Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Izdevumi

 
10 gadi
Reitings 2230
Reģ: 27.02.2011
Kādi ir jūsu izdevumi mēnesī? Dzīvoklis, pārtika? Kā sadalat šos maksājumus? Vai jums pietiek ar savu algu vai tomēr pietrūkst un gribētu vairāk?
29.10.2020 17:46 |
 
Reitings 19
Reģ: 28.09.2020
Katrs stāsts ir individuāls. Cits krāj lai kredītus apmaksātu. Cits lai ģimeni uzturētu. Un trešaislai nopirktu kāroto.

Un vēl ceturtais vienkārši grib te dzīvot. Nav nekāda dramatiska iemesla apakšā. Šeit daudz sakārtotāka valsta sistēma, nodokļi medicīna, izglītība utt.. attieksme pret visu ir savādāka. Varētu gari un plaši stāstīt... Ja kādam interesē kas specifisks, lūdzu, jautā komentārā.
31.10.2020 09:09 |
 
Reitings 63
Reģ: 02.10.2017
.kad Rīga dzīvokli varēja noīrēt un komunālos apmaksāt par 250? Un vēl saki ka tie ir eiro?

Pirms 2 gadiem un eiro. 3 istabu dzīvoklis, kas protams gan prasījās pēc kosmētiskā remonta.
Protams, ka tas ir krietni zem Rīgas vidējā īres cenu līmeņa- mums vienkārši paveicās ar vienreizēju izīrētāju, kuram piederēja vairāki īpašumi un pie kura īrējām ilgu gadu garumā - pārceļoties no viņa mazāka dzīvokļa uz lielāku, viņš mums īri saglabāja nemainīgu. Elektrību daudz netērējām- nebija tik daudz naudas, lai daudz elektropreces iegādātos 😁
31.10.2020 00:46 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
bumbumbumbir @ 31.10.2020 00:01
Dzīvokļa īrē un maksājumos vidēji 10-15% algas. Pārtikai ap 10%. Visādām sadzīves lietām, apģērbiem, lielākām sadzīves precēm vidēji savācas arī ap 10%
Viss pārējais iekrājumos.
Dzīvojam UK 4 cilvēki (2 bērni) , alga virs vidējās UK algas.
Vairāk jau gribās vienmēr(galvenokārt jau, jo gribās pašiem savu māju beidzot un krājam depozītam), bet veiksmīgi esmu jomā, kur alga katru gadu pieaug automātiski.
Lv biju iemanījusies mēnesi izvilkt 400-500 eiro un pietika, bet iekrāt gan neko neizdevās. Īrējām Rīgā dzīvokli no paziņas- tam aizgāja puse algas un pārējais pārtikai.

kad Rīga dzīvokli varēja noīrēt un komunālos apmaksāt par 250? Un vēl saki ka tie ir eiro?
31.10.2020 00:37 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Katz @ 30.10.2020 20:03

Šķiet, anglija un prasības ir atšķirīgi savienojumi, cilvēki, kuri pamet mūs, visbiežāk ir grūtību varā.

Katrs stāsts ir individuāls. Cits krāj lai kredītus apmaksātu. Cits lai ģimeni uzturētu. Un trešaislai nopirktu kāroto.
31.10.2020 00:26 |
 
Reitings 63
Reģ: 02.10.2017
Dzīvokļa īrē un maksājumos vidēji 10-15% algas. Pārtikai ap 10%. Visādām sadzīves lietām, apģērbiem, lielākām sadzīves precēm vidēji savācas arī ap 10%
Viss pārējais iekrājumos.
Dzīvojam UK 4 cilvēki (2 bērni) , alga virs vidējās UK algas.
Vairāk jau gribās vienmēr(galvenokārt jau, jo gribās pašiem savu māju beidzot un krājam depozītam), bet veiksmīgi esmu jomā, kur alga katru gadu pieaug automātiski.
Lv biju iemanījusies mēnesi izvilkt 400-500 eiro un pietika, bet iekrāt gan neko neizdevās. Īrējām Rīgā dzīvokli no paziņas- tam aizgāja puse algas un pārējais pārtikai.
31.10.2020 00:01 |
 
Reitings 27
Reģ: 24.05.2020
Dzīvoju viens Rīgā. Dzīvesvietas izmaksas ap 370 eur, telefona, interneta rēķini pašam nav jāmaksā. Ar auto nebraucu, ar sabiedrisko arī ne. Transporta izmaksas līdz ar to minimālas, tik cik velo uzturēšana un occasional taksis. Pārtikas izdevumi ļoti dažādi, slinkajos mēnešos var būt 300+, šomēnes gan ārpus mājas vairs neēdu, un būšu apēdis 160 eur. Tātad iztikas minimums šobrīd būtu 550 eur. Bet vēl jau izklaides izdevumi, apģērbs, kkādi tehnikas apgreidi, mājokļa labiekārtošana utt. Tie visi pārāk neregulāri tēriņi, lai uzskaitītu. Visa brīvā nauda patlaban un jau kādu laiku aiziet medicīnas izdevumos. Kad tas būs garām, gan jau atradīsies nākošā lieta, kur visu naudu izlikt, tad atkal nākošā. Īsti neredzu, ka būtu iespējams apcerēt mazāku darba slodzi. Tieši pretēji. Vajadzības tikai aug un aug.
30.10.2020 22:57 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Eksperte @ 30.10.2020 18:10

Atkarīgs no tā, kādas tev ir prasības no dzīves. Zinu cilvēkus kas dzīvo bo algas mutē . Zinu cilvēkus kas iekrāj labas summas un realizē sapņus.

Šķiet, anglija un prasības ir atšķirīgi savienojumi, cilvēki, kuri pamet mūs, visbiežāk ir grūtību varā.
30.10.2020 20:03 |
 
Reitings 554
Reģ: 15.02.2020
Lai labi dzīvotu vajag, diemžēl, ļoti daudz.
Esmu pardomās - strādāt daudz un arī atļauties sev to, ko vēlos jeb dzīvot minimālismā un strādāt mazāk, bet vairāk baudīt dabu utml, nevis restorānus un citas ekstras.
30.10.2020 19:50 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Katz @ 30.10.2020 15:03
Te gan daudzi cilvēki dzīvo anglijā, vai tiešām tik labi var nopelnīt un iekrāt, lai pamestu LV? Vai sanāk tas pats - no algas līdz algai?
Un kādi jums mērķi,dzīvot tikai, lai nopelnītu vairāk, vai nav vēlme dzīvot latvijā,kredīti un aizbraukšana ir īstermiņa pasākums vai kas? Man tas vienmēr interesējis :D

Atkarīgs no tā, kādas tev ir prasības no dzīves. Zinu cilvēkus kas dzīvo bo algas mutē . Zinu cilvēkus kas iekrāj labas summas un realizē sapņus.
30.10.2020 18:10 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Ā, atradu tomēr https://www.filmas.lv/movie/4045/# baigi interesantā filma, ja nu kādu interesē :)
30.10.2020 16:53 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
bigsister @ 30.10.2020 15:32

Viss ir atkarīgs kādas Tev ir prioritātes, dzīves mērķi un tas kāda Tev bija dzīve Lv.
Tam kam Es izgāju cauri pēdējā gada laikā nenovēlētu nevienam. Man šķiet, kad padzīvo sliktāk, tad Tu vari novērtēt to kas Tev ir tagad un, kas reāli ir uzlabojies.
Un tagad es novērtēju, reāli novērtēju, ka man ir darbs par kuru vēl pie tam labi maksā. Līdz ar to nav vēlme nekad vairs nonākt tādā situācijā kāda bija iepriekš un krāšana drošības spilvenam ir pilnīgi pašsaprotama.
Vēl atceros kā dziedāju dziesmu, ka finanses nav pirmajā vietā.. jā jā.
Es nevaru atbildēt par visiem cilvēkiem, bet tos kurus satieku neviens nesūdzās. Pērk mājas, ceļo un dzīvo savu dzīvi un atpakaļ uz Lv netaisās tai skaitā arī es. Aizbraukt reizi gadā paciemoties būtu pilnīgi pietiekoši.
Es jau iepriekš biju dzīvojusi Uk un nekad nebija tā, ka dzīvotu no algas līdz algai.
Latvijā man vienkārši neveicās, tiem kuriem izdevās iekārtoties, tikai priecājos.

Paldies par izklāstu :)
Zinu cilvēkus, kuri aizbrauca studēt ar vēlmi palikt turpat darboties radošajā sfērā, bet pamatdarbu tā arī neizdodās atrast, pa virsu tam visam vēl covid un iespējas vēl vairāk samazinās, tādēļ meitenes jau krāmē čemodanus un lido atpakaļ, lai gan nodzīvots tur 5+, bet ticu, ka tas ir individuāli.
Vēl tie šausmu stāsti, kurā latviešus nodarbina anglijā atņemot pases, rezultātā nonākot vergu lomā, bet es ticu, ka katram ir sava taka ejama, priecājos, ka jums viss labi :)
Pagāšgad bija uztaisīta latviešu filma par jaunieti ar šādu stāstu, drošvien ir redzēta. Nosaukumu vairs nepieminu.
30.10.2020 16:44 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Dzīvoju viens. Aptiveni 280 eiro aiziet par visiem obligātajiem maksājumiem (komunālie, elektrība, internets, telefons), Apkures sezonā nedaudz vairāk. ~ 500 par pārtiku, bet tas arī kā kuru mēnesi. 200-250 par bezinu, arī kā kuru mēnesi sanāk braukt. Nu tie būtu tādi izdevumi, kas īpaši neimainās. Pārējie visi nav noteikti (zāles abonoments, kaut kādu parpalu nopirkt, 6dien un 7dien ēšana ārpus mājas un kāda izklaide ārpus mājas (kino, pasākumi utt) ) Pārējo, kas paliek pāri iet uzkrājumos. It kā visam pietiek. Protams, vienmēr jau gribās vairāk.
30.10.2020 15:50 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Katz @ 30.10.2020 15:03
Te gan daudzi cilvēki dzīvo anglijā, vai tiešām tik labi var nopelnīt un iekrāt, lai pamestu LV? Vai sanāk tas pats - no algas līdz algai?
Un kādi jums mērķi,dzīvot tikai, lai nopelnītu vairāk, vai nav vēlme dzīvot latvijā,kredīti un aizbraukšana ir īstermiņa pasākums vai kas? Man tas vienmēr interesējis :D

Viss ir atkarīgs kādas Tev ir prioritātes, dzīves mērķi un tas kāda Tev bija dzīve Lv.
Tam kam Es izgāju cauri pēdējā gada laikā nenovēlētu nevienam. Man šķiet, kad padzīvo sliktāk, tad Tu vari novērtēt to kas Tev ir tagad un, kas reāli ir uzlabojies.
Un tagad es novērtēju, reāli novērtēju, ka man ir darbs par kuru vēl pie tam labi maksā. Līdz ar to nav vēlme nekad vairs nonākt tādā situācijā kāda bija iepriekš un krāšana drošības spilvenam ir pilnīgi pašsaprotama.
Vēl atceros kā dziedāju dziesmu, ka finanses nav pirmajā vietā.. jā jā.
Es nevaru atbildēt par visiem cilvēkiem, bet tos kurus satieku neviens nesūdzās. Pērk mājas, ceļo un dzīvo savu dzīvi un atpakaļ uz Lv netaisās tai skaitā arī es. Aizbraukt reizi gadā paciemoties būtu pilnīgi pietiekoši.
Es jau iepriekš biju dzīvojusi Uk un nekad nebija tā, ka dzīvotu no algas līdz algai.
Latvijā man vienkārši neveicās, tiem kuriem izdevās iekārtoties, tikai priecājos.
30.10.2020 15:32 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
bigsister @ 30.10.2020 14:35
Lūdzu :)
Jā kā izrādās ir vietas, kur var lētāk dzīvot un saņemt to pašu.
Un nav tā, ka jāstrādā kā vergiem kā citiem patīk runāt par ārzemniekiem :D
Man vispār patīkams darba laiks 5 dienas nedēļā pa 8h. Var strādāt arī mazāk, var ņemt virsstundas, kā pats vēlies. Kā arī vari izvēlēties vai no rīta, pa dienu, vakarā un pa nakti arī var.
Vispār esmu ļoti ar visu apmierināta.

Vieni runā, ka ārzemēs visu vergo, citi, ka latvijā visi vergo, viss normāli šajā ziņā 😀 Tā teikt, ja tas neder man, tad acīmredzot neder nevienam.
Pats dzīvoju LV, nevaru sūdzēties. Apskatīju uz ātro vidējo atalgojumu savā nozarē Liverpūles reģionā, nav tā, ka īpaši prasītos pārvākties. Turklāt neesmu viens, draudzenei savā jomā visticamāk būtu diezgan problemātiski darbu atrast.
30.10.2020 15:20 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Te gan daudzi cilvēki dzīvo anglijā, vai tiešām tik labi var nopelnīt un iekrāt, lai pamestu LV? Vai sanāk tas pats - no algas līdz algai?
Un kādi jums mērķi,dzīvot tikai, lai nopelnītu vairāk, vai nav vēlme dzīvot latvijā,kredīti un aizbraukšana ir īstermiņa pasākums vai kas? Man tas vienmēr interesējis :D
30.10.2020 15:03 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
intrigante @ 30.10.2020 13:19
Laikam būs jāpārvācas ?
Mūsu galā normāla trīsistabu māja +viesistaba un dārzs maksās ap £800 īre, £130 council tax un ap £150 visi pārējie reķini (gāze,elektrība, ūdens, tv licence, internets).
Man gan pašai ir divistabu dzīvoklis un council tax tāpat virs £100 ir.

800£ par māju atdot tas ir vnk neprāts.
Un kā Jums tur ar algām?
30.10.2020 15:01 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Ā un vēl stunda pusdienlaiks, kas ir apmaksāts :D
30.10.2020 14:39 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Lūdzu :)
Jā kā izrādās ir vietas, kur var lētāk dzīvot un saņemt to pašu.
Un nav tā, ka jāstrādā kā vergiem kā citiem patīk runāt par ārzemniekiem :D
Man vispār patīkams darba laiks 5 dienas nedēļā pa 8h. Var strādāt arī mazāk, var ņemt virsstundas, kā pats vēlies. Kā arī vari izvēlēties vai no rīta, pa dienu, vakarā un pa nakti arī var.
Vispār esmu ļoti ar visu apmierināta.
30.10.2020 14:35 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
bigsister @ 30.10.2020 12:47
Atrodamies mēs mazpilsētā, netālu no Liverpooles. Ja kādai interesē kura konkrēti vieta var uzrakstīt man.
Šeit var tikai strādāt, izklaides iespēju nav un līdz ar to nav arī kārdinājuma kaut iet un tērēties. Ir tikai pāris Pabi, kas man personīgi arī neinteresē.
Dzīvokļi Uk paši par sevi ir lētāki nekā mājas un līdz ar to arī Council būs lētāks un viss pārējais. Ieejiet pašas un paskatieties cik maksā pašā Liverpoolē dzīvoklis un būsiet patīkami pārsteigtas un tas būs centrā un jaunceltnē.
Bet nu konkrēti vēl šeit kur es dzīvoju uzrakstīšu vēl salīdzināšanai par mammas māku. Īre 450 plus ap 100 visi pārējie rēķini. Bet viņai ir 3 bedroom house plus living room un vēl arī dārzs.

Paldies par informāciju.
30.10.2020 13:25 |
 
Reitings 19
Reģ: 28.09.2020
Laikam būs jāpārvācas 😁
Mūsu galā normāla trīsistabu māja +viesistaba un dārzs maksās ap £800 īre, £130 council tax un ap £150 visi pārējie reķini (gāze,elektrība, ūdens, tv licence, internets).
Man gan pašai ir divistabu dzīvoklis un council tax tāpat virs £100 ir.
30.10.2020 13:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits