinu algu labi ja 270€ uz rokam sanak salasit, pariets uz rezimu, ir darba nac strada, nav darba taja diena pa 0.00.
Nepatik vari iet prom.
01.12.2020 20:26 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
1. Ne vienmēr uzņēmums ir vainīgs, ka nākas atlaist darbiniekus, it sevišķi šajos laikos...
2. Šodien ir pirmais decembris, tev darba līgumā jābūt atzīmētam datumam līdz kuram ieskaita algu par iepriekšējo mēnesi....
3. Algu nevar samazināt ar atpakaļejošu datumu... nu ja uzņēmums ievēro likumdošanu... ir reizes kad uzņēmums spiež uz darbinieku jūtām, psihisko un apkārtējo vispārējo stāvokli un liek parakstīt dokumentus ar atpakaļejošu datumu...
4. Algas samazinājumam ir jābūt pamatotam no valdes puses.. jābūt sapulces protokolam ar kuru tev ir visas tiesības iepazīties...
5. Prasi vadībai oficiālus dokumentus, vienošanos par algas samazinājumu, bet kā jau teicu.. algu ar atpakaļejošu datumu nevar samazināt..
6. Ja vadība uzstāj uz algu ar atpakaļejošu datumu.. izvērtē pati vai paraksties uz ko tādu..
7. Visi strīdi, ja nebūs abpusēja vienošanās, tiks risināti caur tiesu.. kas var ilgt gadiem...
8. Un, protams, Valsts darba inspekcija vienmēr ir rokas stiepiena attālumā, bet viņi tevi varēs tikai konsultēt.. pie rokas neviens nevedīs un tavā vietā nerunās ar vadību..
01.12.2020 20:25 |
 
Reitings 42
Reģ: 01.12.2020
situācija tiešām ir tik nopietna, ka ne tikai tūrisma jomā pazūd darbavietas un tiek samazināts atalgojums?
01.12.2020 19:29 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Priecājies, ka vismaz tevi neatlaida. 😕
Protams ir nepatīkami, bet saskati labo... Tev vēl ir darbs.
01.12.2020 19:15 |
 
Reitings 115
Reģ: 01.03.2019
Arī uzņēmums nav vainīgs pie esošās situācijas. Algai par novembri jābūt līdzšinējā apmērā, jo likumiski neesat vienojušies par slodzes vai atalgojuma samazinājumu. Varēji būt arī to sarakstā, kuriem uzteica turpmāku sadarbību. Nākošais solis - izlemt vai vēlies turpināt darba attiecības vai meklēt labāk atalgotu darbu.
01.12.2020 19:01 |
 
Reitings 42
Reģ: 01.12.2020
juristu, kas specializejas attiecīgajos jautājumos.
01.12.2020 18:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits