Cik Jums ir svarīga augstākā izglītība?

 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Cik Jums ir svarīgi, lai partnerim ir augstākā izglītība?
21.11.2020 17:39 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Alaaala @ 22.11.2020 14:03

Es 11-12.klasi pabeidzu vakarskolā, jo dzīve piespieda.
Tagad studēju maģistratūrā, jā, protams, līmenis ir daudz zemāks, vakarenē mācās daudz, atvainojos, idiotu, bet tas man neliedza nokārtot eksāmenus teicamā līmenī.

Jā dzirdēju ka vakarskolā exāmenu laikā ne tikai noraksta, bet vēl angļu valodā skolotāja saka priekšā pareizās atbildes. Atvainojos raksta, kamēr skolēna teiktais tiek ierakstīts kasetē. Šausmas?
Ka tu tādā vietā varēji vispār pamācīties? Skolēnu arī uz stundām ieradās dzērumā? Cik liels bija čigānu un noziedznieku īpatsvars? Čigāni bija no zinesmeņu vecākiem- tie kas izplatīja narkotikas, vai tikai nelabvēlīgā ģimene? Kā bija ar vardarbību skolā? Tāds kontingents, cik traki bija ar to?
22.11.2020 14:07 |
 
Reitings 32
Reģ: 22.10.2020
Katrinens @ 22.11.2020 13:34
kā vispār diskusijā par austāko izglītību var apspriest, ka kādam nav pabeigta vidējā izglītība. Un vēl aiziet pat tik tālu, ka nav pabeigta pamataizglītība. To sauc par pamatizglīību, jo ta ir pamats. Atklāti nezinu nevienu, kam nav pabeigta vispmaz vidējā izglītība. Un ti kas ir pabeiguši kaut kādas štrunta vakarskolas un tādā garā ja nedzīvo uz ielas, tas līmenis, valoda un uzvedība ir bomžu līmenī. Piemēram alkohols un cigaretes ir neatņemama svētku un bŗīvideinu sastāvdaļa arī tiem kas irkā mācās tajā arodenē. Tāpat attiecību kārtošanas pamatmedote ir fisiska, kautiņi un grautiņi ir norma.

Es 11-12.klasi pabeidzu vakarskolā, jo dzīve piespieda.
Tagad studēju maģistratūrā, jā, protams, līmenis ir daudz zemāks, vakarenē mācās daudz, atvainojos, idiotu, bet tas man neliedza nokārtot eksāmenus teicamā līmenī.
22.11.2020 14:03 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
bigsister @ 22.11.2020 13:31
Manās acīs lielāku respect dabūs tas, kas ar pamatskolas izglītību vadīs savu biznesu un pelnīs četrciparu skaitli, nekā augstākās izglītības strādājošais rimi kasieris.
Un šajā visā ir ļoti laba doma, ka tā vietā, lai kaltu 20% sev noderīgas informācijas un 80% pilnīgi bezjēdzīgas ko piedāvā izglītības sistēma ir labāk attīstīt savus talantus ar meistarklasēm, kursiem, praksi un nesavtīgu darbu. Labāk esmu meistars nekā vienkārši teorētisko zināšanu ieguvušais.
Es pabeidzu vidusskolu + profesiju un ieguvu augstāko citā profesijā, kur vadījos pēc tā, lai varētu gan studēt, gan strādāt tanī pašā jomā. Un beigās nestrādāju ne vienu, ne otru darbu.
Ja es būtu nevadījusies pēc standartiem un uzreiz apguvusi to, kur man ir talants , kaut pēc pamatskolas -100% es būtu sava aroda meistars, jo visu laiku būtu ieguldījusi sava talanta attīstīšanā nevis skolas mājasdarbu pildīšanā un dzīšanos pēc labām atzīmēm.
Tagad man ir pamatdarbs, jo vajag naudu un, lai attīstītu savu talantu man fiziski nepietiek laika.
Tāpēc vismaz no savām kļūdām mācos un nekad saviem bērniem nespiedīšu zubrīt no galvas skolas grāmatas. Manis pēc var mācīties uz četriniekiem. Visa nauda tika ieguldīta talanta attīstīšanai agrā vecumā.

ļoti interesants viedoklis. 4 ciparu skaitlis ir 1000 kas ir slikta alga jebkuram augstkolas beidzējam.
Varbūt vajag iet mācīties par maksu, dārgās un labās programmās. Paņemt visus iespējamos kredītus un tikai mācīties, lai izmācītos un arī kontaktus nodibinātu. Jo austskola mazāk ir par mācībām, bet vairāk par kontaktiem un pieredzi. Mani tāpat besī,kad salin tauta budžeta vietās programmās, kurām nebūtu jāpastāv, noraksta uz 4niekiem pusslodzē strādājot. Un tad apkārt staigā stāstīdabi, ka diblomam nav nekādas nozīmes. Jā, jo šo cilveku diploms ir vērts tik cik toletes papīrs.
Uzskatu, ka jāiet uz prestižām programmām. Ja vecāki near atļauties samaksāt, var taču atrast labi apmaksātu darbu šeit vai ārzemēs, un tā sakrāt tos 3-13 tūkstošus par mācību gadu.
Laba austskola nozīmē kaut vai labus kontaktus.
Savādāk salien tajos budžetos. Citreiz pat tādās prosesijās, kas nav viņu kaislība un stiprā puse. Un tad nav brīnums ka rezultats tāds.
22.11.2020 13:43 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Un vēl izglītības sistēma Jums pati ar karoti liek iekšā informāciju ko Jūs paši neesiet sameklējuši. Palielam tā ir kā slinkuma attīstība, kad Tā vietā, lai cilvēks pats meklētu informāciju, kas viņam ir vajadzīga viņam to pasniedz izglītības sistēma ar kvantumu nevajadzīgas informācijas. Un, tad kad Tu pabeidz skolu Tu aizej uz nākošo darbu, kur Tev atkal liek darīt to ko viņiem vajag, kur Tev ir norādes pēc kā vadīties.
Cerams, ka manu domu sapratāt.
22.11.2020 13:40 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
kā vispār diskusijā par austāko izglītību var apspriest, ka kādam nav pabeigta vidējā izglītība. Un vēl aiziet pat tik tālu, ka nav pabeigta pamataizglītība. To sauc par pamatizglīību, jo ta ir pamats. Atklāti nezinu nevienu, kam nav pabeigta vispmaz vidējā izglītība. Un ti kas ir pabeiguši kaut kādas štrunta vakarskolas un tādā garā ja nedzīvo uz ielas, tas līmenis, valoda un uzvedība ir bomžu līmenī. Piemēram alkohols un cigaretes ir neatņemama svētku un bŗīvideinu sastāvdaļa arī tiem kas irkā mācās tajā arodenē. Tāpat attiecību kārtošanas pamatmedote ir fisiska, kautiņi un grautiņi ir norma.
22.11.2020 13:34 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Manās acīs lielāku respect dabūs tas, kas ar pamatskolas izglītību vadīs savu biznesu un pelnīs četrciparu skaitli, nekā augstākās izglītības strādājošais rimi kasieris.
Un šajā visā ir ļoti laba doma, ka tā vietā, lai kaltu 20% sev noderīgas informācijas un 80% pilnīgi bezjēdzīgas ko piedāvā izglītības sistēma ir labāk attīstīt savus talantus ar meistarklasēm, kursiem, praksi un nesavtīgu darbu. Labāk esmu meistars nekā vienkārši teorētisko zināšanu ieguvušais.
Es pabeidzu vidusskolu + profesiju un ieguvu augstāko citā profesijā, kur vadījos pēc tā, lai varētu gan studēt, gan strādāt tanī pašā jomā. Un beigās nestrādāju ne vienu, ne otru darbu.
Ja es būtu nevadījusies pēc standartiem un uzreiz apguvusi to, kur man ir talants , kaut pēc pamatskolas -100% es būtu sava aroda meistars, jo visu laiku būtu ieguldījusi sava talanta attīstīšanā nevis skolas mājasdarbu pildīšanā un dzīšanos pēc labām atzīmēm.
Tagad man ir pamatdarbs, jo vajag naudu un, lai attīstītu savu talantu man fiziski nepietiek laika.
Tāpēc vismaz no savām kļūdām mācos un nekad saviem bērniem nespiedīšu zubrīt no galvas skolas grāmatas. Manis pēc var mācīties uz četriniekiem. Visa nauda tika ieguldīta talanta attīstīšanai agrā vecumā.
22.11.2020 13:31 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Protams, runāju par cilvēku, kas tiešām ir ko sasniedzis, ne vidējo pusbomzi-alkoholiķi.
22.11.2020 13:19 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Meija @ 22.11.2020 12:51
Piekūns
Dzīvē viss mainās, tagad varbūt vari ar septiņām klasēm būt stabils un turīgs, bet reizēm viss sabrūk. Un tad diezvai ar 7 klasēm atradīs sev vietu.

Godīgi sakot kādā patiesas krīzes situācijā drīzāk izdzīvos tas ar 7 klasēm, nekā tas ar augstskolu. Jo pirmais visdrīzāk jau pirms tam dzīvē būs gājis cauri grūtiem un nelabvēlīgiem apstākļiem. Galu galā ne jau aiz labas dzīves cilvēks nav pabeidzis pat pamatskolu. Un ja šis cilvēks ir spējis kaut ko sasniegt ar savām 7 klasēm, krīze viņu tik viegli neapturēs.
22.11.2020 13:11 |
 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Jau lasot diskusiju un pats par sevi zināms, ka augstākā izglītība uzreiz nenozīmē labi apmaksātu darbu un tomēr man ir svarīgi, lai cilvēkam būtu kā minimums arodizglītība (tātad vidusskola + profesija). Tas tomēr nozīmē, ka konkrētā dzīves posmā tam ir bijuši nākotnes mērķi un apņemšanās pabeigt skolu.
Protams, respect tiem, kam ir galva uz pleciem un dzīvē tāpat daudz sasniedz, bet tas tikai nozīmē to, ka bez papīra, bet cilvēks PATS izglītojas vai nu ejot uz kursiem, apgūstot lietas pašmācības ceļā un daudz lasot.
22.11.2020 12:58 |
 
Reitings 554
Reģ: 15.02.2020
Piekūns
Dzīvē viss mainās, tagad varbūt vari ar septiņām klasēm būt stabils un turīgs, bet reizēm viss sabrūk. Un tad diezvai ar 7 klasēm atradīs sev vietu.
22.11.2020 12:51 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Man ir ko salīdzināt, biju ļoti tuvā kontaktā ar cilvēku kam augstākā izglītība un cilvēku kam pamatskolas. Ziniet, ja salīdzina prātus tad tās izglītības samainītu vietā, jo cilvēks ar augstāko izglītību bija galvā tāds muļķis un bija jāuzdod jautājums ko viņš ir darījis vidusskolā un augstkolā. Smadzenēs tukšums, ne intelekts nekas cits. 🤨 tajā paša laikā cilvēks ar pamatskolas izglītību spēja dzīve paveikt vairāk,dzīves situācijas spēja domat loģiskāk , sāka pašmācības ceļā apgūt valodas un beigās tika tik tālu, bet tas cilvēciņš palika tur kur ir .
22.11.2020 12:37 |
 
Reitings 32
Reģ: 22.10.2020
Amii @ 22.11.2020 12:13
Latvijā augstākais ko var saņemt parasts mirstīgais cilvēks, ir 1500 uz rokas. Un tā ir laba alga priekš Latvijas. Ja grib vairāk, tad strādā ārpus Lv robežām. Tāda ir realitāte.

Nedaudz vairāk, zinu, cilvēkus,kuri saņem ap 2000.
22.11.2020 12:25 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Katrinens @ 22.11.2020 12:10

IT ar 7. klasēsm?
IT vadošs amats ar 7 klasēm?
Ej patroļļo citur. Ar stulbaku publiku, varbūt noticēs!

Vispār viņa nevienā vietā neminēja, ka viņas vīrs/draugs ir pabeidzis tikai 7 klases.
22.11.2020 12:13 |
 
Reitings 595
Reģ: 01.12.2015
Latvijā augstākais ko var saņemt parasts mirstīgais cilvēks, ir 1500 uz rokas. Un tā ir laba alga priekš Latvijas. Ja grib vairāk, tad strādā ārpus Lv robežām. Tāda ir realitāte.
22.11.2020 12:13 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Doublechoco @ 22.11.2020 11:00
Viņš ieņem vadošu amatu IT uzņēmumā, es strādāju administratīvu darbu.

IT ar 7. klasēsm?
IT vadošs amats ar 7 klasēm?
Ej patroļļo citur. Ar stulbaku publiku, varbūt noticēs!
22.11.2020 12:10 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Tā galīgi nav, ka visu var iemācīties pats. Ir katrai jomai specifiski sertifikāti, kuri maksā kā semestris vai pat gads Latvijas augstskolā un kurus nokārtot ir grūti. Kad tu paliec par speciālistu ar unikālu kvalifikāciju, darba devējiem paliek kaut kā vienalga par augstākās diplomu.
Savu paziņu vārdus forumā neminēšu, sorry. Katrs dzīvo savā sociālajā burbulī, kurā realitātes mēdz atšķirties. Un ja kāds ir norādījis, ka kaut kur studēja, nenozīmē, ka pabeidza.
22.11.2020 11:56 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Meija @ 22.11.2020 10:05
Es domāju, ka ja vīrietis ar savām 7.klasēm pelna 3x vairāk, tad gan jau sievietes alga ir minimālā.
Man nav svarīgi ir vai nav augstākā, bet nepabeigt 12.klases, lūk, tas gan ir slinkums un bezsmadzene. Tagad to var izdarīt pat sēžot mājās.

Nu ļoti atkarīgs, ko cilvēks dara attiecīgajā brīdī ar savām 7 klasēm.
Man pašam ir nepabeigta augstākā. Bet investēt kā minimums trīs gadus papīra dēļ šajā dzīves brīdī vairs neredzu jēgu. Racionālāk būtu investēt šo laiku kaut kur citur, kas noteikti sniegtu lielāku finansiālo atdevi.
Kādam var būt tāpat arī ar tām 7 klasēm. Ko tieši viņam dos tā vidusskola 30 gados ar, piemēram, tiem pašiem 1k uz rokas?
22.11.2020 11:53 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
IT joma tādā ziņā gan ir pateicīga, jā, visu var iemācīties pats, ja grib, šķēršļu īsti nav.
Vai vari nosaukt kāda no starptautisko uzņēmumu vadītājiem bez izglītības? Linkedin viss tāpat ir pieejams, nav nekas konfidenciāls. Tīri intereses pēc, jo mana pieredze ir pretēja.
22.11.2020 11:47 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Jāpiebilst, ka mana alga ir 4 cipari uz rokas.
Zinu arī veiksmīgu starptautisku uzņēmumu vadītājus bez augstākās, kuru sievas ar vairākiem grādiem protams pelna daudz mazāk.
Par fizisku darbu nemaz tik daudz nemaksā (nu, manā izpratnē daudz).
22.11.2020 11:15 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Viņš ieņem vadošu amatu IT uzņēmumā, es strādāju administratīvu darbu.
22.11.2020 11:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!