Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Grūtniecība, darbs, pabalsti

 
Reitings 6
Reģ: 12.01.2018
Sveikas!
Rakstu, tā kā, iespējams, kādai būs nesena pieredze vai kāds padoms, ko sagaidīt šajā situācijā. Iespējams, kādai bijusi līdzīga pieredze, labprāt uzklausītu jebkuras ceļu šajā jautājumā. :)
Uzsāku strādāt uzņēmumā privātajā sektorā, šī gada jūnijā. Nupat uzzināju, ka esmu stāvoklī, kas protams, ir priecīgs notikums. Taču nenoliedzami māc šaubas, kas notiks ar darbu. Esmu atradusi savu sapņu darbu, lielisku uzņēmumu ar brīnišķīgu kolektīvu, ko negribētu zaudēt nekādīgi. Tad nu papildus visiem priekiem par pirmo grūtniecību, nāk arī šaubas, kā būs - pirmkārt, vai nepalieku bez darba, otrkārt, kā būs ar finansiālo stāvokli, tā kā māmiņalgas un pabalsti, un iespējas ar dekrētu man ir pilnīgi svešas (pagaidām).
Ja kādai ir līdzīga zināma pieredze vai padoms, jautājums, par ko man būtu jāpadomā, labprāt dzirdētu. :)
18.11.2020 22:19 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Ā un vēl ir vienreizējie pabalsti - 421 eur un pašvaldības pabalsts ( tur gan jāskatās konkrētās pašvaldības mājaslapā noteikumi).
19.11.2020 22:54 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
C00L Dzipsy @ 19.11.2020 19:20

Kāds sakars melnai dzīvei ar maniem komentiem??? Tā ir realitāte Latvijā... tā notiek... it īpaši privātajā sektorā... būsim reāli... grūtnieces ir apgrūtinājums darba devējam...
Reti kurā valstī var pavadīt dekrētā divus gadus... lielākoties visās valstīs mātes atgriežas darbā jau pēc mēneša vai diviem... tādi likumi...

Girl, bye. 👋
19.11.2020 20:00 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Eksperte @ 19.11.2020 18:01

Jēziņ, tev visa dzīve tik melna rādās?
Varētu padomāt, ka līdz ar bērnu dzīve apstājas.

Kāds sakars melnai dzīvei ar maniem komentiem??? Tā ir realitāte Latvijā... tā notiek... it īpaši privātajā sektorā... būsim reāli... grūtnieces ir apgrūtinājums darba devējam...
Reti kurā valstī var pavadīt dekrētā divus gadus... lielākoties visās valstīs mātes atgriežas darbā jau pēc mēneša vai diviem... tādi likumi...
19.11.2020 19:20 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
C00L Dzipsy @ 18.11.2020 22:40
Gribi zināt pabalsta apjomu??? Mēs nezinām tavas algas apjomu... zvani VSAA un tur tev visu pateiks...
Darbu saglabāt...??? No mēness nokriti??? Pēc dekrēta darba devējam tevi ir jāņem atpakaļ... bet tas notiek reti.. izkrīti ko aprites un darbā esi tikai tagad sākusi strādāt, neesi ilggadīga darbiniece, kura būtu pierādījusi savu lojalitāti...
Likumīgi jāņem pēc dekrēta atpakaļ, bet darba devējam ir visas tiesības likvidēt tavu amatu... paņemsi dekrētu un pirmsdekrēta laiku, reāli divus gadus būsi prom... daeba devējiem tādus cilvēkus nevajag...

Jēziņ, tev visa dzīve tik melna rādās?
Varētu padomāt, ka līdz ar bērnu dzīve apstājas.
19.11.2020 18:01 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Nav tik traki. Būsi tur nostrādājusi gandrīz gadu. Man bija līdzīga situācija kā Tev, nostrādāju 7 mēnešus. Arī negaidīts jaunums pēc darba maiņas... Priekšniece un kolēģi nebija priecīgi, bet nav tava problēma, tāda ir dzīve.
Man pietika ar 7 mēnešiem, lai sevi darbā pierādītu un biju ļoti gaidīta atpakaļ. Bet jāņem vērā, ka strādāju lielā uzņēmumā, kur iešana dekretā kopumā bija regulāra parādība visās nodaļās. Arī Tev ir visas iespējas paspēt sevi pierādīt Vēl varu pateikt, ka diemžēl daudzas grūtniecības nebeidzas veiksmīgi. Tāpēc es pati līdz gr. 4. mēnesim neteicu nevienam izņemot vīru.
Pabalsti ir pat ļoti ok. Viens pabalsts ir 171 eur līdz bērna 1.5g un tad laikam bija 42 eur līdz 2g. Otrs pabalsts atkarīgs no Tavas algas. Ja ņemsi līdz 1.5.g (kas ir vienīgā opcija, ja pēc tam bērnu grib sūtīt bērnudārzā), tad tie bija laikam 42 vai 43% no bruto algas. To vidējo bruto algu skatās par 12mēn periodu kas beidzas 2vai 3 mēnešus atpakaļ (paskaties precīzāk šo). Abi pabalsti tiek maksāti vienlaicīgi. Vēl ir pirmsdzemdību un pēcdzemdību pabalsti. Tos jau te labi aprakstija.
19.11.2020 17:40 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Ja vien nestrādā kaut kādā pagrīdes kantorī, bez darba nepaliksi. Ja tava alga ir oficiāla, tad arī pabalsts būs normāls.
19.11.2020 09:37 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Ja atrodies Latvijā tad problēmām nevajadzētu būt. Šeit likums grūtnieces aizsargā. Atlaist nevar. Ja strādā oficiāli ar darba algu viss būs ok. Problēmas sākas ja esi pašnodarbinātā. Šobrīd ir izmaiņas lai saņemtu pabalstu, ir jābūt vairākiem mēnešiem maksātiem sociālajām iemaksām. Ir uzņēmumi kas atbalsta jaunās māmiņas un iet dekrēta ir normāli, ir uzņēmumi kas tiešām var likvidēt darba vietu. Zvani VSAA un noskaidro par pabalstiem. Painteresējies vai tava darba vieta veic par tevi sociālās iemaksas un vai gadījumā uzņēmums nav MUN maksātājs. Ja ir tad ir ziepes, būs ļoti mazs pabalsts.
19.11.2020 05:21 |
 
Reitings 6
Reģ: 12.01.2018
C00L Dzipsy @ 18.11.2020 22:53

Pēc likuma nevar atlaist.. realitāte ir cita... var likvidēt amatu, izveidot jaunu, bet ar citu nosaukumu un pieņemt citu cilvēku..
Būsim reāli.. nevienam nevajag klapatas šādas... divus gadus dekrētā un ir grūti atrast darbinieku, kas piekrīt nākt uz noteiktu laiku strādāt... visas klapatas ar jaunā darbinieka apmācību, ieguldītie līdzekļi, utt...
Ceru, ka darba devējam laicīgi ziņosi nevis pēdējā brīdī... atrast aizvietotāju nav viegli, darbi jānodod...
Kādā sfērā strādā???

Loģiski, ka ziņošu laicīgi, lieliski redzu gan uzņēmuma struktūru, gan katra darbinieka pienākumus, lai saprastu, ka darbinieka izkrišana, kā saka, no aprites, ietekmē ne tikai šo vienu darbinieku.
Es gan, protams, ceru, ka nebūs viss tik melnās krāsās ar amata likvidēšanu utml, taču tavs viedoklis palīdz apzināties arī šādu scenāriju.
Strādāju reklāmas industrijā, ja tas ko maina.
18.11.2020 23:04 |
 
Reitings 6
Reģ: 12.01.2018
sugаr @ 18.11.2020 22:46
Atlaist grūtnieci nevar, ja par to uztraucies.
Līdz 12.nedēļai jāstājas uzskaitē pie ginekologa, lai dabūtu 70 dienas pirmsdzemdību atvaļinājumu.
Maternitātes pabalstu (par tām 70 dienām) rēķina kā 80% no tavas vidējās brutto algas par pēdējo gadu. Ja, piemēram, atvaļinājums sāksies martā, tad periods par kuru rēķinās būs no 2020.gada martam līdz 2021.gada februārim. Iegooglē “maternitātes pabalsts” tur būs visa specifika un arī swedbank kalkulators pabalstiem.
Tad ir dzemdības un pēc dzemdībām būs vēl 56 vai 70 dienas pēcdzemdību atvaļinājums. Garums atkarīgs no dzemdību norises un tava veselības stāvokļa. Ja būs 70 dienas, dabūsi tādu pašu summu kā maternitātes pabalsts, ja 56, tad dabūsi attiecīgi mazāk.
Pēc tam būs bērna kopšanas atvaļinājums un ir jāizvēlās vai tad ilgs līdz bērna gadam vai līdz 1,5 gada vecumam. Swedbank kalkulatorā varēsi redzēt ciparus ar ko rēķināties. Ja iesi uz gadu, dabūsi ap 60% no brutto algas, ja uz 1,5, tad 43,6 (neatceros precīzi ciparu aiz komata). Pēc tam būs tikai 42€ bērna nauda līdz 2 gadu vecumam.
Ceru, ka neko neaizmirsu un nesaputrojos.

Liels paldies, tiešām noder šis viss. :)
18.11.2020 23:01 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
sugаr @ 18.11.2020 22:46
Atlaist grūtnieci nevar, ja par to uztraucies.
Līdz 12.nedēļai jāstājas uzskaitē pie ginekologa, lai dabūtu 70 dienas pirmsdzemdību atvaļinājumu.
Maternitātes pabalstu (par tām 70 dienām) rēķina kā 80% no tavas vidējās brutto algas par pēdējo gadu. Ja, piemēram, atvaļinājums sāksies martā, tad periods par kuru rēķinās būs no 2020.gada martam līdz 2021.gada februārim. Iegooglē “maternitātes pabalsts” tur būs visa specifika un arī swedbank kalkulators pabalstiem.
Tad ir dzemdības un pēc dzemdībām būs vēl 56 vai 70 dienas pēcdzemdību atvaļinājums. Garums atkarīgs no dzemdību norises un tava veselības stāvokļa. Ja būs 70 dienas, dabūsi tādu pašu summu kā maternitātes pabalsts, ja 56, tad dabūsi attiecīgi mazāk.
Pēc tam būs bērna kopšanas atvaļinājums un ir jāizvēlās vai tad ilgs līdz bērna gadam vai līdz 1,5 gada vecumam. Swedbank kalkulatorā varēsi redzēt ciparus ar ko rēķināties. Ja iesi uz gadu, dabūsi ap 60% no brutto algas, ja uz 1,5, tad 43,6 (neatceros precīzi ciparu aiz komata). Pēc tam būs tikai 42€ bērna nauda līdz 2 gadu vecumam.
Ceru, ka neko neaizmirsu un nesaputrojos.

Atlaist nevar.. kamēr grūtniece dekrētā.. amatu var likvidēt.. iznāc no dekrēta.. saņem atlaišanas pabalstu un sveiki Gauja...
18.11.2020 22:56 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Solvija @ 18.11.2020 22:46

Ne gluži pabalsta apjomu, drīzāk to vai tas ir no svara, cik ilgi esmu strādājusi. Bet taisnība, to visu pati es varu noskaidrot un nav nekas neizdarāms.
Nezinu vai no mēness nokritusi, bet izskatās, ka naiva gan esmu. :D Ja nopietni, tad neesmu pievērsusi šādām lietām savā apkārtējo lokā uzmanību, līdz tagadējam brīdim, kad tas skar mani pašu. Protams, biju dzirdējusi, ka pēc likuma nevar atlaist, bet realitāte ir cita gan...
Jebkurā gadījumā, paldies par viedokli. :)

Pēc likuma nevar atlaist.. realitāte ir cita... var likvidēt amatu, izveidot jaunu, bet ar citu nosaukumu un pieņemt citu cilvēku..
Būsim reāli.. nevienam nevajag klapatas šādas... divus gadus dekrētā un ir grūti atrast darbinieku, kas piekrīt nākt uz noteiktu laiku strādāt... visas klapatas ar jaunā darbinieka apmācību, ieguldītie līdzekļi, utt...
Ceru, ka darba devējam laicīgi ziņosi nevis pēdējā brīdī... atrast aizvietotāju nav viegli, darbi jānodod...
Kādā sfērā strādā???
18.11.2020 22:53 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Atlaist grūtnieci nevar, ja par to uztraucies.
Līdz 12.nedēļai jāstājas uzskaitē pie ginekologa, lai dabūtu 70 dienas pirmsdzemdību atvaļinājumu.
Maternitātes pabalstu (par tām 70 dienām) rēķina kā 80% no tavas vidējās brutto algas par pēdējo gadu. Ja, piemēram, atvaļinājums sāksies martā, tad periods par kuru rēķinās būs no 2020.gada martam līdz 2021.gada februārim. Iegooglē “maternitātes pabalsts” tur būs visa specifika un arī swedbank kalkulators pabalstiem.
Tad ir dzemdības un pēc dzemdībām būs vēl 56 vai 70 dienas pēcdzemdību atvaļinājums. Garums atkarīgs no dzemdību norises un tava veselības stāvokļa. Ja būs 70 dienas, dabūsi tādu pašu summu kā maternitātes pabalsts, ja 56, tad dabūsi attiecīgi mazāk.
Pēc tam būs bērna kopšanas atvaļinājums un ir jāizvēlās vai tad ilgs līdz bērna gadam vai līdz 1,5 gada vecumam. Swedbank kalkulatorā varēsi redzēt ciparus ar ko rēķināties. Ja iesi uz gadu, dabūsi ap 60% no brutto algas, ja uz 1,5, tad 43,6 (neatceros precīzi ciparu aiz komata). Pēc tam būs tikai 42€ bērna nauda līdz 2 gadu vecumam.
Ceru, ka neko neaizmirsu un nesaputrojos.
18.11.2020 22:46 |
 
Reitings 6
Reģ: 12.01.2018
C00L Dzipsy @ 18.11.2020 22:40
Gribi zināt pabalsta apjomu??? Mēs nezinām tavas algas apjomu... zvani VSAA un tur tev visu pateiks...
Darbu saglabāt...??? No mēness nokriti??? Pēc dekrēta darba devējam tevi ir jāņem atpakaļ... bet tas notiek reti.. izkrīti ko aprites un darbā esi tikai tagad sākusi strādāt, neesi ilggadīga darbiniece, kura būtu pierādījusi savu lojalitāti...
Likumīgi jāņem pēc dekrēta atpakaļ, bet darba devējam ir visas tiesības likvidēt tavu amatu... paņemsi dekrētu un pirmsdekrēta laiku, reāli divus gadus būsi prom... daeba devējiem tādus cilvēkus nevajag...

Ne gluži pabalsta apjomu, drīzāk to vai tas ir no svara, cik ilgi esmu strādājusi. Bet taisnība, to visu pati es varu noskaidrot un nav nekas neizdarāms.
Nezinu vai no mēness nokritusi, bet izskatās, ka naiva gan esmu. :D Ja nopietni, tad neesmu pievērsusi šādām lietām savā apkārtējo lokā uzmanību, līdz tagadējam brīdim, kad tas skar mani pašu. Protams, biju dzirdējusi, ka pēc likuma nevar atlaist, bet realitāte ir cita gan...
Jebkurā gadījumā, paldies par viedokli. :)
18.11.2020 22:46 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Gribi zināt pabalsta apjomu??? Mēs nezinām tavas algas apjomu... zvani VSAA un tur tev visu pateiks...
Darbu saglabāt...??? No mēness nokriti??? Pēc dekrēta darba devējam tevi ir jāņem atpakaļ... bet tas notiek reti.. izkrīti ko aprites un darbā esi tikai tagad sākusi strādāt, neesi ilggadīga darbiniece, kura būtu pierādījusi savu lojalitāti...
Likumīgi jāņem pēc dekrēta atpakaļ, bet darba devējam ir visas tiesības likvidēt tavu amatu... paņemsi dekrētu un pirmsdekrēta laiku, reāli divus gadus būsi prom... daeba devējiem tādus cilvēkus nevajag...
18.11.2020 22:40 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits