Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Covid-19 un sejas maskas, tagad obligātas!

 
Autorizēts lietotājsEkspertsModerators
Reitings 170
Reģ: 15.04.2019
Sejas maskas plānotas obligātas arī veikalos, kultūras iestādēs un baznīcās! 👀
Raksts - https://dieviete.lv/zinas/sejas-maskas-planotas-obligatas-ari-veikalos-kulturas-iestades-un-baznicas/
Kādas sekas var būt nepareizi, valkājot aizsargmasku? 😨
Raksts - https://dieviete.lv/zinas/padomi/covid-19-kadas-sekas-var-but-nepareizi-valkajot-aizsargmasku-video/
13.10.2020 15:26 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
https://www.apollo.lv/7116450/farmacijas-uznemums-moderna-pazinojis-cik-maksas-vakcina-pret-covid-19
Nu re.. jau trīs uzņēmumumiem ir vakcīnas... aiziet farmācijs bizness.... uz pilnu klapi...
23.11.2020 18:25 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Smieklīgi, ka agrī vai vēli cilvēki, kas ir pret maskām, sāk taujāt “a tu to masku pareizi nēsā? ievēro visas piesardzības normas?”
Es jau citā diskusijā rakstīju, ka baigi daudz apkārt nevazājos, tāpēc maniem izgājieniem pietik ar vienu auduma masku. Un, jā, masku vakarā mazgāju 60 grādos un no rīta izgludinu. Pati jau vairākus gadus ikdienā staigāju ar makeup, tāpēc jau sen iemācījos seju ar rokām neaiztikt. Un pareizi ir noņemt masku aiz auklām. Ir arī instrukcijas kā pareizi noņemt cimdus, lai samazinātu iespēju roku kontaminācijai no cimdiem.
03.11.2020 10:22 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Traki, ne? Pirms/pēc publiskas vietas apmeklēšanas dezinficēt/nomazgāt rokas! Pēc tualetes apmeklējuma tu arī šādi uzvedies, kad tev

Rokas ir jādezinficē vai jāmazgā katru reizi, kad pieskaries maskai. T.i., katru reizi, kad viņu uzliec vai novelc. Un pēc vienas lietošanas vai nu jāizmet, vai jāmazgā 60 grādus karstā ūdenī. Saki godīgi - tu to dari? Vai arī tāpat skata pēc nēsā masku?
02.11.2020 21:44 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
tad jau sanāk, ka jebkurš drošības noteikums ir brīvības ierobežošana.

...
Es tikko kāreiz rakstīju, ka jebkurš noteikums pēc definīcijas ir brīvības ierobežojums. Kā arī ir, jo tas ir aizliegums kaut ko darīt. Reizēm šķiet, ka praktiski neviens te komentārus nelasa, tikai mauc pa klaviatūru, ka tik kaut ko uzrakstīt.
Un visi tie uzvārdi, ko te visu laiku sauc, Gobzems, Pļaviņš, Čiekurs, man vispār pilnīgi neko neizsaka. Varbūt pamēģiniet izkāpt no sava informācijas burbuļa?
Zviedrija nav nemaz tik briva

Salīdzinot ar citām valstīm - ir.
02.11.2020 21:35 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Luī @ 02.11.2020 18:44

Nē, tās ir dažādas lietas - sensitīva informācija un masku nēsāšana un roku dezinfekcija, kas ir arī tavās interesēs.
Traki, ne? Pirms/pēc publiskas vietas apmeklēšanas dezinficēt/nomazgāt rokas! Pēc tualetes apmeklējuma tu arī šādi uzvedies, kad tev iesaka mazgāt/dezinficēt rokas?
Es rokas dezinficēju pēc publiskām vietām jau vairākus gadus, man tas liekas pavisam normāli.
Un tas ko tu saki par sejas maskām un ierobežošanu, ir kaut kādi Gobzema pekstiņi, tas nevienu neierobežo. Ja ir tarakāni galvā, izdomas visu ko, tad jau sanāk, ka jebkurš drošības noteikums ir brīvības ierobežošana.
gobzema, gaismastikls lv un brivibasplatforma, briniskiga izglitojosa literatura.
Krisinformation.se paskaties, ko valdiba iesaka Zviedrija, nerunat pat ar tiem, kas nav no vienas saimniecibas, pec iespejas izvairities apmeklet veikalus un izmantot sabiedrisko transportu, lai var lietot tie, kuriem janoklust pie arsta vai uz skolu, neapmeklet sporta nodarbibas, nodrosinat darba devejiem stradat no majam. Kas Plavins un Ciekurs aizmirsa pieminet so lapu? Zviedrija nav nemaz tik briva, ka jus te gribat sludinat, no marta jau sen aizliegts iebraukt tiem, kas nav ES vai Sengena, ja vien neesi pilsonis.
02.11.2020 19:54 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Kopš izveidojās sabiedrība, brīvība kā jēdziens pārstāja eksistēt. Gribi dzīvot sabiedrībā - kaut kādas rīcības brīvība tev jebkurā gadījumā tiks liegta.
Līdz ar to šī brīvības argumentācija ir muļķīga jau pašā saknē.
02.11.2020 19:31 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Tas ir tāds pats jautājums kā no sērijas - bet kāda starpība, ka Facebook un Gmail lasa tavas ziņas? Tas taču Tev pilnīgi nekā netraucē!

Nē, tās ir dažādas lietas - sensitīva informācija un masku nēsāšana un roku dezinfekcija, kas ir arī tavās interesēs.
Traki, ne? Pirms/pēc publiskas vietas apmeklēšanas dezinficēt/nomazgāt rokas! Pēc tualetes apmeklējuma tu arī šādi uzvedies, kad tev iesaka mazgāt/dezinficēt rokas?
Es rokas dezinficēju pēc publiskām vietām jau vairākus gadus, man tas liekas pavisam normāli.
Un tas ko tu saki par sejas maskām un ierobežošanu, ir kaut kādi Gobzema pekstiņi, tas nevienu neierobežo. Ja ir tarakāni galvā, izdomas visu ko, tad jau sanāk, ka jebkurš drošības noteikums ir brīvības ierobežošana.
02.11.2020 18:44 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Tad jau ja tu neņem vērā MK noteikums, vari saplēst savu vidusskolas vai pamatskolas beigšanas sertifikātu

...un manā dzīvē tas pilnīgi neko nemainītu. Bezjēdzīgs komentārs.
Bjork, histēriskā agonijā par nāvi bļauj tieši daudzi masku nēstāji, kuru ieskatos es nokauju visas rajonas vecmāmiņas katru reizi, kad uz 10min ieeju Rimi.
Latvija vnk nobankrotētu

Jā, ja visi nedarītu tieši to, ko tagad dara, iestātos pasaules gals. Zinātniski pierādīts.
02.11.2020 18:29 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Nee, Zviedrijai ir par 1% mazaks kritums kā Latvijai, bet par pusi lielāks kā Norvēģijai. Ja nem vērā Zviedrijas tirgu un ekonomiku, tad pie proporcionala skaita Zviedrijas gadījumā Latvija vnk nobankrotētu un tad varetu visi zobus kārt vadzī. Cipari bija attiecigi Norvegijai ap -4, Zviedrijai bija -8, bet Latvijai bija -9. Ja histeriski agonija nebljautu, cik viss ir slikti, tad saprastu, ka nav Latvija nemaz tik slikti. Tikai folija cepurites mazak izplatitu paniku, ka visu tulit mirsim. Nejau ardas un taisa bardaku tie, kas velk maskas, bet tie, kas to nedara. Tikai lien visas pudeles par korki, lai tik savas piecas kapeikas varetu iemest.
02.11.2020 16:02 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
visu laiku jāsterilizē

Hmm ja rokas sterilizētu tad bez tām paliktu. Dezinficē vai mazgā rokas pirms maskas uzlikšanas.
Es ievēroju likumus. Neviens likums neliek nēsāt masku.

Ministru kabineta noteikumi tev nav saistoši? Tad jau ja tu neņem vērā MK noteikums, vari saplēst savu vidusskolas vai pamatskolas beigšanas sertifikātu, jo tie arī balstīti uz MK noteikumiem. Ja tev nav saistoši MK noteikumi par epidemioloģisko situāciju, tad nekas no MK tev nav saistošs.
02.11.2020 16:00 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Kā Tu sevi ierobežo uzliekot sejas masku?

Tas ir tāds pats jautājums kā no sērijas - bet kāda starpība, ka Facebook un Gmail lasa tavas ziņas? Tas taču Tev pilnīgi nekā netraucē!
Pirmkārt, tā, ka man masku vajag nēsāt. Nemaz nesāksim ar to, cik bieži jāpērk jaunas/jāmazgā, nezin kur jāglabā, visu laiku jāsterilizē rokas, pirms maskas aiztikšanas utt. Neērtību ir ļoti daudz, un nevajadzīgu izmaksu arī pietiekami. Bet noteikums pēc definīcijas ir brīvības ierobežojums, līdz ar to šādiem jautājumiem vispār nebūtu jārodas.
likums visiem ir viens

Es ievēroju likumus. Neviens likums neliek nēsāt masku.
var kādam dārgi maksāt

Var maksāt, bet ir ārkārtīgi maza varbūtība. Kā rakstīju - nav mans pienākums garantēt, lai neviens cilvēks pasaulē nekad caur mani nesaķer nevienu slimību, jo īpaši laikā, kad man ir ideāla veselība un nekādu nevienas slimības simptomu.
02.11.2020 15:48 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Vienkārši es nesāku mainīt savu dzīvi, pirkt nevajadzīgas lietas un ierobežot sevi tikai tāpēc, ka ''kāds teica, ka tā vajag''.

Kā Tu sevi ierobežo uzliekot sejas masku?
Man Tava nostāja šķiet egoistiska, ja Tev tas šķiet ok - labi.
Bet Tava izvēle man atgādina Zandes teikto par spītīgu bērnu un brokoļiem, sitot kāju pret zemi sakot, ka tos needīs.
Tev ir tiesības uz savu viedokli, bet man gan šķiet, ka kamēr pierādījumu nav, kam Tu piekriti tomēr, likums visiem ir viens un kamēr Tu to demonstratīvi ignorē un ar to plāties, tā ir bērnišķīga pozīcija, kura var kādam dārgi maksāt.
02.11.2020 15:23 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Aij labi nav ko.. Es tikai vēlētos kaut šādi cilvēki kuri netic un apšauba likumus, vadlīnijas neaizņemtu gultas vietas slimnīcā un samierinātos ar dzīves realitāti kad saslimst, pie ārsta neietu.

Es šim labprāt piekristu un nemaksātu nekādus uz veselības aprūpi attiecošos nodokļus valstij. Ja saslimtu, tad ietu pie privātajiem. Ilgtermiņā gan lētāk sanāktu, gan arī pakalpojumam būtu augstāka kvalitāte.
02.11.2020 15:20 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Aij labi nav ko.. Es tikai vēlētos kaut šādi cilvēki kuri netic un apšauba likumus, vadlīnijas neaizņemtu gultas vietas slimnīcā un samierinātos ar dzīves realitāti kad saslimst, pie ārsta neietu.
02.11.2020 15:14 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Ja speciāli nevelk masku, tad tā ir aplipināšana vai nu speciālā vai dēļ bezatbildības.

Nē, tas ir normāls ikdienas dzīves risks, ar kuru jārēķinās. Izejot ārā tu vari saķert jebkuru slimību, kura tajā brīdī aktīvi izplatās, un tā nav ''citu cilvēku vaina'', bet dzīves realitāte. Ja cilvēks ir paaugstināta riska grupā, viņam ir pašam jārūpējas par savu veselību, nevis jādirš virsū visiem citiem, ka tie citi mierīgi dzīvo savu ikdienas dzīvi.
Kāpēc putns tagad nav pie Rīgas domes un neprotestē pret maskām, vakcīnām un čipiem? 😂

''Hahaha lololol ja tu nedomā tieši tā kā es noteikti esi kaut kāds idiots kurš tic visām stulbākajām konspirāciju teorijām pēc kārtas lolololololol cik visi izņemot mani ir stulbi omfg''
Putns, jautāju vēlreiz, ko Tu centies pierādīt? To, ka nekas nav pierādīts?

Jā.
Ja reiz masku nenēsā, esi jau priekš sevis nolēmusi, kur ir taisnība.

Vienkārši es nesāku mainīt savu dzīvi, pirkt nevajadzīgas lietas un ierobežot sevi tikai tāpēc, ka ''kāds teica, ka tā vajag''. Es neesmu riska grupā, neklepoju un nešķaudu, attiecīgi neredzu pilnīgi nekādu iemeslu kāpēc man būtu uz sevis jāstīvē maska.
02.11.2020 15:10 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Putns, jautāju vēlreiz, ko Tu centies pierādīt? To, ka nekas nav pierādīts? Vai to, ka masku nēsāšana neko nedod? Kā tu vari to apgalvot, uzrādot Zviedru statistiku kā pierādījumu, ja tas nav pierādījums? Vai Tu tomēr rādi pieņēmumus? Ja pieņēmumus, tad atgādinu, ka Tu dzīvo Latvija un Latvijā maskas ir jānēsā, kamēr pierādījumu par masku neefektivitāti nav.
Es neko nefantazēju, bet gan daru to, ko saka epidemiologi, kamēr pierādījumu nav. Fantazē Tu, darot to, kas ienāk prātā, jo taču pieņēmumi dod Tev patvaļu. Ja reiz masku nenēsā, esi jau priekš sevis nolēmusi, kur ir taisnība. Vai arī Tev vienkārši ir vienalga? Ja vienalga, tad nav jēgas diskutēt.
02.11.2020 14:41 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Neviens cilvēks citus speciāli neaplipina, līdz ar to tā nav viņa vaina. Visas sabiedrības ikdienas dzīve nav jāpakārto tiem cilvēkiem, kuriem ir smagas veselības problēmas.

Ja speciāli nevelk masku, tad tā ir aplipināšana vai nu speciālā vai dēļ bezatbildības. Tas ir tas pats kas ja man tagad būs hepatīts es to nezināšu, un sagriežoties ar skalpeli pēc tam to izmantošu tālāk pacientam operācija. Ja viņš saslims tā būs mana kā mediķa atbildība. Vai arī ja es operācijas laikā nelikšu masku un elpošu brūcē. Vai arī kaut iz dzīves- saloni un viņu nesterilizētie instrumenti. Viņi zin kā vajag tos apstrādāt, jo citādāk var nākamais klients var dabūt B hepatītu, bet viņi tā nedara, jo ir par slinku, domā Aij kas tad tur tāds vai vienkārši ignorē noteikumus. Ar masku nelikšu cilvēki ignore noteikumus.
Tātad tagad tu vairs pati sev nepiekrīti, ka pret covidu imunitāte neveidojas... Vāks vienkārši.

Tu nesaprati. Par imunitāti vai vakcīnām ir par agru spriest, ja vīruss vēl nav izpētīts. Ir cilvēki kuri saslima gan pirmajā vilnī gan tagad. Kāpēc viņi saslima un kā vakcīna darbosies nav zināms. Viens ir skaidrs, ka pagaidām ir jāuzskata ka imunitāte neveidojas.
Kāpēc putns tagad nav pie Rīgas domes un neprotestē pret maskām, vakcīnām un čipiem? 😂
02.11.2020 14:41 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Un ja Zviedriju salīdzina ar Norvēģiju, tad mirstības skaits ir krietni augstāks.

Katru dienu mirstības atšķirība starp šīm valstīm ir viencipara skaitlis. Turklāt ņemot vērā, ka jaunu saslimstības gadījumu skaits Zviedrijā ir vairākas reizes augstāks nekā Norvēģijā. Augstākais, ko abas valstis pirms dažām dienām sasniedza, bija 3.4 tūkstoši Zviedrijā, un 700 Norvēģijā. Šie Tavi stāsti ir tādi paši kā iepriekšējie par ''nenormālo'' GDP kritumu Zviedrijā salīdzinot ar pārējo Skandināviju. Reāli Zviedrijā ir 1% lielāks Q2 IKP kritums nekā Norvēģijā vai Dānijā. Un joprojām zemāks par ES vidējo kritumu. Tie ir tikai kaut kādi emocionāli savārstījumi, kur no mušas tiek uzpūsts zilonis un stāstīts, cik viss Zviedrijā ir katastrofāli, lai gan realitātē Zviedrijai iet ļoti labi.
To Tu vari apgriezt otrādi un attiecināt arī uz sevi - beigt dirst virsū tiem, kuri izvēlas nēsāt maskas.

Lūdzu nocitē, kur šajā tēmā es kādam uzdirsu par to, ka viņš nēsā masku. Ak jā, nekur, jo šī ir tāda pati ''faktu'' izzīšana no tukša gaisa kā iepriekšējās.
Un nav arī nekādi pierādījumu, ka masku nenēsāšana ir labs risinājums ilgterimiņā .. Un tāpēc es izvēlos drošāko variantu - nēsāt masku. Un man gribētos, lai to dara visi

Atkal pilnīgi pretrunīgi apgalvojumi. Nav pierādījumu, ka maska ir īstermiņā/ilgtermiņā labs risinājums, tāpēc es izvēlos nēsāt masku, jo tas paaugstina drošību, un tā būtu jādara visiem. Kurš grib, tas nēsā, kurš negrib, nenēsā. Šādā situācijā katra paša izvēle.
Ir tikai pieņēmumi, kurus Tu pieņem kā pierādījumus.

Kur tieši es rakstīju, ka kaut kas ir pierādīts, un kas tieši ir pierādīts? Nevajag tik daudz fantazēt.
02.11.2020 14:27 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Tieši tāds ir mans pamatojums. Cilvēkiem vajag atslābt un visu laiku beigt visiem dirst virsū, cik viņi ir stulbi un aprobežoti, jo nenēsā maskas. Jo nav nekādu pierādījumu, ka -ilgtermiņā- (nevis īstermiņā) maskas ir labs risinājums.

To Tu vari apgriezt otrādi un attiecināt arī uz sevi - beigt dirst virsū tiem, kuri izvēlas nēsāt maskas. Es nesaprotu, ko Tu šeit centies pierādīt, ja tavs mērķis nav tieši šāds - pierādīt, cik mēs esam stulbi.
Un nav arī nekādi pierādījumu, ka masku nenēsāšana ir labs risinājums ilgterimiņā. Pagaidām nav vispār nekādu pierādījumu, ne manā, ne tavā labā. Un tāpēc es izvēlos drošāko variantu - nēsāt masku. Un man gribētos, lai to dara visi, kamēr nekādu pierādījumu nav. Ir tikai pieņēmumi, kurus Tu pieņem kā pierādījumus.
02.11.2020 14:00 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Un ja Zviedriju salīdzina ar Norvēģiju, tad mirstības skaits ir krietni augstāks. Nav ko salīdzināt pirkstu ar pimpi. Abām valstīm tradīcijas apmēram vienādas, nebučojas satiekoties, dzives kvalitāte līdzīga, tik Norvēģijā noteikumi ir pat stingrāki kā Latvijā.
02.11.2020 13:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits